دانش و فن آوری (بازدید: 445)
دوشنبه 10/3/1389 - 13:16 -0 تشکر 203041
اختراع دستگاه همیار محیط زیست

دستگاه همیار محیط زیست برای از بین بردن زباله ها در بابل ساخته شد.

حفظ محیط زیست وظیفه ایست بر دوش همگان و همه باید برای حفظ محیط زیست خود بکوشیم. از کسانی که به فکر محیط زیست بوده و در این راستا دست به ابداع و اختراع زده اند، رحمت الله بابایی، مخترع بابلی است که در مورد اختراع خود می گوید: این دستگاه با بخار کار می کند و زباله ها را استریل و سپس خرد کرده و به صورت کود مورد نیاز درکشاورزی در می آورد.
او هم چنین گفته: این دستگاه در مراکز آزمایشگاهی، دندان پزشکی، بهداشت محیط و بخش های عفونی بیمارستان ها بیشترین کاربرد را دارد و نسبت به سایر روش های استریلزاسیون ایمن تر و سریعتر عمل می کند.
از مزایای قابل توجه این دستگاه طراحی آن است که می تواند حجم 10 کیلویی زباله ها را پس از استریل و خرد کردن، در مدت 10 تا 15 دقیقه به یک کیلو تبدیل و بسته بندی کند. این اختراع امسال به شماره 289020574 در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی کشور به ثبت رسیده است.

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی