بهداشت و سلامت (بازدید: 2494)
دوشنبه 16/1/1389 - 11:14 -0 تشکر 192988
چه خطراتی پوست ما را تهدید می کند؟

اخیرا" بخشی از وزارت بهداشت نظارتهایی را در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی شروع کرده است. به این صورت که باید استانداردها یی دراین زمینه رعایت شوند. حتی در مورد لوازم آرایشی خارجی هم شرکت های وارد کننده ، به شرطی می توانند جنس هایشان را وارد نمایند که مجوزهای لازم را داشته باشند و برای کسب مجوزهای لازم این شرکتها باید دقیقا" جزئیات اقلام وارد شده را از شرکت سازنده برای وزارت بهداشت بگیرند و یا در آزمایشگاه های وزارت بهداشت تجزیه و آنالیز شوند و در صورتی که مواد مضر نداشته باشند توزیع خواهند شد.اما علیرغم اینکه بعضی از شرکت ها مجوزهای لازم را کسب می کنند برخی مواد آرایشی را بصورت قاچاق و خارج از نظارت وزارت بهداشت وارد می کنند و این امر خود نظارت های بیشتری را می طلبد. متاسفانه لوازم آرایش استاندارد هم دربعضی از مصرف کننده هاباعث واکنش های آلرژیک می شود همانطور که خیلی از کرم ها در بعضی از افراد حساسیت زا و در بعضی دیگر مشکلی بوجود نمی آورد علیرغم اینکه این کرم ها استاندارد و خوب بوده ولی باز هم ممکن است عده ای از افراد را مبتلا به آلرژی و حساسیت های شدید نماید.

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

دوشنبه 16/1/1389 - 11:46 - 0 تشکر 193000


یکی از دوستام همیشه از کرم پودر استفاده میکنه و از مارکهای مرغوب و عالی و گرون استفاده می کنه ولی میگه که الان پوست خودم لک اورده ربطی داره به استفاده از کرم پودر؟
این کرم پودرا مثلا نوعی هم دارند که پزشکا تایید کنن؟


اي آقاي ما برس به داد ما

دوشنبه 16/1/1389 - 16:52 - 0 تشکر 193045

با سلام به دلخون عزیز ...از نظر پزشکان وسایل ارایشی مورد قبوله که استاندارد بودنشون تایید شده باشه...وحتی مارک های طبی رو هم پس از تست کردن باید استفاده کرد تا حساسیتی در کار نباشه ... در عین حال باید مراقب انواع تقلبی هم بود .

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

دوشنبه 16/1/1389 - 17:2 - 0 تشکر 193049


سفید کننده های حاوی هیدروکینون که امروزه بسیار رایج هستند، هیدروکینون از جانب بعضی کشورها به عنوان کرم ضد لک پذیرفته نشده ؛ ولی در کشورهای دیگر ، همچنان به عنوان داروی ضد لك خوب و مناسب هنوز مطرح است . نکته مهم این است که آیا ضایعات موجود به هیدروکینون جواب می دهند یا خیر ؟ یعنی در شروع باید دقت کرد که مورد مصرف تجویز شده ، ‌درست بوده یا خیر و در صورت تجویز در صورت فایده نداشتن از مصرف آنها خودداری كرد. مساله دیگر در مورد هیدروکینون ها این است که مصرف دراز مدت آنها می تواند عوارض پوستی در برداشته باشد و خانم های باردار و شیرده نباید از این کرم ها استفاده نمایند . ضمنا" برای مصرف آنها 6 ماه زمان ، کافی است. هر قدر درصد هیدروکینون ها بالاتر رود شانس تحریک پوستی بیشتر می شود ، مثلا" هیدروکینون ده درصد، شدیدا" پوست را تحریک کرده و آزار می دهد. به همین دلیل هیدروکینون چهار درصد به عنوان یک داروی مناسب توصیه میشود . هم چنین اگر لکه ها پاک و کمرنگ شود به عنوان درمان نگهدارنده باید از غلظت های پایین دو درصد استفاده شود . بعضی از پزشکان و صاحب نظران تجویز هیدروکینون را به عنوان درمان کننده قبول ندارند زیرا در درازمدت یعنی بعد از 6 ماه در افراد لکه های دائمی ایجاد می کند. اینکه این ضد لکها چقدر موثر هستند و چه میزان می توانند لک ها را پاک کنند بستگی به ضایعه فرد دارد . بعضی وقتها لکه ها می توانند کم رنگ شوند ولی در بیماران دیگر هیچ تغییری بوجود نمی آورد . عموما" در بازار غلظت هیدروکینون دو تا چهار درصد است . 

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

دوشنبه 16/1/1389 - 22:45 - 0 تشکر 193108

با سلام
خش‌بختانه از ضدّ آفتاب استفاده نمی‌كنم- بذار یه كم ویتامین دی جذب كنیم
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 16/1/1389 - 22:51 - 0 تشکر 193111

با سلام
من كه خدا رو شكر كم‌تر از این‌جور چیزا استفاده می‌كنم- البته نه این‌كه استفاده نكنم- سعی می‌كنم از عطاری خوبی كه سراغ دارم، و گیاهی تهیه می‌شن استفاده كنم
فقط باید خدا رحم كنه كه چیزی‌مون نشه توُی این دنیای دغل و قاچاق و ...
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 16/1/1389 - 23:36 - 0 تشکر 193127

لا زم میدونم بگم که تنها 15 دقیقه تابش افتاب به دست وصورت در طول روز برای ساخت ویتامین د کافیه ...و عدم استفاده از ضد افتاب مناسب پیری زودرس پوست رو به دنبال داره.

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

دوشنبه 16/1/1389 - 23:44 - 0 تشکر 193128

با سلام ...استفاده از داروهای ساختنی عطاری هایی که از طرف وزارت بهداشت مورد تایید قرار نگرفته ، نه تنها ضرر کمتری نداره بلکه به علت سود جویی برخی ،ممکنه اثرات سویی بر روی پوست به دنبال داشته باشه.

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

دوشنبه 16/1/1389 - 23:51 - 0 تشکر 193129

کرم های ضد چروک و دور چشم
نکته منفی در مورد کرم های ضد چروک این است که اگر بیش از حد معمول استفاده شوند عوارض دارند هم چنین استفاده از کرم های دور چشم هم در حد معقول اشکالی ندارد. کرم های ضد چروک فقط چروک های ظریف چشم و تیرگی دور چشم را کمتر می کند و همه کرم ها اثرشان موقتی است و فقط تا هنگامی که استفاده می شوند موثرند ولی در صورت قطع دارو ، وضعیت مانند قبل از مصرف ادامه پیدا می کند و کلا" دستور استفاده از همه کرم های آرایشی ، آلرژی زا نبودن آنها ، استفاده نکردن درصورت بروز حساسیت و خرید از مکانهای معتبر است.

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

سه شنبه 17/1/1389 - 20:44 - 0 تشکر 193282

تزریق ژل زیر پوست و عوارض ناشی از آن :

بعضی از چین و چروک ها به علت عمیق بودن با کرم های معمولی درمان نمی شوند. بنابراین برای از بین بردن چین و چروک ها از مواد پر کننده استفاده می شود که انواع و اقسام گوناگونی دارند ؛ چربیهایی که از بدن خود فرد گرفته میشود و عوارضی ندارد و فقط زود پاک می شوند و دوامشان کم است. در گذشته مواد مصنوعی چون پارافین و سیلیکون تزریق می کردند و به دلیل عوارض زیاد از رده خارج شد . در حال حاضر مواد پرکننده ای در بازار از جنس قند گیاهی موجود است و با استفاده از این مواد که منشاء گیاهی دارند خطر عفونت های ناشی از انتقال حیوان به انسان وجود ندارد ؛ در صورتی که مواد با منشاء انسانی و حیوانی به دلیل پرکنندگی مورد نظر مشکلات موجود را حل نکرده فقط تا حدودی نتیجه می دهد.
همچنین نوعی مواد گیاهی به نام ژل پاژ (ساخت كشور اکراین) در بازار موجود است كه به دلیل عوارض زیاد هیچ کدام از متخصصین پوست توصیه و تزریق نمی کنند . در صورتی که ما شاهد انواع تزریق ها در غیر متخصصین پوست هستیم و متاسفانه عوارض زیادی همچون ؛ عفونت ، حساسیت های آلرژیک ، بدشکلی و جای زخم شدید به جا می گذارند . متاسفانه بعضی از مواد گیاهی ممکن است سالها بعد مشکل ساز شوند و در رابطه با عوارض چند سال بعد کسی اطلاعی ندارد. مواد پرکردنی فقط برای کسانی که ناهنجاری های مادرزادی و یا زخم و جراحت دارند و بافت نرم پوستشان از بین رفته و مبتلا به فرو رفتگی های عمیق شده اند توصیه می شود و برای کاهش چین و چروک و در حالت عادی این مواد قابل توصیه نیست.

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

سه شنبه 24/1/1389 - 20:40 - 0 تشکر 194653

عوارض ناشی از لوازم آرایشی و بهداشتی عمدتا" چگونه عوارضی هستند؟


شیوع بالای آلرژی و حساسیت که باعث قرمزی ، خارش ، التهاب پوست و ‌ورم دور چشم از جمله عوارض لوازم آرایشی و بهداشتی است. البته این عوارض به شرط عدم استفاده مكرر گذراست . عوارض ناشی از لوازم غیر استاندارد به مراتب بیشتر است زیرا در اثر استفاده از مواد غیر مجاز خطر ورود سم به بدن وجود دارد و عوارض ناخوشایندی را برای فرد ایجاد می کند. حتی ممکن است مسمومیت های غذایی دارویی پیدا کرده و در درازمدت مبتلا به سرطان های پوستی شوند . اگر این مواد جذب سیستمیک شدند سرطان های مثانه را به دنبال خواهند داشت.
مشکل دیگر ، استفاده از کرم های چرب است و از آنجا که باعث جوش های زیر پوستی می شود و در افرادی که پوست چرب و جوش های آکنه ای دارند عوارض بیشتری ایجاد می کند و نباید از این کرم ها استفاده کنند ؛ چرا که مصرف کرم چرب باعث تشدید جوشها و باقی ماندن جوش روی صورت شده ، در آینده مشکلاتی را برای افراد ایجاد می کند. از دیگر عوارض مواد آرایشی ، حساس کردن پوست در برابر آفتاب است . این مواد به دلیل معطر بودن ، پوست بعضی از افراد را به نور آفتاب حساس كرده در موضعی که کرم و لوازم معطر استفاده می شود افراد مبتلا به آفتاب سوختگی و التهاب می شوند و در طولانی مدت لکه های تیره ای در موضع مصرف ایجاد خواهد شد.
استفاده مکرر از لاک ناخن نیز باعث تغییر رنگ در ناخن ها می شود ؛ ولی در صورت عدم مصرف مكرر، بعد از مدتی تغییررنگ برطرف می شود ؛ هم چنین استفاده از استون که برای پاک کردن ناخن کاربرد دارد باعث خشکی و شکنندگی آن میشود. استفاده مکرر از رنگ مو هم باعث موخوره ، شکنندگی و گره خوردگی موها می گردد.

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی