فرهنگ پایداری (بازدید: 572)
سه شنبه 21/2/1389 - 19:11 -0 تشکر 199812
عرضه 105 عنوان كتاب تخصصی دفاع‌مقدس در نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرگزاری كتاب ایران(ایبنا) آثار مركز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس با محوریت تاثیرات سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی جنگ تحمیلی و تحلیل عملیات‌های بزرگ دوران دفاع‌مقدس نوشته و تدوین شده‌اند كه از جمله آن‌ها می‌توان به " اج‍ت‍ن‍اب‌‌ن‍اپ‍ذی‍ری‌ ج‍ن‍گ‌" نوشته م‍ح‍م‍د درودی‍ان‌، "بحران در خوزستان" اثر حسین یکتا و "تاریخ‌نگری و تاریخ‌نگاری جنگ ایران و عراق" به كوشش علیرضا کمری اشاره كرد.

"اطلس فشرده نبردهای زمینی"، پس از 8 سال با ویرایش جدید و اصلاح اطلاعات، تجدیدچاپ شده و در كنار دیگر آثار مركز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس (مركز مطالعات و تحقیقات جنگ) عرضه خواهد شد. این كتاب تصویری، سال گذشته در جشنواره ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس مورد تقدیر قرار گرفت. 

"پرسش‌های اساسی جنگ"، "عملیات والفجر 8: فتح فاو (طراحی، اجرا، نتایج، بازتاب‌ها)"، "دشت آزادگان در جنگ"، "گزینه‌های راهبردی جنگ"، "پایان جنگ: بررسی و تحلیل رویدادهای سیاسی ـ نظامی جنگ از عملیات والفجر 10 تا اشغال کویت"، "علل تداوم جنگ" و "اقتصاد ایران در دوران جنگ تحمیلی"، از جمله آثار منتشر شده در مركز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس‌اند كه در نمایشگاه كتاب 23 عرضه می‌شوند.  

حضور 2 نویسنده و محقق مركز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس، در هر روز از نمایشگاه كتاب، جزء برنامه‌های فرعی این مركز پژوهشی جنگ در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران است.

بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران، 15 تا 25 اردیبهشت 89 در مصلای امام‌خمینی(ره) برگزار می‌شود.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی