فرهنگ پایداری (بازدید: 459)
يکشنبه 12/2/1389 - 12:38 -0 تشکر 198296
اندیشه‌های ناب شهید مطهری یاری دهنده انقلاب و ملت ایران در صحنه جنگ نرم

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در اطلاعیه‌ای با گرامیداشت 12 اردیبهشت ماه سالروز شهادت آیت‌الله‌مرتضی مطهری‌(ره) و روز معلم، اندیشه‌های ناب و سترگ آن شهید ارجمند را یاری دهنده انقلاب و ملت ایران در صحنه جنگ نرم و میدانهای نبرد فکری ، فرهنگی و اعتقادی با استکبار جهانی دانست.

ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 12/2/1389 - 12:41 - 0 تشکر 198298

به گزارش سپاه نیوز؛ در بخشی از این اطلاعیه آمده است: شهید استاد مرتضی مطهری (ره) اسلام شناسی دقیق و فیلسوفی خلاق و مبتکر در حوزه های اخلاق ، فقه و حکمت و مروج اندیشه‌های ناب ، عمیق و جاودانه بود. این اطلاعیه می افزاید: گوهر اندیشه‌های شهید مطهری (ره) همواره بر تارک تاریخ می‌درخشد و با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد خویش می تواند در بستر زمان در ساحت یک نهضت فکری زنده و کهنگی ناپذیر حرکت و از یک سو نیازهای اندیشمندان و متفکران هر عصر در ساخت بنیانهای اعتقادی جامعه اسلامی را مرتفع و از سوی دیگر به مثابه یک حقیقت همیشه جاری با نسل های گوناگون و مقتضیات زمان ارتباط عمیق و سرنوشت ساز برقرار نماید.
این اطلاعیه در ادامه با اشاره به لزوم بازشناسی، توصیف و بسط اندیشه های علامه‌شهید مطهری (ره) تاکید کرده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان اعتقاد محور که دفاع از آرمانها و ارزشهای دینی و انقلابی را از وظایف ذاتی و قانونی خود می‌داند، همواره اندیشه های زلال این متفکر فرزانه را در طراحی و تدوین نظام های آموزشی خود پایه و اساس قرار داده و با ایجاد موجی سیال از افکار و آثار ایشان، عطش روحی و فکری نسل‌های مختلف سپاه را سیراب خواهد ساخت.
این اطلاعیه تاکید کرده است: تردیدی نیست نامگذاری سالروز شهادت آیت ا... مطهری (ره) بعنوان روز عقیدتی- سیاسی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیش از هر چیز دیگری بیانگر پیوند عمیق پاسداران انقلاب با تفکرات عمیق آن شهید گرانقدر و تضمین استحکام زیربنای فکری، عقیدتی و سیاسی سپاه‌می‌باشد.
این اطلاعیه در پایان با تبریک روز معلم به یکایک معلمان و مربیان متعهد و رسالت شناس میهن اسلامی، تدریس و ترویج آثار و اندیشه های شهید مطهری در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور را ضرورت حیاتی حوزهای فکری و علمی جامعه معرفی و تاکید کرده است: اکنون که استکبار جهانی و دشمنان شکست خورده انقلاب و نظام در اوج حیرت و سرگردانی، بکارگیری اهرم های سیاسی و نظامی در عرصه های جنگ سخت و نیمه سخت علیه ملت ایران را ناتوان و ناکارآمد یافته اند، دشمنی‌های خود را در قلمرو فرهنگ و اخلاق و ترویج تفکرات التقاطی و انحرافی در جامعه ایمانی و انقلابی ایران و در قالب جنگ نرم متمرکز کرده است اهتمام به رویارویی هوشمندانه در صحنه این نبرد واقعی و سرنوشت ساز، برجسته سازی آراء و نظرات رهگشا و پیروزی آفرین شهید مطهری (ره) و محور قرار دادن آثار آن متفکر جاودانه- که بطور فراگیر و کامل مورد تایید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری واقع شده است- رسالت خطیر امروز متولیان دستگاههای فرهنگی، تبلیغاتی و رسانه ای کشور و فرماندهان، سربازان و مجاهدان جبهه مقابله با جنگ نرم می‌باشد.

منبع:سپاه

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 12/2/1389 - 14:12 - 0 تشکر 198308

استاد شهید مرتضی مطهری :

مكتب حسین، مكتب انسان سازى است نه مكتب گنهكار سازى.

حسین سنگر عمل صالح است نه سنگر گناهكارى.

از شما می خوام این صفحه را مطالعه بفرمایید

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=197880&for
umID=970

 

  

 جز خدا هرچه هست "نمود" است نه "بود"...مگر از زندگی چه می خواهید كه در خدایی خدا یافت نمی شود؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی