انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 812)
يکشنبه 5/2/1389 - 19:19 -0 تشکر 197309
هنر انتخاب همسر

انتخاب همسر:یكی از مسائل بسیارمهم و اساسی در زندگی انسان انتخاب همسر است كه از جهات مختلف قابل تأمل است.انتخاب صحیح و سنجیده توام با تحقیق و تفحص منطقی كه بیان اسلام است. آثاری را به دنبال دارد كه به سعادت و اعتلای جامعه می انجامد.امام صادق(ع) می فرماید: زنی كه بهمسری خویش انتخاب میكنی مانند قلاده ایست كه با اختیار بر گردن خود میافكنی با عقل وبصیرت نگاه كن كه به چه چیز گردن می نهی. 1 قرآن كریم می فرماید: وَمِن آیایة ان خَلق لَُكمَ من اَنفُسِكُم ازوجاً لَتَسكُنُو الیها.واز نشانهای خداوند اینكه همسرانی از خود شما برای شما آفرید تا در كنار آنها آرامش یابید.(سوره روم آیه 21)1حدیث تربیت ص 63       گركه خواهی جامعه نیكو رواج                فكر نیكو كن به وقت ازدواج        نهی خضـراء ودمن كرده رسول               این سفارش راه ما نیكو سراج   

دوشنبه 6/2/1389 - 18:3 - 0 تشکر 197478

با سلام

واقعاً که این مسئله بسیار مهم و اساسیه
خدا به همه ی جوونا کمک کنه تا همسری مناسب و شایسته نصیبشون بشه

با سپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی