انجمن ها > انجمن گرافیک > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
گرافیک (بازدید: 954)
پنج شنبه 2/2/1389 - 17:33 -0 تشکر 196793
آشنایی با هنرمند مطرح گرافیک دیجیتال جهان

 

 

آشنایی با هنرمندان مطرح گرافیک دیجیتال جهان، آنتونی جیاکومینو

Anthony Giacomin

آنتونی جیاکومینو یکی از طراحان با استعداد که پیش از این برای ورزشکاران بزرگی مثل Allen Iverson و Randy Moss طراحی کرده اند. او تنها 20 سال دارد و در حال حاضر یک دانشجو است. آنتونی اخیرا به طور اختصاصی کار می کند و ما در این مصاحبه به این موضوع خواهیم پرداخت. همچنین در مورد سبک طراحی او و اینکه چگونه کارها و آثار درخشان خود را خلق می کند سوالاتی خواهیم پرسید. حالا نظر شما را به یک مصاحبه ی جذاب و گرم با این طراح مستعد جلب می کنم.


1.
لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید اهل کجا هستید و کارتان را در زمینه ی طراحی از کجا و چگونه آغاز کردید؟

با تشکر از وقتی که در اختیار من قرار دادید، من آنتونی جیاکومینو هستم، من در زمینه ی طراحی دیجیتالی فعالیت می کنم و در ایالات متحده زندگی می کنم. من 7 سال قبل یعنی زمانی که در سال اول دبیرستان بودم به طور تفننی از نرم افزار فتوشاپ استفاده می کردم. من همیشه علاقمند یادگیری هنر بودم و از ارتقا دادن روش ها و تکنیک هایی که دارای سطح متوسطی بودند لذت می بردم. من یادگیری و تمرین با نرم افزارهای متعدد طراحی را دنبال کردم و پس از چند سال ممارست و کوشش جدی و سخت، نتیجه ی کارهای خود را گرفتم.

mostafa2_gh
2. برخی از هنرمندان ترجیح می دهند این کار را به طور خودآموز و تجربی  یاد بگیرند و معتقدند این روش بهترین راه برای طراح حرفه ای شدن است. نظر شما درباره این موضوع چیست؟

قطعا من معتقدم که هر دوی این روش ها مثبت و موثر هستند. اگر شما فرصت و شانس رفتن به یک مدرسه ی طراحی را داشته باشید قادر خواهید بود استانداردها و عوامل رسمی و فرمال و نیز تدریس
طراحی، انتقاد کردن از مربی را یاد بگیرید همچنین زمان برنامه ریزی شده ی زیادی نیز برای تمرین پروژه های خاص و برنامه های طراحی خواهید داشت.
در مقابل وقتی شما به صورت شخصی و خودآموز کار می کنید ممکن است زمان بیشتری به این کار اختصاص دهید. این روش به طراح اجازه می دهد تا برای تکمیل اطلاعات خود هر آنچه را که می
خواهد مطالعه کند. بسیاری از موسسات و مربیان طراحی دیدگاه غیرمعمول و تحریف شده ای در مورد هنر و طراحی دارند، بنابراین نبود محدودیت و قوانین دست و پا گیر مدارس می تواند به طراح کمک
کند تا ایده های نو را در محیطی باز و آزاد جستجو کند و به یک کارشناس و استاد خلاق تبدیل شود، همین طور که بسیاری از طراحان مستعد دنیا همین روش را دنبال کرده اند.

mostafa2_gh3. اغلب هنرها با تخیلات انتزاعی سروکار دارند، مثل اشکال و اجسام سه بعدی. چرا شما این نوع و سبک کار را به سایر سبک ها ترجیح می دهید؟

حالا که به کارهایم نگاه می کنم می بینم که از سبک هایی که از ترکیب اجسام و اشکال انتزاعی شکل می گیرند لذت می برم. من عاشق مضامین انتزاعی هستم چون همیشه تصویری که نقاشی می کنم با موضوعی که قصد انتقال آن را دارم همخوانی ندارد. مردم شان این را دارند که به یک قطعه نگاه کنند و جزییات آن را تجزیه و تحلیل کرده و آن را به زبان خودشان تفسیر کنند.

mostafa2_gh4. شما در پورتفولیوی خودتان اظهار کرده اید که افرادی مثل رندی موس، ایمر استودمایر، آلن ایورسون و سایرین از مشتریان شما بوده اند. برای ما توضیح دهید چگونه توانستید برای چنین افراد برجسته ای کار کنید، و جه پیشنهادی برای سایر طراحانی که برای موسسات و افراد مشهور کار می کنند دارید.

من توانستم تعدادی مشتری پیدا کنم که مدیریت سایت های ورزشی را بر عهده داشتند و برای تعدادی از آنها چند کار طراحی کردم. بعضی از کارها کمی افول داشت، اما خوشبختانه من این توانایی را دارم که برای کمپانی های بزرگ تر کار کنم، البته اگر به تلاش هایم در زمینه طراحی ادامه دهم. من به طراحان توصیه می کنم به تلاش های خود در این زمینه ادامه دهند، از برخورد و ارتباط با مردم واهمه نداشته باشند چون ممکن است آنها علاقمند به پشتیبانی از طراحان باشند و آنها را در زمینه های مالی حمایت کنند.

mostafa2_gh5. یکی از نقاشی ها یا تصاویر انتزاعی شگفت انگیز شما "Artificial Supernova" است که از رنگ امیزی فوق العاده ای برخوردار است. لطفا ما را در جریان طراحی این اثر بگذارید و بگویید چگونه آن را خلق کردید و اینکه این اثر برای خود شما چه مفهومی دارد؟

Artificial Supernova کاری است که در آن به مقدار بیشتری از سبک انتزاعی استفاده شده است و ایده ای که پشت این کار قرار دارد شلیک اشعه ی لیزری به یک سیاره است. من این کار را با
کشیدن چند شکل نا منظم در قسمت پایین و رندر کردن سیاره در برنامه ی Cinema 4D شروع کردم. سپس با افزودن تعدادی جزییات و کار روی پس زمینه یک ترکیب از آنها بوجود آوردم. در اصل این
کار یک قطعه ی افقی بود اما در پایان تصمیم گرفتم آن را بچرخانم، پس از این کار به آنچه مورد نظرم بود دست پیدا کردم. این کار را برای ششمین نمایشگاه بین المللی Intrinsic Nature"s طراحی و آماده کردم.

mostafa2_gh6. به عنوان یک طراح قطعه ی هنری مورد علاقه ی شما چیست؟ کلاسیک یا مدرن، و چرا؟

توضیح این مطلب در زمان و جملات محدود خیلی سخت است چون این کار یک کار متنوع و بزرگ است. من کارهای مدرن سو رآل سالوادور دیلی و کارهای انتزاعی واسیلی کاندینسکی را دست دارم. من به عنوان یک طراح دیجیتال کار علاقمند به دیدن ایده های نو و تازه و قطعات هنرمندان جدید هستم. سبک های هنری هر ساله تغییرات زیادی پیدا می کنند، اما چیزی همیشه در آنها وجود دارد استعداد است و به همین دلیل است که من نمی توانم فقط یک هنرمند مورد علاقه داشته باشم چون همه ی آنها ستودنی و دوست داشتنی هستند.

mostafa2_gh7. از دیدگاه شما نکات مثبت و منفی یک طراح خودآموز بودن چیست؟

بی شک نکات مثبت این روش این است که شما می توانید در زمان مورد نظرتان کار کنید، برنامه ی متنوع تری و در منزل یا محل کار خود کار کنید. همچنین شما می توانید با مشتریان خود مراوداتی داشته باشید تا بتوانید ایده ها و نظرات آنها را در هر مرحله از کار جویا شوید که ین تاثیر مثبتی در نتیج نهایی خواهد داشت. نقاط منفی آن این است درآمد آن متغیر و اندک است. شما رییس خودتان هستید و اگر شما کارهایتان را به تعویق بیاندازید آثار منفی به دنبال خواهد  داشت.

mostafa2_gh8. مجددا از حضور شما متشکریم. لطفا صحبتی های نهایی خود را با خوانندگان ما در میان بگذارید.

من هم متشکرم. هر فرد خلاقی می تواند با کمی جسارت، تمرین و پشتکار طراحی چیره دست و مشهور شود. تنها راه رسیدن به هدف تمرین، داشتن ذهن خلاق و تلاش برای خلق بهترین هاست.

mostafa2_gh

 

  ** *

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی