انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 885)
پنج شنبه 9/2/1389 - 1:10 -0 تشکر 197865
*فرزندم علی،حق را می گویداگرچه به ضررش باشد*

 

بِسم الله الرّحمن الرّحیم

 

***********************************

 

در آستانه سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، نمایندگانی از معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و برخی اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران با همسر معلم شهید، در منزل وی دیدار كردند. با ورود به خانه استاد كه در خیابانی به نام شهید واقع شده بود، سادگی فضا چشمت را پر می‌كرد و اتاقی مملو از كتاب، عبای آویزان شده استاد به دیوار و كفش ایشان كنار در ورودی اتاق به چشم می‌خورد. همسر استاد با روی باز از مهمانانش استقبال كرد و وقتی فـهـمـید عده‌ای دانشجو به دیدارش آمده‌اند گفت:" من دانشجویان را خیلی دوست دارم". خانم روحانی مدام لبخند بر لبانش بود، اما گاهی كه به یاد شهید مطهری و روزهای با هم بودنشان می‌افتاد، گو این‌كه استاد همان لحظه كنارش است، اشك در چشمانش حلقه می‌زد و البته این احساس برای ما كاملا قابل درك بود؛ چراكه زنـدگـی با استادی همچون مطهری و دیدن روزهای با هم نبودن، حسرتی به دنبال دارد كه تـوصیف‌كردنی نیست. خانم روحانی در سن 14‌سالگی با استاد مطهری كه حدودا 30 سال داشته ازدواج می‌كند و حاصل ازدواجشان هم چهار دختر و سه پسر است كه به قول مادر "دعای پدر هـمـواره پـشت سرشان است". وی همچنین می‌گوید هرچند استاد، بسیار بزرگ‌تر از او بوده اما رابطه عمیق بین این دو، شرایطی را فراهم كرده بود كه خانم روحانی اظهار می‌كند "من با همان سن كم، ایشان را درك می‌كردم". روحانی در ابتدای این دیدار نیز به بیان برخی ویژگی‌های شهید مرتضی مطهری می‌پردازد و می‌گوید: شهید مطهری همواره با وضو بودند و در 26 سالی كه من با ایشان زندگی كردم هیچ گاه ندیدم بـدون وضو آب و غذا بخورند؛ البته مادرشان می‌گفتند مرتضی از یازده سالگی همیشه با وضو بوده است. به گزارش ایسنا، وی هم‌چنین «به یاد خدا بودن، عبادت در نیمه شب و توصیه شهید مطهری به خواندن روزی یك حزب از قرآن و هدیه آن به حضرت رسول اكرم(ص)» را مورد تـوجـه قـرار می‌دهد و تصریح می‌كند: شهید مطهری معتقد بودند اهمیت دادن به این امور باعث بركت در عمر و رستگاری در آخرت خواهد شد. وی همچنین به نقل از استاد مطهری كه از شاگردان پدرش بوده، می‌گوید: وی معتقد بود "زنـان درعـرفـان بسیـار زودتـر از مردان ترقی می‌كنند" و شاگردان زن هم داشته است. وی درادامه خوش‌اخلاقی را یكی دیگر از ویژگی‌های شهید مطهری عنوان و اظهار می‌كند: ایشان روحیه عجیبی داشتند و من جذب این روحیه شده بودم. هم‌چنین در زمانی كه شهید مطهری هنوز كتابی ننوشته بودند و فرزندی نداشتیم، به من می‌گفتند "دعا كن اثرات و ثمرات من طوری نباشد كه بعد از مرگم از خداوند بخواهم مرا به این دنیا برای تربیت فرزندان و اصلاح نوشته‌هایم بـازگـردانـد." همسر شهید مطهری همچنین صـفـات اخـلاقـی فـرزندانش را نیز مثال‌زدنی می‌داند و می‌گوید: من از تمام فرزندانم راضی هـسـتم و آنـها حتی یك خدشه كوچك هم ندارند، به نظر من دعای پدرشان پشت سرشان است. وی در پایان درباره علی مطهری كه اكنون نماینده مجلس است، با بیان اینكه "علی بهترین بچه من است" می‌گوید:"علی، حق‌گو و مومن است و پولی از دولت نمی‌گیرد، او حق را می‌گوید اگـر چـه بـه ضررش باشد، دشمن هم خیلی اذیـتـش مـی‌كـنـد". در انتهای دیدار احساس می‌كردیم نباید بیش از این خانم روحانی را به یاد هــمـســرش بـیـنــدازیـم، هــرچـنــد وی مــرور خاطره‌های با استاد بودن را چه با او و چه بی او، بسیار دوست می‌داشت.

 

www.aftab-yazd.ir

 

  

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

پنج شنبه 9/2/1389 - 10:59 - 0 تشکر 197869

منهم به دیدار این بانو بزرگوار رفته ام خانه شان خیلی ساده تر از انی است که بیان شده است لوازم به که استفاده میکنند بسیار ساده وقدیمی هستند ادم را یاد خانه وزندگی حضرت زهرا می اندازد.برای سلامتی این بانو بزرگوار دعا کنید.

روزي توخواهي آمد ازکوچه هاي باران

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی