ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 396)
شنبه 14/1/1389 - 14:37 -0 تشکر 192711
فهرست دروغ های سیزده (اول آوریل) گفته شده در سال ۲۰۱۰ در دنیای IT

باز هم وقت آن رسید تا یک روز دیگر، به مناسبت اولین روز آوریل و یا به عبارتی، سیزدهمین روز فروردین به هم دروغ بگویید و بعد، به دروغ هایی که به شوخی گفتید بخندید! امروز را طبق سنت، روز دروغ آوریل یا روز دروغ سیزده می گویند. شاید جنجالی ترین دروغی که در ایران در این باره گفته شده، دروغ مربوط به کج شدن برج میلاد در سال ۸۳ است که توسط روزنامه شرق منتشر گردید یا دروغی که همین ۲ سال پیش نیما اکبر پور درباره تاسیس شرکت گوگل در کیش گفت و خبرگزاری ها را به گاف دادن وادار کرد!


امسال هم دروغ های مختلفی توسط کمپانی ها و برندهای مطرح موجود در سطح جهان بیان شده که ما قسمتی از آن را با توجه به پست تک کرانچ در ادامه این پست عنوان می کنیم. اگر شما نیز دروغ گفتید و یا دروغ جالبی را سراغ دارید می توانید آن را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.


گوگل موج
شاید یکی از جذاب ترین دروغ های امسال همین باشد! Google Wave در بلاگ رسمی خود اعلام کرد که از این پس برای آگاه سازی کاربران این سیستم مبنی بر وجود یک Wave جدید در اینباکس خود، از یک انسان واقعی برای اطلاع رسانی استفاده خواهد کرد! متن اصلی خبر را اینجا بخوانید. (توصیه می کنم حتما ویدیوی مربوط به آن را ببینید!)

یوتیوب
اگر ویدیوی بالا را تماشا کردید، شاید گزینه اضافه شده در قسمت کیفیت پخش نظرتان را جلب کرده باشد! یوتیوب هم در وبلاگ خود اعلام کرده است که از این پس می توانید ویدیو های خود را در قالب متن ببینید! اگر باور نمی کنید کافی است نگاهی به یکی از ویدیو های این سایت بیاندازید.

گوگل هسته ای
تک کرانچ اعلام کرد گوگل از این پس پژوهش های هسته ای را بیشتر جدی خواهد گرفت و از این رو در حال ساخت کارخانه غنی سازی اورانیوم است! برخی از کارشناسان می گویند که این عمل گوگل برای تولید انرژی است اما دیگران معتقدند عامل بازدارنده ای در برابر تهدید های هسته ای چین است!


تغییر نام کمپانی گوگل
آنچه که در وبلاگ رسمی گوگل عنوان شده حاکی از آن است که گوگل تصمیم دارد نام شرکت تجاری خود را به Topeka تغییر دهد!

ویکیپدیا
اگر صفحه اصلی سایت ویکیپدیا را مشاهده کنید با مقاله ای در رابطه با همسر فروشی مواجه می شوید تحت عنوان wife selling. این مقاله در رابطه با این موضوع و مردی که برای اولین بار همسر خود را به حراج گذاشته بود بحث می کند!

مترجم گوگل
مترجم آزمایشی زبان حیوانات!


فلیکر
فلیکر از ابداع جدید خود که شبیه به آی پد است و برای مرور عکس ها می توان از آن استفاده کرد، پرده برداری نمود. نام این دستگاه فلیکر پد است!

مرورگر اپرا
به گزارش سایت اپرا، نسخه جدیدی از این مرورگر تحت عنوان Space edition یا نسخه فضایی آماده ارائه به کاربران است. ویژگی های موجود در این مرورگر حاوی برنامه های پیشرفته ای است که برای برنامه تحقیقات آینده اپرا در ماه توسعه داده شده است.

جیمیل
بروز مشکلی عجیب در سرویس ایمیل گوگل. بخوانید...!

گوگل موبایل
اگر در امریکا زندگی می کنید، کافی است از طریق دستگاه تلفن همراه خود جمله Where am I را تایپ کنید تا گوگل اطلاعات مختلفی را در مورد محلی که در آن به سر می بربد به شما بدهد!


کداک
و نهایتا عکس های بودار، محصول جدید کمپانی بزرگ کداک است! عکس بگیرید و پس از چاپ بوی اجزای موجود در آن ها را احساس کنید!
یادآوری می کنم که شما هم می توانید در اینجا مواردی را که دیده اید بنویسید تا به تکمیل این لیست کمک کرده باشید.


weblogina.com

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 12/1/1389 - 16:13 - 0 تشکر 192367

به گزارش فارنت شرکت گوگل در واکنش به اقدام مقامات شهر توپکا در تغییر نام این شهر به گوگل، اعلام کرد که نام این شرکت به توپکا تغییر کرده است.
گوگل در وبلاگ خود آورده است که ماه گذشته شهردار توپکا با اعلام اینکه این شهر نام خود را به گوگل تغییر داده است جهان را حیرت‌زده کرد و ما هم حیرت‌زده به دنبال این بودیم که چه اقدامی را در واکنش به اقدام این شهر و دادن پاسخ در خور شان به آنها داشته باشیم.

http://2.bp.blogspot.com/_7ZYqYi4xigk/S7RDQ6RkAwI/AAAAAAAAFzA/KI5Uv1lC9Mc/s1600/topeka_photo_02.png

امروز ما با افتخار اعلام می‌کنیم که از ساعت ۱ صبح به وقت محلی روز اول آوریل گوگل به طور رسمی نام خود را به توپکا تغییر خواهد داد.
گوگل در ادامه مطلب خود آورده است که ما نهایتا به راحتی به این تصمیم نرسیدیم. ما بهترین برند را که با نام قدیمی ما گره خورده بود در اختیار داشتیم اما وقتی بیشتر در خصوص این شهر جستجو کردیم نزدیکی بیشتری را نسبت به این شهر خوب در مرز دشت‌های بزرگ احساس کردیم.
گوگل در پایان مطلب خود آورده است که نهایتا ما می‌خواهیم روشن کنیم که این ابتکار عمل یک اقدام یکباره بود تا هر شهرداری که تصمیم به مشارکت در تجربه آزمایشی راه‌اندازی خطوط پرسرعت اینترنتی ما را دارد مانند شهر گوگل در ایالت کانزاس یکی از جوامعی خواهد بود که به این خطوط خواهد پیوست.
گفتنی است پیش از این مقامات شهر توپکا در ایالت کانزاس آمریکا اعلام کردند برای جلب نظر گوگل در موضوع آزمایش طرح اینترنت فوق سریع این شرکت در چندین شهر به طور آزمایشی، این شهر در ماه مارس نام خود را به گوگل تغییر خواهد داد.
این تغییر نام اگر چه به طور غیررسمی صورت می‌گیرد اما شورای شهر توپکا در جلسه روز دوشنبه خود بیانیه‌ای رسمی را منتشر کردند که در آن شهردار “بیل بونتن” اعلام کرده است که این شهر در ماه مارس به نام گوگل تغییر نام خواهد داد.
وی در این بیانیه ابراز امیدواری کرده بود که اقدام مقامات شهر توپکا در تغییر نام این شهر به گوگل باعث آن شود تا این شهر در دیدگاه مقامات گوگل از دیگر شهرها متمایز شود.
بسیاری از شهرهای آمریکا در تلاشند تا هر چه سریعتر به شبکه فیبر نوری فوق‌العاده سریع گوگل که قرار است یکصد برابر سریع‌تر از استانداردهای کنونی آمریکا باشد، بپیوندند.
فارنت: شاید شما هم مانند ما و بسیاری از کاربران دیگر فارنت از اعلام این خبر توسط گوگل تعجب کرده باشید اما با نگاهی به تاریخ امروز پی به این موضوع خواهید برد که گوگل بنا به رسم دیرین ینگه دنیا در روز آوریل که موسوم به روز دروغ بزرگ است اقدام به انتشار این خبر نموده تا به دروغ روز اول آوریل گوگل جامه عمل بپوشاند http://www.pic4ever.com/images/129fs370785.gifhttp://www.pic4ever.com/images/129fs370785.gif اگر چه در متن بیانیه گوگل خبری از این موضوع نیست تا این خبر باورکردنی‌تر باشد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 12/1/1389 - 18:27 - 0 تشکر 192378

شیوه ای نو در تبلیغ برند
لذت بردم

پنج شنبه 12/1/1389 - 20:33 - 0 تشکر 192389

oooooooo چه لوس وا گوگل كه قشنگ تر بود كه

به وبلاگ من سر بزنيد
http://www.bia2allthing.mihanblog.com
درضمن منو با اسم (دختر بابا )ميتونيد تو گوگل پيدا كنيد
جمعه 13/1/1389 - 2:47 - 0 تشکر 192439

سلام

دروغگوها (منظورم گوگل هست)

ما هم اسم تبیان رو میزاریم گوگل

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 14/1/1389 - 12:11 - 0 تشکر 192669

این یه دروغ سیزدهی است

شنبه 14/1/1389 - 14:26 - 0 تشکر 192705

امان از گوگل ، از این به بعد هر کی رو دیدن و تو روز اول آپریل یه حرف شاخ دار به شما زد باور نکنید ...
چرا ؟ خب برید تو این ادرس تا بیشتر دربارش بدونید http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA_%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%84

 
وَ العَـقِبَـةُ لِلمُـتَّقِیـن
شنبه 14/1/1389 - 14:33 - 0 تشکر 192710

مطالبتون جالب بود دوست عزیز alighaemia
اما خیلی بده، اگه یه نفر ندونه واقعا شوکه میشه !!!!!

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 14/1/1389 - 20:30 - 0 تشکر 192796

بابا افرین من كه گول خوردم

به وبلاگ من سر بزنيد
http://www.bia2allthing.mihanblog.com
درضمن منو با اسم (دختر بابا )ميتونيد تو گوگل پيدا كنيد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی