• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1742)
پنج شنبه 20/3/1389 - 20:7 -0 تشکر 204917
جلسه صدور قطعنامه ضد ایران

شورای امنیت سازمان ملل متحد با 12 رای مثبت، دو رای مخالف برزیل و ترکیه و یک رای ممتنع لبنان قطعنامه جدید ضد ایرانی را به تصویب رساند.

تصاویر: خبرگزاری مهر از رویترز

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 20/3/1389 - 20:24 - 0 تشکر 204926

نیروهای فلسطینی قطعنامه ضدایرانی شورای امنیت را محكوم كردند

دمشق - كمیته عالی پیگیری كنفرانس ملی فلسطین و ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطینی روز پنجشنبه تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه جمهوری اسلامی ایران را بشدت محكوم كردند.

خالد عبدالمجید دبیر كل كمیته عالی پیگیری و ائتلاف نیروهای فلسطینی روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای كه یك نسخه از آن به دفتر ایرنا در دمشق ارسال شد، این قطعنامه را موجب تنش و پیچیدگی اوضاع منطقه دانست.

وی تصریح كرد: شورای امنیت در نتیجه فشارهای آمریكا كه سازمانهای بین المللی را در خدمت پوشش سیاست‌ها و جنگ‌های ظالمانه خود گرفته، سیاست یك بام و دو هوا در قبال مسایل مختلف استفاده می‌كند و با همین نگاه، تصمیم به اعمال تحریمها علیه ایران گرفت.

دبیركل كمیته عالی پیگیری و ائتلاف نیروهای فلسطینی گفت: شورای امنیت در برابر اشغالگریهای رژیم صهیونیستی و زرادخانه اتمی این رژیم كه تهدیدی برای كشورهای منطقه است و نیز جنایات ضد بشری آن علیه مردم و كودكان فلسطینی سكوت می‌كند.

عبدالمجید از كشورهای اسلامی و عربی و آزادیخواهان جهان خواست در برابر این گونه قطعنامه‌های ظالمانه و فشارهای آمریكا تسلیم نشوند.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین - فرماندهی كل نیز با صدور بیانیه ای قطعنامه شورای امنیت درباره تحریم علیه ایران را نتیجه تلاش آمریكا و تروریست آمریكایی دانست.

این جبهه تاكید كرد: شورای امنیت وسیله‌ای برای اجرای سیاستهای آمریكایی است كه از طریق آن عملیات تروریست بین‌المللی علیه ملتها ، آزادی و حاكمیت آنها را انجام می‌دهد.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین - فرماندهی كل تصریح كرد: از شورای امنیت می‌خواهیم به زرادخانه اتمی اسراییل كه تهدیدی برای ملتهای منطقه است توجه جدی داشته باشد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 20/3/1389 - 20:25 - 0 تشکر 204927

سفیرایران دربحرین : تحریم‌ها علیه ایران ناكارآمد است

حسین امیرعبداللهیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین گفت :
تحریم‌ها علیه ایران ابزاری ناكارآمد است چرا كه جمهوری اسلامی ایران از سه دهه گذشته درس‌های مهمی در این خصوص گرفته است.

به گزارش ایرنا، وی روز پنجشنبه در گفت و گو با روزنامه الوطن چاپ بحرین تاكید كرد: ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی آموخته‌ایم كه اول باید به توانمندی‌های خود، نیروهای بومی و نیز نیروی انسانی داخل كشور در اجرای پروژه‌ها ، طرح‌ها و تولید متكی باشیم و روی همین اصل نیز در ارتباط با فناوری صلح آمیز هسته‌ای ایران دانش بومی دارد.

سفیر ایران دربحرین با اشاره به اینكه ما از تحریم‌ها استقبال نمی‌كنیم، تصریح كرد: تحریم درعصر جهانی شدن نیز ، خود دوگانگی و پارادوكس رفتاری آمریكا و غرب است كه ناكارآمدی تحریم‌ها را فزاینده كرده است.

امیرعبداللهیان درپاسخ به سوالی درخصوص موضع كشورهای اروپایی و آمریكا درقبال بیانیه امضا شده بین ایران ، برزیل و تركیه نیز تصریح كرد: اكنون توپ در زمین طرف مقابل قرار دارد. ما پیشنهادات خود را داده‌ایم و موضع ما كاملا واضح و روشن است. ما از حق خود برای غنی‌سازی اورانیوم جهت استفاده مسالمت آمیز آن در زمینه انرژی هسته‌ای هرگز عدول نخواهیم كرد.

وی با اشاره به برخورداری آمریكا و رژیم صهیونیستی از سلاح‌های هسته‌ای و استفاده آمریكا از آن علیه مردم ژاپن گفت : چرا ما باید تاوان شك و تردیدهای آنان را بپردازیم. چرا جهان از كسانی كه سلاح هسته‌ای استفاده كرده‌اند نمی‌پرسد و از كسی كه برای استفاده از آن در زمینه‌های مسالمت آمیز استفاده می‌كند ، سوال می‌كند؟
سفیر ایران در بحرین با اشاره به اینكه تاسیسات هسته‌ای ایران در برابر بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای باز است وهرگاه خواسته‌اند از آن بازدید كرده اند، افزود: درجهان كشورهای فراوانی هستند كه از مواضع آمریكا در قبال مساله صلح آمیز هسته‌ای تهران ناراضی می‌باشند. نباید فراموش كرد كه واشنگتن تاسیس رآكتور تحقیقاتی هسته‌ای تهران را در دوران رژیم پهلوی مورد حمایت قرار داده بود و برنامه پیشنهادی آنان به پهلوی ایجاد نیروگاه هسته‌ای بوده است.

امیرعبداللهیان خاطرنشان كرد: بسیاری از صاحبان خرد در آمریكا وجود دارند كه روش‌های كنونی را نفی می‌كنند. اما در داخل كاخ سفید افرادی تندرو و افراطی نیز وجود دارند كه اجازه تحقق شعارهای انتخاباتی باراك اوباما رییس جمهوری آمریكا را نمی‌دهند.

وی در ارتباط با روابط ایران با كشورهای منطقه نیز گفت : صهیونیستها و برخی از طرفهای خارجی همواره سعی دارند به اختلافات بین كشورها و تفرقه افكنی بین شیعه و سنی دامن زنند و با القا و دیكته كردن برخی مسایل سعی دارند روابط بین ایران و سایر كشورهای عربی واسلامی را برهم زده اند.

سفیر ایران در بحرین تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران ، مصر، عربستان و كشورهای عربی می‌توانند نقش بزرگی را در منطقه ایفا كنند. ولی كسانی از خارج منطقه، تلاش دارند منطقه را مدیریت كرده و ما را با اختلافات فیمابین سرگرم كنند. البته آنها روزی منطقه را ترك می‌كنند و ما باقی خواهیم ماند امیرعبداللهیان تصریح كرد: استراتژی دفاعی ما مقابله با دشمن درصورتی است كه قصد حمله علیه ما را داشته باشد و در قبال كشورهای منطقه ، استراتژی ایران حمایت از امنیت منطقه و توسعه همكاری‌های‌های منطقه‌ای است. امنیت منطقه ، امنیت ایران و امنیت ایران، امنیت منطقه است و این یك شعار نیست بلكه واقعیت روشنی است كه همواره در مواضع جمهوری اسلامی ایران بیان می شود.

وی در ارتباط با روابط بحرین با ایران نیز گفت : روابط بین جمهوری اسلامی ایران و بحرین پیشرفت‌های خوبی داشته است.ایران و بحرین درحال حاضر در عرصه‌های تجاری، امنیتی و سیاسی روابط خوبی دارند و من مایلم تاكید نمایم طرح اصلاحاتی كه پادشاه این كشور آغاز نمود شروع خوبی است.

سفیر ایران در بحرین گفت : تاكنون با بحرین توافقنامه‌های اقتصادی و از جمله پروژه صادرات گاز را امضا كرده و منتظر هستیم تا مساله قیمت نیز نهایی و حل شود و تصور می‌كنم این پرونده بزودی وارد مرحله اجرایی شود.

امیر عبداللهیان درپایان تاكید كرد: رییس جمهوری اسلامی ایران برای اجرایی شدن توافقنامه دستورات لازم را صادر كرده و مهم این است كه طرفین تمایل خود را برای توسعه هرچه بیشتر روابط اعلام داشته اند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 20/3/1389 - 21:15 - 0 تشکر 204939

لندن - یك نویسنده و مورخ انگلیسی گفت: قطعنامه جدید ضدایرانی شورای امنیت سازمان ملل نشانگر اهداف استعماری و استكباری آمریكا و انگلیس در رابطه با ایران است.

نیكلاس وود نویسنده كتاب جنگ عراق؟ جرایم جنگی یا جنگ منصفانه؟ در مصاحبه با خبرنگار ایرنا مخالفت با حق غنی‌سازی اورانیوم در ایران برای اهداف صلح آمیز را غیرقابل توجیه خواند.

وی با اشاره به ماجراجویی‌های آمریكا و انگلیس در افغانستان و عراق افزود: در سال‌های اخیر، انگلیس و آمریكا به خصوص انگلیس تمایلاتی نشان داده‌اند كه می‌خواهند به دوران استعماری خود بازگردند.

وی گفت: قراردادهای نفتی انگلیس و آمریكا در عراق نشان می‌دهد كه این دو كشور تمایل دارند استثمار و استعمار دوران ‪ ۱۹۰۱‬تا ‪ ۱۹۵۸‬در عراق را تكرار كنند.

این كارشناس ارشد انگلیسی افزود: به طور تاریخی نیز انگلیس همیشه در پی استثمار نفت ایران بوده است. وقایع قرن گذشته در ایران و اعتراض دولت وقت آن كشور به سهم اختصاصی از نفت خود كه توسط انگلیس بهره برداری می‌شد گویای این مطلب است.

وود افزود: از سوی دیگر آمریكا نیز از اقدامات ضداسراییلی ایران از جمله افشاگری‌های آن كشور درباره سلاح‌های هسته‌ای اسراییل و جنایت هایش در سرزمین‌های فلسطینی عصبانی است.

وی اظهارداشت: صدام حسین به یك قطعنامه سازمان ملل عمل نكرد و همین بهانه‌ای شد برای حمله آمریكا و متحدانش به عراق اما اسراییل كه ده ها قطعنامه علیه آن در سازمان ملل تصویب شده تاكنون با اقدامی مواجه نشده است.

این نویسنده انگلیسی با اشاره به حمله اسراییل به فعالان صلح در كاروان امدادی غزه افزود: غرب در قبال اسراییل و ایران از معیارهای دوگانه استفاده می‌كند، به این ترتیب كه آمریكا از تصویب یك بیانیه قاطع در شورای امنیت در محكومیت حمله اسراییل به كاروان امدادی غزه ممانعت كرد اما آمریكا و متحدانش ماه‌ها تلاش كردند تا قطعنامه جدیدی علیه ایران تصویب كنند.

وود افزود: تحریم‌های بیشتر ازسوی آمریكا و انگلیس و متحدانشان با این هدف صورت می‌گیرد كه آنها می‌خواهند جلوی پیشرفت فنی و هسته‌ای ایران را بگیرند، زیرا ایران در سه دهه گذشته پیشرفت‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف علوم و فناوری داشته است.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 20/3/1389 - 21:16 - 0 تشکر 204940

بیروت - احزاب وشخصیت‌های لبنانی معترض به رای ممتنع كشورشان به قطعنامه ضد ایرانی ‪ ،۱۹۲۹‬قدم زدن لبنان در جهت خواسته‌های آمریكا را محكوم كردند.

تجمع علمای جبل عامل قطعنامه ‪ ۱۹۲۹‬شورای امنیت در افزایش تحریم‌ها علیه ایران را محكوم كرد و با ابراز تاسف از رای ممتنع لبنان به این قطعنامه خطاب به مقامات لبنانی هشدار داد: آیا كرامت لبنان قابل مقایسه با كسب رضایت مجامع بین‌المللی است؟
به گزارش ایرنا از بیروت، حزب حركت مردم نیز ضمن اعلام همبستگی با ایران، جانبداری لبنان از قطعنامه افزایش تحریم‌ها علیه ایران را محكوم كرد.

حزب توحید ، تصویب قطعنامه افزایش تحریم‌ها علیه ایران را گامی در جهت حمایت از رژیم صهیونیسیی وقدم زدن در آسمان آمریكا دانست.

شیخ حسن عبد الله مفتی مناطق صور و جبل عامل لبنان نیز ضمن محكوم كردن تصویب قطعنامه افزایش تحریم‌ها علیه ایران، این اقدام را خدمتی به رژیم صهیونیستی كه دارای بیش از ‪۳۳۰‬كلاهك هسته‌ای است، ارزیابی كرد.

وی گفت: كلاهك‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی جهان را به خطر انداخته است.

مفتی صور و جبل عامل در مورد موضع لبنان در قبال افزایش تحریم‌ها علیه ایران گفت : لبنان موضع اصلی خود را كه مورد حمایت مردم است، نشان نداده است.

علی عسیران عضو فراكسیون آزادی و توسعه و از نمایندگان وابسته به جنبش امل نیز گفت: لبنان می‌بایست موضع صریحی را در قبال قطعنامه افزایش تحریم ها علیه ایران اتخاذ می‌كرد و این اشتباه است كه لبنان به عنوان تماشاچی قرار بگیرد.

وی گفت: این تحریم‌ها برای ایران تازگی ندارد .

از سوی دیگر مجلس اسلامی عربی ضمن رد قطعنامه افزایش تحریم‌ها علیه ایران اعلام كرد: شورای امنیت رژیم صهیونیستی را كه دارای بیش ار ‪۲۰۰‬كلاهك هسته ای است و امنیت جهان را به خطر انداخته،از یاد برده است.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 21/3/1389 - 0:32 - 0 تشکر 204955

سخنان شدیداللحن نماینده دائم ایران
محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل طی سخنانی در جلسه امروز شورای امنیت كه برای صدور قطعنامه در مورد كشورمان تشكیل شده بود، با اشاره به اشتباه تاریخی این شورا در صدور قطعنامه علیه ایران گفت: حكیمی می گفت "این تاریخ نیست كه خود به خود تكرار می شود، این ما هستیم كه همان اشتباهات را تكرار می كنیم." مرور تاریخ تلخ گذشته و نگاه عمیق به چگونگی عملكرد امروزین شورای امنیت ثابت می كند كه ما هنوز هم با یك نظام بین الملل تبعیض آمیز، ناعادلانه و مبتنی بر سلطه قدرتمندان مواجه ایم.

وی سپس با اشاره به فشارها و اقدامات برخی قدرتهای عضو شورای امنیت مانند آمریكا و انگلیس علیه ملت ایران طی چند دهه اخیر اضافه كرد: البته این موضوع تصادفی یا بی دلیل نیست. مقایسه در این مورد به طرز عجیبی آموزنده است. پرونده ای كه امروز شما اعضای شورای امنیت آن را بررسی كردید، كاملا دارای همان ویژگی هائی است كه پرونده علیه كشور من در سال 1951 داشت. عبارات كلیدی كاملا شبیه به هم هستند. انرژی، استقلال و دخالت قدرتهای بزرگ.

وی سپس اضافه كرد: انگلیس در اوایل دهه 1950 میلادی دقیقا مثل امروز استدلال می كرد كه ملی شدن صنعت نفت ایران صلح و امنیت منطقه و جهان را به خطر می اندازد. فقط كافی است شما جای عبارت "ملی شدن صنعت نفت" را از اتهامات و پاسخ های آن روز ایران با عبارت "استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای" امروز عوض كنید.

وی همچنین با ذكر اقدامات خصمانه برخی اعضای دائم شورای امنیت علیه ملت ایران و تضییع حقوق آنان، به حمایتهای همه جانبه این كشورها از تجاوز صدام به ایران و كشتار مردم بیگناه كشورمان با سلاحهای كشتار جمعی، به سكوت این شورا در مقابل این همه جنایت اشاره كرد و گفت: هیچ اقدامی از سوی شورای امنیت علیه استفاده از سلاح شیمیائی، به دلیل تهدید به وتو از سوی تأمین كنندگان همین سلاحهای غیرانسانی، صورت نگرفت. همان قدرتها امروز نیز قطعنامه جدیدی را علیه ایران بر شورای امنیت تحمیل كردند.

سفیر و نماینده دائم كشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران و نحوه همكاری كشورمان با آژانس بین المللی انرژی اتمی، به ذكر بیانات و فتوای مقام معظم رهبری در حرام بودن تولید و استفاده از سلاح هسته ای پرداخت و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران مصمم است از حق مسلم خود در بهره مندی از انرژی هسته ای جهت مقاصد صلح آمیز استفاده نموده و برای ارتقای پیشرفتهای علمی خویش در توسعه ابعاد متنوع و صلح آمیز آن تلاش كند. در عین حال، ایران به عنوان قربانی سلاحهای كشتار جمعی در دوران اخیر، هم بر پایه اعتقادات مذهبی و هم به دلایل امنیتی، مخالف توسعه و استفاده از اینگونه سلاحهای غیرانسانی بوده و آن را رد كرده است.

وی سپس ضمن آنكه حضور و سخنرانی ریاست جمهوری اسلامی ایران در كنفرانس بازنگری پیمان عدم اشاعه هسته ای را دلیل دیگری بر پای بندی كشورمان به معاهده مذكور دانست، به تشریح همكاری ایران با آژانس پرداخت و اضافه كرد: علیرغم همكاری گسترده و كاملا بی سابقه كشور من با آژانس، چند كشور غربی با كشاندن موضوع به شورای امنیت و صدور این قطعنامه مغرضانه و سیاسی، كماكان به رفتار غیرمنصفانه، تحریك آمیز و خصمانه خود علیه كشور من ادامه می دهند.
محمد خزاعی سپس به تشریح موضوع مبادله اورانیوم و ضرورت تهیه اورانیوم با غنای 20 درصد برای استفاده در رأكتور تهران به منظور تهیه دارو برای بیش از 800 هزار بیمار و تلاشهای انجام شده توسط تركیه و برزیل در این راستا پرداخت و از برخورد منافقانه آمریكا و برخی دیگر از اعضای شورای امنیت كه خود را در مكاتبات و اظهاراتشان با رؤسای كشورهای مذكور علاقه مند به این مبادله نشان می دادند، شدیدا انتقاد كرد و افزود: ما با موافقت با این ابتكار كه منجر به صدور بیانیه تهران در مورد تبادل سوخت شد، حسن نیت و جدیت خود را به نمایش گذاشتیم. ولی در مقابل، همان چند قدرت، به جای استقبال از آن، متأسفانه بلادرنگ این قطعنامه مبتنی بر اغراض سیاسی را ارائه كردند كه باعث شگفتی جامعه بین المللی گردید كه اكثرا از این بیانیه حمایت كرده بودند.

وی سپس گفت: این مساله یك بار دیگر این حقیقت تلخ را آشكار می‌سازد كه آنچه برای این چند قدرت‌ معدود مهم است، منافع سیاسی تنگ نظرانه‌شان می‌باشد. این امر نشان می‌دهد آنان هرگاه كه بخواهند براحتی تعهدات خود را زیر پا می‌گذارند و نه برای سایر اعضای شورای امنیت و نه برای قول‌ و قرارهای خودشان، هیچ ارزشی قائل نیستند. در چنین شرایطی آنچه كه به خطر می‌افتد، اعتبار شورای امنیت و بلكه آبروی سازمان ملل است كه صرفا به ابزاری در دست این چند كشور معدود تبدیل شده اند. این كشورها هر بلائی را كه بخواهند بر سر آنها می‌آورند و در سوء استفاده كردن از این نهادها برای رسیدن به اهداف و اغراض خود هیچ ابائی ندارند.

نماینده دائم كشورمان در ادامه افزود: برخوردهای كاملا دوگانه و تاسف بار شورای امنیت روزی به پایان خواهد رسید و آن روز برخی قدرت‌های عضو این شورا، باید به پرسش‌های مشروع افكار عمومی جهانیان درباره رفتار نادرست خود در شورای امنیت پاسخ دهند. آنان باید پاسخگو باشند كه چرا شورای امنیت را آنقدر ضعیف و ناتوان كردند كه نتوانست در برابر تهدیدات اعمال شده علیه ایران، حتی تهدید به استفاده از سلاح هسته‌ای علیه آن كه آشكارا در سیاست هسته‌ای جدید دولت آمریكا به آن اشاره شده، واكنشی از خود نشان دهد.

آنان باید روزی پاسخگو باشند كه چرا هیچ وقت به شورای امنیت اجازه ندادند در رابطه با تهدیدات مكرر رژیم جنایتكار اسرائیل علیه ایران اقدام كند.

وی سپس از شورای امنیت و بویژه اعضای دائم آن در برخوردشان با جمهوری اسلامی ایران كه صرفا بدنبال احقاق حقوق قانونی خود می‌باشد، انتقاد كرد و گفت: این درحالی است كه همین چند كشور به هر تلاشی متوسل می‌شوند تا نگذارند شورای امنیت علیه نقض اصول اساسی حقوق بین الملل و پایمال شدن موازین بشردوستانه اقدام كند. برای نمونه این كشورها اجازه ندادند كه در رابطه با مستندات درج شده در گزارش گلدستون اقدامی صورت گیرد و بارها از تلاش شورای امنیت برای متوقف كردن تجاوزات گسترده رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و لبنان ممانعت بعمل آوردند. آن كسانی كه نگذاشتند شورای امنیت در خصوص قتل عام انجام شده بر عرشه كشتی كمك رسانی تركیه قطعنامه محكمی صادر و آن را محكوم كند و حتی آن را مجبور به صدور یك بیانیه صرف كردند، باید پاسخگو باشند. بالاخره یك روز ‌باید پاسخ داده شود كه چرا شورای امنیت اجازه نداشت در رابطه با زرادخانه هسته‌ای رژیم صهیونیستی در كنار خوی جنایتكارانه و عطشی كه برای قتل عام دارد، كمترین اقدامی صورت دهد.

خزاعی افزود در خاتمه مایلم بار دیگر تأكید كنم هیچ فشاری نخواهد توانست در عزم جدی ملت و كشور من در دفاع از حقوق مسلم خود تزلزلی ایجاد كند. جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرتمندترین و باثبات‌ترین كشور منطقه، هرگز تسلیم اقدامات خصمانه چند قدرت زورگو نخواهد شد و كماكان به دفاع از حقوق حقه خود ادامه خواهد داد.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
جمعه 21/3/1389 - 2:7 - 0 تشکر 204959

سلام/حالا هی سنگ لبنان رو به سینه بزنین.....بوسنی همونی که سالها قبل ازشون حمایت میکردیم هم رای مثبت داده....اوگاندا و گابن برادرهای آفریقایی ما هم رای مثبت دادن....کی میخوایم دوست و دشمنامونو بشناسیم؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 21/3/1389 - 17:44 - 0 تشکر 205016

موارد تحریمی ایران چیست؟

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ـ نوزدهم خردادماه ـ چهارمین قطعنامه تحریمی علیه ایران را تصویب کرد. دوازده عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای مثبت دادند و برزیل و ترکیه، اعضای غیر دایم شورای امنیت، به این قطعنامه رای مخالف دادند و لبنان نیز رای ممتنع داده است.

به گزارش "تابناک"، خبرگزاری"فرانسه" با اعلام این خبر نوشت: جلسه رای گیری با سخنان نماینده مکزیک، رییس دوره ای شورای امنیت آغاز شده و پس از قرائت درخواست حضور نمایندگان آلمان و جمهوری اسلامی ایران در این جلسه، نوبت به نمایندگان مخالف رسید تا سخنرانی کنند.

نمایندگان برزیل و ترکیه دو نماینده مخالف بودند. نماینده برزیل گفت که پس از تلاش های دو کشور ترکیه و برزیل در رسیدن به توافقنامه مبادله سوخت اتمی ایران در خاک ترکیه، مخالف تحریم های بیشتر علیه ایران است.    

نماینده ترکیه اما ضمن حمایت از اقدامات دیپلماتیک، اضافه کرد که جمهوری اسلامی باید با تعلیق غنی سازی اورانیوم به مذاکرات وارد شده و مسائل را حل کند.

بر پایه این گزارش، پس از آن رییس شورای امنیت درخواست رای گیری کرد که دوازده  رای مثبت داده شد. ترکیه و برزیل نمایندگانی بودند که رای منفی دادند و فقط لبنان بود که به «قطعنامه شماره ۱۹۲۹» رای ممتنع داد.

بر اساس دور چهارم تحریم های ایران در شورای امنیت، یک دانشمند هسته ای، ۲۲ شرکت که مرتبط با برنامه های اتمی و موشکی ایران اعلام شده اند، ۱۵ موسسه متعلق به سپاه و سه نهاد زیر مجموعه خطوط کشتیرانی ایران، در فهرست تحریم ها هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تنها فردی که در فهرست تحریم ها قرار دارد، ریاست مرکز فن آوری های هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران است. یکی از مسئولیت های این مرکز، نظارت بر تاسیسات غنی سازی اورانیوم در اصفهان است.

برخی از موسسه ها و شرکت هایی که در فهرست تحریم های قرار گرفته اند در خارج از ایران بوده ولی تحت کنترل ایران قرار دارند و یا در راستای اهداف آن فعالیت می کنند، از جمله «فرست ایست اگزپورت بانک» که در مالزی است ولی تحت کنترل بانک ملت ایران است.

۲۲ شرکت و موسسه که گفته می شوددر ارتباط با فعالیت های موشکی و هسته ای هستند و در فهرست تحریم ها قرار دارند از جمله دانشگاه مالک اشتر در تهران، صنایع امین در مشهد، ابزار برش کاوه در تهران، «فرست ایست اگزپورت بانک» در مالزی، صنایع شهید خرازی و مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته ای کرج.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: ۱۵ شرکت و موسسه وابسته به سپاه پاسداران نیز در فهرست تحریم ها قرار دارند از جمله قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه، عمران ساحل، راه ساحل و سپانیر.

سه نهاد زیر مجموعه خطوط کشتیرانی ایران نیز، از جمله «ایریسل بنلوکز» در بلژیک و خط کشتی رانی جنوب در فهرست تحریم ها قرار دارند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، نیز یک روز پیش از رای گیری شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره چهارمین قطعنامه تحریمی علیه ایران گفته بود: «این قطعنامه شامل مهم ترین تحریم هایی خواهد بود که ایران تا کنون با آن مواجه شده است.»

هیلاری کلینتون که همراه با رافائل کوریا، رییس جمهوری اکوادور، در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، درباره چهارمین قطعنامه تحریم ایران گفت: «فکر می کنم منصفانه است (که بگویم) این تحریم ها مهم ترین تحریم هایی است که ایران تا کنون با آن مواجه شده است.»

در همین حال خبرگزاری های بین المللی خبر دادند که، رئیس جمهور کشورمان  که در تاجیکستان به سر می‌برد در واکنش به تصویب قطعنامه جدید تحریم‌ها گفت : این قطعنامه‌ها برای ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد.

منوچهر متکی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نیز تصویب قطعنامه علیه جمهوری اسلامی در شورای امنیت را حرکتی رو به عقب خواند.

او با اشاره به رای مثبت شورای امنیت به قطعنامه تحریم های جدید علیه ایران گفت:  امروز آنها حرکت خودشان را روی این صفحه شطرنج انجام دادند و  باید منتظر باشند که جمهوری اسلامی جمع‌بندی‌هایش را داشته باشد و حرکت بعدی نوبت جمهوری اسلامی است که آن حرکت را انجام دهد.

گفتنی است رای مخالف برزیل و ترکیه تا حدودی صدور این قطعنامه را تحت شعاع قرار داده و گروه 5+1 با وجود تصویب این تحریم ها اعلام کرده اند که از نظر انها هنوز برای گفتگو آمده اند، به نظر می رسد این موضع آنها نشان می دهد غرب خود نیز خیلی به اثر گذاری این تحریم ها بر سیاست های هسته ای ایران امیدی ندارد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 21/3/1389 - 17:45 - 0 تشکر 205017

واکنش حزب الله به رای ممتنع لبنان


حزب الله با اشاره به رای ممتنع لبنان در تصویب قطعنامه ضد ایرانی شورای امنیت گفت: امیدوار بودیم لبنان که درد و رنج و مرارت های مختلف را چشیده است موضعی را ابراز می کرد که ارزشمند تر و حاکی از قدرت توافق لبنانی ها بود.

به گزارش ایرنا حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعمال تحریم های جدید شورای امنیت علیه ایران را ظالمانه خواند و افزود که این تحریم ها با ساده ترین قواعد سالم و عادلانه ناسازگار است و گویای گرایش های توسعه طلبانه و خودخواهانه کشورهای بزرگ، علیه کشورهای اسلامی است که تابع سیاست های توسعه طلبانه آنان نیستند.

حزب الله افزود: صدور چنین قطعنامه هایی موجب افزایش روحیه تمرد در کشورها و ملت های مستضعف و افزایش نا امیدی آنان به نقش شورای امنیت در حمایت از امنیت و حل بحران ها خواهد شد و موجب می شود تا ‌این کشورها برای افزایش خودکفایی و حفظ حاکمیت ملی خود تلاش بیشتری کنند.

حزب الله در این بیانیه افزود: بازی مصالح و منافع استکباری منجر به صدور قطعنامه جدید ضد جمهوری اسلامی ایران شد که تنها نتیجه آن افزایش پیچیدگی بیشتر مسایل در اوضاع منطقه است .

حزب الله همچنین نسبت به خطر استفاده اسراییل از این قطعنامه برای افزایش تجاوزهای خود و انجام اعمال تروریستی بین المللی با حمایت آمریکا بانی این قطعنامه هشدار داد.

این تشکل سیاسی با اشاره به این که تاریخ، موضع منصفانه ترکیه و برزیل را ثبت خواهد کرد افزود : هیچ توجیه منطقی و قانونی برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران وجود نداشت در حالی که شورای امنیت خطر اسراییل غاصب که دارای کلاهک هسته ای و اعمال تروریسم دولتی ضد امنیت بین المللی و مردم فلسطین و کشورهای اسلامی را نادیده گرفته است.

در نشست چهارشنبه شورای امنیت 12 کشور به اعمال تحریم علیه ایران رای دادند و ترکیه و برزیل با آن مخالفت کردند و لبنان نیز رای ممتنع داد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 21/3/1389 - 17:48 - 0 تشکر 205018


نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره تحریم ایران برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه در جلسه‌ای که به منظور اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران تشکیل داد؛ با 12 رای موافق، 2 رای مخالف و یک رای ممتنع، بدون اجماع تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد.

در این نشست که با ورود تاخیری وزرای خارجه ترکیه و برزیل آغاز شد، آنان مخالفت خود را باتصمیم شورای امینت اعلام کردند.

نماینده ترکیه هم در این نشست در سخنانی دلایل کشور خود را برای رای منفی به این قطعنامه را اعلام کرد.

 در رای گیری شورای امنیت سازمان ملل ترکیه و برزیل رای منفی به تحریم ها دادند.

در این میان کشور لبنان که پیش از این پیش بینی می شد با این قطعنامه مخالفت کند به آن رای ممتنع داد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 21/3/1389 - 23:46 - 0 تشکر 205047

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;204959]سلام/حالا هی سنگ لبنان رو به سینه بزنین.....بوسنی همونی که سالها قبل ازشون حمایت میکردیم هم رای مثبت داده....اوگاندا و گابن برادرهای آفریقایی ما هم رای مثبت دادن....کی میخوایم دوست و دشمنامونو بشناسیم؟

دوست گرامی ، حساب ملت ها از دولت ها جداست ، همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند دشمنان ایران دولت ها هستند و دشمنان آمریکا ملت ها . در کدام یک از این دولت هایی که رای مثبت دادند خواسته ی مردم رو اجرا می کنن . ثانیا فضای حاکم بر این گونه جلسات نیز چنین اجبار هایی را به وجود می آورد ، لابی های صهیونیست ها ، تهدید های کشورهای مستکبر علیه کشورهای ضعیف نیز این الزامات را به وجود می آورد ، مثلا گابن که مثال زدید ، چه چیزی دارد ، حال اگر کشورهای اروپایی کشوری مثل گابن را تحریم کند ، گابن از هم می پاشد ، به این جوانب نیز دقت نمایید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی