• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 1014)
يکشنبه 2/3/1389 - 16:20 -0 تشکر 201790
وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت كافی استتقی‌پور وزیر ارتباطات: «سرعت فعلی اینترنت برای بسیاری از كاربران خانگی پاسخگو است و زمانی كه كاربرد‌های جدید دیگری از طرف نهادهای فرهنگی تعریف شود، ما به تناسب آن از نظر زیرساخت‌های فنی این آمادگی را داریم كه ارتقاء دهیم.»

وزیر ارتباطات در باره قیمت بالای اینترنت در دانشگاه‌ها گفت: ما هدیه‌ای را ظرف روزهای اخیر به مجموعه دادیم و آن هم این بود كه هزینه‌های پهنای باند اینترنت را به میزان 20 درصد برای جاهایی كه مستقیما از شركت ارتباطات زیرساخت پهنای باند دریافت می‌كنند، كاهش دادیم و تقریبا همه اپراتورها پهنای باندشان را از زیرساخت می‌گیرند.
به گزارش ایسنا، رضا تقی‌پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - اظهار كرد: ارائه این تخفیف برای شركت‌های ندا به این مشروط است كه مستنداتی به ما ارائه دهند كه این تخفیف را برای كاربرانشان ارائه می‌كنند، یعنی هر شركت ندا كه این تخفیف را برای كاربران نهایی‌اش اعمال و اجرایی كند، می‌تواند این تخفیف را از ما بگیرد.

او درباره افزایش سرعت اینترنت، با بیان این‌كه این موضوع به چند عامل بستگی دارد اظهار كرد: ما در حال توسعه ظرفیت بین‌المللی اینترنت هستیم و ظرف ماه گذشته این ظرفیت به دو برابر رسیده و ظرفیت داخلی هم به تدریج در استان‌ها یكی بعد از دیگری توسعه پیدا می‌كند.
وی ادامه داد: می‌توان گفت ما امروز در بعضی از استان‌ها مشكل ظرفیت و به تبع آن مشكل سرعت نیز نداریم و امیدواریم همان‌طور كه در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی می‌كردیم تا سه سال آینده این ظرفیت‌ها را در همه استان‌ها به صورت كامل و برای همه خدمات دولت الكترونیكی در اختیار همه كاربران و متقاضیان قرار دهیم.

سرعت اینترنت كافی است
وزیر ارتباطات همچنین در باره حذف محدودیت سرعت 128كیلوبایت اینترنت و اینكه آیا برنامه‌ای برای حذف این محدودیت وجود دارد گفت: ما این محدودیت را همین الان هم در بسیاری از جاها مثل مراكز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها، مراكز تجاری، بانك‌ها و جاهایی شبیه به این نداریم. آن چیزی كه نهادهای فرهنگی مقرر كردند این سرعت در حال حاضر پاسخگوست.
او تاكید كرد: طبیعتا این سرعت برای بسیاری از كاربران خانگی پاسخگو است و زمانی كه كاربرد‌های جدید دیگری از طرف نهادهای فرهنگی تعریف شود، ما به تناسب آن از نظر زیرساخت‌های فنی این آمادگی را داریم كه ارتقاء دهیم.

عرضه سیم‌كارت اپراتور سوم قبل از پایان سال
تقی‌پور در باره زمان واگذاری سیم‌كارت‌های اپراتور سوم تلفن همراه گفت: تعهد دوستان طبق پروانه، 9 ماه بعد از فعال ‌شدن قرار‌داد است، ولی دوستان به ما قول دادند كه این 9 ماه را از همین الان كه پروانه به آن‌ها اعطا شده، حساب كنند؛ یعنی انشاء‌الله قبل از پایان سال جاری سیم‌كارت را بتوانیم به مردم عرضه كنیم.
به گفته او تماس تصویری به‌عنوان اولین خدمات پایه اپراتور سوم محسوب می‌شود و خدمات ارزش‌ افزوده دیگری نیز خواهد داشت و آن پهنای باند مورد نیاز برای خدمات دولت الكترونیكی و ارتباط با شبكه‌ی ملی اینترنت و دریافت خدمات بانكی و پرداختن به موضوعات پرداخت الكترونیكی در این شبكه به وفور قابل ارائه خواهد بود.
وی ادامه داد: حداكثر میزان مبلغی كه با عنوان سقف برای قیمت این سیم‌كارت‌ها در نظر گرفته شده 120 هزار تومان است كه البته اعتباری هم می‌تواند داشته باشد.

وزیر ارتباطات كه در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت اظهار كرد: الزامی در پروانه اپراتور سوم تلفن همراه‌ وجود ندارد كه حتما سرویس‌هایش را بر روی گوشی‌های ساخت داخل ارائه دهد و مضافا این‌كه به نظر می‌رسد از نظر منطقی این كار سختی است كه ما همه كاربران را مجبور كنیم كه حتما از گوشی داخلی استفاده كنند.

تقی‌پور اظهار كرد: تكنولوژی‌های روز در پروانه اپراتور سوم وجود دارد، یعنی دوستان حداقل باید خدمات نسل سوم را ارائه دهند كه كلیاتش در پروانه تعریف شده و این‌كه از اپراتورهای بزرگ جهان استفاده كنند و از تجربیات آنها منتفع شوند نیز وجود دارد و در پروانه مجاز است و به تعبیری می‌توان گفت دوستان با زمان‌بندی كه ارائه دادند باید از این اپراتورها و شركای بزرگ خارجی استفاده كنند كه بتوانند تعهداتشان را به‌موقع استفاده كنند.

مخابرات خصوصی هم در قبال ودایع مشتركان تعهد دارد
تقی‌پور هم‌چنین در پاسخ به این سوال كه تكلیف ودایع مشتركان مخابرات چه می‌شود و آیا با توجه به خصوصی ‌شدن این موضوع تغییراتی خواهد داشت گفت: ودایع همان‌طور كه از اسمش پیداست، ودیعه بوده و در اختیار شركت مخابرات ایران است و طبق شرایطی كه این شركت به فروش رفته، طبیعتا همان تعهداتی كه قبلا و در زمان دولتی‌ بودن به مردم داشت، همان تعهدات به مالك جدید منتقل شده و پابرجاست.

پیشنهاد افزایش تعرفه تلفن شفاهی مطرح شده است
وزیر ارتباطات هم‌چنین درباره بحث افزایش تعرفه‌ی مكالمات تلفن ثابت و این‌ كه آیا پیشنهادات مخابرات در این زمینه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال شده گفت: دوستان به صورت شفاهی موضوعاتی را عنوان كرده‌اند ولی هنوز به ما چیزی ارسال نشده است، البته گزارشاتی را ارسال كردند، ولی این‌كه با جزئیات و مستندات طبق پروانه درخواست رسمی داشته باشند، هنوز به ما ارسال نشده است كه پیشنهادهایشان بعد از ارسال در كمیسیون بررسی شده و اعلام رسمی می‌شود.
او ادامه داد: البته با توجه به این ‌كه طی 6 تا 7 سال گذشته این تعرفه‌ها ثابت بوده و مقایسه‌ای كه ما با منطقه و در جهان در این زمینه انجام دادیم، تعرفه‌ی تلفن ثابت تقریبا جزء پایین‌ترین تعرفه‌های ما در مقایسه با آنها به نظر می‌رسد. البته این موضوع به این بستگی دارند كه دوستان مستندات مالی‌شان را به ما ارائه دهند و كمیسیون تنظیم مقررات هم به این نتیجه برسد كه باید تعرفه جدیدی تصویب كند.

هدفمند‌سازی یارانه‌ها تاثیر مستقیم در مخابرات ندارد
تقی‌پور اظهار كرد: ما خوشبختانه در حوزه مخابرات تا به حال یارانه استفاده نمی‌كردیم، یعنی دولت چیزی مستقیم به نام یارانه پرداخت نمی‌كرد، بنابراین هدفمند‌سازی یارانه‌ها تاثیر مستقیم در این حوزه ندارد، اما اتفاقی كه افتاده این است كه دولت نباید با بحث خصوصی‌سازی طبق قانون اصل 44، برای اپراتور‌ها تكلیفی را معین كند كه كالا و خدماتی را به ضرر بفروشند و این بحثی است كه باید در كمیسیون تنظیم مقررات اثبات كنند كه قیمت تمام شده‌شان بیش از تعرفه‌ی فعلی است كه در آن صورت كمیسیون در این رابطه تصمیم‌گیری می‌كند.

شركت پست از تهران منتقل می‌شود
وی هم‌چنین در پاسخ به این سوال كه براساس مصوبه كارگروه انتقال سازمان‌های دولتی از تهران به شهرستان‌های اطراف اعلام شده كه قرار است شركت پست هم منتقل شود و با توجه به این‌كه تعداد زیادی كارمند در آن مشغول به كارند آیا این انتقال مشكلاتی برای كارمندان به وجود نخواهد آورد؟ گفت: نیاز است كه بسیاری از ادارات به‌ویژه دولتی و سازمان‌های این‌چنینی منتقل شوند كه به تعبیری با این كار توزیع منصفانه آنها صورت گرفته و عدالت در توزیع رعایت می‌شود كه این تصمیم با این نیت گرفته شده است.
تقی‌پور افزود: طبیعتا ما از قبل در جریان كلی این برنامه‌ریزی بودیم و دوستان پست هم آمادگی‌های اولیه را دارند و جزئیات موضوع باید بررسی و طراحی شود كه انشاء‌الله با هماهنگی‌هایی كه با دولت محترم داریم، این كار صورت بگیرد.

وزیر ارتباطات درباره این كه در همایش روز ارتباطات مطرح شد كه رگولاتوری بعد از خصوصی‌سازی نسبت به شركت مخابرات نگاه تندی دارد، گفت: ما برداشتمان این نیست و می‌توان گفت امروز با وضعیت جدیدی در این حوزه روبه‌رو هستیم و طبیعتا سازوكارهای گذشته برای مدیریت آینده این حوزه كفایت نمی‌كند.
وی تصریح كرد: ما باید سازوكارهای جدید را برای اداره این‌ حوزه و با حضور نزدیك به صد‌درصدی بخش خصوصی و طبیعتا تجارب گذشته ارائه كنیم و نحوه مدیریت‌های گذشته برای این كار كافی نبوده و تجربیاتی كه ما به هر صورت در این دوره در حال به‌دست آوردن آن هستیم كمك بسیار زیادی به ما می‌كند تا در تنظیم روابط بین اپراتورها با یكدیگر، اپراتورها با دولت و اپراتورها با مردم روز‌به‌روز بتوانیم تصمیمات پخته‌تری را اتخاذ كنیم.

وزیر ارتباطات در باره برنامه‌های وزارت درباره شعار اتحادیه جهانی مخابرات گفت: ما به استقبال این شعار رفتیم با 6 حوزه‌ی راهبردی كه مشخص كردیم و از آغاز امسال نیز این كار را شروع كردیم كه توسعه این حوزه‌ها را كه چهار حوزه آن مشخصا توسعه فناوری اطلاعات در حوزه خدمات الكترونیكی است یعنی دولت، بانكداری، تجارت، سلامت الكترونیك و رفاه و توسعه فرهنگی ایرانی - اسلامی در فضای مجازی است.

او در پایان تصریح كرد: اینها در اصل اجزایی از آن شعار هستند كه انشاء‌الله بتوانند درجهت این‌كه ما بتوانیم یك شهری را بسازیم كه با بهره‌گیری گسترده از فناوری اطلاعات شهری با زندگی بهتر و راحت‌تر داشته باشیم.

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

يکشنبه 2/3/1389 - 17:25 - 0 تشکر 201807

سلام

بسیار عالی !!!

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 2/3/1389 - 23:28 - 0 تشکر 201868

برای ایشون شاید، حتما منظورشون اینترنت خانگی نبوده

دوشنبه 3/3/1389 - 11:0 - 0 تشکر 201941

سلام

کجا دانند حال ما سبکباران ساحلها

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 3/3/1389 - 11:14 - 0 تشکر 201947

چقدر سرعت خوبه....

چهارشنبه 5/3/1389 - 0:8 - 0 تشکر 202258

حان جون خود ت
اگه راست می گی خودت برو تو سایت تبیان ببین یک ساعت کارشه باز کنه و سرعت بسیار بسیار پایینه و افتضاح

چهارشنبه 5/3/1389 - 11:44 - 0 تشکر 202327

وای با جه سرعت خوبی هر روز دارم وصل میشم // دیگه بهتر از این نمیشه //فکر کنم ماله دو برابر کردن پهنای باند باشه   

آخه وزیر عزیز کجا سرعت اینترنت برای بسیاری از کاربران پاسخ گو هست / این رو از کجا و با کدوم دلیل میگید که برای بسیاری پاسخ گو هست

اگر یک نظر سنجی بگزارید 99 درصد کاربران فعلی اینترنت با وجود هزینه های بسیار اینترنت در کشور  از سرعت بسیار بسیار بسیار پایین ناراحت هستند

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

چهارشنبه 5/3/1389 - 17:39 - 0 تشکر 202391

با سلام
این وضع انشالله به اتمام میرسه!!

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 7/3/1389 - 12:23 - 0 تشکر 202616

میانگین سرعت اینترنت در جهان 13 برابر ایران است!!

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
چهارشنبه 12/3/1389 - 17:47 - 0 تشکر 203650

soroosh_dehkadeh_it گفته است :
[quote=soroosh_dehkadeh_it;341704;202616]میانگین سرعت اینترنت در جهان 13 برابر ایران است!!

اه ... جدی می گی ؟

چه قدر زیاد      یعتی سرعتشون از سرعت ویندوز هم بالا تره ؟ 

انشاالله درست می شه

 
چهارشنبه 12/3/1389 - 18:0 - 0 تشکر 203662

padafand75 گفته است :

اه ... جدی می گی ؟

چه قدر زیاد      یعتی سرعتشون از سرعت ویندوز هم بالا تره ؟ 

انشاالله درست می شه

soroosh_dehkadeh_it گفته است :
[quote=padafand75;541780;203650]

[quote=soroosh_dehkadeh_it;341704;202616]میانگین سرعت اینترنت در جهان 13 برابر ایران است!!

با سلام 

آره 13 برابر هست میانگین جهانی 

خیلی هستاااااااا فكرش و بكنیم !!!!

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی