• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 975)
جمعه 14/3/1389 - 18:12 -0 تشکر 203981
حاشیه‌های از نماز جمعه تهران در حرم امام(ره)-1

مردم پس از سخنان سید حسن شعارها علیه سران فتنه را یكپارچه تر و قوی تر سر دادند

خبرگزاری فارس: مردم داخل و خارج صحن مرقد امام پس از سخن سید حسن مبنی بر اندك خواندن شعاردهندگان، یكپارچه تر و رساتر از قبل علیه فتنه گران شعار سر دادند و حتی در میان آنها یك نفر هم نبود كه با این شعارها همراهی نشان ندهد.مردم در بیرون صحن هم برخاسته و توفنده تر از قبل شعار مرگ بر منافق سر دادند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، بیست‌ویكمین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) صبح امروز با حضور چندین میلیون نفری مردم و مسئولان عالی‌رتبه نظام برگزار شد كه این مراسم حاشیه‌هایی نیز به همراه داشت.

* این مراسم در حدود ساعت 10:30 صبح در محل صحن شهید مصطفی خمینی حرم مطهر با مداحی یكی از مداحان اهل بیت آغاز شد.

* حضور اقلیت‌های دینی و اتباع كشورهای مختلف و همچنین سفرا و مقامات سیاسی حاضر در كشورمان به چشم می‌خورد.

* مردم از آغازین ساعات صبح امروز با حضور در صحن‌های مختلف حرم امام مشتاقانه در انتظار بیانات رهبر معظم انقلاب و اقامه نماز جمعه به امامت ایشان بودند.

* پس از مداحی یكی از مداحان اهل بیت مجری برنامه اعلام كرد كه احمدی‌نژاد تا دقایقی دیگر به عنوان سخنران پیش از خطبه سخنرانی می‌كند؛ پس از اعلام این موضوع، مردم حاضر در صحن شهید مصطفی خمینی از جای خود برخاسته و شعار «مرگ بر موسوی» سر دادند.

* محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور كشورمان پشت تریبون رفته و در خصوص مسائل مختلف نیز سخن به میان آورد كه در بخش‌هایی از سخنان با اشاره به مسائل روز به موضوع اسرائیل و حمله به ناوگان آزادی پرداخت.

* احمدی‌نژاد در بخشی از سخنان خود به دیدگاه امام راحل درباره نابودی اسرائیل اشاره داشت كه در این بین عده‌ای قصد داشتند شعار مرگ بر اسرائیل بگویند كه احمدی‌نژاد خطاب به آنها گفت: نوبتش می‌رسد، صبر كنید.

* رئیس جمهور در بخشی از سخنان خود به موضوع حوادث پس از انتخابات اشاره كرد و گفت كه عده‌ای رأی مردم را لگدمال كردند؛ زائران حاضر در صحن پس از شنیدن این جمله از سوی رئیس جمهور شعار «مرگ بر موسوی» سر دادند.

* در بخشی از سخنان احمدی‌نژاد مردم پس از گفتن تكبیر به شعار خود ادامه داده و سكوت نكردند كه احمدی‌نژاد نیز در پاسخ به ابراز احساسات مردم اینچنین گفت كه صبر كنید هرچه فریاد دارید در ادامه بر سر مستكبران بكشید.

* شعارهای متعددی در حین سخنرانی رئیس جمهور از سوی مردم به گوش می‌رسید؛ «احمدی بت‌شكن بت بزرگ را بشكن»؛ «وصیت حاج‌احمد پیروی از ولایت»؛ «ما اهل كوفه نیستیم علی تنها بماند» و‌ «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده» از جمله این شعارها بود.

* پس از سخنان حدود یك ساعته احمدی‌نژاد به عنوان سخنران پیش از خطبه مجری برنامه اعلام كرد كه حجت‌الاسلام سید حسن خمینی برای خوش‌آمدگویی به رهبر انقلاب پشت تریبون می‌آید.

* مردم با شنیدن این خبر به صورت ممتد و بدون توقف شعار «مرگ بر موسوی» سر می‌دادند اما سیدحسن پشت تریبون رفته و سخنان خود را در حالی كه همچنان مردم حاضر در صحن شهید مصطفی خمینی شعار «مرگ بر موسوی» سر می‌دادند آغاز كرد.

* چندین دقیقه از آغاز سخنرانی سیدحسن خمینی گذشته بود كه مردم همچنان شعار «مرگ بر موسوی» سر می‌دادند؛ سیدحسن از مردم خواست كه اجازه دهند تا وی سخنرانی كند اما مردم بدون توقف دوباره همان شعار را تكرار می‌كردند.

* سیدحسن خمینی همچنان كه قصد سخنرانی داشت از مردم مجدداً درخواست كرد تا با سكوت خود به وی اجازه سخنرانی بدهند اما مردم همچنان شعار «مرگ بر موسوی» سر می‌دادند تا اینكه سیدحسن اینچنین گفت كه اگر بنای شعار دادن دارید اجازه دهید من صحبت كنم.

* پس از بیان این سخن از سوی سیدحسن خمینی مردم شعار «ما اهل كوفه نیستیم علی تنها بماند را سر می‌دادند» كه سیدحسن نیز در پاسخ به آنها اینچنین گفت: قطعاً همین‌طور است.

*‌ با این وجود اما مردم همچنان شعار «مرگ بر موسوی» را تكرار می‌كردند كه سیدحسن خطاب به آنها گفت هنوز 20 سال از رحلت امام نگذشته است اجازه دهید.

* تمام مردم حاضر در صحن به استثناء شخصیت‌های كشوری و لشكری، شعارهای مذكور در بالا را سر می‌دادند.

* سید حسن در بخشی از سخنان خود با اشاره به سردادن شعار توسط مردم، گفت كه "مردم از گروه اندكی كه شلوغ می‌كنند، بیزارند و مردمی ‌كه بیرون صحن حضور دارند، علاقمند به امام خمینی(ره) هستند. " این سخنان سید حسن موجب تحریك بیشتر مردم علیه سران فتنه شد و جماعت عظیمی كه در بیرون از محوطه صحن بودند برخاسته و بلندتر از داخل شعار می دادند، این بار قوی تر و بلندتر از قبل علیه منافقین و موسوی و سران فتنه شعار دادند. در این زمان بود كه همه مردم در داخل و بیرون صحن یكپارچه و محكم شعارهای مذكور را بلندتر از قبل سر دادند.

* یكپارچگی و قوت شعارهای مردم هر لحظه بیشتر می شد تا اینكه سیدحسن خمینی مجبور شد كه بگویید سه صلوات برای برای سلامتی امام زمان، شادی روح امام، و سلامتی خدمت‌گذاران انقلاب بفرسید؛ حاضران این سه صلوات را فرستادند اما همچنان همان شعار را تكرار می‌كردند.

* روند دنباله‌دار سردادن شعار توسط مردم حاضر در صحن علیه سران فتنه همچنان ادامه داشت تا اینكه سیدحسن خمینی خطاب به آنها گفت: مردمی كه بیرون هستند از این گروه اندكی كه شلوغ می‌كنند بیزارند، مردم علاقه‌مند به نزدیكان امام هستند البته وقت كوتاه است و عده‌ای هم شلوغ می‌كنند. اما در بیرون هم همین شعارها سر داده می شد.

* اینچنین بود كه سیدحسن خمینی از ادامه سخنرانی منصرف شد. پس از ترك جایگاه مجری مراسم پشت تریبون رفته و خواستار سكوت مردم برای تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری شد كه مردم نیز بلافاصله با ذكر صلواتی ساكت شدند.

* ساعت حدوداً‌12:30 بود كه انتظار به پایان رسیده و مردم مشتاق به دیدار مقام معظم رهبری نائل شدند؛ مردم كه مشتاقانه منتظر با دیدار رهبر خود بودند از مقام معظم رهبری با شعارهای «ما اهل كوفه نیستیم علی تنها بماند»، «خونی كه در رگ ماست هدیه به رهبر ماست» و «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده» استقبال كردند.

* رهبر انقلاب در بیشتر بخش‌های سخنان خود در خطبه اول نماز جمعه به موضوع امام و خط امام اشاره كردند.

*‌ اشارات رهبر انقلاب به ملاك بودن حال فعلی افراد و موضوع خیانت طلحه و زبیر به امیرالمؤمنین از جمله مهم‌ترین سرفصل‌های سخنرانی ایشان در خطبه‌ اول نماز جمعه تهران بود.

* سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه دوم نماز جمعه با موضوع یهودی‌سازی فلسطین، حمله به كاروان آزادی و محاصره غزه آغاز شد كه این مسئله نشان از اهمیت دو چندان مسئله فلسطین در جهان امروز داشت به نحوی كه رهبر انقلاب «حمله به كاروان آزادی در دریای آزاد را خوی توحش صهیونیست‌ها» عنوان كردند.

* نشستن سیدحسن خمینی در كنار هاشمی رفسنجانی برای عكاسان و تصویربرداران سوژه‌ خبری شده بود.

* حضور محمد طاهری و سعید حدادیان از مداحان اهل بیت در كنار مسئولان عالی نظام جلب توجه می‌كرد.

* حضور مقامات عالی‌رتبه نظام در این مراسم زینت‌بخش بیست‌ویكمین سالروز ارتحال امام راحل بود در این مراسم علاوه بر سران سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امیر سرلشكر صالحی، امیر پوردستان، حجت‌الاسلام آل‌هاشم، عباس جعفری دولت‌آبادی، غلامعلی حدادعادل، اسفندیار رحیم‌مشایی، محمدباقر قالیباف، حجت‌الاسلام رازینی، علی‌اكبر صالحی، محمد نجار، حجت‌الاسلام اژه‌ای، بختیاری وزیر دادگستری، حسینی وزیر ارشاد، امیر دریادار سیاری، فتاح، آیت‌الله مقتدایی، آیت‌الله مهدوی كنی، حجت‌الاسلام ابوترابی، سرلشكر جعفری، وحیدی وزیر دفاع، آیت‌الله خزعلی، نیكزاد وزیر مسكن، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور،‌ آیت‌الله شاهرودی رئیس سابق قوه قضاییه، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، حجت‌الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران،‌ حجت‌الاسلام امامی كاشانی امام جمعه موقت تهران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله ری‌شهری، حجت‌الاسلام ناطق نوری، منوچهر متكی وزیر امور خارجه،‌حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضاییه و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8903140386

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
يکشنبه 16/3/1389 - 15:52 - 0 تشکر 204238

سلام.
به نظرم همه جای این نماز جمعه قشگ بود ولی من نظرم میاد که نباید جلوی سخنرانی سید حسن رو می گرفتن...این جوری یه جور بدسلیقگی کردیم...که البته امام خامنه ای فرمودن که ظلم نکنیم با کسی که باهاش اختلاف نظر داریم...به نظرم حداقل می ذاشتن حرف بزنه اگر در طول صحبت چیزی می گفت اون وقت شلوغ می کردن.....
به هر حال جوونیم دممون گرم...
امام خامنه ای رو از جمعه ی 29 خرداد تا 14 خرداد خیلی بیشتر شناختم... رهبرم مثل امام روح ا... با توکل و ایستادگی و تکیه به همین پا برهنه ها انقلاب رو از فتنه سربلند عبور دادند ...

يکشنبه 16/3/1389 - 17:44 - 0 تشکر 204261


حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)، با اشاره به ایام رحلت بنیانگذار كبیر جمهوری اسلامی، این ایام را روزهای گرانقدری عنوان كرد و گفت: روز درگذشت امام(ره) روزی تلخ و بسیار جانگذار بود.

به گزارش خبرنگار "تابناک"، وی افزود: در كنار حرم امام(ره) از آن بزرگوار، شهدای عظیم الشان انقلاب، فرزندان امام(ره) و همه كسانی كه براین جامعه حق دارند یاد می‌كنیم.

سید حسن خمینی با اشاره به تقارن سالروز میلاد صدیقه طاهره(س)، میلاد حضرت امام(ره) و سالروز رحلت ایشان یادآور شد: تقارن این دو روز مُبیّن ویژگی بزرگی است. امام(ره) در سالروز میلاد فاطمه زهرا(س) كه چون دیروز بود به دنیا آمد و درچون امروزی از دنیا رفت.

وی خاطرنشان كرد: خداوند امام را در شرایطی به جامعه ارزانی داشت كه جامعه مشمول ویژگی های متفاوتی بود. سالها و دهه‌های پایانی قرن گذشته ویژگی‌هایی داشت كه امام(ره) در آن ویژگی ها رشد و نمو یافت و در آن فضا توانست به موقعیت ممتاز برسد.

به گزارش ایسنا، در میان سخنرانی سید حسن خمینی شعارهای «مرگ برمنافق»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»،« ما اهل كوفه نیستیم علی تنها بماند» و... سر می‌داده می‌شد‌ كه وی چندبار درخواست كرد كه به وی اجازه داده شود بتواند سخنرانی‌اش را ادامه دهد و گفت: اگر دوستان بنای شعار دارند بهتر است اجازه دهند من قدری صحبت كنم و وقتی رهبری در جایگاه قرار گرفتند طبیعتا نسبت به این بزرگوار ابراز احساسات می‌كنیم.

سید حسن خمینی همچنین در پاسخ جمعیتی كه شعار "ما اهل كوفه نیستیم، علی تنها بماند" سر می‌دادند، تأكید كرد: قطعاً همینطور است.

وی هم چنین در واكنش به برخی شعارها نیز گفت: «آقایان هنوز 20 سال از رحلت امام(ره) نگذشته است.»

وی در ادامه با تداوم شعارها، گفت: همه هر جای حرم هستند برای سلامت وجود مبارك قائم آل محمّد و شادی روح امام و سلامتی همه خدمتگزاران به جامعه اسلامی صلوات بفرستند.

نوه امام راحل (ره) هم چنین خطاب به مردم گفت: امیدوارم عزاداری تان مقبول باشد، قطعا در این صحن كسانی هستند كه از گروه اندكی كه شلوغ می كنند بیزارند و مردم از علاقمندان و دلبستگان به امام(ره)هستند.

وی یادآور شد: شأن سالگرد مراسم امام(ره) چنین نیست كه برخی چنین انجام می دهند، من از همه معذرت میخواهم و از خدا می خواهم ما را با اماممان محشور كند.

وی هم چنین از حاضران خواست برای شادی روح امام و فرزندان امام و شهدای انقلاب فاتحه ای قرائت كنند.

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

يکشنبه 16/3/1389 - 17:58 - 0 تشکر 204263

آدم یاد امام حسن مجتبی(علیه السّلام) و سکوت ایشان و توهین های که به ایشان شد،میفته
آخرهم مظلومانه شهید شد!
خداوند این آخرین یادگار امام(ره) رو زنده بدارد!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

يکشنبه 16/3/1389 - 19:3 - 0 تشکر 204269

سخنرانی حجت الاسلام سیدحسن آقا در مراسم سالگرد رحلت امام عزیز با شعارهای پی در پی مردمی اندک!! نیمه تمام ماند و ایشان با جمله " هنوز 20 سال بیشتر از رحلت امام نگذشته است" سعی کردند عاطفه و احساس عاشقان امام را تحریک کنند و چهره‌ای مظلوم وحق مدار از خود نشان دهند.

جناب سید حسن مصطفوی، شعار دهندگان را اندک خواند و معلوم نیست که این جمع اندک در میان خیل میلیونیِ مردمِ امام دوست چگونه توانستند، سخنرانی را ناتمام بگذارند، بگذریم

سیمای جمهوری اسلامی که این مراسم را زنده پخش میکرد، ماهرانه شعارهای مردم را پوشش نمی‌داد و بینندگان به محتوای شعارها پی نبردند اما معلوم بود که مردم به همسویی نواده خمینی عزیز با جریان فتنه اعتراض دارند و بازگشت به خط امام راحل را خواستارند.

حرکت مردم امام دوست بار دیگر هوشیاری و بصیرت را به نمایش گذاشت و نشان داد که این مردم به مراتب از مسلمانان صدر اسلام در تشخیص حق و باطل آگاه‌ترند.

شعارهای مردم در سالر‌وز رحلت امام نشان داد که اعتراض آنان از متن قرآن و سنت برخاسته است و بحمدالله روز به روز مردمی آگاه‌تر زمینه‌ساز ظهور حجت حق(عج) را فراهم می‌آورند.

در این نوشتار مختصر به گونه‌ای مستند، رفتار مردم در برابر نوادۀ امام راحل تحلیل و بررسی می‌شود:

1. در فرهنگ قرآنی به کسانی اهل یا ذریه پیامبر گفته میشود که با او پیوند و بستگی داشته باشند و مهمترین پیوند با پیامبر هم عقیده بودن با اوست 1 . از این روی خداوند، فرزند نوح را، از خاندان او نمی‌داند: "انه لیس من اهلک: او از خاندان تو نیست"2

اکنون پس از "20سال" آیا میتوان از هم عقیده بودن با دشمنان ملت چشم پوشید و با کسانی که همراهی با منافقان و سلطنت طلبان را فریاد میزنند، هم‌نوا شد؟

2. قرآن دربارۀ فرزندان یعقوب، تمام کاستی‌های آنان را برشمرد و در این معجزه جاوید چهرۀ فریبکارانه فرزندان یعقوب را هویدا کرد تا به همه مردم در همۀ زمانها نشان دهد که فرزندزادگی پیامبر خدا مصونیت نمی‌آورد. فرزند بدون واسطه پیامبر نقشه قتل، سرقت طرح میکند و به راحتی به پیامبر خدا دروغ می‌گوید.3

و اکنون پس از "20 سال" آیا می‌توان فرزندزادگی را دلیل موجّهی برای همسویی با محکومان دادگاه اسلامی دانست و محکومان را در آغوش کشید؟

3. در حوادث پس از رحلت پیامبر(ص)، خلیفه اول و دوم در سقیفه گرد آمدند و با جمله «شجرة الرسول: درخت پیامبری» خلافت را تصاحب کردند. امیر مومنان(ع) وقتی این جمله را شنید فرمود: به درخت پیامبری احتجاج کردند اما ثمرۀ آن را تباه کردند.4

اکنون پس از "20سال" آیا میتوان به درخت پر ثمر خمینی احتجاج کرد و میوۀ «استقلال» را نادیده گرفت و با کسانی که از کشورهای بیگانه برای دخالت در انتخابات مدد میجستند، همنشین شد؟

و اکنون پس از "20سال" آیا میتوان ثمرۀ «ولایت فقیه» امام را نادیده گرفت و در روز تنفیذ، غیبت غیر موجّه داشت؟

4. زید فرزند امام کاظم(ع) با افراد ناباب همنشین شد و برخی گناهان را به بهانه امام زاده بودن بی‌پروا انجام داد، امام رضا(ع) به او فرمود: پدرت موسی‌بن‌جعفر که تو به آن افتخار می‌کنی در عبادت چنین و چنان بود و تو چگونه گناه می‌کنی در حالی‌که امام سجاد فرموده است نیکوکار ما دو برابر پاداش و بدکردار ما دو برابر عذاب میشود.5

و اکنون پس "20 سال" آیا می‌توان به فرزندزادگی مرحوم حاج احمد خمینی افتخار کرد و به این بهانه «رأی ملت» را نادیده گرفت و در مراسم هفته دولت از همراهی با منتخب ملت سرباز زد و از سایت‌های ضد انقلاب مدال شجاعت دریافت کرد؟ آن پدری که تو فرزند اویی پیروی از ولایت را به تو وصیت کرد، چگونه پس از تنفیذ همچنان ساز مخالفت زدی؟ فأین تذهبون؟

5. جعفر فرزند امام هادی(ع) در وهم و خیال امام زاده بودن به جایگاه قائم آل محمد تعرض کرد امّا امام او را کنار زد تا نشان دهد که تنها امام زاده بودن امتیاز نمی‌آورد6.

و اکنون پس از "20 سال" آیا میتوان به بهانه نوادۀ امام بودن با کسانی که جوانان این دیار را به کشتن دادند، خندۀ مستانه سر داد و در عروسی فرزند فتنه با سران فتنه همنشین شد؟ به راستی کشتگان حوادث سال گذشته آرزوی رفتن به خانۀ بخت نداشتند؟

و اکنون پس از "20 سال" برای شما شمّهای از رفتارهای آگاهانه این امّت استوار را بازگو میکنم تا شاید مؤثر افتد:

ملت ایران در مکتب خمینی کبیر درس خوانده است همو که تندترین قلم را در کتاب «کشف الاسرار» علیه حکمی زاده و کسروی به کار گرفت تا نشان دهد که فرزند زاهدی مانند «شیخ مهدی حکمی» بودن مصونیت نمی‌آورد.

مردم عزیز ایران رفتارهای خائنانه دبیر کل حزب توده «کیانوری»، را از رفتارهای نیای بزرگوارش «شیخ فضل الله نوری» متمایز می‌کنند و شهید بهشتی(ره) با صلابت تمام در برابر نوادۀ شیخ فضل الله نوری ایستاد و او را خائن خواند.

ملت هوشیار ما، خیانت‌های بنی صدر را از خدمات پدر ارزشمندش «آیة الله بنی صدر همدانی» متمایز کرد و پدر را محترم و فرزند را خائن دانست.

و اکنون این ملت پس از "20 سال" صحنۀ زیبایی آفرید، ملتی که فرزند غدیر است در روزی که نمایندگانی از سراسر ایران برای تجدید عهد با خمینی عزیز گردآمده بودند، رفتارهای ناشایست شما در یکسال گذشته را مرور کرد و همین مردمی که از سال 75 – اولین سالگرد رحلت امام پس از درگذشت حاج احمد آقا- تا کنون برای شما عاطفه و احساس نثار می‌کردند، در برابرتان به اعتراض برخاستند تا نشان دهند که پیوند و وابستگی با امام پیوند با تفکر اوست و اگر نوادۀ خمینی عزیز هم از تفکر او جدا شود از ملت امام دوست فاصله میگیرد. دیروز نمایندگان همه شهرستانها به دیارشان بازگشتند و قصۀ پاسداری از تفکر خمینی را با افتخار بازگو کردند.

باور کنید که در میان امّتِ امام دوست جایگاهتان را از دست داده‌اید.

این امت 14 سال – پس از رحلت حاج احمد آقا خمینی- برای شما شعار دادند و به شما عشق ورزیدند، به راستی چگونه این جمع وقتی به رفتار شما اعتراض میکنند، اندک! میشوند؟

جناب آقای سیدحسن، من نمی‌گویم جریان فتنه طرفدار ندارد، اما طرفداران فتنه در حرم امام یافت نمی‌شوند. کمی درنگ کنید بسیار بعید می‌دانم امثال «دکتر سروش» در این "20سال" حتی یکبار هم در مراسم رحلت امام حاضر شده باشند، خود دانید. کمی از اطرافیان فاصله گیرید، خدا رحمت کند پدر بزرگوارتان را وقتی جلسه پنجشنبه ها را محفل برخی افراد دید جلسه را تعطیل کرد ولی متأسفانه شما پس از رحلت ایشان به بهانه جمع دوستان پدر، جلسه را از سرگرفتید. نمی‌دانم هنوز جلسه پنجشنبه‌ها هست یا نه ولی در دلسوزی اعضای جلسه کمی تردید کنید.

و سخن آخر آنکه ملّت هوشیار رفتارها را رصد میکنند و اگر «سید حسن مصطفوی» به تفکر امام بازگردد، بار دیگر «سید حسن خمینی» خواهد شد و کاستیهای یکساله‌اش را به پای جوانی‌اش می‌گذارند.

نیکو شدن به نسبتِ نیکو ، نه نیکُوی است

بوجهل و بولهب همه خویش پیمبرند

پاورقی:

[1] تفسیر قرآن ناطق، محمدی ری‌شهری، ص 46.

[2] هود، آیه 46.

[3] یوسف ، آیات 7 – 20.

[4] نهج البلاغه ، خطبه 67.

[5] عیون اخبار الرضا ج 2 ص 232.

[6] بحار الانوار ج 52 ص 42.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
يکشنبه 16/3/1389 - 19:6 - 0 تشکر 204270عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اینکه امروز در مجلس تذکرات لازم به علی مطهری داده شده است، تصریح کرد: عکس العمل و چهره مطهری نشان دهنده این بود که وی متوجه اشتباه خود شده و فهمیده که عجولانه موضعگیری کرده است.

علی بزرگواری در گفت و گو با شبکه ایران در مورد موضع گیری عجیب علی مطهری درباره عزاداران امام راحل، گفت: مطهری در جریان فتنه سال 88 نیز یکی از عواملی بود که بذر تردید را در جامعه افشاند و مواضعی اتخاذ کرد که در راستای پیروی از ولایت فقیه، به عنوان میراث ارزشمند امام راحل، نبود.

علی مطهری روز گذشته در یادداشتی ممانعت خودجوش مردم از سخنرانی سید‌حسن خمینی در حرم امام را از پیش طراحی شده خواند که شخص رئیس جمهور در آن نقش اساسی داشته است!

بزرگواری در ادامه این مصاحبه با اشاره به اینکه متاسفانه علی مطهری از عناوینی مانند فرزند شهید مطهری بودن سوءاستفاده کرده است، تصریح کرد: وی باید بداند که انقلاب متعلق به فرزند و نوه و فامیل های شخصیت های بزرگ انقلاب نیست بلکه همانگونه که امام راحل فرمودند، متعلق به توده مردم است.

بزرگواری ادامه داد: مردم ما با بصیرت و فهیم هستند و می دانند که افرادی مانند علی مطهری درصدد سوءاستفاده از رابطه نسبی خود با شهید مطهری است.

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی با تاکید بر اینکه موضعگیری اخیر مطهری بی جا و سخیف بود، گفت: وی می خواهد خود را مطرح کند اما به طور ناشیانه ای این کار را انجام می دهد.

مطهری متوجه اشتباه خود شده است

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به اینکه امروز در مجلس تذکرات لازم به علی مطهری داده شده است، تصریح کرد: عکس العمل و چهره مطهری نشان دهنده این بود که وی متوجه اشتباه خود شده و فهمیده که عجولانه موضعگیری کرده است.

بزرگواری در پایان گفت: اگر با وجود تذکرات نمایندگان علی مطهری بازهم چنین موضع گیری هایی اتخاذ کند، قطعا شایسته عضویت در فراکسیون اصولگرایان نخواهد بود.

در همین حال، محمود احمدی بیغش، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی به ایرنا گفت: با توجه به مواضع علی مطهری تاکنون 50 نماینده در نامه ای به رئیس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان، خواستار اخراج وی از این فراکسیون شدند.

محمد کرمی‌راد، یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در گفت وگو با فارس، از بررسی اظهارات اخیر علی مطهری در جلسه هیئت رئیسه کمیسیون متبوعش خبر داد

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
يکشنبه 16/3/1389 - 19:57 - 0 تشکر 204275

اتفاقاً چیزی که من دیدم غیر از این بود وقتی گفت عده ای کم شعار میدن حتی توی اتوبان هم شروع به شعار دادن کردن شاید کار خوبی نبود ولی یه جوری باید اعتراض را به گوش آدم های ناشنوا رسوند چرا وقتی شعار ما اهل کوفه نیستیم می دادند گفت حقیقت همین است اما وقتی شعار بر علیه سران فتنه داده می شد تایید نکرد (کسانی که از اعدام بمب گذاران حسینه رهپویان شیراز ناراحت شدند و بر علیه اعدام آنها بیانیه دادند ) به آقای مطهری هم باید گفت بیشترین کسی که مثال افراد صدر اسلام را با الان مطرح می کنه مقام معظم رهبری است ظاهراً طعنه شما به ایشانه چون در همین نماز جمعه هم از طلحه و زبیر یاد کردند آقای علی مطهری روشنفکر فریا این عمار رهبر را نمی شنوید یا دشمنی با شخص احمدی نژاد شما را به ورطه دفاع از سران فتنه انداخته . البته من هم به یکسری از اعمال رئیس جمهورانتقاد جدی دارم اما هرگز از اعمال آشوبگران حمایت نکردم . اگر مناظره احمدی نژاد باعث فتنه ها شد گفته های سروش که ما بیست سال تلاش کردیم را چگونه توجیه کنیم ، اعمال آقا زاده ها را کی توجیه می کنه ، شاید سید حسن نوه امام باشه اما ما امام را ولی خود می دانیم و چیزی که از او سراغ داریم ظلم ستیزی و عدالت طلبی و مبارزه با مستکبران و ... است و این است که ما را در راه امام ثابت قدم می دارد نه تفکرات سید حسن .

يکشنبه 16/3/1389 - 20:15 - 0 تشکر 204276

یاد امام (ره) بخیر و روحش شاد که چقدر از پابرهنه ها و دهاتی ها حمایت می کردند.

هنوز بیست یک سال بیشتر از ارتحالشون نمی گذره و این کلامشون هنوز جاودانه که فرمودند این انقلاب انقلاب مستضعفین و پابرهنه هاست

امام (ره) خودشون رو همواره مدیون این دهاتی ها می دونستند.

يکشنبه 16/3/1389 - 20:37 - 0 تشکر 204278

کلامی با لاهوت
با سلام
از آنجا که می دانم انسان معقولی هستید چند نکته یاد آوری می نمایم
1- شما و تمامی دوستان معارفی از داستان نوح و یعقوب و آدم سلام الله علیهم آگاهی دارید و با سرگذشت فرزندان آنها آشنایید.
مراد اینکه فرزند و نوه شخصیتی همچون پیامبران معصوم هیچ گاه ایمینی از لغزش نمی آورد چه برسد به غیر معصوم .
جعفر کذاب فرزند امام هادی علیه اسلام مگر امام زاده نبود ؟؟ مگر برادر امام نبود؟؟ و مگر عموی امام نبود؟؟
ولی لغزش و انحراف او را هم بی نصیب نگذاشت.
2- در جریان عاشورا سپاهیان با غلغله از سخنان امام حسین (ع) جلو گیری کردند . بله درست درست اما قیاس شما قیاسی مع الفارق است . مطهری به جای بردن نام امام حسین علیه السلام عمداً از عنوان نوه پیامبر (ص) استفاده نموده تا تداعی نوه امام در اذهان شود.
آیا این غیر از شیطنت و غلبه هوای نفس بر ایشان است . او اینگونه گفته است چون خود نیز نام پدر (شهید مطهری) را همواره یدک می کشد و اظهارت او برای دفع ضرر احتمالی است .
خانم لاهوت یادتان می آید در مقایسه نظام اسلامی با دوران حکومت امام علی علیه السلام داد شما و امثال شما بالا می رفت و فریاد و بانگ برمی آوردید که علی کجا و اینجا کجا؟؟؟!!
پس چگونه پذیرفتید که امام حسین عزیز علیه السلام را با شخصی که پیرو آمال نفسانی خویش است مقایسه کنید و کنند و آنگاه حکم به برائت دهند و دهید.
3- فرمودید آخرین یادگار امام
از فرمایشاتتان تعجب می کنم مگر یادگار امام مال و منال و فرزند به حساب می آید ؟؟ آیا میراث امام راحل به غیر از راه و روش و حکومتی است که برای ما به یادگار نهاده است؟؟
اگر نوه امام بودن به معنای یادگار بودن است با شما مخالف هستم و مطمئنم که شما هم ناخواسته این مطلب را درج نموده اید.
اگر نواده امام به معنای یادگار امام است پس همه نوادگاه آن بزرگوار باید یادگار او باشند. به غیر این است؟؟
آیا شما همه نوادگان امام راحلمان را می شناسید
آیا می دانید برخی از آنها منش کمونیستی داشته و دارند؟؟؟
آیا می دانید برخی از آنها در زمان امام راحل مورد طرد قرار گرفته و منفور امام (ره) گشتند؟
آیا سید حسین خمینی بزرگترین نوه امام را می شناسید ؟ همو که پناهند امریکا گشته بود؟؟
آیا این سخنان اشراقی از نوادگان امام را شنیده اید که گفته بود حجاب امری سلیقه ای است
پس خواهر گرامی نمی توان به راحتی قضاوت نمود و حکمی خلاف واقع صادر کرد. بنده با درستی یا نادرستی اعمال زائران روز 14 خرداد کاری ندارم اما ای کاش در مورد روز عاشورا و اهانت به امام حسین عزیز علیه السلام و سکوت سید حسن مصطفوی هم مطلبی می فرمودید.

دوشنبه 17/3/1389 - 15:49 - 0 تشکر 204411

بسم رب اشهدا
این دوستمون که خودش مخالف این جور تشبیهات بودن نمی دونم چرا الان خودشون از این تشبیهات استفاده می کنن؟! اگر خوبه پس چرا تو بحث ایت ا... مصباح این طور نبود؟! واقعا عجیبه!

اما اینکه می فرمایید ما مردم اهل دهات بودیم و این باید بگم اگر این طور بود سر سخنرانی امام خامنه ا ی و دکتر احمدی نژآد هم باید بی فرهنگ بودن رو نشون می دادیم.... واقعا خیلی بده ما به مردم خودمون این جوری نگاه کنیم....شما که من رو به خوندن صحیفه ی امام توصیه می کنید خودتون هم یه نگاهی بکنید ببینید که امام چه قدر واسه ی همین امت پا برهنه همین امت حزب ا... ارزش قایل هستند... این انقلاب انقلاب پا برهنه هاست..

نان به نرخ روز خور خیلی واسم خنده داره ...
چه شباهتی داره این اظهارات با اظهارات اقای مطهری...!!!!! به نظرم هدف این همه هیاهو واسه نیمه کار موندن یه سخنرانی واسه اینه که اصل موضوع که همون بیانات امام خامنه ای هست رو به حاشیه ببرن...به نظرم این همه هیاهو مال اینه که روشن گری امام خامنه ای تحت تاثیر این جریان قرار بگیره....مثلا شما به خروجی سایت ها نگاه کنید....فقط متن سخنرانی قرار داده شده ولی کلی راجع به این حاشیه خبر دارن...به نظرم اگه به باز کردن موضوعاتی که امام خامنه ای در نماز جمعه مطرح کردن کمکم بیشتری به بصیرت جامعه بکنه... مخصوصا که هجمه به خط امام جدی شده که امام خامنه ای تمام خطبه ی اول رو به بیان خط امام پرداختن ...این جوری حس کردم که خطبه ی طولانی امام این نکته رو داشت که برای معرفی خط حقیقی اام روح ا... تلاش کنیم...به هر حال روشن گری راجهع به این اظهارات هم لازمه..
موفق باشید
یا حق

چهارشنبه 19/3/1389 - 13:54 - 0 تشکر 204748

sadra2554 گفته است :
[quote=sadra2554;391884;204607]با سلام
مدیر انجمن سیاسی شاید شلوغ باشه كه این همه اشتباه میكنه
خدا به خیر تموم كنه
ماده 10 مربوط به نقل منابع بود كه نقل شد
مطالب اینجا هم تحلیلیه و نحتاج منبع نیست
كمی توجه بیشتر مفیده

با سلام
در ماده 10 منابع معتبر تعیین شدن و چیزی هم از تحلیلی و غیر تحلیلی گفته نشده و هر دو مطلب شما به حسب قانون از منبع نامعتبر بودند و یکیشون هم تحلیلی نبود ضمن اینکه روز قبل یه مطلب شبیه همین مطالب از تابناک آورده شده بود که از نمایش عمومی خارج شد و تفاوت اون کاربر محترم با شما کاربر محترم اینه که ایشون اعتراض نکردن اما شما اعتراض کردین در صورتی که باید این کار رو از طریق ایمیل انجام میدادین و البته کمی توجه بیشتر به قوانین و دقت مفیده در هر صورت تا وقتی که این قانون هست باید اجرا بشه مگر اینکه تغییر کنه و شما هم میتونین اگه پیشنهادی دارین مطرح بفرمایین

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی