انجمن ها > انجمن کامپیوتر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کامپیوتر (بازدید: 301)
جمعه 7/3/1389 - 12:19 -0 تشکر 202613
مرگ ویندوز اکس پی در 13 سالگی

مایکروسافت 8 اوریل سال 2014 را روز پایان حمایت از محبوبترین ویندوز یعنی اکس پی اعلام کرد.غول نرم افزاری دنیا ضمن اعلام این مطلب 13 جولای امسال را روز پایان حمایت و پشتیبانی فنی از ویندوز اکس پی با سرویس پک دو اعلام کرده و به تمام توسعه دهندگان نرم افزاری و راهبران شبکه های رایانه ای هشدار داده که نباید روی حمایت بیشتر مایکروسافت حساب باز کنند. کارشناسان مایکروسافت با توجه به این موضوع گفته اند راهبران تنها کمتر از دو ماه فرصت دارند تا سیستم کاربرانشان را به سرویس پک سه ارتقا دهند وگرنه مسوولین هر گونه اتفاق غیر مترقبه از جمله آسیب پذیری شبکه بر عهده این شرکت نخواهد بود. این موضوع شامل حال دارندگان ویندوز 2000 در هر نسخه ای خواهد شد و دارندگان این نوع سیستم عامل هم باید رایانه خود را به اکس پی سرویس پک سه و یا ویستا و یا ویندوز هفت مجهز نمایند.

واقعیت این است که هنوز بسیاری از انترپرایزها و شرکتهای بزرگ و کوچک بیزینس از اکس پی سرویس پک دو استفاده می کنند و تنها دو ماه فرصت دارند تا سیستم خود را به روز نمایند وگرنه از حمایت تلفنی و ... مایکروسافت در مواقع لزوم و همچنین وصله های امنیتی دیگر خبری نخواهد بود.

ویندوز اکس پی اگوست 2001 به بازار آمد و تا 2014 سنش به 13 سال خواهد رسید که این سال در واقع سال مرگش خواهد بود. از طرف دیگر حمایتها و وصله های امنیتی برای ویندوز 2000 در نسخه دسکتاپ و سرور در 13 جولای به پایان خواهد رسید و مایکروسافت به کاربران اندرز داده که سیستم خود را به ویندوز هفت و یا سرور ها یشان را به سرور 2003 یا 2008 ارتقا دهند. سرویس پک دو اکس پی در سال 2004 و پس از ورود لجام گسیخته ویروسهایی مانند بلاستر و نیمدا عرضه شد تا کاربران با داشتن فایروال جدید مایکروسافت احساس آرامش بهتری نسبت به انواع کدهای مخرب و غیر قانونی نفوذ کننده به سیستم شان داشته باشند. هر چند پس از گذشت سالیانی اکنون می توان گفت سیستم فایروالینگ مایکروسافت چندان هم مفید نبوده و کاربر بدون داشتن ضد ویروس قوی نمی تواند با فایروال ویندوز جلوی نفوذ آنها را بگیرد.

مطابق آمار منتشره از سوی موسسه به روز رسانی Qualys بیش از 50 درصد از سیستم های در حال کار در دنیا ویندوز اکس پی با سرویس پک دو دارند که کار به روز رسانی آنها در مدت دو ماه شق القمر خواهد بود! بیش از 4 هزار شرکت و سازمان دولتی و خصوصی بزرگ و کوچک در سطح جهان عضو Qualys بوده و این شرکت مسوول به روز رسانی سیستم های آنهاست.

بنابر این طی ماهای آینده شاهد افزایش حملات هکری و ویروسی در سراسر جهان خواهیم بود که به نفع شرکتهای ضد ویروس و امنیتی است تا با ساخت برنامه های جدید در نقش مایکروسافت آنها را ایمن سازند. گانگسترهای سایبری رایانه های شبکه های بزرگ را طعمه اصلی خود قرار داده و آنرا محل مخفی کردن برنامه های مخرب و سرقت اطلاعات بانکی قرار داده اند. اغلب رایانه های خانگی امریکا البته به دلیل به روز رسانی خودکار دارای سرویس پک سه هستندو از این بابت زیاد نگران نیستند. "وصله سه شنبه" در امریکا معروف است چرا که مایکروسافت سه شنبه هر ماه وصله های امنیتی خود را به طور خودکار برای کاربران امریکایی از طریق اینترنت نصب می کند.

کارشناسان دلیل اصلی که کاربران هنوز سرویس پک دو را دارند هزینه ای است که شرکتها باید متحمل شده تا با استخدام افراد متخصص بدون فشار روی سایر نرم افزارهای حساس به روز رسانی را انجام دهند. الیسون وی.گینز سخنگوی مایکروسافت اعتراف نکرد چند میلیون ماشین در دنیا هنوز اکس پی سرویس پک دو دارند اما پیشنهاد داد تا به سیستم عامل های جدیدتر مانند هفت یا ویستا بپیوندند و یا سرویس پک را از دو به سه تبدیل کنند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 9/3/1389 - 15:5 - 0 تشکر 202901

ناراحتی طرفداران اكس‌پی برای دل كندن از این سیستم عامل


به گفته یك محقق، نیمی از كاربران رایانه‌های اداری كه با سیستم عامل قدیمی ویندوز اكس‌پی كار می‌كنند، هم‌چنان به سرویس پك شماره 2 آن كه به‌زودی به مرحله بازنشستگی می‌رسد، وابسته‌اند.


به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق گزارش فراهم‌كننده مدیریت خطر امنیتی و تطابق Qualys، حدود 50 درصد از صدها هزار رایانه مورد بررسی این شركت هم‌چنان از سرویس پك شماره 2 ویندوز اكس پی استفاده می‌كنند.

مایكروسافت در 13 ماه ژوییه به طور رسمی سرویس پك شماره دو ویندوز اكس پی را از دور خارج می‌كند و پس از این تاریخ تنها برای سرویس پك شماره سه ویندوز اكس‌پی به‌روزرسانی‌های امنیتی فراهم كرده و انتشار به‌روزرسانی برای سرویس پك شماره 2 را متوقف می‌كند.

طبق این گزارش، شركت‌ها در یازده ماه گذشته تلاش برای ارتقای سیستم‌های خود به سرویس پك شماره 3 اكس پی را افزایش داده‌اند و نرخ به‌كارگیری این سرویس پك در طول این مدت تقریبا دو برابر 14 ماه نخست از زمان آغاز عرضه سرویس پك شماره سه بوده است.

اما حتی اكنون كه تنها چند هفته بیش‌تر به پایان پشتیبانی از سرویس پك شماره دو باقی نمانده است، نیمی از سیستم‌های اكس پی هم‌چنان از این نسخه قدیمی استفاده می‌كنند.

مایكروسافت از ماه فوریه گذشته هشدار به كاربران سرویس پك شماره دو اكس پی را آغاز و هر ماه در وبلاگ مركز واكنش امنیتی مایكروسافت در زمان انتشار به‌روزرسانی‌ها كه برای دومین سه‌شنبه هر ماه برنامه‌ریزی شده‌اند، تكرار می‌كند.

پشتیبانی از سرویس پك شماره سه ویندوز اكس پی تا ماه آوریل 2014 ادامه خواهد و كاربران این سیستم‌ها وصله‌های امنیتی دریافت می‌كنند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 10/3/1389 - 10:42 - 0 تشکر 202987

سلام
منم یکی از طرفداراشم
شما چطور؟؟؟؟

 
دوشنبه 10/3/1389 - 18:37 - 0 تشکر 203117

با سلام
منم همچنان این ویندوز رو دوست دارم و استفاده ازش رو به این راحتیا رها نمیكنم

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
چهارشنبه 12/3/1389 - 0:2 - 0 تشکر 203438

خیلی ویندوز خوبیه من اصلاً عادت ندارم با ویستا و 7 کار کنم خصوصاً اینکه بیشتر سی دی های نصب و یندوز ویستا و 7 تقلبی و کپی رایت و بدون رمز 25 کاراکتری معتبر در ایران هستند و مزایای ایکس پی ساده بودن کار با آن

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی