ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 1008)
جمعه 31/2/1389 - 20:25 -0 تشکر 201503
۶۰ درصد کاربران فیس‌بوک به دنبال ترک آن هستند!

به گزارش فارنت و به نقل از وب‌سایت اینترنتی روزنامه دیلی‌تلگراف نگرانی‌ها از عدم امنیت حریم شخصی در فیش‌بوک باعث آن شده است که ۶۰ درصد ۱۵۵۸ کاربر فیس‌بوک که در نظرسنجی شرکت امنیتی سوفوس شرکت کرده‌اند اعلام کنند که به دنبال راهی برای پاک کردن صفحه شخصی و پروفایل خود در فیس‌بوک هستند.
۱۶ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام داشته‌اند که در حال حاضر استفاده از فیس‌بوک را متوقف کرده‌اند چرا که تامین حریم شخصی و حفظ آن را در این وب‌سایت شبکه اجتماعی ناکافی و ناقص می‌دانند.


یک چهارم شرکت کنندگان نیز اعلام کرده‌اند که قصد ترک فیس‌بوک که اکنون ۵۰۰ میلیون کاربر از سرتاسر جهان در آن شرکت دارند را ندارند.
فیس‌بوک این روزها و در هفته گذشته آماج انتقادات فراوانی قرار دارد که بر این باورند که این وب‌سایت تنظیمات لازم برای حفظ حریم شخصی و اطلاعات شخصی را ندارد واین به حقیقت بدل شده است که کاربران دیگر از در اشتراک گذاشتن برخی اطلاعات خود به اشخاص ثالث در فیس‌بوک انصراف داده‌اند.
انتظار می‌رود فیس‌بوک در روزهای آتی بازنگری دوباره‌ای در تنظیمات خود برای در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی افراد انجام دهد و البته این برای متوقف کردن جنبش اینترنتی خودکشی کاربران فیس‌بوک که در ۳۱ ماه می صورت خواهد گرفت و در ان هزاران کاربر فیس‌بوک صفحات خود را پاک خواهند کرد، کافی نخواهد بود.


گراهام کلولی مشاور ارشد امنیتی سوفوس می‌گوید: نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثریت کاربران از فقدان امنیت لازم در فیس‌بوک برای در اختیار گذاشتن اطلاعات انها به دیگر کاربران به ستوه آمده و خسته شده‌اند.
وی افزوده است: بسیاری از این کاربران هنوز نمی‌دانند که چگونه تنظیمات امنیتی خود در فیس‌بوک را انجام دهند که بی‌خطر باشد و اینجا نیاز به در اختیار گذاشتن اغییر ابتدایی دیده می‌شود که کاربران در اختیار گذاشتن اطلاعات خود را به جای خروج از این شبکه اجتماعی انتخاب کنند.
وی همچنین تاکید کرده است: خروج دسته‌جمعی از فیس‌بوک بسیار بعید به نظر می‌آید اما کاربران علاقمندند تا بدانند که چه کسی اطلاعات آنها را می‌بیند. مردم از فیس‌بوک برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه خود استفاده می‌کنند اما بعید است بخواهند عکس‌های تعطیلات خود و یا شماره جدید تلفن همراهشان بطور تصادفی در سراسر اینترنت ظاهر شود.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی