انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 443)
يکشنبه 29/1/1389 - 16:36 -0 تشکر 195807
کشف راه کار هایی برای یاد گیر ی ریاضی

كشف راههایی برای یادگیری ریاضیات توسط دانشمندان 

نمادها نقش مهمی در فکر کردن به ریاضی ایفا می کنند و به بهتر درک مفاهیم ریاضی کمک کرده و با تحریک فکر، آن را برای رسیدن به راه حل مسائل توسعه می دهند.
محققان دانشگاه گرانادا در تحقیقات خود نشان دادند که اگر با صدای بلند تکالیف ریاضی دشوار خوانده شوند می توان به راه حل صحیح آنها به روشی ساده تر دست یافت.
برپایه این تحقیقات، فکر کردن با صدای بلند به حل سریعتر مسائل ریاضی کمک می کند.
همچنین این دانشمندان مشاهده کردند که کشیدن اشکال مرتبط با مسائل ریاضی نیز می تواند برای یافتن راه حل درست مفید باشند، چرا که این اشکال در واقع نمادی گرافیکی از مسئله هستند.
این پژوهشگران از گروهی از دانشجویان سال آخر رشته ریاضی خواستند که مسائل ریاضی را در اتاقهای مجزا و به تنهایی حل کنند و درحالی که این دانشجویان مشغول حل مسائل بودند از آنها فیلمبرداری کرده و مشاهده کردند کسانی که با صدای بلند فکر می کردند و یا اشکال مسئله را می کشیدند با سرعت بیشتری به راه حل صحیح می رسیدند. 

 

منبع:قلم چی

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی