• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 703)
يکشنبه 22/1/1389 - 20:56 -0 تشکر 194156
آیا سال 2012 انتهای جهان است؟!

بر اساس شواهد علمی موجود و مدارک تاریخی قدیمی نظریه هایی که به احتمال نابودی جهان تا سال ۲۰۱۲ پرداخته است مورد بررسی قرار گرفته است.

بسیاری از دانشمندان با توجه به شرایط کنونی زمین و بحرانهای موجود بسیار نگران حیات بشر بوده و به مطالعه بر روی حقایقی می پردازند که می تواند روزی منجر به اتمام حیات بر روی سیاره آبی شود. به اعتقاد برخی نظریه ها پایان یافتن جهان که در تقویم باستانی اقوام مایان تاریخ آن سال ۲۰۱۲ ذکر شده است می تواند به دلایل مختلفی به واقعیت تبدیل شود. نشریه تلگراف نیز با توجه به این نظریه ها و مدارک به بررسی برخی از این دلایل و میزان احتمال تحقق آنها تا سه سال آینده پرداخته است.

سال 2012

حمله بیگانگان فضایی: این پدیده در ابتدا به موضوع بسیاری از آثار هنری علمی تخیلی تبدیل شد اما به تدریج محققان دریافتند که نگرانی از حمله بیگانگان به زمین رو به افزایش است. تعداد موارد مشاهده یوفوها افزایش پیدا کرده و نشانه ها و مدارک زیادی از مشاهده این پدیده های غریب ارائه شده است. از جمله این شواهد تلاش دولتهای مختلف در سرتاسر جهان برای کنترل یوفوها طی ۵۰ سال گذشته است. اما با وجود تمامی این شواهد و مدارک که بسیاری آنها را خیالی و زاده توهم شاهدان می دانند، احتمال وقوع حمله بیگانگان به زمین تا سال ۲۰۱۲ تنها ۰٫۱ از ۱۰ تخمین زده شده است.


برخورد با زمین: هزاران انجمن اینترنتی و سایتهای مختلف اعلام کرده اند زمانی در اوایل قرن ۲۱ میلادی سیاره ای ناشناخته با زمین برخورد کرده و یا از فاصله ای بسیار نزدیک از کنار آن عبور خواهد کرد و در نتیجه تمدن را نابود کرده و یا خسارات و دگرگونی های عظیم و جبران ناپذیری را بر روی زمین به جا خواهد گذاشت. این سیاره با نام خیالی “نیبیرو” سیاره ای در منظومه خورشیدی فرض شده است که در مداری نامنظم در حرکت بوده و هر سه هزار و ۷۰۰ سال یکبار به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی راه پیدا می کند. شواهد بسیار کمی برای اثبات این نظریه ارائه شده است که از آن جمله می توان به معرفی ۱۰ سیاره توسط ناسا در سال ۲۰۰۵ اشاره کرد که در خارج از منظومه خورشیدی به سر می برند و شاید تا سال ۲۰۱۲ به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی وارد شده و از نزدیکی زمین عبور کنند. با این همه احتمال وقوع این برخورد ۰٫۲ از ۱۰ تخمین زده شده است.

بحران خورشیدی: این بحران یکی از معدود سناریوهایی است که با انتهای تقویم مایانها در ارتباط است و می تواند پایه علمی داشته باشد. در این سناریو که احتمال وقوع آن ۰٫۳ از ۱۰ برآورد شده است، تابشهای شدید خورشیدی و یا انفجارهای گازی در دسامبر ۲۰۱۲ می تواند زمین را در خود غرق کرده و نوع بشر را به همراه اکو سیستم زمین نابود سازد. تا کنون شواهدی مبنی بر وقوع چنین پدیده ای در سال ۲۰۱۲ ارائه نشده اما ارتباطاتی میان دوره های ۱۱ ساله خورشیدی و چرخه زمانی تقویم مایانها یافته شده است. با این حال با وجود اینکه شعله های خورشیدی می تواند برای برخی از تجهیزات، ماهواره ها و فضانوردان مشکلاتی را ایجاد کند اما از قدرتی که بتواند زمین را حداقل تا سال ۲۰۱۲ ویران سازد برخوردار نخواهد بود. تنها خطر جدی که از سوی خورشید زمین را تهدید می کند، اتمام انرژی خورشید و بلعیده شدن زمین توسط این ستاره عظیم است که آن نیز تا پنج بیلیون سال آینده ممکن خواهد بود.

تغییر قطبهای مغناطیسی: بسیاری معتقدند قطبهای مغناطیسی زمین در سالهایی نه چندان دور تغییر خواهند کرد و بر الگوی چرخش مداری زمین تاثیر گذاشته و فاجعه ای بزرگ را به وجود خواهد آورد. این افراد مدارکی از تغییر قطبی زمین در گذشته ارائه کرده و معتقدند این تغییرات را می توان با مطالعه نقاط خورشیدی و تئوری میدانهای مغناطیسی مشاهده کرد. در عین حال برخی معتقدند مایانها و مصریان باستان نیز از وقوع چنین پدیده ای در آینده آگاه بوده اند اما این راز امروزه توسط دولتها مخفی باقی مانده است. محققان دانشگاه پرینستون و تولوس در فرانسه با بررسی مدارک مختلف دریافته اند که سیاره زمین در حدود ۸۰۰ میلیون سال پیش دورانی را برای متعادل سازی قطبهای خود پشت سر گذاشته است. تغییر زاویه ۵۰ درجه ای در قطب شمال طی ۲۰ میلیون سال از جمله شواهدی است که محققان به آن دست یافته اند و بر همین اساس معتقدند امکان وقوع چنین پدیده ای وجود دارد اما طی یک میلیون سال آینده و درصد احتمال وقوع آن یک از ۱۰ خواهد بود.

ابرآتشفشان: انفجار ابر آتشفشانی یکی از عظیم ترین انفجارهایی خواهد بود که در تاریخ بشر دیده شده و در اثر افزایش میزان ماگما در هسته زمین و عدم وجود راه فرار از این منطقه از زمین به وجود خواهد آمد. نتیجه چنین انفجاری پراکنده شدن میزان زیادی از گازهای سمی در اتمسفر زمین و پوشانده شدن قسمتهای زیادی از خشکی ها توسط ماگماها خواهد بود. تصاویری که توسط ماهواره ها طی سالهای گذشته به ثبت رسیده است نشانه هایی از تغییر را در سنگهای مذاب زیر زمینی نمایش می دهد که می تواند درصد احتمال این انفجار را یک از ۱۰ ساخته و مدارک علمی را برای اثبات این نظریه ارائه دهد.

نقطه اوج نفتی: کاهش ذخایر نفتی جهانی قطعا واقعیتی است که می تواند به فروپاشی سرمایه گذاری و اقتصاد جهانی منجر شود. اما نظریه نقطه اوج نفتی درباره موضوع افزایش تقاضا در برابر میزان تولید بحث می کند بر اساس این نظریه زمانی فرا خواهد رسید که تقاضای این منبع انرژی از میزان تولید آن پیشی خواهد گرفت. به گزارش مهر، برخی معتقدند این پدیده در حال حاضر آغاز شده است اما برخی دیگر آغاز آن را سال ۲۰۱۲ اعلام کرده اند. با این همه و با وجود تلاش برای تولید منابع جایگزین انرژی احتمال وقوع این پدیده ۴ از ۱۰ محاسبه شده است.

نابودی نسل زنبورها: ۳۶ درصد از کندوهای زنبور در ایالات متحده در زمستان ۲۰۰۸ به دلیل اختلالی به نام اختلال نابودی کلونی زنبورها از بین رفتند. این اختلال که طی آن تمامی زنبورهای کارگر یک کندو به صورت ناگهانی می میرند و تنها زنبور ملکه به جا می ماند در چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه، بلژیک، ایتالیا، پرتغال و اسپانیا رواج یافته است. تا کنون دلایلی مانند آفتها، تغییرات شدید جوی و امواج تلفن همراه عوامل بروز این اختلال اعلام شده اند اما تاثیر هیچ یک از آنها تا کنون به اثبات نرسیده است و از آنجایی که تا کنون درمانی موثر نیز برای کنترل این اپیدمی ارائه نشده است، پیش بینی می شود نظریه انقراض زنبورها به زودی به واقعیتی تلخ تبدیل شود.
با توجه به این حقیقت که پرورش بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله سویا، پنبه، دانه های روغنی مانند بادام، انگور، سیب و گلهای آفتابگردان نیازمند حضور زنبورها بوده و فعالیتهای این حشرات کوچک بر روی تولید ۳۰ درصد از غذای جهان تاثیری مستقیم به جا می گذارد، بالاترین احتمال نابودی حیات در اثر پدیده ای طبیعی به این نظریه ارائه شده و ۷ از ۱۰ تخمین زده شده است.

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

سه شنبه 24/1/1389 - 2:44 - 0 تشکر 194397

سلام به نظر من اینها برای مردم برنامه دارند اما نمیدونم چه برنامه ای و فقط میدونم میخواهند به ما یه جوری بفهمونند که سال 2012 پایان جهان است (البته پایان زمین، نه پایان جهان)
نمونه اش همین فیلم های آخرالزمانی و ...و مخصوصا (فیلم 2012) چون این ها با رسانه و فیلم هاشون اثراتی رو افکار و عقاید مردم میزارند که ندونی از کجا خوردی و....


هرکس به خدا اعتقاد داشته باشه این حرف ها رو باور نمیکنه

راستی کسی درباره تقویم مایان ها اطلاعاتی داره؟

 
چهارشنبه 25/1/1389 - 10:28 - 0 تشکر 194722

MHSSMD گفته است :
[quote=MHSSMD;394147;194397]سلام به نظر من اینها برای مردم برنامه دارند اما نمیدونم چه برنامه ای و فقط میدونم میخواهند به ما یه جوری بفهمونند که سال 2012 پایان جهان است (البته پایان زمین، نه پایان جهان)
نمونه اش همین فیلم های آخرالزمانی و ...و مخصوصا (فیلم 2012) چون این ها با رسانه و فیلم هاشون اثراتی رو افکار و عقاید مردم میزارند که ندونی از کجا خوردی و....


هرکس به خدا اعتقاد داشته باشه این حرف ها رو باور نمیکنه

راستی کسی درباره تقویم مایان ها اطلاعاتی داره؟

"MHSSMD" گرامی با شما موافقم نمی دونم برنامه "به سوی ظهور" شبکه 2 را دیدید؟ به همین قضیه آخرالزماان می پردازه

چند نکته:

- تا حالا شاید صد بار گفتند که فلان سال دیگه کار جهان تمومه من نمی دونم فکر کردند زمین و زمان به هم بریزه چه فایده ای عایدشون می شه که مدام برای حکومت نفرین شده شیطان بر جهان زمان تعیین می کنند 2009، 2012، 1998، تا حالا هم هیچ کدوم محقق نشده اگر می خواهند به تقلید از مسلمان ها برای جهان آینده ای ترسیم کنند حداقل روشن و زیبا باشه همونطور که فطرت و سرشت انسان می پسنده

- به فیلم های تریلر و توهمی شون هم که نگاه می کنید می شه کاملا فهمید صحنه گردانان این فیلم ها از آینده ای که ما از آن صحبت می کنیم می ترسند، مگر ما نمی گیم ظلم و سیاهی توسط پرتو نوری به نام م ح م د نیست و نابود می شه اینهایی که سمبل ظلم هستند می ترسند چون می دونند پیغمبر هر پیش بینی ای کرد محقق شد پس نگرانند بعد فیلم می سازند که موجودات فضایی که در واقع نماد موجودات آسمانی (الهی) هستند به زمین آمدند تا آنها را نابود کنند

- به قول جناب "MHSSMD" کسی که به خدا اعتقاد داره این حرفا رو باور نمی کنه در مورد پایان جهان که معادل اسلامی آن "قیامت" است طبق صریح قرآن علم آن فقط نزد خداست. حتی در مورد تعیین زمان ظهور(توقیت) در روایات به شدت نهی شده است. می بینیم که پیش بینین های کفار هم در مورد زمان پایان جهان تا حالا محقق نشده است. 

- پیشنهاد می کنم برنامه به سوی ظهور را حتما ببینید شبکه 2 جمعه شب ها بحثها کاملا مستند و علمی است

- در مورد تقویم مایان ها هم من کنجکاو شدم بدونم اگر کسی اطلاعی داره " زکات علم نشر آن است."

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
چهارشنبه 25/1/1389 - 14:0 - 0 تشکر 194773

نه - میدونید چیه؟اینا هر چند وقت یه بار میخوان یه مشغله ذهنی واسه مردم جهان ایجاد کنند، به قول دوستان که اشاره کردند، کسانی که به قرآن و خدا اعتقاد دارن نباید این حرفا رو باور کنن.
یا میتونه تا یه لحظه دیگه جهان بهم بریزه و نابود شه، هم میتونه هزارسال دیگه اینکار رخ بده.

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
چهارشنبه 25/1/1389 - 20:52 - 0 تشکر 194881

منجی و نجات جهان از نابودی و ...
من مدتی پیش مطلبی درباره منجی در فیلم های آخر الزمانی خارجی و نجات جهان توسط افراد مسیحی خوندم که توسط یه کارشناس (استاد دانشگاه بود فکر کنم) بحث شده بود فکر میکنم به این بحث کمی مرتبط باشه...!
(البته نمیخوام از بحث اصلی در این انجمن خارجتون کنم) اما پیشنهاد میکنم اون مطلب هم مطالعه کنید.
تا شاید یکم از اهدافشون! سر در بیاریم
در انجمن تبیان قرارش دادم اینم لینک
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=180199&forumID=454

 
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی