• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1020)
يکشنبه 5/2/1389 - 8:44 -0 تشکر 197228
علیرضا قزوه فقط به یک نفر نمره 20 داد


 

به گزارش شبکه ایران، علیرضا قزوه، شاعر انقلاب اسلامی که در ماه های اخیر بارها علیه فتنه گران موضع گیری کرده بود، طی مصاحبه ای از رفتار های موسوی و کروبی در ایام پس از انتخابات انتقاد و تاکید کرد که در حوادث اخیر تنها رهبری نمره 20 گرفته است.

وی درباره خط سیاسی خود گفته است: من خطم خط امام خمینی و آقای خامنه‎ای و شهداست و حزبم هم به قول آن دوست روستایی‎ام، حزب آقاجان‎مان که همان دل‎شکستگی است.

قزوه حضور خود در لیست مجمع روحانیون مبارز در انتخابات مجلس ششم را تکذیب کرد و گفت:مجمع روحانیون و روحانیت را چه به من؟ اگر اشتباه نکنم آن حزب کارگزاران بود که اسم مرا در فهرست نامزدهای‎شان گذاشتند. البته اجازه هم گرفتند، اما آن روزها از حزب کارگزاران چیزی نمانده بود. شده بودند لشکر شکست خورده و برای همین هم شاید اسم مرا هم نوشتند در لیست‎شان. من که نرفتم رایزنی بکنم و واسطه بتراشم. در انتخابات مجلس هفتم (یا هشتم) هم، شنیده بودم که ایثارگران روی نام من به یک توافق اجمالی رسیده است و من و رضا رهگذر و نادر طالب‎زاده اسم‎مان جزو لیست تا 60 نفر نهایی‎ هم بود.

*هیچ وقت طرفدارانم را به خیابان ها نریختم

این شاعر در مصاحبه با نشریه "پنجره" با کنایه به عملکرد سران فتنه خاطرنشان کرد: این را هم بگویم که در آن انتخابات کمی بیشتر از 6 هزار نفر به من رأی داده بودند و همین برای من بس بود. تازه هیچ‎وقت آن 6 هزار نفر را به خیابان نریختم و مالک جان و مال‎شان هم نشدم. نه سطل آشغالی آتش زده شد. تازه خیلی چیزها را هم متوجه شدم.

وی در پاسخ به سوالی درباره حمایتش از خاتمی در انتخابات سال 80 تصریح کرد: من کی نامه به خاتمی را امضا کردم؟ اگر نامه‎ای با امضای مرا آوردید، من به شما یک جایزه بزرگ می‎دهم. البته آن سال‎ها شاید از طرف انجمن شاعران نام ما را خودشان می‎نوشتند و یک‎بار که موضع‎گیری کردم و گفتم ننویسید، دیگر ننوشتند.

*کاش موسوی همانطور اسطوره لال میماند و نمی آمد وسط

قزوه در پاسخ به این سوال که در دوره اخیر به که رأی دادید، گفت: من اولش می‎خواستم از بین آقایان رضایی و احمدی‎نژاد و موسوی یکی را انتخاب کنم. بعد از مناظرات، موسوی پرید و رفت! کاش موسوی همان‎طور اسطوره لال می‎ماند و نمی‎آمد وسط. البته از مناظره احمدی‎نژاد و موسوی هم کفری بودم اما گفتم به درک! و رأی دادم به انرژی هسته‎ای! آن شب اول انتخابات در دهلی برخی از آدم‎های سیاسی و فرهنگی که می‎دانم به احمدی‎نژاد رأی داده بودند وقتی رأی بالای موسوی را در دهلی دیدند و منفعت‎شان را در خطر، ساکت شدند و به فکر فرو رفتند. و بعضی‎‎شان هم گفتند که رأی ما موسوی بوده و من تنها آدمی بودم که با شهامت تمام گفتم من به فلانی رأی دادم. بله من یکی از آن 44 نفر بودم، البته رأیم همراه با انتقادات زیادی به عملکرد ایشان بود، اما با کلی صرف فکر و وقت گذاشتن رسیده بودم به ایشان. نمره‎ای که برای احمدی‎نژاد در نظر گرفته بودم بیست و نوزده نبود، الان هم همان زیر 15 مانده است و موسوی 12 بود و کم کم شد منفی بیست و چهار و نمره نفر بعدی هم که از اول منفی بود!

*با قصاب باید مثل قصاب حرف زد

وی در پاسخ به اینکه با توجه به کدام ویژگی های احمدی نژاد به او رای دادید، گفت: من عملکرد ایشان در سیاست خارجی را تا حدی قبول دارم و البته به عملکرد وزارت خارجه انتقادهایی هم دارم. حتی نوع گفتمانی که او در پاسخ به تهدیدهای کسانی مثل اوباما دارد، به‎نظر من ستودنی است، چون با قصاب باید مثل قصاب‎ها حرف زد. بهترین دفاع در برابر امریکا و انگلیس حمله است. این‎ها قصابند و با قصاب جز با لحن و بیان خودشان نباید حرف زد. دیگر این‎که احمدی‎نژاد دارد می‎دود و شبانه‎روزی کار می‎کند و با نیروهایی که برخی‎شان واقعا متخصص‎اند و برخی‎شان هم واقعا ضعیف، دارد مدام به بخش‎های ضعیف جامعه سرکشی می‎کند و بخشی از این‎ها برای من و هر کسی تحسین‎برانگیز است. عملکرد دولت احمدی‎نژاد در انرژی هسته‎ای هم دلیل دیگری برای رأی دادن من به ایشان بوده است.

*فقط آیت‎الله خامنه‎ای نمره 20 گرفت و تمام

این شاعر درباره حوادث پس از انتخابات نیز گفت: در فتنه پس از انتخابات، فقط آیت‎الله خامنه‎ای نمره 20 گرفت و تمام. همه آدم‎های سیاسی نمره‎شان پایین بود. ایشان با درایت خود، یک تنه کشور را نجات داد و با خویشتن‎داری این موضوع را فیصله داد. شما مطمئن باشید که اگر امام بود، بسیار تندتر از این برخورد می‎کرد. مطمئن باشید که اگر کسی با ادعای ابطال انتخابات پیش امام می‎رفت و دلبخواه خود حرف می‎زد، امام چنان بر دهانش می‎زد که همان‎جا قبض روح می‎شد. آقای موسوی را من خبر دارم که این تندی‎ها را کرد و آقا تحمل کرد.

وی در همین راستا افزود: موسوی روز به روز با لجاجتش همه را ناامید کرد و شیخ اصلاحات که از همان اول در ریل سراشیبی افتاد و رفت. دیدید که در عرصه جهانی بیشترین لطمه متوجه کشور شد. من از افتخارات خودم می‎دانم که در فتنه پس از انتخابات وارد شدم و موضع گرفتم. شما ببینید در کودتای 28 مرداد و در دوره رضاخان و قبل از آن انگلیسی‎ها و سران استعمار هر کاری دل‎شان خواست کردند و هرگز از دخالت دست برنداشتند. اگر توانستید خرس را از دست درازی به کندوی عسل منع کنید، امریکا و اسراییل را هم منع کرده‎اید. جالب این است که دشمن داشت آماده ورود به ایران می‎شد و این آقایان می‎گفتند هیچ خبری نیست ما فقط یک اعتراض کوچک داشتیم و صدایش از 300 تا بلندگوی ضد انقلاب شبانه‎روزی پخش می‎شد و پروژه‎های شهیدسازی و هزار تا برنامه دیگر را پیاده کردند.

*اگر کودتای سبزها پیروز می‌شد، نقشه بعدی کشف حجاب بود

قزوه در ادامه گفت: در این ماجرا نیز ورودشان به عرصه کودتا نه تنها بعید که حتمی بود. نقشه‎های بعدی کشف حجاب بود و بی‎احترامی به سید خدا آقای خامنه‎ای که اگر مردم نبودند، مثل شیخ فضل‎الله نوری با این سید برخورد می‎کردند. اگر مردم ما و شخص ولی فقیه کمی کوتاه آمده بودند، الان هر روز ما بغداد و هر شب ما کابل بود. آن وقت نه موسوی پاسخگو بود و نه کروبی. به نظر من این از فتنه هم فتنه‎تر بود. فتنه کوچک‎ترین نامی ست که برای این بی‎شرمی به شهدا و به آرمان‎های انقلاب و امام می‎شود به این جماعت داد. چطور است که سران جبهه سبز می‎بینند که سایت‎هایی از آن‎ها حمایت می‎کنند که توهین به پیامبر و ائمه هم در کارنامه‎شان هست، اما ذره‎ای کوتاه نمی‎آیند. این‎ها مردم را به خیابان‎ها ریختند و فکر نکردند که از دل این هرج و مرج، چه حقوقی از مردم تضییع می‎شود و چه فجایعی به بار می‎آید؟ در همین ناآرامی‎ها در خانه مردم برادر با برادر قهر کرد و همه جا حتی مدرسه و اداره و شهر را داشتند به هم می‎ریختند و این آغاز یک بلبشوی بزرگ و هرج و مرج بزرگتر بود که اولین قربانیانش همین سران فتنه بودند. تقریبا صابون این ناآرامی و مصیبت به تن خیلی‎ها خورد. جواب این آشفتگی را که باید بدهد؟ آقای موسوی و کروبی که این اغتشاش را کلید زدند، در تمام این ماجراها به اعتقاد من مقصرند.

*اگر دانشجویان سفارت انگلیس را می‌گرفتند، امروز فتنه نداشتیم

وی تصریح کرد: دشمنانی داریم که بیش از دو قرن ما را استعمار کرده‎ بودند و انقلاب دست‎شان را کوتاه کرده است. بالاخره آقای احمدی‎نژاد رییس‎جمهور ما و نماینده کشور ما در جامعه جهانی است. چرا سران جنبش سبز وقتی بی‎بی‎سی و VOA از آن‎ها حمایت می‎کنند، در حقانیت مسیرشان به شک نمی‎افتند؟ حاصل این فتنه در ایران، پیروزی ایادی استعمار پیر در انتخابات عراق بود. به‎نظر من سرنخ این فتنه را در انگلیس باید جست‎وجو کرد. برای همین در جایی به گمانم در همین وبلاگم نوشتم که اگر دانشجویان ما 10 سال پیش سفارت انگلستان را اشغال کرده بودند امروز این فتنه‎ها دیگر وجود نداشت.

*ماجرای بحث با کاکایی

قزوه در درباره بحث اخیرش با عبدالجبار کاکایی نیز گفت: من شنیدم برخی از دوستان در وبلاگ‎شان نوشتند که آقای کاکایی گفته است که تجربیات شعر دهه 60 را قبول ندارم و آن ادبیات، ادبیات متأثر از سوسیالیسم بود و... وقتی این چیزها را شنیدم، راستش ناراحت شدم. با وجود دوستی عمیق ما که ریشه در دو دهه گذشته داشت، نامه‎ای به کاکایی از وبلاگم نوشتم و دوستانه به یاد او آوردم که رفقای واقعی تو نه این ترانه‎سراها و آهنگ‎سازها و خواننده‎ها، بلکه همین بچه‎های شعر انقلاب هستند. شاعران انقلاب که هنوز هم به این‎که شاعر انقلابند، افتخار می‎کنند.

وی افزود: بعد هم ماجرای سفر فرانسه و لندن را پیش کشیدم که یعنی بدان این‎ها هیچ افتخاری نیست و آن‎جا هیچ خبری نیست و خودت که دیدی من قصر شیرین شما را به خیابان‎های پاریس ترجیح دادم. مطلب هم واقعا همین‎طوری بود که من گفتم. این چیزهایی که آقای کاکایی در پاسخ من نوشت، برخی واقعیت داشت و برخی هم مثل حضرت‎عالی از ظن خود یار من شده بود و من هم که ته ماجرا را می‎دانستم چه خبر است و اهل دعوا با دوستان نبودم، یک صلح کلی کردم و با اولین اعترافی که جبار کاکایی کرد که من شعر دهه شصت را قبول دارم، بر همه آن نوشته‎های دوستان و حرف‎ها خط بطلان کشیدم و به همه گفتم ساکت باشید که همین حجت است و همین اعتراف واقعیت دارد.

این شاعر انقلاب در پایان خاطرنشان کرد:البته من با آن صلح «از اولش هم دعوایی نبود و آتشی نبود تا آتش‎بسی باشد،» خواستم پیامی هم برای اهل سیاست داشته باشم که اختلاف‎ها را باید یک‎جا بر مبنای اعتماد متقابل و اخوت اسلامی کنار بگذاریم که متأسفانه اکثر آدم‎ها این پیام‎ها را اصلا نمی‎گیرند و متوجه هم نمی‎شوند.

يکشنبه 5/2/1389 - 17:18 - 0 تشکر 197275

*کاش موسوی همانطور اسطوره لال میماند و نمی آمد وسط*

ولی من به آقای قزوه،نمره ی 20 نمیدم!
چون از یه شاعر منعهّد،بعیده با چنین لحنی صحبت کنه.
بفرما،بشین،بتمرگ؛همش دارای یه معنیه
ولی چقدر زیباست که یه شخص با سواد و بافرهنگ،اونم از نوع شاعرش-که به کلمات و جایگاهشون واقفه-از بهترین لفظ(یعنی بفرما) استفاده کنه.

"اسطوره ی ساکت"،"اسطوره ی خموش"،"اسطوره ی خاموش" و این نوع تعابیر،قشنگ تر بود تا "اسطوره ی..."

"و قولو للنّاس حُسناً"

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

يکشنبه 5/2/1389 - 17:55 - 0 تشکر 197297


عجیبه شما از این همه حرف همین یک جمله را دید حرفهای خوب هم زیاد بود خوب بود آنها را هم ذکر می کردید دید مثبت داشتن نسبت به مسائل ونیمه پر لیوان را دیدن هم یکی از شاحصه های افراد با سواد وبا فرهنگ است

يکشنبه 5/2/1389 - 18:1 - 0 تشکر 197299

اسطوره لال تعبیری دیگر از دیر حسین هندوانه سر بسته است

دوشنبه 6/2/1389 - 17:14 - 0 تشکر 197472

nasimesahri گفته است :
[quote=nasimesahri;331665;197297]
عجیبه شما از این همه حرف همین یک جمله را دید حرفهای خوب هم زیاد بود خوب بود آنها را هم ذکر می کردید دید مثبت داشتن نسبت به مسائل ونیمه پر لیوان را دیدن هم یکی از شاحصه های افراد با سواد وبا فرهنگ است

در خانه اگر کس است/یک حرف بس است

من با خوندن همین جمله فهمیدم این حرفا از سر حبّ و بغض های سیاسیه

وگرنه کسی که بخواد به دور از حب و بغض ها حرف بزنه،حرفشو می زنه بدون اینکه به کسی توهین کنه

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 6/2/1389 - 19:23 - 0 تشکر 197488

hاکر حرف شما درست می بود حرفهایک طرفه زده می شد ولی می بینید که دوطرف نقد شده اند

جمعه 10/2/1389 - 5:15 - 0 تشکر 198045

به نظر من اقای قزوه شخصیت چندان تاثیرگذاری نیستند که حالا بخوان موضع گیری هم بکنند
خب من نظر ایشون رو به عنوان یک شهروند که  احیانا شاعر هم هستند محترم میشمارم
بهتره افراد این مطلب رو در نظر داشته باشند که در مورد افرادی سخن بگویند که در حیطه ی تخصص و درک سیاسی انها باشد
در هر صورت به نظر من اینکه آقای قزوه به عنوان یک شاعر در مورد شخصیتی چون مهندس موسوی به عنوان نخست وزیر امام که  به قول شما آقا روح الله در موردشون فرمودن(مخالفان او حتی توانایی اداره ی یک نانوایی را ندارند) البته میدونیم که این حرف مال اون دوره است ولی منظورم اینه که آقای قزوه اصلا نباید به خودشون این اجازه رو بدهند که در مورد افرادی نظر بدن که حیطه ی درک علمی ایشون نیستن
در ضمن بالاخره چیزی که تو این مملکت زیاده شاعر
شعرای زیادی رو میشناسم که موضع گیری هاشون مقابل آقای قزوه بوده و حتی ایشون رو شاعر حکومتی معرفی کردن ولی خب در هر صورت هر نظری برای خودش محترمه!!!
پاینده باشید

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

شنبه 11/2/1389 - 16:46 - 0 تشکر 198200


"مطمئن باشید که اگر کسی با ادعای ابطال انتخابات پیش امام می‎رفت و دلبخواه خود حرف می‎زد، امام چنان بر دهانش می‎زد که همان‎جا قبض روح می‎شد. آقای موسوی را من خبر دارم که این تندی‎ها را کرد و آقا تحمل کرد."

نکته لطیفی بود ... آفرین به جناب قزوه

يکشنبه 12/2/1389 - 11:3 - 0 تشکر 198277

احتمالا چون مخالف شما هستند تاثیر گذار نیستند
بنده وقتی نظرات آقای قزوه را خواندم به شهرت ایشان به شاعر بودن و...توجه نکردم حتی به نقدی هم که از دکتر احمدی نژاد کرده بود نمره زیر پانزدهی هم که به دکتر داده بود توجه نکردم بلکه به انصافی که در نقد به خرج داده بود توجه کردم

سایرین هم بهتر است به جای تحقیر دیگران سلاح منطقی بهتری برای نقد پیدا کنند جالبه کسی حق ندارد درمورد نخست وزیر امام؟!(نخست وزیری که حکمی از امام نداشت را به امام می چسبانند) کمتر ازگل بگوید ولی همین نخست وزیر می تواند رودر روی رییس جمهور امام که ایشان با تایید همان رییس جمهور نخست وزیر شد وفعلا در جایگاه همان امام است بایستد واقعا برای نوع تفکرتان نوع حرف زدنتان نوع استدلالتان متاسفم

پس مژده بده بندگانم را آنان که می شنوند سخن را،پس پیروی می کنندنیکو ترینش را؛ آن گروه آنانند که رهبریشان کرده خدا، وتنهاآن گروه خردمنداننند/ آیات 16و17زمر

يکشنبه 12/2/1389 - 19:52 - 0 تشکر 198382

دوست عزیز من میگم آخه اولا در طول این ماه ها شعرا و هنرمنران زیادی و یا شاید بسیار زیادی جهت گیری های مختلفی انجام دادند و بیانیه ها و تحلیل های زیادی منتشر کردند که چه از لحاظ سن وسال و چه از لحاظ مقبولیت عمومی و چه ازلحاظ شهرت و چه از لحاظ مدارج علمی خیلی چیزهای دیگه بسیار بسیار بالاتر از آقای قزوه بودند اما آیا کسی اینگونه موارد را منتشر کرد که حالا نظرات آقای قزوه منتشر شده؟؟؟
من میگم ایشون یک تحلیل گر سیاسی اجتماعی نیستند و در این زمینه هم سابقه ای ندارند
و اصلا در حدی نیستند که بخواهند در مورد مهندس موسوی اظهار نظر کنند
با احترام

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

دوشنبه 13/2/1389 - 0:26 - 0 تشکر 198419

جوابم همانی است که گفته ام حرفتان بی معنی است اولا اگر حرفهای سایرین منتشر نشده است شما از کجا اطلاع دارید که چه حرفهایی زده شده است ؟ ثانیا قزوه شاعر فرهنگ دوست معروف مشهور انقلابی دوست داشتنی نه، یک شخصیت معمولی وقتی حرف حساب می زند دانشمند فرهیخته هم در برابر آن سکوت می کند حرف حساب ازهر کسی باشد جواب ندارد
شخصیتی مثل آقای موسوی که قطار اشتباهات فاحش 88 را پشت سر دارد کیست که علیرضا قزوه که جای خود دارد من نتوام در مورد اعمالش اظهار نظر کنم؟ اشتباهات جناب موسوی وهمفکرانش امنیت ملی ایران را به خطر انداخته 8ماه به هربا مناسبت وبی مناسبت پایتخت را محل تاخت وتازخودشان کردند همین که به پای میز محاکمه کشیده نشده اند عده ی بسیاری را شاکی کرده است باز خواست از ایشان حق5/24 میلیون نفری است که رای شان توسط ایشان نادیده گرفته شد شما با چه معیاری تعیین می کنید چه کسی در مورد چه کسی نظر بدهد یا ندهد ؟
مسئله این است که مشکل شما این حرفها نیست مشکل شما این است که اصلا تحمل دیدن نظر مخالف خودتان را ندارید وسعی در تحقیر مخالفان خودتان با شکل های مختلف دارید در مواجهه با اعضای انجمن آنها را بی اطلاع می دانید واکنون شأن آقای مهندس موسوی را بالاتر از آن می دانید که علیرضا قزوه در مورد آن حرف بزند !!!والا همین شما بودید که شخصیتهای مختلفی که هیچ شهرتی هم نداشتند را علم کردید که چه گفته اند وچه نگفته اند حال جای شکر دارد که شما حداقل آقای قزوه را می شناسید در منطق شما هر کس موافق شماست حجت السلام باشد آیت الله می شود امامخالفتان آیت الله باشد شیخ می شود

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی