• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1079)
پنج شنبه 2/2/1389 - 23:25 -0 تشکر 196864
امام:وصیت اکید من این است که

 

وصیت اکید من به قواى مسلح آن است که همان‏طور که از مقررات نظام، عدم دخول نظامى در احزاب و گروهها و جبهه‏ها است به آن عمل نمایند؛ و قواى مسلح مطلقاً، چه نظامى و انتظامى و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهى وارد نشده و خود را از بازیهاى سیاسى دور نگه دارند. در این صورت مى‏توانند قدرت نظامى خود را حفظ و از اختلافات درون گروهى مصون باشند. و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند. و چون انقلاب از همه ملت و حفظ آن بر همگان است، دولت و ملت و شوراى دفاع و مجلس شوراى اسلامى وظیفه شرعى و میهنى آنان است که اگر قواى مسلح، چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد، برخلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند عملى انجام دهند یا در احزاب وارد شوند که- بى اشکال به تباهى کشیده مى‏شوند- و یا در بازیهاى سیاسى وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند. و بر رهبر و شوراى رهبرى است که با قاطعیت از این امر جلوگیرى نماید تا کشور از آسیب در امان باشد .

منبع: صحیفه امام، ج‏21، ص: 433

---------

 

 

وزارتخانه سپاه تازه متولد شده است. باید مواظبت کنید از اول وضعى که در وزارتخانه‏هاى سابق بود پیش نیاید. به هم زدن وزارتخانه‏هاى سابق خیلى وقت لازم دارد، ولى این وزارتخانه دست خود آقایان است. سعى کنید جهات اسلامى را خوب رعایت کنید. مهم این است که در سپاه وضعى پیش نیاید که به روحیه سپاهى‏ها صدمه بخورد. عمده در این جمهورى بعد از حفظ جهات اسلامى این است که بین سپاه و مردم و سپاه و ارتش اختلافى نشود، که بحمداللَّه امروز نیست. شما باید سعى کنید جهات سیاسى در سپاه وارد نشود، که اگر افکار سیاسى وارد سپاه شود، جهات نظامى آن از بین مى‏رود. همیشه به سپاه سفارش کنید که آنان خودشان را یک جنگنده خدمتگزار مردم بدانند، نه یک جنگنده غیر خدمتگزار، و با ارتشى‏ها با برادرى رفتار کنند. مقصد یکى است؛ حفظ اسلام و کشور است، باید این مقصد را به پایان برسانید و بین خودتان و مردم و ارتش رفتار خوب داشته باشید .

منبع: صحیفه امام، ج‏18، ص: 46

----------------------

_____________________

 

 

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، بازخوانی همه اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی در مورد همه نهادها و ساختارهای انقلاب اسلامی حائز اهمیت است . سپاه پاسداران شاید یکی از مهم ترین، موثرترین و موفق ترین نهادهای انقلاب است که اتفاقا امام خمینی بیسترین توصیه ها را در طول ده سال حیات پرفروغشان داشته اند که باید به مثابه منشوری بنیادی مورد توجه تک تک عزیزان سپاه قرار گیرد. در آستانه سالگرد تشکیل سپاه پاسداران در دوم اردیبهشت 1358، گزیده ای از مهمترین توصیه ها و نگرانی های امام خمینی  بازخوانی می شود.

  برای دیدن این بخش به پایگاه اطلاع رسانی جماران-امام-انقلاب اسلامی (jamarn.ir) مراجعه کنید.

 

http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_14397.aspx

--

به تدریج در همین تاپیک ذکر می شود

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 2/2/1389 - 23:54 - 0 تشکر 196871

باسلام
ممنون از معرفی این سایت خوب
ان‌شاءالله بازخوانی درستی باشه
روز سپاه هم مبارك همه‌ی از جان گذشتگان این نیروی مخلص
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

جمعه 3/2/1389 - 0:3 - 0 تشکر 196877

بسم الله الرحمن الرحیم

از مواردی که برخی سعی در تحریف وصایای بنیانگذار انقلاب اسلامی دارند همین "دخالت نظامیان در بازی های سیاسی است"...

خلاصه اینکه دفاع از اصول انقلاب و اطاعت از ولی فقیه بازی سیاسی نیست و همه نیروهای نظامی و انتظامی بیش از پیش باید به آن اهتمام ورزند...

جمعه 3/2/1389 - 13:25 - 0 تشکر 196934

حضرت امام خمینى:

من از سپاه راضى هستم و به هیچ وجه نظرم از شما بر نمى گردد، اگر سپاه نبود کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیر و گرامى مى دارم چشم من به شماست

کوشش کنید برادرها که خودتان را اصلاح کنید و پاسدارى از خودتان بکنید پاسدارى از خودتان که کردید پاسداریتان از جمهورى اسلامى پیش خداى تبارک و تعالى مقبول است و ارزشمند.(صحیفه نور، ج 7، ص 200)
رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت اللّه خامنه ای درباره جایگاه سپاه در نظام جمهوری اسلامی ایران می فرماید: «سپاه در تاریخ شناخته شده خود ما، یک پدیده کم نظیر و شاید بی نظیر است؛ یعنی سپاه، موجودی است که ولادت و رشد و نمای آن در صحنه انقلاب، آن هم در عرصه دشوارترین آزمون های انقلاب بود».

ایشان در جای دیگر می فرماید: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در سایه روحیه انقلابی و معنویتی که از سرچشمه جوشان دل منوّر و روح مصفای آن امام عارفان و قُدوه صالحان، پیوسته می جوشید و بیش از همه، جوانان رزمنده و خالص سپاه و بسیج را سیراب می کرد، توانست نقش تعیین کننده ای در دفع حمله ایادی استکبار به جمهوری اسلامی، ایفا... و حفظ و استمرار نظام را تضمین کند

جمعه 3/2/1389 - 14:47 - 0 تشکر 196938

عالی

جمعه 3/2/1389 - 16:48 - 0 تشکر 196953

به به!عجب سخنان زیبائی فرمودن امام خمینی(ره)
ولی چه فایده؟
خداوکیلی به کدوم یک از توصیه های ایشون داره عمل میشه؟
هرکی هم اسم سپاه رو می شنوه زود یاد سیاست و اینجورچیزا میفته تا یاد جهاد و شهادت!(و حال آنکه امام فرمودن سپاه وارد سیاست نشه!!!)

فقط درود خدا بر کسانی که """""مخلصانه""""""""دارن توی سپاه و ارتش کار می کنن و به سیاست و مال و منال دو روزه ی دنیا کاری ندارن.

با سپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

جمعه 3/2/1389 - 18:49 - 0 تشکر 196968

اگر سپاه نبود کشور هم نبود؛ من از سپاه راضى هستم


من از سپاه راضى هستم، و به هیچ وجه نظرم از شما برنمى گردد. اگر سپاه نبود، کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیز و گرامى مى‏دارم. چشم من به شماست. شما هیچ سابقه‏اى جز سابقه اسلامى ندارید. سلام مرا به همه برسانید. من از همه شما متشکرم. من به همه دعا مى‏کنم. اوضاع ان شاء اللَّه به تدریج درست مى‏شود؛ نارضایتى‏ها رفع مى‏شود. خطرْ مملکت را تهدید نمى‏کند، زحمت ما را فراوان مى‏کند. آنها را سرکوب مى‏کنیم. باید بیشتر کار کرد؛ باید بیدار بود. اوضاع مملکت خوب مى‏شود و این طور نمى‏ماند. به دولت دستور مى‏دهم سریعاً به کارهاى شما رسیدگى کند و بودجه‏تان را هرچه زودتر بپردازد. خداوند همه شما را تأیید کند ..


منبع: صحیفه امام، ج‏9، ص:315

اى کاش من هم یک پاسدار بودم


شما باید خدا را شکر کنید که این عملیات اسلامى به دست شما اجرا مى‏شود، هرکس توفیق این عمل را ندارد. امروز صبح بعد از ملاقات با تنى چند از پاسداران به این فکر افتادم که‏اى کاش من هم یک پاسدار بودم، اینها چه مى‏کنند و من چه کار. آنها مى‏روند با دشمن اسلام مى‏جنگند و من در اینجا هستم و نمى‏توانم. شما قدر خودتان را بدانید.


خداوند به شما عنایت داشته است که شما را مهیا کرده تا قرآن کریم و اسلام عزیز و میهن اسلامى را حفظ کنید. نظام الهى مقرر کرده است تا شما براى خدمت به اسلام انتخاب شوید و این پیش خدا ثبت است و ملائکة اللَّه و خداوند پشتیبان شماست و دلتان قوى باشد. هر قدمى که براى اسلام برمى‏دارید قدمى است الهى که خدا براى شما پیش آورده است. شما روى تدبیر و فکر عمل کنید، دیگر نه از کشتن بترسید و نه از کشته شدن. عمده این است که قصدتان خالص باشد که بحمداللَّه هست. روحیه قوى این جوانان بیست ساله از امورى است که انسان را به تعجب وامى دارد. مقصد امروز ما این است که این کشور آفت زده، غربزده و سلطنت زده را به اسلام برگردانیم و غرضى غیر از این نداریم .

منبع: صحیفه امام، ج‏15، ص: 497

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 4/2/1389 - 10:6 - 0 تشکر 197045

من وقتی میگن سپاه یاد سیاست نمی اوفتم.
اگر موضع گیری سپاه رو راجع به بعضی مسایل توجه کنید همیشه همسو با ولایت فقیه بوده.
ایا باید واسه این جهت گیری فکری مورد ملانت قرار بگیره که می خواد ولایت مدار حقیقی باشه؟
یا حق.

شنبه 4/2/1389 - 18:24 - 0 تشکر 197128

والّا پشتیبان ولایت فقیه بودن هم جنبه ی سیاسی به خودش گرفته!
یاد اون فرمایش حجّة الاسلام محمّد مطهّری افتادم که ایشون چقدر قشنگ تعریف کرده بودن که حامیان واقعی ولایت فقیه و ولیّ فقیه چه کسانی هستن!
البته تو هر گروهی خوب و بد قاطی شده
من کسانی رو که جزء نیروهای مسلّح هستن و دارن مخلصانه،بی ریا،و بی هیچ چشمداشتی برای خدمت به اسلام و مردم زحمت می کشن،دست دارم و براشون ارزوی سلامتی و پیرزوی می کنم.(هرچند در اقلیّتن)

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

شنبه 4/2/1389 - 21:42 - 0 تشکر 197180

سپاه اسمش رویش هست "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی "یعنی هرکجاهرچیزی تهدید که نه فقط بوی تهدید منافع کشور مارا داشته باشد سپاه درمقابل آن است حال چه داخل کشور باشد چه خارج آن . پاسدار در دفاع از انقلاب هیچ حدمرزی به جز آنچه فرمانده اش تعیین کند نمی شناسدلباس سبز پاسداری را باعشق به امام، ولایت، شهدا، راه امام وآرمانهای انقلاب بافته اندآنهایی که امروز سخنان امام را مطرح می کنند تا نتیجه گیری کنند که سپاه از اهدا ف وآرمانهایش منحرف شده است غافلند که امروز هم فرمانده سپاه ولی فقیه است ومطمئن باشید اگر روزی سر سوزنی انحراف در این شجره طیبه دیده شود اولین کسی که این انحراف را می بیند همان فرمانده است من اصلا با نام سپاه یاد سیاست نمی افتم بلکه تدین، اخلاص، بصیرت، شهادت، رشادت، شجاعت، بی باکی، زیرکی، در ذهنم زنده می شود هنوزهم وقتی بخواهیم یادی از شهدا کنیم راهی نداریم جز اینکه سراغشان را از کسانی بکیریم که که تا آخرین نفسهای شهدا در کنارشان بودند

شنبه 4/2/1389 - 21:46 - 0 تشکر 197182

Laahoot گفته است :
[quote=Laahoot;394244;197128]والله که پشتیبان ولایت فقیه بودن هم جنبه ی سیاسی به خودش گرفته!
یاد اون فرمایش حجّة الاسلام محمّد مطهّری افتادم که ایشون چقدر قشنگ تعریف کرده بودن که حامیان واقعی ولایت فقیه و ولیّ فقیه چه کسانی هستن!
البته تو هر گروهی خوب و بد قاطی شده
من کسانی رو که جزء نیروهای مسلّح هستن و دارن مخلصانه،بی ریا،و بی هیچ چشمداشتی برای خدمت به اسلام و مردم زحمت می کشن،دست دارم و براشون ارزوی سلامتی و پیرزوی می کنم.(هرچند در اقلیّتن)

قسم والله خوردن کفاره دارد یک در صد هم احتمال بدهید اشتباه می کنید واینطور با قطعیت صد درصد حرف نزنید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی