• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 1512)
دوشنبه 2/1/1389 - 23:3 -0 تشکر 191226
تقدیر مراجع تقلید از شجاعت رییس‌جمهور در بیان مواضع دینی و انقلابی و تلاش خالصانه دولت

رئیس‌جمهور و جمعی از اعضای هیئت دولت صبح تا آخرین روز کاری سال 88 را با سفر به استان قم گذراندند اما تفاوت این سفر دکتر احمدی‌نژاد به قم با چند سفر قبلی وی، دیدار مجدد او با چند مرجع تقلید بود تا در میان شایعه‌سازی‌ها درباره رابطه دولت و مرجعیت، وی با آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی و سبحانی دیدار کند و در جمع اعضای شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز حضور یابد.

به گزارش رجانیوز، این دیدارهای صمیمانه در شرایطی انجام شد که هفته گذشته هنگامی که صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم برای سخنرانی در مسجد اهل بیت(ع) قم حضور یافت، درباره رابطه دولت و روحانیت مورد سؤال قرار گرفت.

وی در بخشی از سخنانش از برخی تلاش ها برای عدم برقراری ارتباط مناسب دولت و مرجعیت پرده برداشت و تاکید کرد: در اینکه کسانی دوست داشتند رابطه دولت و مراجع خوب نباشد، هیچ گونه تردیدی نیست، برخی از افراد مدام در میان دو شهر قم و تهران در حال هروله و رفت و آمد بودند تا رابطه دولت و مرجعیت را به هم بزنند و این کار را برای خود ماموریت می دانستند و متاسفانه در این کار خود موفق هم شدند.

هرندی همچنین خاطره‌ای خواندنی و ناگفته از دیدار رئیس‌جمهور با مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی نیز بیان کرد. (اینجا)

دکتر احمدی‌نژاد امروز (پنج‌شنبه) پیش از افتتاح طرح توسعه غربی حرم مطهر حضرت معصومه(ص) به دیدار مراجع و علما رفت.

رییس‌جمهور در دیدار آیت‌الله مكارم شیرازی:
دولت در خدمت تعالی ارزش‌های دینی و انقلابی جامعه است

رییس‌جمهور در جریان سفر به قم با آیت‌الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌وگو كرد.

 

دكتر محمود احمدی‌نژاد در این دیدار با تأكید بر اینكه دولت با تمام وجود در خدمت تعالی ارزش‌های دینی و انقلابی جامعه است، گفت: تمام اعضای هیأت دولت با ارزش‌های والای دینی و انقلابی پیوند ایمانی دارند و بدون تردید عده‌ای با ادعاهای نادرست نمی‌توانند بر این پیوند ناگسستنی خدشه‌ای وارد كنند.

رییس‌جمهور با اشاره به اهتمام ویژه دولت به فعالیت‌های فرهنگی تصریح كرد: همه عشق و علاقمندی دولت و بنده به عنوان خادم مردم این است كه ارزش‌های فرهنگی جامعه هر چه بیشتر ارتقاء پیدا كند.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه فضای فرهنگی و ایمانی جامعه حتی با چند سال گذشته متفاوت شده‌ است، خاطر نشان كرد: امروز فضای كشور به شدت ضداستكباری شده است و اگر كسی بخواهد به نفع بیگانه سخنی بر زبان جاری كند، بدون تردید از سوی مردم طرد خواهد شد.

رییس‌جمهور با بیان اینكه اهتمام دولت به فعالیت‌های فرهنگی بیش از بخش‌های دیگر است، گفت: بخش مهمی از بودجه سال آینده به تقویت و ارتقاء سطح فعالیت های فرهنگی جامعه اختصاص یافته است و برای تجهیز و احداث مساجد، حوزه‌های علمیه و مصلاها ارقام مناسبی پیش‌بینی شده است.

دكتر احمدی‌نژاد افزود: دولت در احداث مساجد و تجهیز كتابخانه‌ها مصمم است و بدون تردید در سال آینده در این بخش‌ها شاهد جهش بلندی خواهیم بود.

رییس‌جمهور تصریح كرد: دولت در فعالیت‌های فرهنگی معتقد به اقدامات اثباتی است چرا كه فرهنگ ایران فرهنگی موثر متعالی و ناب است كه اگر به درستی به مردم عرضه شود، اكثریت انسان‌ها آن را خواهند پذیرفت.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه در جامعه عده‌ قلیلی هستند كه به صورت سازمان یافته در راستای تخریب فرهنگ جامعه و مردم فعالیت می‌كنند، تصریح كرد: باید با چنین افرادی قاطعانه برخورد شود.

رییس‌جمهور با بیان اینكه دولت نسبت به تحكیم بنیان خانواده توجه ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: در برنامه پنج ساله و بودجه سال آینده طرح‌های مناسبی در این زمینه پیش‌بینی شده است، البته فعالیت‌های فرهنگی نیازمند همكاری و مشاركت عمومی بخصوص علما و حوزه‌های علمیه است.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اظهارات آیت‌الله مكارم شیرازی درباره توجه‌ی ویژه به عمران و آبادانی شهر قم، گفت: در 4 سال گذشته اقدامات خوبی در توسعه و پیشرفت سطح استان قم انجام شده است و چهره این استان نسبت به چهار سال قبل متفاوت است. البته تا نقطه مطلوب فاصله وجود دارد و امیدواریم با افزایش اعتباراتی كه در بودجه سال آینده استان قم پیش‌بینی شده است، چهره شهر قم به گونه‌ای باشد كه امكان برگزاری اجتماعات جهانی در آن فراهم شود.

آیت‌الله مكارم شیرازی نیز در این دیدار ضمن خوش‌آمد گویی در سخنانی با اشاره به فعالیت‌های شبانه‌روزی دولت خطاب به رییس‌جمهور اظهار داشت: شما زندگی ساده‌ای دارید و به فكر خدمتگزاری به مردم و معتقد به مبانی دینی هستید كه آثار آن در سطح جامعه نمایان است و اینها مسائلی است كه نمی‌توان آن را نادیده گرفت و جای تقدیر و قدردانی دارد.

وی در ادامه توجه ویژه به مسائل و موضوعات فرهنگی جامعه را مورد تأكید قرار داد و اظهار داشت: فرهنگ نسبت به موضوعات اقتصادی و سیاسی از اهمیت زیادی برخوردار است، از این رو ضرورت دارد كه هر چه بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین خواستار نهادینه شدن امر به معروف و نهی‌ازمنكر در جامعه شد.

آیت‌الله مكارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل اقتصادی كشور گفت: امیدواریم دولت و مجلس دست به دست هم هدفمند كردن یارانه‌ها را به سرانجام مناسبی برسانند و مردم را از نگرانی خارج كنند.

وی در ادامه با قدردانی از اقدامات دولت در توجه به عمران و آبادانی شهر قم خواستار تسریع و ارتقاء سطح فعالیت‌های عمرانی دولت در قم شد.

قدردانی رییس‌جمهور از مواضع انقلابی آیت‌الله نوری همدانی

رییس‌جمهور ظهر امروز در جریان سفر به قم با حضور در بیت آیت‌الله نوری همدانی با ایشان دیدار و گفتگو كرد.

دكتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار آیت‌الله نوری همدانی با قدردانی از مواضع روشن و انقلابی ایشان به‌خصوص در جریانات اخیر اظهار داشت: حضور و مواضع قاطع حضرتعالی موجب دلگرمی یاران انقلاب و خنثی‌كننده طراحی شیاطین بود.

رییس‌جمهور در ادامه با بیان اینكه جایگاه و اقتدار ملت ایران انقلاب اسلامی در جهان بی‌نظیر است، اظهار داشت: امروز ملت ایران در بهترین و بالاترین موقعیت قرار دارد و در داخل كشور نیز شاهد اقتدار و بی‌نظیری هستیم.

دكتر احمدی‌نژاد تصریح كرد: مستكبران و شیاطین تمام توان خود را بسیج كردند تا اقتدار ملت ایران را تضعیف كنند اما به لطف خدا در همه طراحی های خود با شكست مواجه شدند و امروز انقلاب و جمهوری اسلامی مقتدرتر از گذشته در صحنه حضور دارد.

رییس‌جمهور با بیان اینكه روند فعالیت‌های عمرانی در سراسر كشور با سرعت در حال پیشروی است، گفت: به واسطه اقدامات انجام شده دلبستگی و امید مردم به نظام تا حد بسیار بالایی ارتقاء پیدا كرده است و دولت مصمم است این روند را با توان بیشتری ادامه دهد.

آیت‌الله نوری همدانی نیز در این دیدار با خیر مقدم و تبریك پیشاپیش عید نوروز به ملت ایران با اشاره به جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: امروز در نظامی زندگی می‌كنیم كه دنباله نظاماتی است كه پیامبران الهی در راه تحصیل آن گام برداشته‌اند.

وی با اشاره به شعارهای عدالت، مهرورزی، خدمت، تعالی، ترقی و پیشرفت دولت كه از سوی دكتر احمدی‌نژاد به عنوان شعارهای محوری بیان شده است، گفت: امروز شاهد هستیم كه دولت به وعده‌های خود توجه ویژه‌ای دارد و در راستای شعارهای محوری خود گام برمی‌دارد.

 

وی با تقدیر از شجاعت رییس‌جمهور در بیان مواضع دینی و انقلابی گفت: اینكه در هر صحنه و كشوری كه حضور پیدا می‌كنید با شجاعت ارزش‌های اسلام ناب و نظام ولایی را بیان می‌كنید و نقاط ضعف دشمن را آشكارا مطرح می‌نمایید، بسیار قابل تقدیر است.

وی افزود: امروز دولت در راه تأمین آرمان امام خمینی(ره) گام برمی‌دارد و در این راه شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی و مسافرت‌ها و فعالیت‌های پی‌درپی به‌منظور ارتقاء و پیشرفت جامعه هستیم.

وی در ادامه همچنین خواستار رسیدگی و بهبود وضعیت اقتصاد كشور و ارتقاء فرهنگ جامعه شد.

دكتر احمدی‌نژاد در دیدار رئیس و اعضای مركزی جامعه مدرسین:
جامعه مدرسین سنگر مستحكم صیانت از اسلام و آرمان‌های امام خمینی(ره) است

رییس‌جمهور جامعه مدرسین را سنگر مستحكم صیانت از اسلام ناب و آرمان‌های الهی حضرت امام(ره) دانست.

دكتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار رییس و اعضای مركزی جامعه مدرسین با بیان اینكه سطح درگیری با جبهه استكبار گسترده‌تر و پیچیده‌تر از طول دوره انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: امروز در تمام حوزه‌ها از یكسو عمق درگیری با استكبار افزایش پیدا كرده است و از سوی دیگر ابعاد و دامنه درگیری‌ها گسترش یافته است.

 

رییس‌جمهور افزود: امروز همه استكبار با تمام وجود و البته برای دفاع از موجودیت خود در برابر ملت ایران و انقلاب اسلامی قرا گرفته‌اند.

وی خاطر نشان كرد: اگر چه سطح تقابل با استكبار در بالاترین حد قرار دارد اما جمهوری اسلامی ایران در موضع ضعف قرار ندارد و اقتدار و جایگاه انقلاب و ملت ایران در بالاترین مرتبه قرار دارد و در مقابل دشمنان هیچ‌گاه از جمهوری اسلامی ایران به اندازه امروز وحشت نداشتند.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه جهان به سرعت در حال تغییر و حركت به سوی كمال است، اظهار داشت: سطح دانش و فهم سیاسی و انقلابی كه در متن مردم كشورمان وجود دارد، حتی بیش از سال گذشته است و میزان ارتباط و دلبستگی و اعتمادی كه امروز مردم به جمهوری اسلامی ایران دارند در طول 30 سال گذشته بی‌سابقه است.

رییس‌جمهور با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی دولت گفت: دولت معتقد است حتی اگر فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی انجام می‌دهد این فعالیت‌ها می‌باید در خدمت تعالی معنوی و كمال انسانی باشد.

رییس‌جمهور لازمه فعالیت‌های فرهنگی را تولید قابل عرضه و انسان‌های فرهنگی دانست و گفت: باید عناصر فرهنگی را برای تعالی فرهنگی جامعه به خدمت گرفت.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه فعالیت‌های فرهنگی با دستور و فرمان قابل اجرا و نهادینه شدن نیست، اظهار داشت: البته در این میان با كسانی كه به صورت سازمان‌یافته و با اهداف شیطانی به دنبال تخریب فرهنگ جامعه هستند باید برخورد كرد و فرمان اصلی اقدامات فرهنگی باید در دستان اهالی فرهنگ باشد.

رییس‌جمهور نشان كرد: در فعالیت‌های فرهنگی باید حوزه‌های علمیه و علما پیشاپیش سایرین وارد عرصه شوند و دولت در این زمینه با همه وجود از طرح‌ها و پیشنهادات فرهنگی حمایت و پشتیبانی می‌كند.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه با تأكید بر اینكه عده‌ای قصد دارند به نقاط اصلی و مثبت دولت از جمله دینداری، ولایتمداری و مردمی بودن خدشه وارد كنند، گفت: دولت در تمام مواضع انقلابی و آرمان‌های بلند امام راحل محكم و استوار ایستاده است و قاطعانه از آن دفاع می‌كنند.

آیت‌الله یزدی نیز در این دیدار از خدمات و تلاش‌های بی‌دریغ و مداوم دولت قدردانی كرد و گفت: امروز به واسطه اقدامات دولت شاهد پیشرفت‌های گوناگونی در سراسر كشور هستیم ولی با همه این شرایط قانع بودن به شرایط موجود كافی نیست و همیشه باید برای تلاش‌های بالاتر و بیشتر برنامه‌ریزی كرد.

رییس جامعه مدرسین در ادامه توجه ویژه و خاص به موضوعات فرهنگی و ضرورت رعایت ظواهر شرعی در جامعه را مورد تأكید قرار داد و خواستار توجه ویژه دولت و دستگاه‌های فرهنگی به این عرصه‌ها شد.

رییس‌جمهور در دیدار آیت‌الله مصباح یزدی:
روح حاكم بر فعالیت‌های دولت اقدامات فرهنگی است

رییس‌جمهور روح حاكم بر فعالیت‌های دولت را اقدامات فرهنگی دانست و گفت: فعالیت‌های حكومت اسلامی در بخش‌های مختلف باید موجب تقویت ارزش‌های متعالی دینی و الهی در جامعه شود.

دكتر محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در جریان سفر به قم در دیدار آیت‌الله مصباح یزدی و اعضای آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: هدف اصلی دولت در فعالیت‌های اقتصادی، عمرانی و حتی سیاسی باید توجه به تقویت و ارتقاء سطح فرهنگ جامعه و مردم باشد.

رییس‌جمهور عرصه فرهنگ را صحنه درگیری حقیقی با جبهه استكبار دانست و اظهار داشت: درگیری اصلی با مستكبران و شیاطین درگیری فرهنگی است و باید این جبهه را هر چه بیشتر تقویت كرد وظیفه دولت در این زمینه پشتیبانی و تأمین تجهیزات و امكانات است.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه با قدردانی از مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: اقدامات بسیار خوب و امیدآفرینی در این موسسه انجام می‌شود و باید كه هر چه بیشتر گسترش پیدا كرده و در اقصی نقاط كشور منتشر شود.

آیت‌الله مصباح یزدی در این دیدار با تجلیل از خدمات دولت دكتر احمدی‌نژاد، اظهار داشت: اقدامات و توفیقات رییس‌جمهور در خدمت به مردم افتخاری برای ایشان و دولت است و بركات فراوانی برای مردم شریف و ولایتمدار ایران دارد.

وی با اظهار امیدواری از اینكه دولت توفیق فراوانی در خدمات فرهنگی به مردم داشته باشد، گفت: امیدواریم دولت در انجام آنچه موجب تقویت پایبندی مردم به ارزش‌های دینی می‌شود، بتواند خدمات بیشتر و كامل‌تری ارائه دهد.

دیدار رییس‌جمهور با آیت‌الله سبحانی

رییس‌جمهور در جریان سفر یك روزه به شهر مقدس قم با آیت‌الله سبحانی از مراجع عظام تقلید دیدار كرد.

دكتر محمود احمدی‌نژاد بعدازظهر امروز در جریان سفر یك روزه به شهر قم در دیدار آیت‌الله سبحانی گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های دولت و وضعیت كشور در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی ارائه كرد و اظهار داشت: امروز گرایش بشریت به ارزش‌های اسلامی و الهی در حال گسترش است مطالبات فرهنگ دینی مردم روزافزون می‌باشد.

رییس‌جمهور با بیان اینكه دولت در سال آینده اقدامات ویژه‌ای در زمینه فرهنگ در دستور كار خود دارد، خاطر نشان كرد: در سال آینده حمایت از مراكز فرهنگی و تقویت تولیدات بخش فرهنگ توسعه بیشتری خواهد داشت.

دكتر احمدی‌نژاد همچنین با تقدیر از مواضع آیت‌الله سبحانی در عرصه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی، گفت: مواضع مثبت شما همواره مورد نشاط و امید مردم ولایتمدار ایران و نیروهای مؤمن و انقلابی است.

رییس‌جمهور همچنین برای این مرجع تقلید عالیقدر آرزوی سلامتی و بهبودی كرد.

آیت‌الله سبحانی نیز در این دیدار تلاش شبانه‌روزی و خالصانه دولت را موجب افزایش محبت مردم به دولتمردان دانست و گفت: امروز دولت در مقام خدمتگزاری به مردم شریف ایران است و همه مردم این را با تمام وجود لمس می‌كنند.

وی همچنین توجه به حفظ عفت عمومی جامعه و رعایت ظواهر اسلامی را مورد تأكید قرار داد.

افتتاح طرح‌های توسعه حرم مطهر حضرت معصومه(س) توسط رییس‌جمهور

همچنین طرح‌های توسعه حرم مطهر حضرت معصومه(س) با حضور رییس‌جمهور افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

دكتر محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در جریان سفر به استان قم طرح توسعه غربی حرم مطهر حضرت معصومه(س) و ساماندهی قمرود سردر ورودی غربی و طرح ساماندهی كتابخانه مسجد اعظم و نیز طرح مرمت و بازسازی پل آهنچی را افتتاح كرد.

پیش از افتتاح طرح توسعه غربی حرم مطهر حضرت معصومه(ص) و ساماندهی رودخانه قمرود به صورت پاركینگی برای حرم درآمده بود و آلودگی خودروها و اتوبوس‌ها بعلاوه پسابهای صنعتی كه در كف رودخانه جریان می‌یافت. منظره نازیبایی را در جوار مجموعه حرم بوجود آورده بود و نیز با اجرای طرح ساماندهی تراز روی رودخانه به صورت صحن یا حیات شهری دیده شده است كه در وسط و طرفین شهر حفره‌ها و چشم‌اندازهای به سمت فضای سبز وجود دارد.

در طرح سردر ورودی غربی و طرح ساماندهی كتابخانه مسجد اعظم، زیربنای گذشته كتابخانه حدود 360 متر مربع بود كه در طرح جدید مساحتی بالغ بر 4500 متر مربع پیدا كرده است. گنجایش قبلی حدود 25 هزار جلد بوده كه در وضعیت جدید به 150 هزار جلد افزایش پیدا كرده است.ضمن اینكه در وضعیت گذشته هیچگونه پیش‌بینی برای آتش‌سوزی و تأسیسات ویژه كتابخانه، مخزن ویژه كتب نفیس تالار مطالعه رایانه‌ای وجود نداشت كه در وضعیت كنونی همه موارد یاد شده لحاظ شده است. عملیات اجرایی این طرح نیز از آبانماه 1386 آغاز شده است.

طرح مرمت و بازسازی پل آهنچی نیز كه از پروژه‌های افتتاح شده است، در مجموعه طراحی‌های توسعه غربی حرم مطهر حضرت معصومه(س) به پل آهنچی به عنوان یادگاری از گذشته قم نگار شده و با كمك كارشناسان مرمت طرحی برای آن ریخته شده كه از ملحقات آهنی خلاص گردد و به شكل اولیه خود بازسازی شود مسیر عبوری خودروها نیز در زیر آن اصلاح گردیده عملیات اجرایی مرمت و بازسازی پل آهنچی از اردیبهشت ماه سال 87 آغاز شده است.

رییس‌جمهور با حضور در ساختمان كتابخانه مرحوم آیت‌الله عظمی بروجردی از بخش‌های مختلف این كتابخانه بازدید كرد و با توضیحات آیت‌الله علوی بروجردی تولیت این كتابخانه در جریان تجهیز و بازسازی آن قرار گرفت.

 

پنج شنبه 5/1/1389 - 4:45 - 0 تشکر 191552

سلام/قال رسول الله(ص):الفقها امنا الرسل ما لم یدخلو فی الدنیا.قیل:یا رسول الله وما دخولهم فی الدنیا؟ قال:اتباع السلطان فاذا فعلوا ذالک فاحذروهم علی دینکم

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 6/1/1389 - 11:4 - 0 تشکر 191652

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;191552]سلام/قال رسول الله(ص):الفقها امنا الرسل ما لم یدخلو فی الدنیا.قیل:یا رسول الله وما دخولهم فی الدنیا؟ قال:اتباع السلطان فاذا فعلوا ذالک فاحذروهم علی دینکم

حضرات طلبه وروحانی انجمن عجیب است که در مورد چنین پاسخی سکوت کرده اید
آیا از حمایت روحانیون از جمهوری اسلامی باید اینگونه تعبیر شودحال کسی فریاد توهین به مرجعیت شیعه سر نمی دهد توهین به نظام که زیر نظر ولایت فقیه اداره می شو چه آیا این حدیث اینجا مصداق دارد؟؟؟
راستی جناب میلادی منبع این حدیث کجاست بحار الانواریا وسائل الشیعه یا سائر کتابهای حدیثی منبع هر کتابی که باشد اگر زیرکی علما در دوره صفویه در استفاده از فرصتی که در آن دوران برای ترویج تشیع شد نبود گمان نمی کنم الان چیزی بنام کتب حدیث وجود داشت تا شما از آن حدیثی نقل کنید آن زمان که صفوی ها نمونه ای از طا غوت بودندعلمای زیرک شیعه از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را کردند تا تشیع برای امروز من وشما بماند اما طبق برداشتی که شما از این حدیث دارید باید ازشیخ بهایی علامه مجلسی شیخ حر عاملی ملا صدرای شیرازی میر داماد میر فندرسکی وبسیاری دیگر از علما تبری بجویید تا دینتان در امان بماندانصاف هم خوب چیزی است مسیولین فعلی ما با شاهان صفوی قابل مقایسه اند که باید از حمایت علما محروم بمانند بعلاوه اینکه سیره فعلی مراجع تقلید راهم چون با مواضع سیاسیتان جور در نمی آید زیر سوال برده اید
می دانید مشکل شما وسایر همفکرتان چیست مشکل شما مواضع علما ومراجع تقلید نیست مشکل شما سیاستهای احمدی نژاد نیست بلکه مشکل شما این است که نمی توانید دین را با سیاست جمع کنید از نظر شما سیاست یعنی فریب دروغ تزویر. بله در مورد چنین سیاستی علما نبایدهم همراهی کنند بلکه باید مبارزه کنندکه البته این مبارزه هم از نظر شما پذیرفتنی نیست. ولی ظاهراً در تفکر شما چزی به نام سیاست علوی ، حکومت اسلامی ،حکومت جهانی اسلام و...اصلا جایی ندارد

جمعه 6/1/1389 - 13:3 - 0 تشکر 191660

بسم الله
با سلام
در حدیث آمده:
بدترین علما آنهایی هستند که به دیدار سلاطین میروند و بهترین سلاطین آنها هستند که به دیدار علما میروند
در این تاپیک ما شاهد بهترین سلاطین هستیم که به دیدار علما رفتند و این باعث خوشحالیه همه دینداراست که تو کشوری زندگی میکنیم که رئیس جمهورش به دیدار علما رفته. و باز هم شاهد بهترین علما هستیم که در بیت خود ماندند تا به دیدارشان آیند
حالا از اینها بالاتر هم اینه که رهبر مملکت عالم و عابد و شخصیت وارسته ای باشه. که در همه گیتی چنین چیزی فقط در جمهوری اسلامی عزیز مشاهده میشه.
اما یک سخن هم با دوستمون جناب نسیم سحری داشتم
همانطور که امام راحل فرمودند جمهوری اسلامی تأیید شده به نام الله و اسلام است و این بزرگترین افتخار این نظام الهی می باشد و اگر همه جهان و جن و انس زبان به تحقیر و طعن اون بگشایند گردی بر این بنیاد مرصوص ننشیند هر چند که اگر کسی به دفاع از نظام قیام کند باعث عزت خودش شده و هر کس هم ساکت بنشیند جز ذلت خود کاری نکرده.
موفق باشد

جمعه 6/1/1389 - 15:15 - 0 تشکر 191663

nasimesahri گفته است :

حضرات طلبه وروحانی انجمن عجیب است که در مورد چنین پاسخی سکوت کرده اید
آیا از حمایت روحانیون از جمهوری اسلامی باید اینگونه تعبیر شودحال کسی فریاد توهین به مرجعیت شیعه سر نمی دهد توهین به نظام که زیر نظر ولایت فقیه اداره می شو چه آیا این حدیث اینجا مصداق دارد؟؟؟
راستی جناب میلادی منبع این حدیث کجاست بحار الانواریا وسائل الشیعه یا سائر کتابهای حدیثی منبع هر کتابی که باشد اگر زیرکی علما در دوره صفویه در استفاده از فرصتی که در آن دوران برای ترویج تشیع شد نبود گمان نمی کنم الان چیزی بنام کتب حدیث وجود داشت تا شما از آن حدیثی نقل کنید آن زمان که صفوی ها نمونه ای از طا غوت بودندعلمای زیرک شیعه از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را کردند تا تشیع برای امروز من وشما بماند اما طبق برداشتی که شما از این حدیث دارید باید ازشیخ بهایی علامه مجلسی شیخ حر عاملی ملا صدرای شیرازی میر داماد میر فندرسکی وبسیاری دیگر از علما تبری بجویید تا دینتان در امان بماندانصاف هم خوب چیزی است مسیولین فعلی ما با شاهان صفوی قابل مقایسه اند که باید از حمایت علما محروم بمانند بعلاوه اینکه سیره فعلی مراجع تقلید راهم چون با مواضع سیاسیتان جور در نمی آید زیر سوال برده اید
می دانید مشکل شما وسایر همفکرتان چیست مشکل شما مواضع علما ومراجع تقلید نیست مشکل شما سیاستهای احمدی نژاد نیست بلکه مشکل شما این است که نمی توانید دین را با سیاست جمع کنید از نظر شما سیاست یعنی فریب دروغ تزویر. بله در مورد چنین سیاستی علما نبایدهم همراهی کنند بلکه باید مبارزه کنندکه البته این مبارزه هم از نظر شما پذیرفتنی نیست. ولی ظاهراً در تفکر شما چزی به نام سیاست علوی ، حکومت اسلامی ،حکومت جهانی اسلام و...اصلا جایی ندارد
vahidmiladi گفته است :
[quote=nasimesahri;331665;191652][quote=vahidmiladi;415987;191552]سلام/قال رسول الله(ص):الفقها امنا الرسل ما لم یدخلو فی الدنیا.قیل:یا رسول الله وما دخولهم فی الدنیا؟ قال:اتباع السلطان فاذا فعلوا ذالک فاحذروهم علی دینکم

سلام

منبع حدیث:اصول کافی /جلد1/صفحه 58/حدیث5.....بارها این حدیث رو خوندم  ....اگر منبعش رو ذکر نکردم چون این حدیث مشهوری هست و همه خوندن و منبعش رو میدونن....اینحرف من نیست حرف رسول خداست...شما باهاش مخالفین ؟؟؟؟قبولش ندارین؟؟؟ ....قبلا سلطان بود حالا نظام ها تغییر کردن...قدرت همونه فقط اسمش عوض شده! .....دیدی که جناب صدرا هم فرمود اینجا سلطان به دیدار علما رفتن...تعبیر سلطان رو بکار بردن مولا علی هم فرمود :هر کس قدرت یابد زور گویی کند(نهج البلاغه /حکمت160)

متعجبم کسانی که خودشون رو متدین معرفی و آشکارا دیگران روبه سکولار بودن متهم میکنن حتی منبع حدیث به این مهمی رونمیدونن

......................................

جناب صدرا :

نزدیکی نزدیکیه ..وقتی کسی رو میپذیری یعنی قبولش داری و همون پیروی هستش...حالا بعضی وقت ها هست کسی روفقط به دیدار میپذیری ولی اینجا تقدیر هم شده که مصداق به دیدار رفتن هست ...فرقی هم نمیکنه....ضمنا منبع حدیث روهم بفرمایین

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 6/1/1389 - 18:41 - 0 تشکر 191699

روایت ایرنا از نگاه حوزویان به سفر احمدی‌نژاد
دیدار " محمود احمدی نژاد " رییس جمهوری اسلامی ایران ازشهر مقدس قم و ملاقات و گفت و گوهایی که با تعدادی از مراجع و علمای حوزه علمیه داشت، همچنان مورد توجه صاحبنظران و محافل حوزوی و سیاسی دراین شهر است.
ایرنا: ناظران مسائل حوزوی این دیدارها را بسیار مفید و مثبت ارزیابی کرده و خواستار تداوم و گسترش آن شدند.

به عقیده آنان، با توجه به جایگاه مراجع و علما در بین مردم و نقش مثبتی که آنان در رفع اختلافات و مشکلات جامعه ایفا می کنند، تقویت این نوع ارتباطات می تواند به تحقق مطلوب تر برنامه های دولت کمک کند.

تعدادی از صاحبنظران و اساتید حوزه علمیه قم و نیز نمایندگان روحانی قم در مجلس شورای اسلامی دراین خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در قم ابراز عقیده کردند که تقدیرعلما و مراجع تقلید از خدمات مثبت دولت و شجاعت رییس جمهوری در برابر مستکبران، نشان داد که همه شایعات ماه های گذشته درخصوص رابطه میان دولت و حوزه بی اساس بوده است.

به گفته آنان، نظرات و دیدگاه ها رییس جمهوری و علمای قم به هم نزدیک بود و از سوی دیگر انتظار می رود این سفر زمینه ساز برکات زیادی برای کشور و استان قم باشد.

آیت الله "عبدالنبی نمازی" عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از آنجایی که دشمنان برای ایجاد اختلاف و شکاف میان دولتمردان و حوزه های علمیه تلاش می کردند، دیدار اخیر رییس جمهور با مراجع تقلید بسیار موثر بود.

وی افزود: خاستگاه انقلاب اسلامی و نقطه پیدایش انقلاب، حوزه های علمیه و مراجع تقلید بودند و امام راحل نیز به عنوان یک مرجع دینی قیام کرد، بنابراین تقویت ارتباط دولت با علما و مراجع یک ضرورت است و تاکنون نیز این گونه بوده است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان اظهار داشت: دولت، قوه قضائیه و قوه مقننه باید با حضور در بیت علما و مراجع تقلید، به راهنمایی و نقطه نظرات آنان گوش فرا داده و همچنین گزارشی از عملکرد خود ارایه دهند.

** رابطه مراجع عظام تقلید با دولت و رییس جمهورحسنه است
آیت الله "محمد حسن ممدوحی" نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: رابطه علما و مراجع عظام تقلید با دولت و رییس جمهور حسنه بوده و هیچگونه اختلافی میان آنها وجود ندارد.

وی با اشاره به انجام این گفت و گو ها در فضایی کاملا دوستانه و صمیمی گفت: مراجع تقلید نیز در مورد برخی مباحث سوالاتی را مطرح کردند که رییس جمهوری نیز برای همه مباحث جواب داشته و پاسخ های خوبی داد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه میان علما و مراجع اختلافی وجود نداشت ،افزود: اگر رییس جمهوری با علما و مراجع تقلید مشکل یا اختلافی داشتند، ایشان در این ایام به قم سفر نمی کرد.
** تعامل دولت با حوزه های علمیه باعث تقویت پایه های نظام می شود

حجت الاسلام والمسلمین " محسن غرویان " استاد برجسته حوزه علمیه قم نیز با اشاره به اینکه دیدار رییس جمهور با علما و مراجع تقلید بسیار به جا و مناسب بود، گفت: تعامل دولت و حوزه های علمیه و مراجع تقلید باعث تقویت پایه های نظام خواهد شد.

وی افزود: علما و مرجعیت پایگاه و جایگاه والایی در جامعه دارند و هر اندازه ارتباط دولت و مرجعیت بیشتر باشد مردم بیشتر خشنود می شوند و این دیدار رییس جمهوری نیز بسیار با ارزش بود و باعث محبوبیت بیشتر دولت خواهد شد و در این شرایط حساس بسیار تاثیرگذار است.

** سفر رییس جمهوری به قم توطئه توطئه گران را خنثی کرد
حجت الاسلام والمسلمین "محمود رجبی" عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز گفت: رییس جمهوری در این سفر، توطئه توطئه گران را خنثی و به بسیاری از شبهات و ابهامات ایجاد شده در چند ماه اخیر پاسخ داد.

وی افزود: در چند ماه اخیر جریانات سیاسی مخالف دولت و بیگانگان به صورت وسیع بر طبل اختلاف میان دولت و مراجع تقلید می کوبیدند و تبلیغ می کردند که حوزه های علمیه و مراجع تقلید به آقای احمدی نژاد روی خوش نشان نمی دهد و او را برای ملاقات و دیدار نمی پذیرند درحالی که این طور نبود.

به گفته رجبی، دیدار اخیر رییس جمهوری به این شایعات پاسخ داد و راه سوء استفاده از سودجویان را نیز بست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: بیشترین دغدغه مراجع تقلید در مباحث فرهنگی بود و رییس جمهوری نیز وعده داد در سال آینده در این عرصه سرمایه گذاری بیشتری می کند.
حجت الاسلام و المسلمین " محمدرضا آشتیانی " نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه هر زمان دیدار رییس جمهوری از علما و مراجع تقلید کمی به تاخیر می افتد دشمنان و بیگانگان تبلیغات و شایعات خود را آغاز می کنند و به گونه ای به مردم وانمود می کنند که بین آنها اختلاف وجود دارد.

وی افزود: اما دیدار دوستانه ریاست محترم جمهوری با علما و مراجع عظام تقلید، توطئه ها را خنثی کرد و دشمنان را سرافکنده ساخت و نشان داد این ارتباط ها تنگاتنگ است، امری که باعث خوشحالی مومنان و خشم و غضب دشمنان شد.

رییس کمیسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی نیز عقیده دارد: دیدار رییس جمهور با علما و مراجع عظام تقلید از پدیده های مبارکی بود که در آستانه سال نو بسیاری از سوء تفاهم ها را برطرف کرد.

به گفته، حجت الاسلام والمسلمین " محمد تقی رهبر "، مدتی احساس می شد رابطه دولت و حوزه به سردی گراییده و پاره ای گلایه ها نیز مطرح بود ولی این دیدار بسیاری از آن یخ ها را ذوب کرده و برای همه دوستداران نظام و انقلاب خوشحال کننده بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: دیدار احمدی نژاد با مراجعی مانند آیت الله مکارم شیرازی ، نوری همدانی و سایر بزرگان حوزه بسیار مفید بود و فاصله ها را از بین برد.
درهمین حال عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: علما و مراجع تقلید دیدگاه مثبتی نسبت به دولت اسلامی دارند و شایعات و گمانه زنی های مطرح شده در مورد اختلاف قوه مجریه و نهاد مرجعیت، نقشه ای بیش نبود.

حجت الاسلام والمسلمین "علی محمد بزرگواری" افزود: عده ای همیشه تبلیغ می کردند که مراجع نسبت به دولت نظر مساعدی ندارند ولی سفر آقای احمدی نژاد به قم و دیدار با علما و مراجع این شایعات را خنثی کرد.

به اعتقاد نماینده مردم کهکیلویه در مجلس شورای اسلامی، با توجه به اینکه نظام ما اسلامی است و دولت اسلامی نیز برخاسته از فقه اسلامی می باشد، اگر دولت بخواهد در توسعه، پیشرفت و رفع تنگناهای مردم گام بردارد باید با فقهای اسلامی ارتباط صمیمی و نزدیک داشته باشد.

سفر احمدی نژاد به قم مهم و تاثیرگذار بود
حجت الاسلام و المسلمین " علی بنایی " نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور رییس جمهوری در قم هم از نظر دیدار دوستانه با علما و مراجع تقلید و هم پروژه هایی که افتتاح شد بسیار مهم و تاثیرگذار بود.

وی افزود: رییس جمهوری در یک فضای صمیمی و دوستانه گزارش هایی را خدمت علما و مراجع تقلید ارایه داد و مراجع نیز دغدغه های خود را بیان کردند و در نهایت فضای دیدارها بسیار تاثیرگذار و دوستانه بود.

وی ادامه داد: این دیدار در آستانه سال جدید برای نظام و فرهیختگان کشور بسیار موثر بود و امید است که این دیدارها برای همیشه ادامه داشته باشد و از این فرصت ها نیز بتوانیم به خوبی به نفع نظام استفاده کنیم.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه های مراجع تقلید در این دیدارها گفت: مسایل فرهنگی و فرهنگ عمومی جامعه از مهمترین مسایلی بود که مورد تاکید علما و رییس جمهور قرار گرفت.

بنایی تصریح کرد: رویکرد دولت در سال 89 نیز به سمت فرهنگ عمومی خواهد بود و امید است دغدغه های مراجع تقلید در زمینه مباحث فرهنگی نیز برطرف شود، دولت نیز در این راستا تلاش خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین " ناصر سقای بی ریا " مشاور رییس جمهوری در امور روحانیت نیز گفت: این دیدارهای دوستانه و مباحثی که مطرح شد ثابت کرد دل مراجع تقلید با آقای احمدی نژاد یکی است و اختلافی در میان آنها وجود ندارد.

وی افزود: حضور رییس جمهوری در قم از سوء استفاده دشمنان و سودجویان که همیشه دنبال این بودند به مردم تلقین نمایند بین دولت و مراجع تقلید اختلاف وجود دارد، پیشگیری کرد.
سقای بی ریا یادآورشد: بین دولت و مراجع تقلید یک نوع اجماع وجود دارد و رییس جمهوری نیز در دیدار با مراجع به همان چیزهایی می پرداخت که دغدغه آنها بود؛ به عنوان نمونه مباحث فرهنگی مورد تاکید رییس جمهور قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: آقای احمدی نژاد مساله رسیدگی به قم به عنوان آشیانه آل محمد (ص) و مرکز علوم آل عصمت و اهل بیت(ع) را مطرح کرد و تاکید داشت که شهر قم باید به زیباترین شهر کشور تبدیل شود.

وی افزود: در دیدارهای انجام شده در زمینه مسایل فرهنگی رایزنی های خوبی به عمل آمده است و احمدی نژاد به علما پیشنهاد داد طرح بدهند و طراحی کنند و دولت هم پشتیبانی و اجرا خواهد کرد.

این سفر برای پیشبرد اهداف دولت و نظام موثر بود
استاندار قم نیز دیدار رییس جمهوری با علما و مراجع عظام تقلید را مهم و تعیین کننده دانست و گفت: این دیدارها برای پیشبرد اهداف دولت و نظام بسیار موثر است.

حجت الاسلام و المسلمین "محمدحسین موسی پور " خاطرنشان کرد: دیدار رییس جمهوری با علما و مراجع عظام تقلید و شنیدن نقطه نظرات و دیدگاه های آنها، برای پیشبرد اهداف دولت و اقدامات موثری که مورد نیاز است، مفید و تاثیر گذار خواهد بود.

وی ادامه داد: در دیدار دوستانه رییس جمهوری و مراجع عظام تقلید مباحث مربوط به نظام و جهان اسلام مطرح شد که قطعا مفید و تاثیرگذار می باشد.

موسی پور خاطرنشان کرد: رییس جمهوری در سفر به قم همچنین چند پروژه مهم را در آستانه سال جدید افتتاح کرد و باعث خوشحالی مردم در آستانه سال جدید شد

جمعه 6/1/1389 - 20:47 - 0 تشکر 191711

نه خیر دوست عزیز خوبه که توضیحات کافی داده ام که من با حدیث مشکل ندارم با منبع آن هم مشکل ندارم ولی اگر همین علمایی که شما فرموده اید در دوره صفویه نبودند الان شاید اصول کافی به دست من وشما نمی رسید تا بخواهید از آن حدیث ذکر کنید شما در واقع با سوئ استفاده از این حدیث سیره مراجع فعلی را زیر سوال برده اید سوئ استفاده دیگر این است که آیا علمای فعلی از دولت تبعیت می کنند یا دولت سعی دارد از علما تبعیت کند ؟؟؟ تبعیت علما از سلاطین زمانی معنا پیدا می کند که علما امور دینی را فدای چرب وشیرین دنیا کنند یعنی همان چیزی که امام ا ز آن به علمای درباری تعبیر می فرمودنددر دیدار اعضای هیئت دولت با مراجع چه سودی عاید علما شده است که شایسته چنین تهمت وجفایی شده اند سو ء استفاده دیگر وجفای دیگر شما این است که نقش رهبریت ولی فقیه در جمهوری اسلامی کان لم یکن فرض کرده اید آیا نظامی که بر اساس تفکرات یک از بزرگترین علمای اسلام یعنی امام خمینی بنا شده است وتحت رهبری دانشمندی فرزانه ادامه ی حیات می دهد که هر دوی این بزرگواران از مراجع تقلید نیز بوده اند شایسته ی چنین تهمتی می باشدوآخر اینکه من با حدیث مشکل ندارم بلکه با استفاده ایی کعه شما از این حدیث کردید مشکل دارم یادمان نرود شعار خوارج در برابر امیر المومنین علیه السلام قسمت از یکی از آیات قر آن بودیعنی " لاحکم الا لله "آیا می توان گفت بلا نسبت نعوذ بالله علی علیه السلام با قرآن مشکل داشت ؟در حالی که بعد از واقعه نهروان ایشان فرمودند چشم فتنه را در آوردم
نمی دانم اگر سران اصلاح طلب هم چنین برنامه ایی در کارهایشان بود شما بازهم اینگونه صحبت می فرمودید یا آن را در بوق می کردید که دولت مورد حمایت علما است نمی دانم این رویه یکفرون ببعض ویومنون ببعض تا کجا می خواهد پیش برود ؟؟؟

جمعه 6/1/1389 - 23:11 - 0 تشکر 191724

nasimesahri گفته است :
[quote=nasimesahri;331665;191711]نه خیر دوست عزیز خوبه که توضیحات کافی داده ام که من با حدیث مشکل ندارم با منبع آن هم مشکل ندارم ولی اگر همین علمایی که شما فرموده اید در دوره صفویه نبودند الان شاید اصول کافی به دست من وشما نمی رسید تا بخواهید از آن حدیث ذکر کنید شما در واقع با سوئ استفاده از این حدیث سیره مراجع فعلی را زیر سوال برده اید سوئ استفاده دیگر این است که آیا علمای فعلی از دولت تبعیت می کنند یا دولت سعی دارد از علما تبعیت کند ؟؟؟ تبعیت علما از سلاطین زمانی معنا پیدا می کند که علما امور دینی را فدای چرب وشیرین دنیا کنند یعنی همان چیزی که امام ا ز آن به علمای درباری تعبیر می فرمودنددر دیدار اعضای هیئت دولت با مراجع چه سودی عاید علما شده است که شایسته چنین تهمت وجفایی شده اند سو ء استفاده دیگر وجفای دیگر شما این است که نقش رهبریت ولی فقیه در جمهوری اسلامی کان لم یکن فرض کرده اید آیا نظامی که بر اساس تفکرات یک از بزرگترین علمای اسلام یعنی امام خمینی بنا شده است وتحت رهبری دانشمندی فرزانه ادامه ی حیات می دهد که هر دوی این بزرگواران از مراجع تقلید نیز بوده اند شایسته ی چنین تهمتی می باشدوآخر اینکه من با حدیث مشکل ندارم بلکه با استفاده ایی کعه شما از این حدیث کردید مشکل دارم یادمان نرود شعار خوارج در برابر امیر المومنین علیه السلام قسمت از یکی از آیات قر آن بودیعنی " لاحکم الا لله "آیا می توان گفت بلا نسبت نعوذ بالله علی علیه السلام با قرآن مشکل داشت ؟در حالی که بعد از واقعه نهروان ایشان فرمودند چشم فتنه را در آوردم
نمی دانم اگر سران اصلاح طلب هم چنین برنامه ایی در کارهایشان بود شما بازهم اینگونه صحبت می فرمودید یا آن را در بوق می کردید که دولت مورد حمایت علما است نمی دانم این رویه یکفرون ببعض ویومنون ببعض تا کجا می خواهد پیش برود ؟؟؟

سلام

بحث،بحث تبعیت نیست...وقتی تقدیر و تشویق صورت میگیره هم اون حدیث رسول الله عینیت پیدا میکنه هم دولت بدین وسیله ضعف های خودش روکه بی نهایت هست میپوشونه...

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 7/1/1389 - 13:12 - 0 تشکر 191776

بله حتما انتظار داشتید رییس جمهور به خاطر شجاعت در بایان مواضع دینی مورد توبیخ قرار گیرند
دوست عزیز مراجع معظم تقلید درایت دارند تقدیر وتشکرشان رسانه ای می شود ولی تذکرات وهشدارهای شان برا آنکه مورد سوه استفاده قرار نگیرد "مگر در موارد حاد "در خفا انجام می گیرد به هر حال شما در موقعیتی نیستید که بخواهید با یک حدیث برای حدیث شناسان وعلمای حدیث دان تعیین تکلیف بفر مایید تمام توضیحات لازم را داده ام ودیگر به شبهات شما جوابی نمی دهم

شنبه 7/1/1389 - 17:29 - 0 تشکر 191793

nasimesahri گفته است :
[quote=nasimesahri;331665;191776]بله حتما انتظار داشتید رییس جمهور به خاطر شجاعت در بایان مواضع دینی مورد توبیخ قرار گیرند
دوست عزیز مراجع معظم تقلید درایت دارند تقدیر وتشکرشان رسانه ای می شود ولی تذکرات وهشدارهای شان برا آنکه مورد سوه استفاده قرار نگیرد "مگر در موارد حاد "در خفا انجام می گیرد به هر حال شما در موقعیتی نیستید که بخواهید با یک حدیث برای حدیث شناسان وعلمای حدیث دان تعیین تکلیف بفر مایید تمام توضیحات لازم را داده ام ودیگر به شبهات شما جوابی نمی دهم

سلام

مگه مااینجاداریم برای کسی تعیین تکلیف می کنیم؟

ما اینجا داریم نظرمون رو میگیم!

 توهمات دن کیشوت وار که واسه مردم بدبخت نون وآب نمیشه

کسی شما مجبور به جواب دادن به استدلالات منطقی من که البته به نظر شما شبهه هست نکرده ...من یه حدیثی از رسول خدا نوشتم ....هیچ کس هم در جایگاهی نیست که  بخواد بر این حدیث ایراد وارد کنه و اونو دارای تاریخ مصرف نشون بده...

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 7/1/1389 - 18:42 - 0 تشکر 191821

توهمات دون کیشت وار متعلق به همانهایی است که درد مردم به قول شما بدبخت را نبود توسعه سیاسی میدانستند توهمات دون کیشوتی را جنابعالی دارید که با اعتماد به نفس بالای که دارید با تعمیم اشتباه یک حدیث وبرداشت اشتباه تر به یکباره عملکردحداقل سه مرجع تقلید را زیر سوال می برید استدالات شما!!! منطقی است منتها منطق خوارج حرف شماهمان لا حکم الا لله است در شکل جدید   شما در نظر دادن آزاد هستید اما این نظر دادن شما مثل این است که یک دانش آموز دبیرستانی رشته علوم تجربی بخواهد درمورد تشخیص یک پزشک فوق تخصص نظر دهد
گویا برداشتهای چپکی خصلت جدا ناشدنی شماست کجا حرف من برای حدیث تاریخ مصرف اعلام کرده بود ؟؟؟
وآخر اینکه نرود میخ آهنین در سنگ

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی