انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1254)
پنج شنبه 20/3/1389 - 13:20 -0 تشکر 204850
اطلاعیه کم سابقه دفتر آیت الله هاشمی

دفتر آیت الله هاشمی روز گذشته در پاسخ به یک روزنامه مطالبی مطرح کرده است که بدون تردید با هدف اثرگذاری بر سالگرد انتخابات نوشته شده است.امیدواریم این اطلاعیه بدون هماهنگی با آیت الله هاشمی منتشر شده باشد.

به گزارش جهان در این اطلاعیه ادعاهای جدیدی مطرح شده است که هر کدام از آنها نیازمند توضیح مجدد آیت الله هاشمی و یا دفتر ایشان است.

دفتر آیت الله هاشمی جوابیه خود به یک رسانه را بهانه می کندو در متنی که ظاهرا شبیه اطلاعیه آیت الله هاشمی در آستانه انتخابات است می نویسد:توضیح ضروری اینکه این پاسخ در کنار مخاطب خاص خویش، مخاطبان عام نیز دارد، به‌ویژه جوانان روشن‌ضمیر و پرسشگری که بلوغ عقلی و سیاسی آنان، با فریادهای سهم‌خواهی و ادبیات قدرت‌طلبانه گروهی که برای بقای خویش، زبرالحدیدهای امام راحل در مبارزه نفس‌گیر با رژیم پهلوی، یادگاران مردان و شهدای بزرگ انقلاب چون شهید بهشتی، شهید مطهری، آیت‌الله طالقانی، شهید رجایی، شهید همت، بیت شریف حضرت امام و مهمتر از همه تاریخ ۳۰ ساله انقلاب اسلامی را متهم به انحراف از خط اصیل اسلام می‌دانند و با هدف زیر سؤال بردن اقدامات امام راحل و مقام معظم رهبری، امین‌ترین یاران آن دو بزرگوار را آماج تیر تهمت خویش قرار می‌دهند.

در این اطلاعیه که صرفا با هدف اشاره به مناظره رئیس جمهور در این ایام و برخی اتهامات به آیت الله هاشمی منتشر شده آمده است:نویسنده متن مذکور را با جمله به ظاهر زیبای «اخلاق، گمشده سیاست است» آغاز کرده تا اولاً تئوری شیطنت‌آمیز جدایی دین از سیاست را القا نماید و ثانیاً با انتساب لقب دروغگویی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان بارزترین روحانی عرصه‌های تقنینی و اجرایی در تاریخ معاصر، تهمت‌ها و ادعاهای دین‌ستیزان و روحانی‌گریزان را به کمال برساند. همان کاری که آن نامزد انتخاباتی در آن مناظره کذایی در حق سه روحانی دیگر این دو عرصه سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یعنی حجج‌الاسلام خاتمی، ناطق نوری و کروبی انجام داده است.

در ادامه این مطلب به نامه آیت الله هاشمی به رهبر انقلاب چند روز پیش از انتخابات اشاره شده و مجددا با حمله به رئیس جمهور آمده است:نویسنده مطلب، دفاع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از دستاوردهای ۳۰ ساله انقلاب در نامه به آیت‌الله خامنه‌ای را یک بدعت غیراخلاقی در مخالفت با رهبری معظم انقلاب می‌داند و فراموش کرده‌اند که آن بدعت غیراخلاقی، غیرانسانی و غیراسلامی در مناظره تلویزیونی پایه‌ریزی شده است و اینک توسط پاره‌ای از رسانه‌های وابسته به یک جریان خاص ادامه دارد.

در ادامه این اطلاعیه رسمی آمده است:جای تعجب است که جمله معروف رهبری معظم انقلاب در ۱۴ خرداد ۱۳۸۸ در حرم امام را که فرمودند: «صحیح و موردپسند نیست که یک نامزد در نطق‌های تلویزیونی برای اثبات خود به نفی دیگران متوسل شود» را یا نشنیدند و یا نمی‌خواستند بشنوند و رئیس جمهور را ولایی‌ترین رئیس جمهور تاریخ ایران می‌دانند و سپس ابراز مطالب خلاف در مناظره تلویزیونی را حق ایشان برای جبران عدم حمایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از دولت می‌شناسند.

دفتر آیت الله هاشمی در بخش دیگری می نویسد که به فرض محال که حمایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از آقای موسوی در انتخابات مسجل شده بود، آیا به گناه حمایت یک شخص از یک نامزد، باید هر دروغی را که به ذهن می‌آید، علیه آن شخص و خانواده ایشان در تلویزیون گفت؟!

در بخشی دیگری از این پاسخ نامه، دفتر آقای هاشمی مدعی نظر رهبر انقلاب در مورد نامه ایشان و پاسخ به تندی های رئیس جمهور در مناظره تلویزیونی احمدی نژاد می شود و می نویسد: وقتی شخص آیت‌الله خامنه‌ای در ملاقات حضوری با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌فرمایند درباره اصل و محتوای نامه هیچ ملاحظه‌ای ندارند و یک بار به صورت خصوصی و یک بار در نماز جمعه هم به خلاف‌گویی‌های آن نامزد پاسخ می‌دهند، چگونه عده‌ای زیر لوای دروغین حمایت از رهبری، ملاحظه‌تراشی می‌کنند؟!

در ادامه این اطلاعیه تلاش شده است با تلویحا سابقه عدم سلامت در شمارش آرا را در وزارت کشور یادآور شود و می نویسد:سابقه تذکرات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خصوص سلامت انتخابات، محدود به دیروز و امروز نیست، از همان ماههای نخستین پس از انقلاب اسلامی که به حکم مستقیم امام راحل به عنوان سرپرست وزارت کشور برای برگزاری انتخابات شدند، وقتی با سخنان دلسوزانه!!! یکی از مسئولین وقت وزارت کشور مواجه شد که بفرمایید انقلاب به چه کسانی نیاز دارد تا نامشان را از صندوق آرای مردم بیرون بیاوریم!!، عتاب آلود آن کلام دلنشین امام را تکرار کرده‌اند که «میزان رأی مردم است»

دفتر آیت الله هاشمی همچنان می نویسد:آیا غیر از این است که اعتراف می‌کنید از همان سال (انتخابات زمان خاتمی)به دنبال شکل‌دهی نطفه حرام تقلب انتخاباتی در رحم جامعه بودید؟!! آیا حضور ۱۰۶ درصدی همه مردم یکی از استان‌های غربی کشور در همان انتخابات کافی نیست که به عنوان منادیان دروغین مردم‌سالاری دینی اسلامی خجالت بکشید؟!

چرا نمی‌گویید دور جدید اظهار نگرانی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از عدم توجه به رأی مردم و سلامت انتخابات از زمانی شروع شده است که بعضی از شخصیت‌های مؤثر دست‌اندرکار انتخابات صراحتاً اعلام می‌کردند که رأی مردم در حکومت اسلامی تشریفاتی و زینتی است؟!

در بخش دیگر این اطلاعیه به شرط آقای هاشمی برای شرکت در انتخابات خبرگان اشاره شده و آمده است:وقتی مقام معظم رهبری حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات خبرگان را «متعیّن» می‌خوانند، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هم نام‌نویسی خویش را مشروط به عدم دخالت نهادهای غیرمسئول در انتخابات می‌کنند و مقام معظم رهبری هم می‌فرمایند: «این شرایط را فراهم می‌کنم»؟!
در ادامه مجددا دفتر آیت الله یکبار دیگر موضوع تقلب در آرا را در آستانه سالگرد انتخابات پیش می کشد و می نویسد:چرا در بیان نتایج انتخابات مجلس ششم در سال ۱۳۷۸ نعل وارونه می‌زنید؟ مگر نمی‌دانید با شمارش مجدد تنها ۲۰ درصد صندوق‌های حوزه انتخابیه تهران، که توسط شورای نگهبان انجام می‌گرفت، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از رتبه سی‌ام به نوزدهم رسید؟ مگر نمی‌دانید وقتی آن آبروریزی داشت اساس انتخابات را زیر سؤال می‌برد، رهبر معظم انقلاب دستور توقف بازشماری را صادر فرمودند؟

در بخش دیگری از این اطلاعیه دفتر آیت الله به سکوت رهبر انقلاب در قبال رئیس جمهور اشاره شده و می نویسد: امروز سکوت مصلحت‌آمیز رهبری معظم انقلاب که در نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به آن اشاره شده، کار را به جایی رسانده که یک نامزد به خود اجازه می‌دهد جلوی ۵۰ میلیون بیننده تلویزیونی دروغ و تهمت بزند و روزنامه‌های همسو قسم یاد کنند که با بهانه و بی‌بهانه هاشمی‌ستیزی را تیترهای اول و دوم هر روز خویش کنند.

در بخش دیگری نیز آمده است: مشکل اینجاست که اول بسیجیان قدیم را خانه‌نشین کردید و سپس لباس آنان را پوشیدید و به فرمانده‌شان می‌تازید. حکایتی که یادآور آن واقعه‌ای است که شخصی به آیت‌الله العظمی بروجردی عرض کرد که یک روحانی را در حال دزدی گرفتند و حضرتش برآشفت و گفت: نگویید یک روحانی دزدی می‌کرد، بگویید دزدی لباس روحانیت پوشیده بود.

مجددا به کنایه موضوع تقلب در انتخابات را وسط می کشد و می نویسد:از یک طرف پیش‌بینی‌های اظهر من الشمس نارضایتی مردم از سوی رئیس عالی‌ترین مجمع مشورتی مقام معظم رهبری به ایشان را القای تقلب در انتخابات می‌دانید و از طرف دیگر جمله معروف آن نماینده مجلس را که می‌گفت: «باشید تا رأی ۲۴ میلیونی آقای احمدی‌نژاد را در فردای انتخابات ببینید» حاصل درایت و دوراندیشی می‌دانید؟!! اگر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سکوت اختیار می‌کنند، برآشفته می‌شوید و وقتی لب به سخن می‌گشاید که اساس اسلام با رأی مردم بود و خواهد بود، آشفته‌تر می‌شوید؟!

http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic&lang=1&id=2223

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
پنج شنبه 20/3/1389 - 16:39 - 0 تشکر 204882

ایشون تا حالا نه به این اتهامات پاسخ دادن و نه به دیگر اتهامات .
به قولهایشان هم تا حالا عمل نکردن!
عمل مقام معظم رهبری در مقابل ایشان هم برای مصالح مملکت است والا گذاشتن ایشون از صحنه کار راحتی هست

جمعه 21/3/1389 - 0:15 - 0 تشکر 204951

اینكه با حرف زدن وتعریف كردن از خود واینكه امام در باره ی من چه گفت.همان امام این را هم گفت كه ملاك افراد حال فعلی اوست و میزان رای ملت است وهیچ كس حق ندارد به رای ملت توهین كند.پس بی اندیشیم كه چه كردیم كه مردم با ما این برخورد را دارنند؟

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
جمعه 21/3/1389 - 12:44 - 0 تشکر 204984

بنده قصد نظر دادن نداشتم/فقط می خواستم طبق تذکرات قبلی عدالت انجمن را بار دیگر به قضاوت بگذارم

منبع خبر شما جهان نیوز است!!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

جمعه 21/3/1389 - 17:1 - 0 تشکر 205008

جالب بود

جمعه 21/3/1389 - 20:54 - 0 تشکر 205037

متن اصل اطلاعیه رو به صورت کامل از تو سایت بخونید جالبتر هم می شه!!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

دوشنبه 7/4/1389 - 16:22 - 0 تشکر 207822

بسم رب المهدی
حرف و حدیث ها در باره ی آقای هاشمی یک مقصر داره اون هم اقای هاشمی است.ایشون دوپهلو حرف می زنند و مردم آدم شفاف می خواهند.یا حد اقل نیمه شفاف اقدامات فرزندانشون از جمله دخترشون کم بود حالا دیگه خودشون هم یه جوری حرف می زنند که بعضی ها می گن مخالف ولایت فقیه هستند.خوب نمی شه از مردم ساده و بی اطلاع (یکیش خودم) انتظار داشت علم غیب داشته باشن و صبر ایوب .دیگه از کوره در می رن و این می شه که می بینیم.
اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی