انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 918)
سه شنبه 21/2/1389 - 18:46 -0 تشکر 199804
هاشمی متهمان ناآرامی‌های سال گذشته را به استقامت فراخواند

شبکه ایران: در حالی که کمتر از چند ساعت از انتشار خبر دیدار آقای هاشمی رفسنجانی با مدیران دولت اصلاحات و تاکید وی بر پیشنهادهایش در نماز جمعه 26 تیرماه می گذرد، برخی محافل مخالف جمهوری اسلامی از دیدار وی با جمعی از جوانان اصلاح طلب و متهمان آزاد شده ناآرامی های سال گذشته، خبر داده اند.
خبر دیدارهای رئیس مجمع تشخیص را معمولا پایگاه اطلاع رسانی دفتر وی منتشر می کند اما منبع خبر این جلسه جدید، سایت ضد انقلابی جرس است.
این سایت که چندی پیش مدعی سقوط جمهوری اسلامی ایران شده، گزارش داد که "در دیدار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با جوانان اصلاح طلب که جمعی از آزادشدگان حوادث پس از انتخابات هم حضور داشتند، در ابتدا جوانان سبز حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و نگرانی خود را از وضع موجود بیان داشتند. این در حالی است که هاشمی رفسنجانی در لا به لای سخنان ناطقان جویای حال آزاد شدگان بوده و از شرایط زندان، مدت بازداشت و اتفاقات پیش آمده پرس و جو می کرد."
به نوشته سایت وزیر ارشاد دولت اصلاحات، آقای هاشمی "جوانان سبز" را با اشاره به آیات و احادیث به استقامت و مدارا فرا خوانده است!
پیش از این و در ابتدای سال جدید هم، میرحسین موسوی حامیانش را به "صبر و استقامت" و ادامه مبارزه فراخوانده بود.

رئیس مجمع تشخیص همچنین گفته است که "وقتی چهره های دلسوزی به خاطر نقد و انتقاد زندانی می شوند، جمع زیادی از اطرافیان وی شامل دوستان، آشنایان، همسایگان و نزدیکانش را به فکر فرو می برد و آنها را نسبت به وضع موجود آگاه می کند که این آگاهی در مجموع سازنده است."

وی بدون اشاره به هزینه های مختلفی که عوامل آشوب های سال اخیر به مردم و نظام تحمیل کرده اند، گفت: گرچه ممکن است بازداشت ها باعث شود برخی ها کنار بکشند اما عده قابل توجهی از جامعه را در هدف خود ثابت قدم تر کرده و شک نباید کرد که این زندان رفتن ها در مجموع سازنده است.
در همین حال سایت رسمی میرحسین موسوی خبر داد که مادر هنگامه شهیدی، یکی از متهمان بازداشت شده، با آقای هاشمی رفسنجانی دیدار کرده است.
به نوشته کلمه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مادر هنگامه شهیدی را به صبر فراخواند و ضمن آرزوی برای همه زندانیان سیاسی، نامه ای از وی را برای پیگیری درخواستش دریافت کرد.
اما دیدار و حمایت های مختلف آقای هاشمی رفسنجانی با افراطیون اصلاح طلب و عوامل آزاد شده آشوب های سال گذشته در حالی صورت می گیرد که آشکار شدن حمایت وی از این جریان، معمولا تحت تاثیر انتقادات مردمی قرار داشته است.

رئیس مجمع تشخیص همزمان با انتقادات مردمی و افزایش احتمال صدور بیانیه در مجلس خبرگان علیه رویکردش، حتی به صورت تلویحی از جریان اصلاحات و متهمان ناآرامی های سال گذشته حمایت نکرده است.

با این حال در آستانه سالگرد آغاز آشوب های سال 88، وی ترجیح داده است که حمایت های خود را از اپوزیسیون داخلی، به عرصه رسانه ها بکشاند.
همزمان محافل و رسانه های اپوزیسیون هم تحریکات خود را در آستانه 22 خرداد وارد فاز جدی تری کرده اند.
-----------------------------------------------------------------------------
تحلیل من:

چون سایت رسمی آقای رفسنجانی این خبر را درج نكرده .به صورت كامل نمی توان تحلیلی در این موضوع داشت.ولی 100درصد این دیدار صورت گرفته وتمام خبرگزاریها این دیدار را در سایت خود گذاشته اند.پس نتیجه را به خود خوانندگان عزیز واگذار مكنم.ولی بازهم میگویم این خبر در سایت اصلی آقای رفسنجانی درج نشده.


http://www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=41405

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
چهارشنبه 22/2/1389 - 1:8 - 0 تشکر 199864

سایت جرس سایت معتبری نیست و نمی شود به طور قطع به آن استناد کرد اما
معمولان خبرهای دیدارها را درست منتشر می کنه.
و خبری هم از دیدار مادر هنگامه شهیدی با ایشون منتشر شد.
---------------------------------
سایت ایشون قسمتی داره به عنوان مرورگر اخبار که در آن قسمت همین خبر به نقل از ایران و رجا متشر شده.اما این که مورد تایید سایت هست یا خیر نمی دانم.(معمولا در آن قسمت خبرهای مرتبت به ایشان بدون در نظر گرفتن محتوا نمایش داده می شود)

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 22/2/1389 - 23:26 - 0 تشکر 200040

خدا به همه ی ما رحم کند تا در چاه نیوفتیم
تاریخ نشان داده که زمانه به کسی رحم نمی کند مخصوصا به قدرت طلب ها

جمعه 24/2/1389 - 14:18 - 0 تشکر 200282

آقای هاشمی بی نظیر هستند...بی نظیر
شخصیت حق گوی حق طلب مردم شناس

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

شنبه 25/2/1389 - 15:38 - 0 تشکر 200450

دخل و تصرف در مطالب کار زتشتیه

شنبه 25/2/1389 - 17:16 - 0 تشکر 200482

دخل و تصرف بی اجازه در مطالب اصلاً کار خوبی نیست

کمی ادب هم خوبه

شنبه 25/2/1389 - 17:18 - 0 تشکر 200483

روابط عمومی مجمع‌تشخیص، اخبار سایت هاشمی را تکذیب کرد

شبکه ایران: دیدار اخیر آقای هاشمی رفسنجانی با متهمان آشوب های سال گذشته و اظهارات وی در این دیدار که حمایت از متهمان تعیبر شده، اعتراض بخشی از فعالان سیاسی را به دنبال داشته است.

در حالی که خبر دیدارهای رئیس مجمع تشخیص را معمولا پایگاه اطلاع رسانی دفتر وی منتشر می کند اما منبع خبر دیدار هاشمی رفسنجانی با متهمان آشوب های سال گذشته، سایت ضد انقلابی جرس بود چنانچه بسیاری از سایت های اینترنتی خبر این دیدار را به نقل از جرس منتشر کردند.

حتی سایت دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت هم گزارش این دیدار را به نقل از منابع مختلف(که آن ها هم خبر خود را از جرس گرفته بودند) به عنوان اخبار گوشه سایت منتشر کرده است.

با این حال روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت روز گذشته با انتشار اطلاعیه ای که برای برخی رسانه ها ارسال کرد، این خبر را "فاقد سندیت" خواند.

در این تکذیبیه که برای روزنامه کیهان ارسال شده، آمده است: در پی درج مطلبی در صفحه 2 روزنامه مورخ 22/2/89 مبنی بر «دشمنی با اسلام و امام(ره) و نیت مصلحانه» به نقل از یک سایت خبری به اطلاع می رساند اداره کل روابط عمومی مجمع براساس سیاست های خبری خود، متن خبر این دیدار را به طور رسمی در همان روز انجام دیدار، به رسانه های خبری مخابره کرد. قابل ذکر است همان گونه که قبلا نیز به طور رسمی اعلام شده، انتشار هرگونه مطلبی خارج از اخبار رسمی مخابره شده توسط این اداره کل، فاقد سندیت بوده و مورد تأیید نمی باشد."

اما پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص در حالی گزارش اولیه دیدار آقای هاشمی رفسنجانی با متهمان آشوب های سال گذشته را "فاقد سند" خوانده که سایت شخصی آقای هاشمی هم اقدام به انتشار گزارش اولیه این دیدار را کرده است.

سایت آقای هاشمی رفسنجانی گرچه عنوان کرده که مسئولیتی از جهت انعکاس اخبار مرورگر متوجه آن نیست اما گزارش های مختلفی را در مورد این دیدار که به نقل از جرس نوشته شده اند، در قسمت اخبار مرورگر خود منعکس کرده است.

بر این اساس گفته می شود که واکنش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت به دلیل اعتراض ها به دیدار آقای هاشمی صورت گرفته است چنانچه اگر اعتراضی به این دیدار و محتوای آن صورت نمی گرفت، تکذیبیه ای هم در کار نبود.

البته فارغ از این موضوع، بخشی از فعالان رسانه ای معتقدند که روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نباید به موضع گیری درباره اقدامات شخصی آقای هاشمی و تایید و تکذیب پیرامون وی بپردازند چرا که این نهاد متعلق به مجمع تشخیص مصلحت است و باید در خدمت مجموعه اعضای آن باشد.

يکشنبه 26/2/1389 - 0:35 - 0 تشکر 200556

sadra:
خیلی جالب است شما تمام سوابق آقای هاشمی رو به سد ساختن و آسفالت کشیدن محدود کردید!!
این نوع نگرش ها و اضهار نظر کردن ها خود حجت مبین است بر ما که درست راه را انتخاب کردیم.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 26/2/1389 - 17:21 - 0 تشکر 200652

خداوند به زندانیان و بازداشت شدگان سیاسی صبر و استقامت ببخشد که رهایی و آزادی بی بها نیست و صبر و استقامت میطلبد

چهارشنبه 29/2/1389 - 13:16 - 0 تشکر 201076

من نمی دونم این دوست عزیز جناب tanbure_hag از چه چیز اقای رفسنجانی دفاع می کنن .در حالی که اکثر مردم ایران چه کسانی که موافق ایران اسلامی هستند و چه کسانی که نیستند با نوع عملکرد اقای رفسنجانی در سال های پس از مرگ امام مخالف هستن .و این نکته در همایت اقای رفسنجانی از پسرشون کاملا مشخص شد .

چهارشنبه 29/2/1389 - 22:36 - 0 تشکر 201191

onlyreal,adrid:
یک آقای هاشمی بعد از رحلت امام دو بار رئیس جمهور منتخب مردم بودند!
دو:آقای هاشمی بعد از نماینده ی مردم در مجلس خبرگان بودند
سه:آقای هاشمی بر گزیده ی خبرگان برای ریاست این مجلس بودند
چهار:آقای هاشمی از طرف رهبری ریاست تشخیص مصلحت رو بر عهده داشتند
شش:ایشون سالهاست که امامت موقت نماز جمعه رو برعده دارند
پنج:در آخرین نماز جمعه ی ایشون بیش از یک میلیون نفر حض.ر یافتند
----

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی