ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 263)
دوشنبه 24/3/1389 - 2:5 -0 تشکر 205373
مشارکت ایران در اتصال مدارس دنیا به اینترنت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انتخاب ایران به عنوان نائب رئیس گروه مطالعاتی 2 اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) از نقش ایران برای اجرای پروژه اتصال تمامی مدارس دنیا به شبکه اینترنت خبر داد.

 مومن بالله در گفت‌وگو با مهر در تشریح دستاوردهای حضور ایران در اجلاس اتحادیه جهانی مخابرات با تاکید بر نقش مستقیم و بدون واسطه کشورمان در سیاست‌گذاری‌های این اتحادیه گفت: انتخاب ایران به عنوان نائب رئیس گروه مطالعاتی دو اتحادیه جهانی مخابرات می‌تواند در جهت تامین منافع کشورمان موثر باشد و ایران نیز می‌تواند به صورت مستقیم در جریان مطالعه و تصویب پروژه‌های کلان این سازمان جهانی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پیاده‌سازی و بهره‌برداری از پروژه‌های کلان ITU می‌تواند کشور ما را از لحاظ علمی نیز منتفع سازد اضافه کرد: صدور نیروها و خدمات فنی مهندسی کشورمان از جمله پروژه‌های در دست پیشنهاد ایران به اتحادیه ITU است تا از این حیث نیروهای متخصص ایرانی بتوانند در دیگر کشورها نقش پررنگی ایفا کنند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به نمایندگی از کشورمان در اجلاس جهانی مخابرات حضور داشت گفت: ایران پیشنهاد تشکیل تیم‌های مطالعاتی و عملیاتی را برای اجرای پروژه‌های مخابراتی جهان به این اتحادیه داده است تا در چارچوب منافع کشورها، این پروژه‌ها اجرایی شود.

مومن‌بالله حضور ایران در راس اعضای گروه مطالعاتی اتحادیه جهانی مخابرات را حاکی از تخصص نیروی انسانی کشور در این حوزه دانست و گفت: این تخصص باید در خارج از کشور و در چارچوب منافع کشورهای فقیر مصرف شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: پروژه‌ها و اقدامات مهمی برای چند سال آینده مخابرات دنیا تعریف شده و در این راستا گروه‌های کاری و کارگروه‌هایی نیز تشکیل شده است. وی یکی از مهمترین پروژه‌های اتحادیه جهانی مخابرات را پوشش تمامی مدارس دنیا به شبکه اینترنت عنوان کرد و گفت: در این راستا ایران تمامی تلاش خود را به عنوان یکی از اعضای اصلی این اتحادیه بکار خواهد گرفت و به طور حتم ایران نقش پررنگی در اجرای این طرح خواهد داشت.

مومن بالله با تاکید بر تلاش برای افزایش سرعت فرهنگی و محتوایی کشورهای فقیر برای دسترسی به اینترنت خاطرنشان کرد: ایران هماهنگ با جامعه جهانی از زوایای مختلف برای اجرای این طرح تلاش می‌کند. 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی