انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1168)
جمعه 27/1/1389 - 7:35 -0 تشکر 195222
دانستنی‌های زایمان در آب

با سلام

 تا به حال درباره زایمان در آب شنیده‌اید یا مطلبی خوانده‌اید؟ آیا می‌دانید در دنیای پیشرفته روش‌های جایگزین متعددی برای زایمان ابداع شده که بی‌خطر و بدون درد است؟
ترس از درد زایمان از مهم‌ترین علت‌های امتناع زنان از زایمان طبیعی در كشورمان است. علاوه بر ترس از درد زایمان، باورهای نادرست از روند زایمان نیز باعث پناه بردن و اصرار زنان باردار به سزارین می‌شود. آگاهی زنان باردار از شیوه‌های تسكین درد زایمان بسیار اندك است و اغلب آنها به عنوان تنها جایگزین، عمل جراحی سزارین را انتخاب می‌كنند.
بر طبق آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، شیوع سزارین در ایران به‌طور متوسط سه برابر بیشتر از آمارهای جهانی است و روندی صعودی دارد. این در حالی است كه امروزه در كشورهای پیشرفته برای كاهش عمل سزارین برنامه‌ریزی امروزه از روش‌های علمی كه می‌تواند درد را به حداقل برساند، بدون اینكه مادر یا جنین دچار عارضه خاصی شوند، استفاده می‌کنند.


...

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

جمعه 27/1/1389 - 8:29 - 0 تشکر 195234

با سلام

موفق‌ترین روش

از موفق‌ترین روش‌های زایمان طبیعی، زایمان در آب است كه به عنوان یك روش غیرتهاجمی و غیردارویی و طبیعی همراه با كاهش چشمگیر درد زایمان مطرح است. اثر بی‌وزنی آب باعث ایجاد فشار یكسان بر تمام اعضای بدن و كاهش انرژی از دست رفته می‌شود.
در بررسی‌های انجام شده در كشورهای توسعه یافته، در این روش برخلاف سایر روش‌ها كه به كمك بی‌حسی انجام می‌شود، درد زایمان كاهش یافته و آپگار نوزاد (ارزشیابی وضعیت سلامت عمومی نوزاد) نیز بهتر است. در این روش، روند طبیعی زایمان حفظ شده، طول‌مدت زایمان كاهش چشمگیری پیدا می‌كند و از سوی دیگر، به آمادگی قبلی مادر از نظر تكنیك‌ها و تمرینات تنفسی در ماه‌های آخر بارداری نیازی وجود ندارد و زایمان با آموزش كوتاه‌مدت، امكانپذیر است. در این روش میزان استفاده از داروهای مسکن به مراتب كمتر خواهد بود. در حین انجام زایمان در آب، عامل زایمان، عملكردی به مراتب سهل‌تر از زایمان روی تخت داشته و از میزان مداخلات پزشكی حین زایمان كاسته خواهد شد. كاهش صدمات كانال زایمانی و نیاز كمتر به اپی‌زیوتومی (برش ناحیه پرینه مادر برای تسریع خروج جنین) از دیگر مزایای این روش است كه به كاهش تروما (ضربه و آسیب) به نوزاد منجر می‌شود. حركات آزادانه مادر در آب و شركت فعالانه او در امر زایمان و ورود ملایم نوزاد، از دیگر فواید این روش محسوب می‌شوند.
آثار آرامش‌دهنده آب باعث كاهش اضطراب و ترس مادر می‌شود كه این خود باعث كاهش درد زایمان نیز می‌شود. كاهش درد، منجر به ذخیره انرژی مادر شده كه در مرحله دوم زایمان (مرحله خروج جنین) بسیار كمك‌كننده خواهد بود.
مشكلات تغذیه با شیر مادر پس از زایمان، در این روش كمتر است. نتیجه تحقیقات مختلف درباره زایمان در آب در كشورهای اروپایی، اسكاندیناوی و آمریكایی، مثبت ارزیابی شده و در این كشورها به طور رسمی از سال 1991 تاكنون به كار گرفته شده است.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

جمعه 27/1/1389 - 10:39 - 0 تشکر 195252

سلام

اگر بسیاری از دکترهای محترم می دانستند که اگر بی جهت و بدون نیاز ضروری سزارین انجام دهند باید دیه دهند
شاید این کار را انجام نمیدادند
همانطور بعضی از دکترهای مذهبی به این دلیل ( اگر ضروری نباشد ) این عمل را انجام نمی دهند
متاسفانه پول امروزه جای خیلی چیزهارو گرفته

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 27/1/1389 - 13:1 - 0 تشکر 195284

با سلام

تاریخچه زایمان در آب

در قرن ششم پیش از میلاد، ارسطو نتیجه گرفت که آب اولین ماده اصلی حیات است. وی معتقد بود که دانه هر چیزی «ذات مرطوب» دارد. به هر حال بعد از سده 1700 بود که دانشمندان به ارزش و خواص آب درمانی پی برده و آن را بیان کردند. به نظر می‌رسد که زایمان در آب قبل از ظهور پزشکان و بیمارستان‌ها انجام می‌گرفته، اگرچه این موضوع با مدرک تایید نشده است. هر کجا که آب وجود داشت، به خصوص آب گرم، زنان از آن جهت تسکین دردهای زایمانی استفاده می‌کردند.
اولین زایمان مدرن در آب ثبت شده، در سال 1803 در فرانسه انجام شد. این مورد که در مجله انجمن پزشکی فرانسه تشریح شده است، گزارش می‌کند که یک خانم باردار که حدود 48 ساعت درد کشیده و مستاصل شده بود، جهت بهبودی موقت به علت زایمان مشکلش به یک حمام آب گرم پناه برد. جالب اینکه بعد از فقط چند لحظه، نوزاد آن‌قدر سریع به دنیا آمد که مادر فرصت خروج از آب پیدا نکرد و بنابراین نوزاد متولد شد. به دنبال آن گزارش‌های متعددی از زایمان در آب در نقاط مختلف دنیا پخش شد تا اینکه در اتحاد شوروی در سال 1960 زایمان در آب با مدرک تایید شد.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

شنبه 28/1/1389 - 2:43 - 0 تشکر 195449

سلام/ای خدا ....آخی ...یعنی بچه وقتی به دنیا میاد همونجوری مثل تو عکس شنا میکنه....خفه نمیشه؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 28/1/1389 - 14:32 - 0 تشکر 195514

با سلام
مگه خبر ندارید كه بچه در رحم مادر، درون یك محیط آبی قرار داره؟؟؟
بعدشم كه بیاد توُی آب خوب معلومه كه خفه نمی‌شه
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

شنبه 28/1/1389 - 14:33 - 0 تشکر 195516

با سلام

زایمان در آب در گوشه و کنار جهان

یکی از اولین افرادی که درباره زایمان در آب مطالعات و كار کلینیکی زیادی داشته، پزشک فرانسوی به نام دکتر مایکل ادنت، رییس بخش جراحی در یک بیمارستان، در پی‌تی‌ویرز فرانسه بود. با آماده کردن زنان در یک وان آب گرم جهت زایمان، ادنت به آنها راحتی و آرامشی بیشتر از آنچه در گذشته می‌شناختند، عطا کرد.
بسیاری از زنانی که جهت زایمان به پی‌تی‌ویرز مراجعه می‌کردند درباره زایمان در آب چیزی نشنیده بودند اما وقتی وان پر از آب گرم را می‌دیدند، تعداد زیادی از آنها تمایل به استفاده از آن پیدا می‌کردند. مایکل دانت در کتابش «تولدی دوباره» می‌نویسد:
«بعضی از زنان که در طول بارداری تمایل زیادی به بودن در آب داشتند، در طی زایمان بیشتر از قبل به سوی آب کشیده می‌شوند و کسانی که با آب و شنا کردن مانوس نیستند، به محض اینکه درد زایمان شروع می‌شود، این زنان نیز به سرعت به سمت وان حرکت می‌کنند، مشتاقانه داخل آن می‌شوند و نمی‌خواهند آن را ترک کنند.»
استفاده از آب گرم برای زایمان ممكن است به نظر ابتدایی و جدید برسد، اگر چه از نظر تاریخی، استفاده از اكثر مداخلات مامایی مثل بی‌حسی اسپاینال یا اپیدورال، مخدرها و فورسپس‌ها در مقایسه با آن تازه هستند ولی استفاده از آب باید به‌عنوان یكی از كم‌خطرترین مداخلات در نظر گرفته شود.
زایمان در آب، انتخاب جالب توجه زنانی است که می‌خواهند زایمان طبیعی بدون مداخله پزشكی داشته باشند. عاملین زایمان در آب اعم از پزشكان و ماماها ارزش زیادی برای روند طبیعی زایمان قایل هستند. آنها به نوزاد به‌عنوان یك موجود كاملا هوشیار كه شایسته مراقبت عالی در هنگام تولدش است، احترام می‌گذارند.
البته توجه به این نكته مهم است كه زایمان با اینكه یك روند فیزیولوژیك و طبیعی است ولی به‌طور كامل قابل پیش‌بینی نیست و ممكن است شرایطی به وجود آید كه نیاز به مداخلات پزشكی ضرورت یابد.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

شنبه 28/1/1389 - 21:43 - 0 تشکر 195635

با سلام

مزایای زایمان در آب برای نوزاد

• ورود ملایم و آسان‌تر نوزاد به محیط خارج از رحم
• ایمن‌تر بودن در مقایسه با روش‌های دیگر
• ایجاد یك محیط حد واسط و جلوگیری از برخورد نوزاد با استرس‌های ورود ناگهانی به محیط خارج از رحم
• كاهش ضربه
• كاهش نیاز به تحریك‌های تهاجمی جهت شروع تنفس
• استفاده بهتر و سریع‌تر از شیر مادر.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

شنبه 28/1/1389 - 23:41 - 0 تشکر 195679

مطلب جالبی بود،البته این روش معایبی هم دارد که بهتر بودبرای اطلاع خوانندگان آنها را هم بیان می کردید.

يکشنبه 29/1/1389 - 13:25 - 0 تشکر 195754

چرا از این روش در ایران و به ویژه در شهرهای كوچك استفاده نمی شود.حتی دكترهای ما هم انگار از این روش خبر ندارند!!!!

يکشنبه 29/1/1389 - 21:56 - 0 تشکر 195908

با سلام

 مزایای فیزیولوژیک زایمان در آب برای مادر
• كاهش چشمگیر درد
• افزایش انقباضات موثر
• افزایش گردش خون و اكسیژن‌رسانی رحم
• كاهش هورمون‌های استرس
• كاهش تحریكات حسی
• نیاز كمتر به اپیزیوتومی (برش میان دو راه)
• كاهش مداخلات پزشكی از جمله سزارین
• كاهش نیاز به مسكن‌ها و ضد دردها
• كاهش قابل‌توجه طول مدت زایمان
• افزایش آستانه درد
• ذخیره انرژی و جلوگیری از هدررفتن انرژی مادر جهت مرحله دوم زایمان
• كاهش خفیف فشارخون
• كاهش فشار بر بزرگ سیاهرگ زیرین

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی