انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 533)
جمعه 7/3/1389 - 11:54 -0 تشکر 202604
عباسی در پاسخ به شمخانی:زیر کولر نبودیم در هور و بصره جنگ چریکی می کردیم

در برنامه دیروز ، امروز ، فردا وحید یامین‌پور از آقای شمخانی درباره علت پذیرش قطعنامه 598 از سوی امام و پایان جنگ پرسید. یامین‌پور همچنین این موضوع را مطرح کرد که بخشی از سیاسیون اعتقاد دارند که برخی از مسئولان کشور در آن برهه زمانی، با ارائه تحلیل‌هایی مبنی بر ناتوانی کشور در ادامه جنگ، امام را مجبور به پذیرش قطعنامه کردند.

در این زمان و هنگامی که یک میان برنامه پخش می‌شد، دکتر حسن عباسی - تحلیلگر مسائل استراتژیک - با این برنامه تماس گرفت و از آقای شمخانی پرسید: "اگر علت پذیرش اتمام جنگ، به خاطر استفاده عراق از سلاح شیمیایی بود، خب الان هم احتمال استفاده از سلاح هسته‌ای در مقابل ایران وجود دارد؛ پس ما باید تسلیم شویم؟!"

شمخانی در واکنش به این سوال گفت: عباسی و عباسی هایی که در جنگ نبودند نمی توانند تحلیل درستی از جنگ داشته باشند
و مستقیمآ دکتر عباسی را به نبودن در جنگ متهم کرد

در جواب این موارد و اتهام عدم حضور عباسی ، دکتر عباسی در در نشست "من امپریالیستم، پس هستم " در سخنانی گفت:

رئیس مرکز دکترینال گفت:متاسفانه فردی اکنون با داشتن دو مسئولیت تصمیم‌سازی بزرگ در حوزه استراتژیکی کشور به راحتی در یک برنامه تلویزیونی اعلام می‌کند که ما در اواخر جنگ ترسیدیم ".

به گزارش فارس، حسن عباسی رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز در نشست "من امپریالیستم، پس هستم " که بعدازظهر امروز در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاه تهران برگزار می‌شد، در ادامه سخنان خود گفت: در ابتدای جنگ تحمیلی کشورمان رودرروی عراق قرار گرفته بود و در اواسط جنگ ایران در مقابل کشور عراق در هور مقابل یکدیگر ایستاده بودند و این در شرایطی بود که برخی دوستان در داخل گلف و زیر کولر جنگ را اداره می‌کردند و آنهایی که اکنون متهم می‌شوند در جنگ تحمیلی حضور نداشتند به آن سمت هور رفته و در بصره و حتی عراق جنگ چریکی می‌کردند.

وی افزود:‌ این دوستان پس از جنگ تحمیلی به تهران آمده و تهران‌نشین شده و وزیر و وکیل شدند و یال و کوپال‌هایی چون درجه و مدارک دکترا دریافت کردند و آنهایی که در سمت هور در جنگ‌های چریکی شرکت داشتند امروز متهم به عدم حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی می‌شدند.

عباسی خاطرنشان کرد: روزی که شما وزیر دفاع شدید چرا در مقابل نامه 130 نماینده مجلس که در خصوص بحث هسته‌ای به مقام معظم رهبری فشار می‌‌آوردند نایستادید؟ آیا شما با آن یال و کوپال و درجه‌های خود به عنوان وزیر دفاع در مقابل اینگونه اقدامات ایستادید؟

رئیس مرکز دکترینال در ادامه تصریح کرد: این درحالی است که این فرد اکنون دو مسئولیت تصمیم‌سازی بزرگ در حوزه استراتژیکی کشور را دارد اما به راحتی در یک برنامه تلویزیونی اعلام می‌کند "ما در اواخر جنگ ترسیدیم ".

این کارشناس مسائل استراتژیک افزود: دشمنان کشورمان دارای کلاهک اتمی هستند اما وقتی که این دوستان باید به دولت در خصوص بازدارندگی کمک کنند، در رسانه ملی پالس‌های منفی می‌فرستند.

عباسی خاطرنشان کرد: ملت ایران با 7 هزار سال قدمت و ریشه و درحالی که دشمنان انقلاب اسلامی چنگ و دندان نشان می‌دهند، افرادی حق رسمی مردم را به رسمیت نمی‌شناسند.

رئیس مرکز دکترینال در ادامه اظهار داشت: افرادی با هویت رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، عضو دائم شورای روابط خارجی کشور و یال و کوپال نظامی پیام‌های ضد و نقیضی می‌فرستند و هنگامی که به آنها هشدار می‌دهیم اعلام می‌کنند که شما که در جنگ تحمیلی حضور نداشتید که در اینجا باید گفت، بیایید عریان شویم تا ببینیم تیر و ترکش در بدن شما بیشتر است یا در بدن کسانی که امروز متهم به عدم حضور در جنگ تحمیلی می‌شوند؟

وی خاطرنشان کرد: امروز پس از 25 سال درحالی جنازه شهید علی هاشمی به وطن باز می‌گردد که برخی دوستان به خاطر وضعیت شخصی خود منافع ملی کشور را فدا می‌کنند.

عباسی در ادامه اظهار داشت: در یک نماد کلی اگر وضعیت گسترش تکنولوژی غیر نظامی را درنظر بگیریم تراکم آن در آمریکا و بخصوص آمریکای غربی و شرقی، متن اروپا، روسیه، ژاپن و کره مشاهده می‌کنیم.

عباسی خاطرنشان کرد: ‌این درحالی است که در این فضا ما اجازه نداریم که فناوری هسته‌ای داشته باشیم و به توان دفاعی لازم برسیم.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز در ادامه تصریح کرد:‌ قدرت موشکی ایران در ابتدا حضور در فضا است که اکنون به این مرحله رسیده‌ایم و با داشتن موشک‌هایی چون سجیل، شهاب 3 و ... به قدرت دفاعی لازم نیز رسیده‌ایم.
وی با تاکید بر اینکه رابرت گیتس اخیرا در گزارش اعلام کرده که ما نمی‌دانیم در مقابله با ایران چه کنیم البته ما نباید خوشبین باشیم، خاطرنشان کرد: امروز خط خرمشهر این است که ایران در مقوله هسته‌ای به نتیجه لازم برسد.

عباسی در ادامه گفت: آمریکا و غرب در خصوص صدور قطعنامه برای تحریم نفتی ایران با شکست مواجه شدند، چون ایران با اقداماتی چون صدور کارت سوخت، مصرف بنزین خود را کاهش داد و در نتیجه معادلات آمریکا و غرب را در این خصوص بر هم ریخت و کشورهایی چون ونزوئلا نیز از این قطعنامه حمایت نکردند.

این کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه تاکید کرد: یک پیام واحد باید اکنون از سوی جمهوری اسلامی مطرح شود و گروه‌ها و جناح‌های سیاسی داخلی مختلف نباید پالس‌های منفی و مختلف را بفرستند.

عباسی با اشاره به اینکه استراتژی آمریکا سال گذشته بر علیه ایران استراتژی با عنوان آژاکس بود و اکنون استراتژی آژاکس 2 را در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: کشور امریکا از 9 سال گذشته 10 استراتژی را بر علیه ایران به کار برده است که همه آنها با شکست مواجه شده است و این درحالی است که آمریکا با 3 استراتژی خود موفق شد اتحاد جماهیر شوروی را فرو بپاشد.

عباسی در خصوص سناریوهای آمریکا بر علیه ایران گفت: سناریوی اول آمریکا بر علیه ایران بمباران نقطه ایران است و سناریوی دوم آنها جنگ محدود منطقه‌ای بر علیه کشورمان است.

وی افزود: سومین سناریوی آمریکا بر علیه کشورمان جنگ تمام عیار است و چهارمین سناریو حمله نقطه‌ای اتمی به ایران و از جمله حمله اتمی به تأسیسات هسته‌ای کشورمان است.
این کارشناس مسائل استراتژیک تاکید کرد: آمریکا با پرونده‌سازی علیه ایران استراتژی حمله به کشورمان را آغاز کرد اما با روی کار آمدن دولت کنونی استراتژی آغاز شد که در نهایت تمامی معادلات آمریکا را در این خصوص برهم زد.
وی با اشاره به اینکه وضع اقتصادی آمریکا و غرب در شرایط کنونی وخیم است خاطرنشان کرد: در حال حاضر 60 تریلیون دلار بدهی غرب و آمریکا را به مخمصه انداخته است و کشور آمریکا 13.5 تریلیون دلار و ایتالیا 2.5 تریلیون دلار بدهی دارند که با توجه به این امر فروپاشی اقتصادی غرب بسیار جدی است.
وی افزود:‌با توجه وضعیت اقتصادی وخیم کنونی آمریکا تصمیم‌ گرفته صنایع اصلی بخش خصوصی خود را دولتی کرده و به نظامیان این کشور واگذار کند و بودجه عظیم نظامی آمریکا به این دلیل است که سازمان نظامی آمریکا بتواند این صنایع اصلی از بخش‌های خصوصی خریداری کند.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز استراتژی آمریکا و رژیم صهیونیستی این است که جنگ پیشگیرانه را در نظر بگیرند، خاطرنشان کرد: دکترین عملیات آمریکا در سال‌های مختلف بر پایه بازدارندگی متوازن، بازدارندگی مبتنی بر تلافی بزرگ، بازدارندگی مبتنی بر واکنش و قابل انعطاف بوده است.

عباسی خاطرنشان کرد: در برنامه تلویزیونی که در خردادماه سال 81 داشتم به صراحت اعلام کردم که هزینه حمله آمریکا به ایران هزار و 836 بار بیشتر از هزینه حمله آمریکا به عراق و افغانستان است.
وی افزود: مراکز مطالعات استراتژیک آمریکا باید بداند که نظام جمهوری اسلامی ایران هزینه‌های حمله به این کشور را از نظر سیاسی و اقتصادی و ... به طور ثابت و ماهیانه مشخص می‌کنند.

عباسی در ادامه تاکید کرد: این اقدام را حزب‌الله لبنان در سال 85 به رخ رژیم صهیونیستی کشید.
وی افزود: جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان با رژیم صهیونیستی نوعی جنگ نیابتی بود یعنی رژیم صهیونیستی به نیابت از آمریکا و حزب‌الله لبنان به نیابت از ایران با یکدیگر جنگ کردند.
عباسی خاطرنشان کرد: در این جنگ نیابتی حزب‌الله لبنان 34 روز به مقابله با رژیم صهیونیستی پرداخت و این در حالی بود که اگر ایران با فرهنگ شهادت‌طلبی حزب‌الله در این جنگ در مقابل آمریکا شرکت می‌کرد 10 برابر بیشتر مقابله کرده و این جنگ 340 روز می‌کشید.
این کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه تصریح کرد: با کشیدن شدن این جنگ به 340 روز مطمئناً آمریکا همان‌گونه که در هیچ فرسایشی مستقیم تمام عیاری نمی‌تواند شرکت کند در این جنگ نیز توان مقابله نداشت و هزینه آنرا نیز نمی‌توانست بپردازد.

عباسی در خصوص جنگ نرم دشمن بر علیه ایران گفت: آمریکا سعی داشت در حوزه جنگ نرم دشمن خود را دیوسیرت نشان دهد اما امروزه رسانه‌های آمریکایی بر روی پروژه شرمنده‌سازی کار می‌کنند.
وی افزود: پروژه شرمنده‌سازی از سوی آمریکا در سال گذشته انجام شد و همان‌طور که دیدیم دختری در ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران با برنامه‌ریزی کشته شد که بلافاصله با تصویربرداری که از این اقدام صورت گرفت یک میلیارد نفر در جهان این تصاویر را مشاهده کردند و آمریکا سعی داشت با این اقدام خود را نظام اسلامی ایران را در جهان شرمنده کند، این درحالی است که نظام اسلامی ایران سیاستش کشتن نیست.
وی با تاکید بر اینکه با جبهه دشمن نباید از در حسن نیت وارد شویم خاطرنشان کرد: آمریکا در گزارش NPR خود ایران را صراحتا به حمله اتمی تهدید کرد که مقام معظم رهبری در این خصوص تاکید داشتند نباید از این بابت آمریکا را رها کرد.
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز اظهار داشت: زمینه تحقق گزارش NPR این است که آمریکا ترقه‌ای اتمی را در کشور خود منفجر کند و 2 تا 3 هزار نفر کشته شوند.
وی افزود: آمریکا قصد دارد با این خودزنی دوباره به سایر کشورهای جهان لشکرکشی کند.
عباسی خاطرنشان کرد:‌ ایران با توجه به اینکه بدنبال سلاح اتمی نبوده و صراحتا اعلام کرد که دستیابی به سلاح اتمی حرام است نشان داده است این کشور در صورت هر حمله اتمی در هر گوشه‌ای از دنیا نقش ندارد و این اقدام نوعی بازدارندگی است که دارای موفقیت‌هایی هم بوده است.
این کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: ادبیات بازدارندگی را باید از حوزه نهادهایی چون شورای عالی امنیت ملی و سیاست‌های کلان سیاست خارجی کشور به سطح جامعه و رسانه‌ها بکشیم تا بتوانیم به مقابله با فروپاشی تمدنی بپردازیم.

عباسی خاطرنشان کرد: آمریکا تلاش دارد به عنوان یک امپریالیسم شاخص بودن خود را در امپریالیست بودنش دریافت کند و کشور ما برای تضمین بقای تمدن خود باید در شیوه اقدام نامتقارن پاسخ آنها را بدهد.
وی در پایان تاکید کرد: امروز در 31 سالگی انقلاب اسلامی کشورما در بالاترین موضع و موقعیت قدرت قرار گرفته است اما آمریکا نسبت به 31 سال گذشته خود در ضعیف‌ترین موضع خود قرار دارد که به وضوح این امر احساس می‌شود

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی