• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 3609)
يکشنبه 19/2/1389 - 23:56 -0 تشکر 199453
سوال فوتبالی فردوسی پور از رهبر انقلاب

 در چند روز اخیر تو خبرگزاری های مختلفی چشمم به این مطلب جالب افتاد . اگر چه مطلب قدیمیه و این سوال مربوط به سال 1377 هستش اما خاطره بازی ایران و آمریکا و گل معروف حمید استیلی به قدری شیرین و جذابه که یادآوریش برای همه ما یه جور غرور ملی رو زنده می کنه .

اما نکته جالب این مطلب نظر مقام معظم رهبری راجع به این موضوعه . با خودم گفتم بد نیست شما کاربرای خوب انجمنی هم از این مطلب بهره لازم رو ببرین .

با سلام خدمت حضرت‏عالى، و تشكر از این كه وقتتان را در اختیار ما نمایندگان نسل جوان قرار دادید. جناب آقاى خامنه ‏اى! با توجه به این كه جامعه‏ى ما یك جامعه‏ى جوان است و این‏طور كه به نظر مى‏رسد، خوشبختانه تفریح اول جوانان ما در حال حاضر ورزش كردن یا تعقیب كردن امر ورزش به ‏طور جدى است، و چون جوانان ما به هر حال دوست دارند با ابعاد شخصیتى رهبرشان بیشتر آشنا بشوند، سؤال من این است كه آیا شما در برنامه‏هاى روزانه‏ى خودتان فرصت می كنید كه به تماشاى برنامه‏ هاى ورزشى تلویزیون بپردازید؟ سؤال دیگر این كه - حالا چون آقاى استیلى هم در این جا حضور دارند - به هر حال همه دوست دارند بدانند كه وقتى آقاى استیلى آن گل قشنگ را وارد دروازه‏ى تیم امریكا كرد، شما چه احساسى داشتید، وچه شد كه بعد از آن بازى، آن پیام را انشاء كردید؟

پاسخ رهبرمعظم انقلاب: ایشان كه بعداً پیش من آمد، گفتم به پاداش آن گل ، پیشانى شما را می‏بوسم و بوسیدم.


متأسفانه من خیلى فرصت نمی ‏كنم برنامه‏هاى ورزشى تلویزیون را تماشا كنم؛ خیلى بندرت اتفاق مى‏افتد. از طرفى هم چون بیشتر ورزشهایى كه پخش مى‏شود، فوتبال است، من هم در فوتبال هیچ سررشته‏یى ندارم و در جوانى هم فوتبال بازى نمى‏كردم؛ والیبال بازى مى‏كردم.

در عین حال، آن شبى كه بازى ایران و امریكا بود، من آن بازى را نگاه كردم. البته حقیقتش این است كه آن شب هم نمى‏خواستم نگاه كنم ؛ چون دیروقت بود و وقت خواب من بود؛ لیكن همین‏طور كه نشسته بودم، روشن كردم و ناگهان با گل ایشان مواجه شدیم و دیگر خواب از سرم رفت و نشستم تا آخر بازى را تماشا كردم!

 

 


 

اما علت این كه من آن پیام را دادم. این آقایان وقتى كه پیش من آمدند، مفصل با آنها صحبت كردم؛ كه البته گزارش آن دیدار پخش نشد و مردم از محتواى آن ملاقاتى كه با این جوانان داشتم، مطلع نشدند؛ اما حالا من چند جمله‏اش را به شما مى‏گویم. قبل از آن دیدار - شاید چند هفته، و یا یك ماه و یا بیشتر - رسانه‏هاى وابسته به امپراتورى رسانه‏یى خبرى روى این بازى تبلیغ مى‏كردند كه این بازى، بازى سیاسى است! با این كه همه مى‏گویند فوتبال و ورزش، سیاسى نیست، اما در آن موقع همه تبلیغ مى‏كردند كه این یك بازى سیاسى است! از این كار، دو هدف مورد نظرشان بود:

یكى مسأله‏ى تعامل ایرانى، امریكایى در این بازى بود - من نمى‏دانم شماها چه‏قدر مطلع بودید؛ ولى ما كه در جریان خبرهاى خارجى و گفتارهاى رادیوهاى گوناگون دنیا قرار مى‏گیریم، مى‏دیدیم از این مسأله پُر است - و دوم این كه پیش‏بینى‏هاى عمده، بخصوص از طرف خود امریكاییها، ولو صریحاً هم اظهار نمى‏كردند، ولى از بیاناتشان معلوم بود، این بود كه ایران گل خواهد خورد؛ نه این كه گل خواهد زد. و در یك موقعیت ویژه، رئیس‏جمهور امریكا هم مى‏آمد و از موضع اقتدار و بزرگ‏منشى و بزرگوارى، یك پیام هم مى‏داد كه بله، حالا گل را به شما زدیم، اما بالاخره بیایید دست دوستى هم به هم بدهیم! بنابود آن شب پیام رئیس جمهور امریكا از تلویزیون سراسرى پخش شود.


این گل و بعد دنباله‏ى بازى‏یى كه بچه‏هاى عزیزمان ادامه دادند، قضایا را صد و هشتاد درجه تغییر جهت داد و حقیقتاً مظهرى شد از وضعیت ملت ایران در مقابل امریكا. این كه من در آن پیام گفتم «مظهر» است، نمى‏خواستم بگویم كه این آقا به خاطر جنبه‏ى سیاسى گل‏زده؛ نه، ایشان بازى فوتبال مى‏كند، ماهر است، با تكنیك آشناست، از حریفش قویتر است و گل را زده است. هركسى هم جاى ایشان بود، این گل را مى‏زد؛ هركسى هم جاى او بود، آن گل را مى‏خورد . بنابراین، بحث این نبود كه این گل به‏خاطر مسأله‏ى سیاسى زده شده؛ اما این گل هویت سیاسى‏یى را كه در دنیا به این بازى داده بودند، بكلى به عكس خواست آنها عوض كرد و من از این موقعیت حداكثر استفاده را كردم. البته آنها هم خیلى عصبانى شدند و بعد هم همان عناصر امپراتورى خبرى دنیا گفتند كه فلانى فوتبال را سیاسى كرد! نگفتند كه ما چند هفته است كه داریم خودمان این بازى را سیاسى مى‏كنیم!

دیدار با جوانان منتخب/1377

 

منبع:جهان نیوز 

دوشنبه 20/2/1389 - 14:21 - 0 تشکر 199530

جالب بود. ممنون
راستی فردوسی پور این سوال را کی پرسیده؟

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

دوشنبه 20/2/1389 - 15:22 - 0 تشکر 199552

درود
جالب بود

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
سه شنبه 21/2/1389 - 12:36 - 0 تشکر 199734

فکر می کنم خبر رتون تاریخ مصرقش گذشته!

سه شنبه 21/2/1389 - 13:29 - 0 تشکر 199749

سلام
این سوال کی پرسیده از رهبر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
چهارشنبه 22/2/1389 - 1:7 - 0 تشکر 199863

البته این مطالب مربوط به 10-12 سال پیشه که فقط یه خورده دیر شده خبرش، فقط یه خورده یعنی 12 سال!!!

 همین الان خدا رو شکر کن ، به خاطر همه چی ! 
چهارشنبه 22/2/1389 - 1:9 - 0 تشکر 199865

ایران همیشه مقتدر است ولی به قول رهبر انقلاب اقتدار واقعی اقتدار فرهنگی است
بیاییم اختلافات سیاسی داخلی را در هر حالی که هستیم مثلا در قضیه ی بعد از انتخابات به هر شکلی که هست اجازه ی دخالت بیگانگان را ندهیم در مسائل بعد از انتخابات دو طرف اشتباه کردند و اجازه ی دخالت بیگانگان را دادند
چو ایران نباشد تن من مباد
یا علی

چهارشنبه 22/2/1389 - 11:34 - 0 تشکر 199883

loobia گفته است :
[quote=loobia;22274;199863]البته این مطالب مربوط به 10-12 سال پیشه که فقط یه خورده دیر شده خبرش، فقط یه خورده یعنی 12 سال!!!

این مطلب فقط جهت آشنایی بیشتر کاربران با نظرات رهبر انقلاب در زمینه ی ورزش درج شده و جنبه ی خبری آن مدنظر نیست.

هرچند که این مطلب هم زمان در سایت های خبری مثل جهان نیوز ، عصر ایران ، پرچم و ... هم درج شده که نشان از اهمیت بالای آن حتی بعد از زمان طولانی دارد.

چهارشنبه 22/2/1389 - 14:14 - 0 تشکر 199914

از دست این آقای فردوسی پور

چهارشنبه 22/2/1389 - 14:34 - 0 تشکر 199929

سلام
زیبا بود ممنون

 

  

 جز خدا هرچه هست "نمود" است نه "بود"...مگر از زندگی چه می خواهید كه در خدایی خدا یافت نمی شود؟

چهارشنبه 22/2/1389 - 15:15 - 0 تشکر 199934

من کاری به تاریخ این واقعه ندارم تحلیل تخصصی وروشن آقا حکایت از بجا بودن منصب رهبری برای ایشان است
وبه خود می بالم رهبرم سید علی وطنم ایران ومسلمانی شیعه مذهبم.

بترس ازقلم که تعدّي را لازم جلوه مي دهد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی