انجمن ها > انجمن خودرو > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خودرو (بازدید: 388)
جمعه 27/1/1389 - 6:55 -0 تشکر 195208
رکود شدید بازار خودرو

با سلام

 

آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند، این بی میلی مشتریان، در این مقطع از سال، به نوعی طبیعی است و آنها معمولا در یکی دو ماه آغازین سال، تمایلی به خرید خودرو ندارند.
آنچه که هم‌اکنون در بازار خودرو کشور به چشم می‌آید، رکود و البته ارزانی برخی خودروها است. بنا به گفته فعالان بازار، بیشتر خودروها طی یکی دو هفته گذشته، روزهای تقریبا آرام و با ثباتی را تا به امروز پشت سر گذاشته‌اند.
کاهش قیمت تندر
اما سری هم به نمودار قیمت خودروهای داخلی طی هفته جاری بزنیم و ابتدا از پرحاشیه‌ترین آنها یعنی تندر-90 شروع کنیم.
این محصول طی یکی دو هفته گذشته در هر سه مدل خود با کاهش قیمت روبه‌رو و ارزانی را تجربه کرد.
در حال حاضر E0 به عنوان ساده‌ترین مدل تندر، نرخی برابر با 11 میلیون و 350 هزار تومان دارد و E1 نیز با قیمت 12 میلیون و 300 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
همچنین E2 نیز به عنوان فول‌ترین مدل تندر، در حال حاضر با قیمت 15 میلیون و 200 هزار تومان در رنگ سفید به فروش می‌رسد، این در شرایطی است که برخی رنگ‌های دیگر این محصول را می‌توان 200 الی 300 هزار تومان ارزانتر نیز خریداری کرد. فعالان بازار دلیل افت قیمت تندر را همان رکود کلی در بازار خودرو کشور قلمداد می‌کنند. این محصول به دلیل مشکلات و تاخیراتی که در تامین قطعات آن وجود دارد، از تیراژ مناسبی برخوردار نیست و از همین رو معمولا با کمبود عرضه و قیمتی غیرمتعارف در بازار، مواجه است.
خانواده پژو
آنهایی که دو سال پیش پژو 206 صندوق دار V8 خریدند و آن را همان موقع نفروختند، احتمالا هم‌اکنون کلی پشیمانند، چراکه این محصول آن روزها به یکباره گران شد و نرخ آن در بازار به 5/18 میلیون تومان یعنی حدود دو میلیون گران تر از قیمت کارخانه‌ای V8 رسید، این در شرایطی است که در حال حاضر این خودرو 16 میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارد.
V8 که روند ارزانی آن از چند ماه پیش آغاز شد، هم‌اکنون16 میلیون و 300 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، عرضه زیاد در شرایط رکود بازار، دلیل ارزانی این محصول است.
این در شرایطی است که سایر اعضای خانواده پژو 206 به جز تیپ 2، هفته باثباتی را به انتها رساندند، به نحوی که هم‌اکنون 206 صندوق دار V9 نرخی برابر با 19 میلیون و 500 هزار تومان دارد و 206 تیپ 6 نیز با قیمت 18 میلیون 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.
V20 نیز که ساده‌ترین مدل صندوق دارهای 206 به حساب می‌آید، در حال حاضر با همان قیمت ماه‌های اخیر خود یعنی 13 میلیون و 900 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
206 تیپ 2 نیز هم‌اکنون با قیمت 14 میلیون و 50 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
از سوی دیگر دو محصول استراتژیک و پر مصرف ایران خودرو یعنی پژو 405 و پارس نیز طی این هفته با ثبات قیمت روبه‌رو بودند و نرخ آنها دست نخورد.
405 که معلوم نیست امسال با توجه به گرانی بنزین چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد، هم‌اکنون در مدل بنزینی خود با نرخ 13 میلیون و 150 هزار تومان به فروش می‌رسد، این در شرایطی است که مدل دوگانه سوز 405 به دلیل کمبود عرضه، با همان نرخ 14 میلیون و 600 هزار تومان خود خرید و فروش می‌شود و کاهش قیمت خاصی را طی هفته‌های اخیر تجربه نکرده است. اما در کنار 405، پارس نیز در مدل بنزینی خود در حال حاضر قیمتی برابر با 17 میلیون و 100 هزار تومان دارد. مدل دوگانه سوز این محصول نیز یک میلیون گران‌تر به فروش می‌رسد. پارس نیز مانند 405، مصرف سوخت بالایی دارد و احتمالا طی سال آینده با توجه به گرانی نرخ بنزین، با کمبود تقاضا روبه‌رو خواهد شد.
سمند بدون تغییر قیمت
سمند را باید جزو با ثبات‌های بازار خودرو کشور در نمودار قیمت به حساب آورد، چراکه جز یک مورد، هیچ یك از سه مدل این محصول طی ماه‌های اخیر تغییر نرخ خاصی را به خود ندیده‌اند.
در حال حاضر سمند معمولی بنزینی قیمتی برابر با 13 میلیون و 500 هزار تومان دارد و سورن نیز با نرخ 16 میلیون و 600 هزار تومان به فروش می‌رسد.
LX نیز با قیمت 15 میلیون تومان در مدل بنزین سوز خود خرید و فروش می‌شود. همچنین سوزوکی گرند ویتارا تک محصول شاسی بلند ایران خودرو نیز هم‌اکنون در مدل اتومات خود نرخی برابر 44 میلیون تومان دارد و ویتارای دنده ای نیز با قیمت 38 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
اما نگاهی نیز به سایپایی‌ها بیندازیم.
در حال حاضر پراید معمولی بنزینی با قیمت هفت میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش می‌شود و ریو، مونتاژی کره‌ای این شرکت، نرخی برابر با 13 میلیون و 600 هزار تومان دارد.
همچنین مونتاژی فرانسوی سایپا یعنی زانتیا نیز در حال حاضر با قیمت 27 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد.

منبع:donya-e-eqtesad.com

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی