انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 8502)
جمعه 17/2/1389 - 17:40 -0 تشکر 199125
*آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری*

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

با سلام به همه دوستان

در این تاپیک قصد داریم که صحبت های افراد سر شناس در مورد ولی فقیه زمانمان حضرت آیت الله خامنه ای «روحی فداه» و برخی از خاطرات و اتفاقات نقل شده از ایشان را جمع آوری کنیم.

هر چند باید زود تر از این ها این کار صورت می گرفت، اونم از طرف انجمن معارف که داعیه دارد گسترش فرهنگ ناب شیعی می باشد اما حالا که شروع کردیم بیایید و با مشارکت هم این بحث رو کامل کنیم.

فقط یه نکته و آن اینکه مطلب تکراری نزنیم

با تشکر از همه دوستان ولایتی انجمن ولایتی معارف

جمعه 17/2/1389 - 17:51 - 0 تشکر 199128

علامه حسن‌زاده آملی:

رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید؛ او دلداری است كه دنیا شكارش نكرده

 علامه حسن زاده آملی از علمای برجسته و سرشناس حوزه علمیه قم كه به جهت مراتب ویژه علمی و عرفانی از استوانه‌های حوزه‌های علمیه به شمار می‌روند، در انتهای یكی از جلسات سخنرانی خود، عبارات مهمی را در شأن رهبر معظم انقلاب بیان فرموده‌اند.


كامل سخنان علامه حسن‌زاده آملی پیرامون سجایای رهبر معظم انقلاب


رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید.

عالمی،

عادلی،‌

رهبری،

مؤمنی،

‌موحدی،‌

سیّاسی،

دلداری،

رهبری،

انسان ربانی،

پاك،‌

منزه،

كه دنیا شكارش نكرده من جایی سراغ ندارم كه عرض كنم.
همان كه عرض كردم:
نه شكوفه‌ای، نه برگی، نه ثمر، نه سایه دارم / همه حیرتم كه دهقان به چه كار كشت ما را
قدر این نعمت عظمی را كه خدا به شما عطا فرمود، قدر این رهبرِ ولیّ وهمان عبارات كه سرور عزیزم جناب استاد حدادعادل، ارائه دادند؛ رهبری، ولیی، الهی.
الآن این انسجام ما، تكلیف شرعی ماست. مبادا عزیزان! آقایان مبادا! (این "مبادا " را توجه داشته باشید)
مبادا آقایان! اول انقلاب یادتان هست چند فرقه برخاستند كه می‌خواستند كشور را تجزیه كنند؟ حواستان جمع باشد، مبادا این وحدت ما را! مبادا این جمعیت ما را! مبادا این كشور علوی را! مبادا این نعمت ولایت را! از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیغمبر و آل پیغمبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی، حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.
و الهی آمین،

الهی آمین،

الهی آمین.

بعدد كلماتک آمین.

جمعه 17/2/1389 - 17:58 - 0 تشکر 199130

* تقدیم نامه علامه حسن زاده آملی به مقام معظم رهبری كه در ابتدای كتاب "انسان و عرفان " حضرت علامه حسن زاده آملی در پی سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان آمل در سال 1377 كتاب "انسان و عرفان " خود را به ایشان تقدیم كرده‌اند، این متن ادبی و محبت آمیز به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم


الم تلك آیات الكتاب الحكیم هدی و رحمه للمحسنین


با سلام و دعای خالصانه،

و ارائه ارادات بی پیرایه جاودانه

به

حضور باهرالنور رهبرعظیم الشان كشور بزرگ جمهوری اسلامی ایران

حضرت آیت الله معظم،جناب خامنه‌ای كبیر (متع الله الاسلام و المسلمین بطول بقائه الشریف)،

این اثر نمونه دوران را اعنی، رساله انسان در عرف عرفان را به پاس تجلیل و تكریم و ابراز شادمانگی از نزول اجلال

آن یگانه دوران

در دارالاسلام و الایمان شهر هزار سنگر آمل مازندران، از جانب خودم و از جانب همه شهروندان بزرگوار این بلدطیب و خطه شهرستان آمل بلكه از جانب همه فرزانگان گرامی و گرانقدر استان مازندران،

به پیشگاه مبارك آن

ولی به حق كه مصداق بارز رساله است

با كمال ابتهاج و انبساط تقدیم می‌دارم و عزت و شوكت روز افزون

آن

قائد اسوه زمان را همواره از حقیقه الحقائق خداوند سبحان مسئلت دارم.


یارب دعای خسته دلان مستجاب كن.
20/3/1377 حسن حسن زاده آملی  

جمعه 17/2/1389 - 18:29 - 0 تشکر 199133

علامه حسنزاده آملی: 

گوشهایتان تنها به کلام رهبری باشد چون گوش ایشان به کلام حجه ابن الحسن(عج) است


توضیح :
جهت اطلاع عزیزانی که این مطلب را مشاهده میکنند و مقام شامخ علامه حسن زاده را نمیشناسند بگویم که ایشان ذوالفنون در همه رشته ها (اجتهاد ،اخلاق ، عرفان ، هیئت و ریاضیات ، طب و ....) هستند و بیاناتشان را خدای ناکرده از سر هوی و یا به واسطه سیاسی کاری نمیفرمایند.

استاد بزرگوارشان علامه طباطبایی (صاحب تفسیر شریف المیزان - رحمه الله علیه) در وصف ایشان فرموده اند :

آقای حسن زاده را کسی نشناخت جز امام زمان و خاک پای حسن زاده توتیای چشم طباطبایی !

حال خودتان تدبر کنید که وقتی اینچنین بزرگواری در رابطه با مقام معظم رهبری اینگونه میفرمایند ، رهبر عزیز و فرزانه ما چه شان و جایگاهی در نزد حضرت بقیه الله (عج) دارند و نافرمانی و خدای ناکرده بی احترامی به این سید بزرگوار چقدر جایگاه انسان را دچار سقوط و انحطاط میکند.

جمعه 17/2/1389 - 18:35 - 0 تشکر 199134

آیت الله جوادی املی، حساسیت ویژه مقام معظم رهبری به بیت‌المال را علت عزت ایشان می‌داند.این مرجع تقلید در یادآوری خاطره‌ای از مقام معظم رهبری، از مهمانی‎ایی در خدمت ایشان سخن گفته است که مصطفی فرزند رهبری نیز در آن حضور داشته و پای سفره ناهار نشسته است.

به گفته وی، آیت‌الله خامنه‌ای به فرزندشان نگاهی کرده و می‌فرمایند: شما به منزل بروید. آیت‎الله جوادی آملی به رهبری می‎گویند که اجازه بدهید آقازاده هم باشند. بنده از ایشان خواسته‌ام که بمانند. اما آقا می‌فرمایند که این غذا از بیت المال است، شما هم مهمان بیت المال هستید. اما برای بچه‎ها جایز نیست که بر سر این سفره بنشینند. ایشان به منزل بروند و از غذای خانه میل کنند.

آیت الله جوادی آملی در پایان تشریح خاطره‌اش در کتاب ”آب‏، آیینه، آفتاب“ که به انتشار خاطرات شفاهی از زندگی رهبری پرداخته است، نوشته است: من در آن لحظه فهمیدم که خداوند چرا این همه عزت به حضرت آقا عطا فرمودند.

جمعه 17/2/1389 - 18:47 - 0 تشکر 199135

آیت الله مصباح یزدی:
از پس شکر نعمت وجود رهبری بر نمی آییم
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت:
 مقام معظم رهبری یكی از نعمت‌های بزرگ هستند كه ما باید شكر این نعمت را كه خداوند به ما عطا فرموده به جای بیاوریم.

باید خدا را بسیار شكر كنیم كه چنین رهبری به ما داده است، البته ما از شكر این نعمت بر نخواهیم آمد و نمی‌توانیم شكر این نعمت بزرگی كه خداوند به ما داده است را به خوبی به جای آوریم. 

رهبر معظم انقلاب امروز پرچمدار حمایت از دین و رواج اسلام و تشیع، روحانیت، تقوا و بصیرت هستند و اراده الهی بر این شده است كه این شخصیت الهی رهبری جامعه را بر عهده بگیرند.

جمعه 17/2/1389 - 18:55 - 0 تشکر 199136

آیت الله مصباح یزدی:
عملکرد رهبر انقلاب چیزی شبیه اعجاز است
به شما عرض می کنم برهه هایی در این 30سال گذشت و خطر هایی ازجانب مسئولین این کشور متوجه اساس اسلام بود که خداوند به برکت این رهبر، ما را از آن نجات داد، نمی دانید خدا به این مرد چه فراستی داده چه سعه صدری داده چه صبری داده!
امروز اساس زندگی اسلام در دنیا قوامش به ولایت فقیه است. با این مساله نمی توان شوخی کرد که حالا یک آقایی بیاید بگوید (روایت) مقبوله عمربن حنظله بر فلان چیز دلالت دارد یا خیر، بخدا قسم اگر ولایت فقیه در قانون اساسی نبود امروز کشور ما اسلامی نبود
اهمیت حکومت اسلامی در حدی است که اگر کسی مأذون از طرف امام بود مخالفت با او در حد شرک به خداست و الا امور مردم سامان نمی گیرد و اسلام امروز در مقابل این اژدهاهایی كه دهان باز کرده اند برای بلعیدن این کشور اسلامی محو و حذف می شد.

دوشنبه 20/2/1389 - 16:46 - 0 تشکر 199569

با تشکر از مدیریت محترم انجمن که واقعا جای این بحث در انجمن ولایی معارف خالی بود


بله حقیقتا اگر رهبر فرزانه و حکیم ما نبود باید فاتحه خیلی از ارزش های مذهبی و استقلال ملی رو می خوندیم


قابل توجه برخی دوستان به پاسخ بعدی توجه کنید.

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
دوشنبه 20/2/1389 - 16:47 - 0 تشکر 199570

به گزارش شیعه آنلاین، پایگاه خبری الراصد وابسته به شیعیان عربستان سعودی در مطلبی نوشت: دکتر «فواد ابراهیم» پژوهشگر و اندیشمند شیعه عربستان طی سخنانی در بیروت،‌ با انتقاد از رواج خرافات در مذهب تشیع تاکید کرد که رهبر جمهوری اسلامی ایران با صدور فتواهای اصیل اسلامی، الگوی مبارزه با رواج آموزه های خرافی در میان شیعیان استوی ضمن انتقاد از رواج برخی مسائل خرافی و منحرف در میان شیعیان، گفت: متاسفانه برخی خرافات و مسائلی که جزء مذهب نیست، به اسم دین وارد مذهب تشیع شده است و این در نوع خود انحرافی بزرگ به شمار می رود که خواسته دشمنان اسلام است.این اندیشمند شیعه عربستان همچنین گفت: تشیع کنونی با تشیعی که ائمه اطهار (ع) آنرا تبلیغ کرده‌اند تفاوت دارد و متاسفانه در تشیع کنونی برخی مسائل نامرتبط به دین، تحت تاثیر فشارهای اجتماعی، زمینه های تاریخی و اسطوره ها وارد شده است.«فواد ابراهیم» بر لزوم تجدید نظر در برخی عادتهای شیعیان تاکید کرد و اظهار داشت: برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای به انتشار خرافه می‌پردازند و متاسفانه مذهب به حق تشیع را نزد جهانیان کم ارزش جلوه می‌دهند.این پژوهشگر عربستانی همچنین خواستار هوشیاری و ایستادگی جدی علما و دلسوزان شیعه در برابر این خرافات شد و گفت: اگر نسبت به رواج خرافات در جامعه دیر اقدام شود، دشمنان به خوبی از آنها سوء استفاده خواهند کرد.وی در ادامه حضرت آیت الله خامنه ای را یکی از علما و مراجع تقلید بیدار و روشنفکر جهان تشیع دانست و گفت: بنده معتقدم امثال حضرت آیت الله خامنه ای هستند که واقعا در صدد گسترش تشیع حقیقی در جهانند. به عنوان نمونه این مرجع آگاه با قاطعیت فتوای حرمت قمه زنی را صادر کردند و راه مبارزه با خرافات را در جامعه شیعه گشودند.او همچنین افزود: متاسفانه بخش زیادی از شیعیان در برابر فتواهای نورانی نظیر حرمت قمه زنی که توسط آیت الله خامنه ای و آیت الله فضل الله صادر شد ایستادگی کرده و به انتقاد از مراجع عظام می پردازند و این همان انحراف در تشیعی است که نست به آن نگران هستیم.«فواد ابراهیم» تشیع نورانی را نمونه واقعی زندگی دانست و گفت: این جنبش تشیع نورانی سبب خواهد شد تا میان کسانی که به واقع در حال خدمت به مذهب هستند با کسانی که در صدد ضربه زدن به تشیع است تفاوت قائل شویم و این جنبش عاملی برای معرفی تشیع اصیل و تاریخی است که نمونه کاملی برای زندگی بشریت به شمار می‌رود.

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
پنج شنبه 23/2/1389 - 11:25 - 0 تشکر 200135

پوتین: من مسیح را در رهبر انقلاب دیدم

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در همایش علمی كاربردی تبلیغ خاطرات ناگفته‌ای از زندگی رهبر معظم انقلاب را بیان كرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی با بیان برخی از خاطرات ناگفته‌ای از زندگی رهبر معظم انقلاب گفت: چند سال پیش پوتین رئیس جمهور وقت روسیه برای نخستین بار در طول 30 سال انقلاب به ایران سفر كرد و كسانی كه وی را می‌شناسند می‌دانند كه بسیار چارچوب‌مند و منضبط بر اصول دیپلماسی است اما با این حال چند بار پرسیده بود كه دیدار با رهبر جمهوری اسلامی آیا انجام می‌شود یا نه.
وی ادامه داد: در این دیدار رهبری به نكاتی از تاریخ شوروی و قبل از آن اشاره می‌كنند كه برای رئیس جمهور وقت روسیه جدید بوده است، پس از دیدار مسئولین دستگاه دیپلماسی می‌گفتند رفتار وی تغییر كرده بود و شخصا و نه از طریق وزیر خارجه خود به وزیر خارجه وقت كشورمان گفته بود كه شما حتما سفری به روسیه داشته باشید تا با هم گفتگو كنیم.معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری اضافه كرد: در برگشت به كشور روسیه خبرنگاری از وی درباره نظرش راجع به رهبری ایران می‌پرسد و وی در پاسخ می‌گوید

«من مسیح را ندیده‌ام اما تعاریف او را در انجیل شنیده و خوانده‌ام، من مسیح را در رهبری ایران دیدم».

شنبه 25/2/1389 - 16:2 - 0 تشکر 200458

حجة الاسلام ری شهری در این کتاب نقل می کند در دیداری که اواخر سال 86 با آیت الله بهجت داشتم ایشان فرمودند:

آقای خمینی را در خواب دیدم که جلوی من نشسته ،ولی ضعیف و رنجور .ناگهان سکته کرد و از دنیا رفت.این بدان معنا است که نهضت ایشان تاکنون بوده،ولی دچار مشکل می شود.برای پیشگیری از آسیب دیدن نهضت به آقای خامنه ای پیغام دادم که من برای پیشگیری از آسیب ها اقداماتی انجام داده ام ؛لیکن خود ایشان هم باید کارهایی را انجام دهد .نمی دانم انجام داد یا نه .بعد ایشان آقای حجازی را فرستاد و توضیح خواست.در ادامه آیت الله بهجت خطاب به آقای ری شهری می فرمایند:شما هم کاری بکنید. آقای ری شهری می گوید: غیر از دعا و ذکر چه می توان کرد؟ که ایشان می فرمایند:قربانی و صدقه موثر است.

همچنین در بخش دیگری از این کتاب در خصوص خرسندی امام خمینی در آستانه رحلتشان آمده است:آیت الله بهجت در خصوص رحلت حضرت امام می فرمایند:

هنگامی که امام خمینی بیمارستان بود در حالی که خواب نبودم، دیدم ایشان، زیبا، خوشرو و با لبخند، از جلوی من گذشت. چهره اش از عکس او زیبا تر بود. بعد از چند روز که خبر وفات ایشان منتشر شد، متوجه شدم که ایشان آمده از من خداحافظی کند. خوش حال بود برای اینکه کارش تا آخر درست بوده و از آنچه انجام داده، پشیمان نیست، بلکه کارش ناجح بوده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی