• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 2187)
جمعه 6/1/1389 - 0:16 -0 تشکر 191629
چگونگی پخته شدن تخم مرغ بوسیله موبایل!! (+عکس)

حتما شنیدید كه تلفن همراه یا همان موبایل ضررهای زیادی داره و حتما خیلی از مواقع هم شنیدید كه این ضررها اثبات نشده ولی هیچ وقت اصولی بررسی نشده، اما یكی از این معایب اثبات شده و آن گرم شدن مغز در اثر توان زیاد گوشی‌های همراه می‌باشد.
گوشی‌های همرا وقتی كه در حال ارسال پیام هستند توانی رو در حد چند وات آزاد می‌كنند (این توان بسته به نوع گوشی و حتی فاصله آن تا گیرنده می‌تواند متغیر باشد) كه به خاطر فركانس بسیار زیادی كه دارند می‌توانند در اجسام اطراف جذب بشوند و كمترین اثری رو كه دارند بالابردن دما در آن جسم و به خاطر فاصله كمی كه با مغز دارند می‌توانند خطرات زیادی را برای مغز به وجود بیاورند. اگه درمرود این موضوع شك دارید می‌توانید آزمایشی را كه دو نفر روسی انجام داده‌اند رو انجام بدید.

پختن تخم مرغ با موبایل
برای این كار یك عدد تخم مرغ دو عدد گوشی موبایل و یك منبع برای ایجاد صوت دارید و در نهایت هم یك تخم مرغ پخته خواهید داشت كه حدود 3000 تومان پختنش خرج برداشته در واقع این امواج ماكروویو هستند كه تخم مرغ شما رو می‌پزند.هردو گوشی در حالت صحبت با یكدیگر هستند و ضبط صوت نیز برای تولید صدا است تا گوشی‌ها دایم در حال ارسال صدا باشند و امواج ماكروویو با توان بالا تولید كنند.بعد از یك ربع: تخم مرغ گرم می شه
بعد از 40 دقیقه: تخم مرغ بسیار گرم میشه
بعد از 65 دقیقه: تخم مرغ شما پخته شده

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 6/1/1389 - 8:38 - 0 تشکر 191645

سلام/هزینه مکالمه دو گوشی بیشتر سه هزار تومن میشه...فکر میکنم هزینه پختن این مدلی تخم مرغ پونزده هزار تومنی بشه...

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

چهارشنبه 8/2/1389 - 21:49 - 0 تشکر 197842

همراه شما دوست یا دشمن؟!

تلفن‌های موبایل یكی از اجزائ ارتباطات نوین‌ هستند و در برخی از نقاط دنیا بیشترین استفاده را دارند و بیشتر از هر وسیله دیگری در دسترس هستند. در .....

اثرات زیان آور موبایل‌ها( تلفن‌های همراه )

تلفن‌های موبایل یكی از اجزائ ارتباطات نوین‌ هستند و در برخی از نقاط دنیا بیشترین استفاده را دارند و بیشتر از هر وسیله دیگری در دسترس هستند .

در حقیقت موبایل‌هاطرفداران بسیار‌ی دارند چرا كه به مردم اجازه می‌دهند كه ارتباط خود را حتی در حال راه رفتن، با دیگران داشته‌باشند .

استفاده از تلفن موبایل ( همراه )

در حال حاضر بیشتر از نیمی‌ از جمعیت بسیاری از كشورها از تلفن‌های همراه استفاده می‌كنند و خرید و فروش آنها به سرعت رشد كرده است .

با افزایش تعداد موبایل‌ها، باید ایستگاه‌های بیشتری در سطح هر كشوری نصب شود .

در اوایل سال 2000 در حدود 20.000 ایستگاه آنتن موبایل در انگلستان وجود داشت و 82.000ایستگاه در آمریكا.

این تعداد زیاد و رشد سریع تلفن‌های همراه بسیاری را بر آن داشت كه تحقیقاتی را در مورد اثرات این امواج بر سلامت انسان انجام دهند .

در مورد امواج موبایل بسیاری از موارد باید رعایت شود اول اینكه فركانس آنها باید بین 800 تا 1800 مگاهرتز باشد. این امواج به‌ هیچوجه نباید با محدوده تشعشعات یونیزه‌كننده مانند اشعه ایكس یا گاما تداخل داشته‌باشند .

اگرچه میزان اشعه‌ای كه ‌هر انسانی از دستگاه موبایل خود دریافت می‌كند بسیار بیشتر از اشعه ناشی از یك ایستگاه زمینی موبایل است اما تشعشع ناشی از یك ایستگاه‌زمینی به صورت دائم توسط انسان دریافت می‌شود .

موبایل‌ها انتقال، دهنده‌های امواج رادیویی كم قدرتی هستند و بیشترین انرژی امواجی كه منتشر می‌كنند در حدود 0.2 تا 0.6 وات است. سایر وسایل ارتباطی مانند واكی تاكی‌ها در حدود 10 وات و یا بیشتر، امواج را منتشر می‌كنند .

با افزایش فاصله از دستگاه، توان امواج رادیویی به سرعت كم می‌شود .

بنابراین میزان امواجی كه از فاصله ده سانتیمتری ( استفاده از "hands free")  هر فردی دریافت می‌كند بسیار كمتر از امواجی است كه با تماس مستقیم با موبایل دریافت می‌كند .

ایستگاه‌های زمینی تلفن‌همراه : این ایستگاهها بسته به وسعت منطقه‌ای كه برای سرویس‌دهی به آن طراحی شده‌اند امواجی با قدرت كم تا حدود 100 وات را منتشر می‌كنند. آنتن‌های ایستگاه‌های زمینی قطری در حدود 20 تا 30 سانتیمتر دارند و با طول حدودی یك متر بر بالای ساختمانهایی كه بین پانزده تا پنجاه متر از زمین ارتفاع دارند قرار می‌گیرند .

به خاطر انتشار عمودی امواج از این آنتنها و فاصله آنها از زمین، امواجی كه از آنها به سطح زمین می‌رسد در عمل بسیار ناچیز است. اما از فاصله 2 تا 5 متری باید از قرار گرفتن افراد در نزدیك این آنتنها با نصب نرده، جلوگیری كرد.

اثرات امواج موبایل بر سلامتی :

این امواج توسط بافتهای بدن جذب می‌شوند و بسته به فركانس آنها و فاصله آنها از بدن اثرات مختلفی را بر بافتهای موجودات زنده می‌گذارند. این امواج می‌توانند در بافتهای بدن موجودات زنده ایجاد حرارت كنند.

تحقیقات زیادی درمورد اثرات این امواج بر روی بدن موجودات زنده انجام شده است كه به طور خلاصه از این قرار است :

سرطانها :

تحقیقات اخیر نشان داده است كه متاسفانه امواج ناشی از تلفن‌ همراه می‌توانند برخی سرطانها را ایجاد یا بدتر كنند.

تحقیقات بسیاری نشان داده است كه امواج موبایل در موجودات زنده می‌تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن سرطانهای مغزی شوند .

در سال 1997 مشخص شد كه امواج موبایل می‌توانند در موشها لنفومها ( نوعی سرطان دستگاه ایمنی ) را گسترش دهند .

تحقیقی كه اخیراً انجام شده‌است نشان داده‌است كه استفاده از تلفن ‌همراه ریسك بروز ملانوما (‌نوعی سرطان عمدتا پوستی در انسان ) را افزایش می‌دهد .

تحقیقات اخیر در سوئد نشان داد كه میزان بروز نورومای آكوستیك ( نوعی تومور مغزی ) در كسانی كه از موبایل استفاده می‌كنند نسبت به كسانی كه از موبایل استفاده نمی‌كنند تا دو برابر افزایش داشته است.

سازمان بهداشت جهانی یك تحقیق گسترده را در ده كشور جهان انجام داد و در سال 2003 مشخص شد كه بین استفاده از تلفن‌های همراه و سرطانهای سر و گردن ارتباط وجود دارد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 24/2/1389 - 22:37 - 0 تشکر 200337

استفاده از گوشی ها خوبی هایی داره در عین حال بدی هایی هم داره . که اگه ما درست ازش استفاده کنید . خوب می شه.

 
جمعه 24/2/1389 - 22:40 - 0 تشکر 200338

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;191645]سلام/هزینه مکالمه دو گوشی بیشتر سه هزار تومن میشه...فکر میکنم هزینه پختن این مدلی تخم مرغ پونزده هزار تومنی بشه...

ولی بازم در صورت نبود آتش ، از خام خوردن تخم مرغ بهتره.

 
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی