• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 589)
سه شنبه 25/12/1388 - 11:29 -0 تشکر 190245
10 دروغ بزرگ فتنه‌گران

دروغ بزرگ هیتلر؛ دروغ‌های بزرگ فرقه سبز
اصطلاح "دروغ بزرگ " اینك به اصطلاحی معروف در دنیای سیاست تبدیل شده كه افكار عمومی آن را منتسب به هیتلر می دانند. هیتلر در كتاب نبرد من، می گوید مردم آلمان شكست در جنگ جهانی اول را به این دلیل پذیرفتند كه یهودی های دارای نفوذ در مطبوعات از تكنیك دروغ بزرگ استفاده كردند.
از نظر هیتلر این روش مستلزم آن است كه دروغ چنان عظیم باشد كه هیچ كس باور نكند كه "كسی آنقدر گستاخ باشد كه چنین بی شرمانه حقیقت را تحریف كند ". اولین مورد استفاده دروغ بزرگ در این جمله معروف او مستند شده است: "در دروغ بزرگ همواره نیروی قابل باور بودن وجود دارد. "
گوبلوز - وزیر تبلیغات هیتلر- این تئوری را با كمی تغییر بدین گونه بیان كرد كه "دروغ بزرگ یكی از روش های تبلیغاتی مورد استفاده انگلستان است كه دروغ بزرگی می گویند و در ضمن تحت هر شرایطی بر صحت آن پافشاری می كنند. "
حوادث انتخابات ریاست جمهوری دهم چنان گسترده و پیچیده بود كه تا مدت ها و از منظرهای گوناگون قابل تامل است. در این ماجرا موسوی به عنوان یكی از نامزدهای انتخاباتی با صراحت و شدت هر چه تمام تر حریف خود را به دروغ گویی متهم كرد و به سرعت موجی از تبلیغات و شعارهای انتخاباتی علیه دروغ و دروغگو در جامعه پدیدار شد.
جایگاه و نوع نگاه دینی و اجتماعی نسبت به این پدیده، علت انتخاب این محور را كاملاً روشن می كند (دروغگو دشمن خداست یا دروغ كلید همه زشتی هاست). در فتنه سبز كه موجودیتش مدیون غبارآلودگی فضا و آمیختگی حق و باطل بود، دروغ های بسیاری ساخته و پرداخته و منتشر شد. گاهی از سوی سران فتنه، گاهی از سوی هواداران ناآگاه و بعضاً آگاه و مغرض و گاهی نیز از سوی پشتیبانان خارجی فتنه و از طریق رسانه های پر سر و صدای استعماری.
در این مجال نگاهی می اندازیم به "10 دروغ بزرگ " فتنه سبز كه هر كدام در زمان خود موجی از اغتشاش و التهاب و تشویش اذهان عمومی را به دنبال داشتند.

1 - فرار به جلو
اولین دروغ پردازی فتنه سبز در زمان برگزاری انتخابات (22 خرداد 88) روی داد. حدود ساعت 23 و 30 دقیقه شب، در حالی كه هنوز رای گیری در برخی شعب ادامه داشت، میرحسین موسوی در یكی از برج های شمال پایتخت كنفرانس خبری به راه انداخت و ادعای پیروزی كرد. ماجرا وقتی قابل تأمل تر می شود كه اغلب خبرنگاران حاضر در این نشست خارجی ها هستند و خبرنگاران داخلی انگشت شماری به این برج راه می یابند.
موسوی كه دو انگشت خود را به نشانه پیروزی به دوربین بی بی سی و سایر رسانه ها نشان می دهد، با استناد به گزارش ناظرین خود در پای صندوق ها اعلام می كند پیروز قطعی انتخاباتی است كه هنوز ادامه دارد. بیانیه ای هم در این زمینه صادر شده و از مردم خواسته می شود خود را برای جشن پیروزی آماده كنند.

2 - اسم رمز
روز شنبه پس از انتخابات، با اعلام تدریجی آراء و مشخص شدن نتایج انتخابات اصلی ترین و البته بزرگ ترین دروغ رسماً منتشر می شود؛ ادعای تقلب. موسوی نخستین بیانیه خود را صادر می كند. "نتایج بهت آور "، "بازی بزرگ "، "خیانت به آراء مردم " و "مبارزه با شورش دروغ " كلید واژه های این بیانیه هستند.
او تأكید می كند تسلیم این صحنه سازی خطرناك نخواهد شد. محتشمی پور- رئیس كمیته موسوم به صیانت از آراء- مدعی می شود به دلیل تخلفات گسترده ناظران و مجریان در مراحل مختلف رأی گیری و شمارش آرا، انتخابات 22 خرداد باطل است.
او در پاسخ به این سأال كه اگر شورای نگهبان به این درخواست (ابطال انتخابات) توجه نكنند چه خواهید كرد گفت: این اقدام اولیه ما است و در صورت عدم توجه مراحل بعدی اعتراض را انجام می دهیم. همانگونه كه از سخنان محتشمی پور هم پیداست، تقلب اسم رمز آشوب ها و اغتشاش های پیش رو بود.

3 - پروژه 72 كشته
ستادهای موسوی و كروبی با ارائه لیستی مدعی می شوند در اغتشاشات پس ازانتخابات 72 نفر كشته شده اند. این لیست مجعول اولین بار در سایت حزب مشاركت منتشر و از آنها به عنوان "72 شهید جنبش سبز " نام برده می شود.
تحقیقات بعدی نشان می دهد این لیست دروغی بیش نبوده و مدعیانش برای رساندن آن به عدد خاص 72- تداعی كننده تعداد شهدای كربلا!- به هر حیله ای از گنجاندن اسامی كسانی كه هویت واقعی ندارند تا متوفیان عادی متوسل شده اند.
البته چند نفر از شهدای ادعایی فتنه سبز نیز زنده شدند. گردانندگان این تئاتر سیاه برای لاپوشانی افتضاح خود، مدعی شدند این ترفند نظام برای مخدوش كردن لیست شهدا و بدنام كردن ما بوده است!

4 - خس و خاشاك
مدعیان تقلب برای گرم نگه داشتن تنور اغتشاش و آشوب نیاز به تهییج و غبارآلودگی فضا داشتند و برای این منظور چه چیزی بهتر از القای این موضوع كه نه تنها رأی شما را دزدیده اند بلكه به شما توهین هم می كنند.
در همین راستا موجی از تبلیغات رسانه ای با این مضمون به راه می افتد؛ احمدی نژاد، كسانی را كه به فردی غیر از وی رأی داده اند، خس و خاشاك خوانده است. اما اصل ماجرا چه بود؟
احمدی نژاد عصر روز یكشنبه 24 خرداد در تجمع هوادارانش در میدان ولی عصر تهران، طی سخنان خود حساب اغتشاشگران را از هواداران نامزدها جدا كرد و آشوبگران را "خس و خاشاك " نامید؛ "در انتخابات ایران 40 میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین كننده اصلی بوده اند. حالا چهار تا خس و خاشاك این گوشه ها كاری می كنند بدانید این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنان نخواهد گذاشت. 70 میلیون ملت ایران و 40 میلیون شركت كننده در انتخابات همه عزیزند، همه ملت ایرانند و همه همدلند و دولت خادم همه آنان و در خدمت همه آنهاست. رقابت ها به پایان رسید و دوره دوستی ها و ساختن ها آغاز شد. "

5 - كروبی نامه
هفتم مرداد ماه، مهدی كروبی با ارسال نامه ای برای هاشمی رفسنجانی ادعاهای عجیب و غریبی را مطرح می كند. نویسنده در نامه خود از شنیده هایی مبنی بر شكنجه های وحشتناك و تجاوز به معترضین دستگیر شده خبر می دهد.
انتشار این نامه موجی از التهاب را در كشور آفریده و با استقبال و مانور تبلیغاتی گسترده رسانه های غرب مواجه می شود. كروبی می گوید مستندات كافی برای اثبات ادعاهای خود دارد و اگر خلاف آن ثابت شد رسماً از ملت عذرخواهی خواهد كرد. دستگاه های مسئول كشور و در رأس آنها قوه قضائیه رسیدگی به این ادعاها را در دستور كار خود قرار می دهند. كمیته سه نفره- ابراهیم رئیسی معاون اول رئیس قوه قضائیه، محسنی اژه‌ای دادستان كل كشور و علی خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه- مأمور تحقیق می شوند.
21 شهریور ماه گزارش مبسوط این كمیته منتشر و مشخص می شود ادعاهای كروبی صحت نداشته است. كروبی می گوید در نامه اش نگفته چنین رویدادهایی حتماً اتفاق افتاده بلكه شنیده های خود را نقل كرده است. او به قول خود مبنی بر عذرخواهی از ملت نیز عمل نمی كند. نگارش نامه خطاب به هاشمی به جای نهادهای مسئول نیز از دیگر نكات قابل تأمل در كروبی نامه است.

6 - گزارش یك مرگ
عصر شنبه 30 خرداد، در خیابان كارگر شمالی، تقاطع خیابان شهید صالحی و كوچه خسروی قتلی رخ داد كه حواشی بسیاری را به دنبال داشت. در این ماجرا خانم ندا آقا سلطان به ضرب گلوله كشته شد.
بلافاصله پس از این اتفاق، فیلم آن با نام "گزارش یك مرگ در تهران " از شبكه های خارجی به طور گسترده پخش و موج جدیدی از تبلیغات ضد ایرانی آغاز شد. چند روز بعد آرش حجازی - به عنوان شاهد ماجرا - در مصاحبه با بی بی سی انگشت اتهام را به سوی نظام نشانه رفت. در مورد این قتل و ادعاهای آرش حجازی زوایای پنهان فراوان و سوالات زیادی وجود دارد.
چرا یك دوربین فیلمبرداری باید ندا را حدود یك ساعت تعقیب كند؟ آیا ورود حجازی چند روز قبل از این ماجرا به تهران، حاضر بودنش در محل و بازگشت سریع وی به انگلیس را می توان اتفاقی دانست؟ حجازی مدعی است حاضران در صحنه، ضارب را گرفتند اما او را رها كردند! پس چرا هیچ فیلم و عكسی از وی و اسلحه اش وجود ندارد؟ (در حالی كه چند فیلم از زوایای مختلف از صحنه قتل ضبط و پخش شده است).
گذشت زمان و برخی موضوعات - مانند اعطای بورسیه تحصیلی به نام ندا از سوی دانشگاه آكسفورد، تلاش تایم برای معرفی مقتول به عنوان چهره برتر سال 2009 و ... بیش از پیش زوایای تاریك و دست های پشت پرده این سناریو سیاه را روشن می كند البته از مسببان اصلی این جنایت و جنایات مشابه كه با طرح ادعای دروغین تقلب باعث به زمین ریخته شدن خون تعدادی از هموطنانمان شدند نباید غافل شد.

7 - سومین متفكر جهان
انتخاب همسر میرحسین موسوی ازسوی نشریه ای وابسته به محافل صهیونیستی به عنوان سومین متفكر جهان در سال 2009 را می توان یكی از مضحك ترین دروغ های این سال نیز دانست.
نشریه "فارین پالیسی " در توضیح خود درباره این انتخاب نوشته است: دلیل معرفی زهرا رهنورد به عنوان سومین متفكر جهان آن است كه او نقشی اساسی در برانگیختن معترضین و حوادث پس از انتخابات ایران داشته است. هنگامی كه این نشریه با موج سنگینی از پرسش ها و سرزنش ها روبرو شد، سوزان گلاسر دبیر اجرایی فارن پالیسی اعتراف كرد این انتخاب پایه علمی و منطقی ندارد و بیشتر جنبه نمادین دارد.
درباره میزان صحت این انتخاب همین بس كه رهنورد در توضیح دلایل تقلب گسترده در انتخابات و پیروزی همسرش گفته بود؛ من لر و همسرم ترك است. مگر می شود ترك ها به فرزندشان و لرها به دامادشان رای ندهند؟!

8 - نمازجمعه اولی ها
نمازجمعه 26 تیرماه تهران به امامت هاشمی رفسنجانی برگزار شد. جریان موسوم به سبز از مدت ها پیش از آن با تبلیغات گسترده معترضین را به حضور گسترده در این نمازجمعه دعوت كردند و آن را "نمازجمعه سبز " نامیدند. نكته جالب اینكه شبكه های ضدانقلاب ماهواره ای برای نخستین بار طی 30 سال گذشته به تبلیغ نمازجمعه پرداختند و برخی سایت های همسو نیز آداب آن را آموزش دادند!
اگر چه خطیب جمعه در روز مورد اشاره اغلب سخنانی كه گفت با استقبال جریان فتنه روبرو شد و با سوت و كف مورد تایید قرار گرفت اما حضور شكننده و برخی رفتارها و حركت های هواداران فتنه سبز موجبات سرافكندگی سران این جریان شد.
هنگام اقامه نماز عده زیادی از سبزها فقط تماشاچی بودند، تعدادی هم نمازجمعه مختلط خواندند و بعضی هم لازم ندیدند كفش های خود را هنگام نماز در بیاورند. مجموعه رویدادهای آن روز راستین بودن "نمازجمعه سبز " و ماهیت فتنه را روشن تر كرد. سبزهای شركت كننده در این مراسم به "نمازجمعه اولی ها " معروف شدند.

9 - اعتراف با قرص
دهم مرداد ماه اولین جلسه متهمان حوادث پس از انتخابات برگزار شد و در ادامه موجی از فرافكنی و لجن پراكنی برای تحت الشعاع قرار دادن دادگاه و اعترافات متهمان از سوی رسانه های غربی و برخی چهره های داخلی آغاز شد. شاه بیت همه ادعاها این بود؛ این اعترافات تحت شكنجه بوده است.
برای نمونه دفتر هاشمی و همچنین مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه ای عنوان داشت: "معلوم نیست چنین مطالبی در چه شرایط و ملاحظاتی بیان شده است. "موسوی هم اعترافات متهمان را حاصل رنج آنان در مدت حبس و اجبار اعتراف گیران و شكنجه گران آنان خواند.
برخی نشریات داخلی نیز مدعی شدند به متهمان قرص های روانگردان خورانده شده و حرف های آنها تحت تاثیر این داروها بوده است. هر چند در همان ایام برخی متهمان - مانند ابطحی و عطریان فر - این ادعاها را كاملا رد كرده و اهانت آمیز خواندند اما این موضع گیری های صریح هم با انكار مدعیان روبرو شد.
مدتی بعد اغلب چهره های سرشناس بازداشت شده، آزاد شدند اما حتی در دیدارهای خصوصی با سران فتنه هم چیزی برخلاف حرف های خود در دادگاه نگفتند و حرفی از شكنجه و اعتراف تحت فشار به میان نیاوردند.

10 - سبز بی ریشه
موسوی و تیم او پیش از انتخابات با یك برنامه حساب شده سعی كردند جریان خود را جریانی اصیل، دینی و ارزش دار معرفی كنند. انتخاب رنگ سبز - با توجه به جایگاه آن در باورهای عمومی - و طرح شعارهایی مانند الله اكبر، یا حسین میرحسین، "نخست وزیر امام "، و ... در همین راستا قابل ارزیابی و تامل است.
البته گردانندگان صحنه در ابتدای امر با همین ترفند موفق شدند چنین باوری را در اذهان لایه هایی از جامعه وارد كنند اما به مرور زمان، رویدادهای بعدی توخالی بودن این شعارها را روشن كرد.
در ادامه شعارهای انقلابی و مذهبی جای خود را به این شعارها دادند؛ "نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران "، "استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی "، "فلسطینو رها كن، فكری به حال ما كن، " "چوب، چماق، بسیجی دیگر اثر ندارد و ... "
البته حرمت شكنی و گستاخی به همین جا ختم نشد و كار مدعیان خط امام و نخست وزیر امام به جایی رسید كه بر اثر تحریكات و سكوت‌های تشویق آمیز آنان، در اهانتی شنیع عكس حضرت امام(ره) پاره شده و به آتش كشیده شد.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
پنج شنبه 27/12/1388 - 12:21 - 0 تشکر 190629

چرا فقط ده تاش رو نوشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

پنج شنبه 27/12/1388 - 21:26 - 0 تشکر 190702

بسم الله
من قبلاً مطالبی در همین مورد زدم اما بعدش که متوجه شدم این بحث موجوده درخواست حذفش رو دادم.
یکی از دوستان چندتا اشکال به این مباحث داشت که تو تاپیک قبلی درج شده بود اما از آنجا که تاپیک حذف شده بهتره همینجا به اون شبهات پرداخته بشه

پنج شنبه 27/12/1388 - 21:43 - 0 تشکر 190713

صدرا:
از توجهت ممنون/ولی مطلب من به دلایل دیگری حذف شده بود(فقط جه اطلاع)
یک توشیه:
باید صف بندی کرد/همه را نمی شود در یک غالب ریخت و در موردشان قضاوت کرد/منظور از فتنه گر چیست؟حامی موسوی؟پس من هم فتنه گرم و افتخار می کنم.
---
روش شما هم بهتر بود به صورت موردی/من نمی خواستم جوابی به این مطالب بدم (نه این که جوابی نباشد)اما چون اشاره ای کردید گفتم چند نکته رو عرض کنم.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 3/1/1389 - 3:48 - 0 تشکر 191249

4siamak گفته است :
[quote=4siamak;423165;190713]باید صف بندی کرد/همه را نمی شود در یک غالب ریخت و در موردشان قضاوت کرد/منظور از فتنه گر چیست؟حامی موسوی؟پس من هم فتنه گرم و افتخار می کنم.
---
روش شما هم بهتر بود به صورت موردی/من نمی خواستم جوابی به این مطالب بدم (نه این که جوابی نباشد)اما چون اشاره ای کردید گفتم چند نکته رو عرض کنم.

خوب ظاهرا فتنه گران همان هایی هستند که این 10 دروغ را ساختند... مگر شما هم از این دروغها ساختید؟

به زور هم که نمیشود مردم را صف بندی کرد... پندار و گفتار و کردار افراد است که صفشان را مشخص می کند

دوشنبه 9/1/1389 - 7:2 - 0 تشکر 192003

الان دوصف بیشتر نداریم

انقلابی     ضدانقلابی

پنج شنبه 10/4/1389 - 19:21 - 0 تشکر 208588

بسم رب المهدی
اینا کلا وجودشون دروغه
اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی