• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 635)
يکشنبه 8/1/1389 - 19:8 -0 تشکر 191966
انتقاد بسیج امیرکبیر از برخورد دوگانه با سخنگوی کارگزاران و طلبه سیرجانی

چرا رأفت قوه قضاییه تنها نصیب وابستگان قدرت و ثروت می‌شود؟

پس از آن که آزادی حسین مرعشی از زندان با عنوان مرخصی نوروزی تنها پس از گذشت یك روز از بازداشت وی برای افكار عمومی نمونه ی دیگری از برخوردهای دوگانه دستگاه قضایی را به نمایش گذاشت، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بیانیه ای ضمن مقایسه ی این رفتار با آن چه در ایام نوروز سال گذشته در قبال آزاد کردن طلبه ی سیرجانی اتفاق افتاد، به کوتاهی­های صورت گرفته از طرف قوه ی قضائیه در برخورد با سران فتنه و وابستگان به برخی مسئولین اعتراض کرد.

به گزارش رجانیوز متن کامل این بیانیه که در آن نسبت به آزادی آقازاده های لندن نشین نیز انتقاد شده، بدین شرح است:

باسمه تعالی

سال 88 سال باشکوهی در تاریخ انقلاب اسلامی بود. سالی که بسیاری از نکاتی که در پرده‌ی سیاسی‌بازی و ژست‌های دروغین سیاسیون پنهان مانده بود، آشکار شد. بسیاری از افرادی که خود را صاحبان انقلاب می‌دانستند نشان دادند که باید به گوشه ای رفته و خاطره‌های زمان انقلابی‌گری‌شان را بنگارند، که اگر همچنان اصرار به حضور بکنند، انقلاب را به مسلخ خواهند برد. در عوض ملت نشان داد که همچنان با چه شور و نشاط و بصیرت بی نظیری در وسط میدان دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب حضور دارد و به هیچ کس اجازه‌ی به انحراف کشیدن اهداف انقلاب را نمی دهد.

حماسه ی بزرگ 9 دی و فتح الفتوح 22 بهمن ملت سرافراز ایران پاسخی قاطع و کوبنده بود نسبت به 8 ماه فتنه گری دشمنان خارجی و دنباله روهای ذلیل داخلی‌شان. شکوه و عظمت خروش مردم در اعلام پیروی از رهبر عزیز انقلاب اسلامی و آرمان‌های جاودان امام خمینی(ره)، پیام‌هایی روشن و صریح برای دوستان ساده‌لوح و خام‌اندیشی که همواره اسلام از غفلت‌ها و خیانت های شان ضربه خورده است و همچنین برخی مسئولین و منسوبین به نظام، در برداشته است.

مسئولینی که شاید به دلیل روزمرگی، شاید به دلیل فضاسازی اطرافیان نادان یا خائن، شاید به دلیل حب دنیا و شایدهای دیگر، از اعتماد به آرمان‌های انقلاب ناامید و از استقامت در راه آن خسته شده‌اند.

پیام ملت، مبارزه‌ی بی‌امان، جدی، قاطع و سریع با فساد و تبعیض است. پیام ملت، تلاش هر چه بیشتر برای برقراری عدالت در همه‌ی ساحت‌های کشور و جهان است. پیام ملت، برخورد قاطع با خوی اشرافیت و استکباری در هر شکل آن است. چه در دولت آمریکا نمایان شود و چه در برخی وابستگان و مسئولین منتسب به نظام! سؤال اساسی در ذهن مردم این است که مسئولین قوه‌ی قضاییه تا چه زمانی می‌خواهند سستی کنند و از انجام وظایف خود سر باز زنند؟ سال ها است که به انجام دادن کارهای بزرگ و انقلابی به وسیله این قوه عریض و طویل امیدواریم؛ سال‌ها است که منتظر برخورد های قاطعانه با دانه درشت ها هستیم؛ سالها است که برخورد و محاکمه وابستگان به جریان‌های سیاسی و اقتصادی را تنها در شعار ها و الفاظ می‌بینیم. ملت انتظار زیادی ندارد؛ تنها می‌خواهد به قانون عمل شود. سوال جدی این است که آقایان اگر صدای صریح امروز ملت -در این راهپیمایی های بی نظیر- را نشنیده باشند، دیگر با چه صدایی برخواهند خواست؟

آیا مسئولین محترم قوه‌ی قضائیه بر این باور نیستند که امنیت پایدار و اقتدار نظام مقدس اسلامی جز در سایه اجرای بی کم و کاست قانون بدست نمی آید و این موضوع هیچ استثنائی ندارد؟ سؤال ما از مسئولین محترم قوه‌ی قضائیه این است که اگر قرار بر این باشد که هرگاه عده‌ای قدرت طلب برای کسب قدرت و جاه دنیا، آتش فتنه‌ای به پا کنند و هزینه های زیادی را به ملت مسلمان و نظام اسلامی تحمیل نمایند، در برابر اعمال خود متحمل هیچ هزینه ای نشوند و در هیچ محکمه ای هم پاسخگوی اعمال خود نباشند، آیا هیچ گاه می‌توان انتظار امنیتی پایدار را داشت؟ آیا اگر درسالیان گذشته با خطا و خیانت برخی مسئولین و فرزندان شان مماشات نشده بود، امروز شاهد این فتنه‌های پیچیده بودیم؟ اگر دیروز برای جرم های کوچک ترشان محاکمه می‌شدند، آیا امروز کارشان به محاربه با نظام اسلامی می رسید؟

برخورد با عوامل دون اگر چه کار خوبی است ولی هرگز جای برخورد با عوامل اصلی را نمی‌گیرد. مگر آنها که آزادانه در خیابان‌ها می‌گردند و در لندن و سوییس اوقات می‌گذرانند خون شان رنگین تر از آن فریب‌خوردگان و عوامل رده پایین آشوب ها است؟ چرا دلرحمی و رأفت قوه قضاییه تنها نصیب وابستگان قدرت و ثروت می‌شود؟

فاجعه‌ای که قوه قضاییه در این اهمال و خیانت‌ها می‌آفریند بسیار پر دامنه و مملو از مثال‌های موید است. نمونه اخیر آن آزادی آقای مرعشی با توجیه مرخصی نوروزی است. چرا این مرخصی فقط نصیب کسانی می‌شود که از رانت و رابطه با برخی جریان های سیاسی-اقتصادی برخوردارند؟ چه طور است که کل زندانیان دیگر را از این عیدی بهره‌مند نمی‌کنید؟ چون خیانت‌ها و جرم های آنان خیلی کوچکتر است، نباید به مرخصی بروند؟ ملت ایران هیچ گاه این برخوردهای دوگانه را فراموش نخواهد کرد.

مردم فراموش نخواهند کرد که سال گذشته طلبه‌ی سیرجانی «علیرضا جهان‌شاهی» پس از تحمل ۸ ماه حبس و انفرادی به دلیل مبارزه با زمین‌خواری در سیرجان(!)، روزهای پایانی سال را در زندان به سر می‌برد!! در حالی که جرم او فقط پیاده‌روی از سیرجان به سمت تهران برای رساندن صدای مردم محروم سیرجان به مسئولین بود؛ و البته قوه قضاییه به جای برخورد با زمین‌خواران ترجیح داد تا این طلبه‌ی انقلابی را بازداشت کند. با کتمان فرمان رهبری و کارشکنی های مسئولین دادگاه ویژه، ایشان تا روزهای پایانی سال در زندان نگه داشته شد تا جایی که رهبر انقلاب دستور دیگری مبنی بر آزادی وی دادند. عده ای در قوه قضاییه همچنان قصد داشتند طلبه سیرجانی را تا بعد از تعطیلات نوروز در زندان نگه دارند. هرچند با پیگیری های انجام شده، بالاخره ایشان آزاد شد. در آن روزها، حرفی از رأفت و ترحم قوه قضاییه و مرخضی نوروزی در رابطه با شخصی که به ناحق دستگیر شده بود، در میان نبود!

حال سوال اساسی اینجاست: چه می‌شود که حضرات نسبت به برخی وابستگان جریان‌های سیاسی که اتفاقا تلاش‌های جدی برای انحراف و حتی براندازی نظام داشته اند و بخش زیادی از فسادهای اقتصادی از پیوند همین جریانات سیاسی با عناصر فاسد اقتصادی-اجتماعی شکل گرفته است، دلرحم می‌شوند و خواهان آزادی آنها می‌گردند، ولی نسبت به دیگرانی که اتفاقا به جرم پیگیری آرمان‌های انقلاب اسلامی و اهداف عدالت‌خواهانه مورد بازداشت قرار می‌گیرند چنین برخوردهای مهربانانه‌ای نمی‌شود؟ تبعیض در رافت اسلامی آن هم نه به نفع آمرین به معروف و نهی کنندگان از منکر که به نفع آقازاده ها و منسوبین به برخی آقایان با چه توجیه شرعی، عقلی یا قانونی صورت می پذیرد؟

تا چه زمانی باید شاهد قربانی شدن فرزندان انقلاب، مبارزان و مخالفان فساد و تبعیض باشیم؟ فریاد عدالتخواهی و برخورد قاطع و قانونی با دشمنان اسلام، انقلاب و آرمان های آن را بشنویم و خشم مردم از سران فتنه را حس کنیم، اما مشتی برانداز و کبوتران حریم ثروت و قدرت و خاندان های خاص رها باشند و زمزمه های دهشتناک مبنی بر تقدم وحدت ظالم و مظلوم بر عدالت از دستگاه قضا شنیده شود؟

«أَلَا تُقَاتِلُونَ قَوْمًا نَكَثُوا أَیمَانَهُمْ وَهَمُّوا بِإِخْرَاجِ الرَّسُولِ وَهُمْ بَدَءُوكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ أَتَخْشَوْنَهُمْ فَاللَّهُ أَحَقُّ أَنْ تَخْشَوْهُ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ * قَاتِلُوهُمْ یعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَیدِیكُمْ وَیخْزِهِمْ وَینْصُرْكُمْ عَلَیهِمْ وَیشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِینَ» (آیات 13 و 14 سوره ی مبارکه ی توبه)

آیا با گروهی که پیمان های خود را شکستند، و تصمیم به اخراج پیامبر گرفتند، پیکار نمی‌کنید؟! در حالی که آن ها نخستین بار (پیکار با شما را) آغاز کردند؛ آیا از آن ها می‌ترسید؟! با این که خداوند سزاوارتر است که از او بترسید، اگر مؤمن هستید! * با آن ها پیکار کنید، که خداوند آنان را به دست شما مجازات می‌کند؛ و آنان را رسوا می‌سازد؛ و سینه ی گروهی از مؤمنان را شفا می‌بخشد (و بر قلب آنها مرهم می‌نهد).

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دوشنبه 9/1/1389 - 1:59 - 0 تشکر 191992

* بسم الله الرّحمن الرّحیم*

باسلام

مبحث خوبی بود،ممنون از شما.

کاش داد این بسیجی های عزیز، اون زمانی هم که چند تا جوون تو زندان اوین،تو زندان رجائی شهر کرج،تو بازداشتگاه کهریزک و...شکنجه و کشته شدن هم درمیومد.

کاش دادشون زمانی که رئیس محترم جمهور ،آقای مرتضوی رو-که باید پاسخگوی خیلی از کاراش باشه-به عنوان رئیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز کرد،در میومد.

کاش دادشون اون موقع هم که سعید عسکر-ضارب آقای حجّاریان -رو آزاد کردن و الآن داره خونسردانه زندگیشو می کنه،در میومد.

کاش...کاش..کاش

این عزیزان،باید کمی با معرفت تر و آگاهانه تر به قضایا نگاه کنن.

نباید فکر کنن فقط به اون طلبه ی سیرجانی ظلم شد یا فقط اون چند نفر خاص از چنگ قانون در رفتن!

اینجا ظالما و مظلوما زیادن...

کاش برای همشون دادمون درمیومد.امّا افسوس که ...!

با سپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 9/1/1389 - 6:43 - 0 تشکر 192001

این مسةله باز نیاز به بازنكری قوانین را واضح تر می كند البته قوه قضاییه بایدباسخ كو باشد

دوشنبه 9/1/1389 - 8:40 - 0 تشکر 192005

کاش داد شما هم آن زمان آقای پدرسعید عسگر در ستاد آقای موسوی فعالیت می کردند هم در می آمد کاش آنزمان که مسجد به آتش کشیده شد داد شمادر می آمد وتوجیه نمی کردید احتمالا حرمت شکنی 13 آبان وروز عاشورا از سر شعور آگاهی ومعرفت بوده بوده چون آنروز ندیدم داد شما در آمده باشد ماجرای کهریزک داد همه را در آورد راستی آنروز که طلبه سیرجانی به زندان افتاد وهمه به جز تعدادی اندک از دانشجویان عدالت خواه سکوت کردند چرا داد شما در نیامد؟

دوشنبه 9/1/1389 - 15:26 - 0 تشکر 192027

بسیار عالی

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
چهارشنبه 11/1/1389 - 7:36 - 0 تشکر 192186

Laahoot گفته است :
[quote=Laahoot;394244;191992]

* بسم الله الرّحمن الرّحیم*

باسلام

مبحث خوبی بود،ممنون از شما.

کاش داد این بسیجی های عزیز، اون زمانی هم که چند تا جوون تو زندان اوین،تو زندان رجائی شهر کرج،تو بازداشتگاه کهریزک و...شکنجه و کشته شدن هم درمیومد.

کاش دادشون زمانی که رئیس محترم جمهور ،آقای مرتضوی رو-که باید پاسخگوی خیلی از کاراش باشه-به عنوان رئیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز کرد،در میومد.

کاش دادشون اون موقع هم که سعید عسکر-ضارب آقای حجّاریان -رو آزاد کردن و الآن داره خونسردانه زندگیشو می کنه،در میومد.

کاش...کاش..کاش

این عزیزان،باید کمی با معرفت تر و آگاهانه تر به قضایا نگاه کنن.

نباید فکر کنن فقط به اون طلبه ی سیرجانی ظلم شد یا فقط اون چند نفر خاص از چنگ قانون در رفتن!

اینجا ظالما و مظلوما زیادن...

کاش برای همشون دادمون درمیومد.امّا افسوس که ...!

با سپاس

سلام

احسنت ....پاسخ بسیار خوبی دادین

مقام رهبری:بسیجی یعنی علی (ع) که تمام وجودش وقف اسلام بود

حالا مااینجا مرام علی (ع) رو میبنیم یا اشعث ؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 13/1/1389 - 9:8 - 0 تشکر 192469

بله جناب میلادی بسیجی یعنی علی که تمام وجودش وقف اسلام بود واتفاقا در همین اغتشاشات هم برخی از بسیجیان تمام سرمایه شان را که یک موتوسیکلت فکسنی را برای خاموش کردن آتش قتنه به میدان آوردند واتفاقا در آتش اغتشاش گران سوخت هیچ چشم داشتی هم ند اشتند« البته امیرالمومنین علی علیه السلام کجا وبسیجیان کجا؟؟؟» اگر مامورین نیروی انتظامی در راستای وظایف شغلی به میدان می آیند بسیجیان همین تعهدراهم ندارند ولی هر کجا که احساس خطر کنند هستند "بسیجی یعنی حضور در همه ی میدانها" این هم یکی دیگر از تعاریف مقام معظم رهبری از حضور بسیجیان در اجتماع است وهمین حضور در همه میدانها وسکوت نکردن در برابر بی عدالتی هایی که به سمت نهاددینه شدن در اجتماع پیش می رود شعور درایت بصیرت وآگاهی شان را می رساند درضمن اگر درمیان کسانی که تا قبل از انجام گرفتن انتخابات قانون انتخابات را قبول داشتد وبعد از اینکه با تمام دغل بازی هایشان نتیجه به نفعشان نشدداد تغییر قاون را وابطال انتخابات را زدندبگردید مصداق برای اشعث ومحمد ابن اشعث زیاد پیدامی کنیدراه را اشتباه آمدید اشعث هم تازمانی که فرمانده سپاه علی علیه السلام بود با علی علیه السلام بود وقتی علی علیه السلام منسب فرماندهی را ازاوگرفت شد منافق چون با علی بودن دیگر نفعی برای او ونداشت محمد ابن اشعث روز عاشورا درسپاه عمر سعدعلیه  امام حسین علیه السلام  بود ومحمد ابن اشعث های امروزی که  روز عاشورا خیمه عزای اباعبد لله را به آتش می کشند اگر همان روزها هم بودند روبه روی حسین علیه السلام می ایستادند می دانید فرق اشعث ها با پیروان علی چیست پیروان علی علیه السلام علی علیه السلام را مدار قرار می دهند وگرد او می چرخند ولی اشعث خود را مبنا قرار می دهد وانتظار دارد که علی گرد امو بچرخد امروزهم بعضی حضرات همین توقع را دارند به جای اینکه به گرد قانون بچرخند انتظار دارند قانون به میل آنان بچرخد هر جاهم نچرخید حتما تقلب شده است تبعیض صورت گرفته و... 

  سرکار خانم لاهوت فراموش کردم سوال دیگر را از شما بپرسم راستی در جریان داد گاه سعید عسگر آن زمان که همکار آقای سعید عسگر "اگر اشتباه نکنم نامش مرتضی مقدم بود" قصد داشت حقایق پشت پرده ترور را بگوید ونام یکی از اعضای شورا ی شهرتهران راهم برد که اتفاقا اصلاح طلب هم بود وقاضی اجازه نداد تا حرفش را ادامه دهد چرا شما تمامی هم فکرانتان سکوت کردید ودادتان در نیامداین صحنه از تلوزیون پخش شدو همه ناظر بودنداحتمالا اینجا سکوت دلیل معرفت وآگاهی بوده است ولی عدم موضعگیری در جریان کهریزک که داد همه در آمده قضیه رسانه ای وداد گاهی شده وحداقل پای عده ای گیر است وماجرا متولی دارد عدم موضعگیری دلیل نا آگاهی است ؟؟؟

جمعه 13/1/1389 - 12:47 - 0 تشکر 192488

ما بسیجی ها گوشمون به این گله و شکایت ها بده کار نیست اگه همه دنیا علیه ما ما فقط رهبرمون رو می شناسیم..داد ما واسه مظلوم در میاد...مظلوم زمان مون اقا سید علی هست....ما تنهاش نمی ذاریم...واسه داد در اومدن ما وقتی تعیین نشده...ما دادمون وقتی 24میلیون رای رو قبول نکردن در اومد...وقتی تو سایت ها ی اون رنگ قشنگه به ما می گفتن ساندیس خور دادمون در اومد...وقتی ارمان امام رو زیر پا گذاشتن دادمون در اومد....وقتی عکس امام پاره اشکمون در اومد
وقتی روز عاشورا اونجوری شد اشکمون در اومد ولی مردونه فرداش خیلی از مدعی ها رو سرجاشون نشوندیم ...دادمون وقتی در اومد که نخواستن او همه مردم رو ببینن و خطا کاران رو گفتن مردم خدا جو.....دادمون خیلی وقتا در اومد....خیلی وقتا....کسی جز رهبرمون نفهمید ما چی میگیم....
وقتی کهریزک شد اولین کسی که مصمم وایستاد تا کهریزک جمع شه کی بود؟ رهبر که خودشم بسیجیه...
یا علی

شنبه 14/1/1389 - 3:49 - 0 تشکر 192617

سلام

توپست قبلی یادم رفت بگم

در جواب این انتقاد بسیج امیرکبیر فکر میکنم این چن کلمه کافی باشه:

مولا علی(ع):لقد طرت شکیرا،و هدرت سقبا

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی