• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 840)
دوشنبه 24/12/1388 - 20:15 -0 تشکر 190149
مهدی هاشمی قابل استرداد است

جمعی از كارشناسان حقوقی بر حضور مهدی هاشمی برای پاسخگویی به اتهامات و همچنین قابل استرداد بودن وی از كشور محل اقامت تأكید كردند.
به گزارش فارس «فرهاد تجری» نایب رئیس كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج طولانی مدت مهدی هاشمی از كشور گفت: استرداد مجرمین تابع مؤلفه های خاصی است و بیشتر مربوط به حوزه حقوق بین الملل می شود ولی در هر صورت می توان در صورتی كه قرائن متقن درباره مجرمیت فردی باشد، از كشور محل اقامت فرد درخواست استرداد كرد. وی افزود: اگر به اتهاماتی كه در خصوص مهدی هاشمی مطرح است رسیدگی شده و دلایل و قرائن قوی علیه وی وجود داشته باشد، در این صورت وی قابل استرداد و مطالبه از كشور محل اقامت فعلی خود است.
صفرعلی مرادی كارشناس مسائل حقوقی هم با بیان اینكه پس از احضار متهم و عدم مراجعت وی، دادگاه می تواند به صورت غیابی پرونده را رسیدگی كند و اگر جرمش مشهود شود می تواند حكم صادر كند، تصریح كرد: در این صورت قوه قضائیه می تواند از مراجع قضایی آن كشوری كه متهم در آن حضور دارد، درخواست كند كه وی را تحویل دهد.
حجت الاسلام علیرضا شجاعی دیگر كارشناس مسائل حقوقی نیز با اشاره به اینكه متهم باید برای انجام تحقیقات شخصاً حضور داشته باشد عنوان كرد: مهدی هاشمی باید برای بررسی پرونده خود از انگلستان باز گردد و در این مرحله وكیل وی نمی تواند به جای او حاضر شود.
عطاءالله بیگدلی هم كه از كارشناسان این حوزه است در همین خصوص اضافه كرد: دادستانی باید عناوین اتهامی فرزندان هاشمی را رسانه ای كرده و اعلام كند كه به این نتیجه رسیده است كه حضور مهدی هاشمی لازم است یا خیر.

دوشنبه 24/12/1388 - 20:48 - 0 تشکر 190155

چرا قوه قضاییه دادگاه تشکیل نمی دهد؟؟منتظر چیست؟//فوقش رای غیابی می دهند!
هنوز نه به دار نه به بار می گویند استرداد!!!//
به نظر می رسد که این فقط حربه ی فشار است.//
آیا شما نمی پرسید چرا بعد از 5 سال از ادعا های آقای احمدی نژاد هنوز دادگاهی تشکیل نشده؟مگر هاشمی با دیگران فرق دارد؟یا قوه قضاییه مستقل و پاک نیست یا ادعا ها پوچ است.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

دوشنبه 24/12/1388 - 21:34 - 0 تشکر 190169

4siamak گفته است :
[quote=4siamak;423165;190155]چرا قوه قضاییه دادگاه تشکیل نمی دهد؟؟منتظر چیست؟//فوقش رای غیابی می دهند!
هنوز نه به دار نه به بار می گویند استرداد!!!//
به نظر می رسد که این فقط حربه ی فشار است.//
آیا شما نمی پرسید چرا بعد از 5 سال از ادعا های آقای احمدی نژاد هنوز دادگاهی تشکیل نشده؟مگر هاشمی با دیگران فرق دارد؟یا قوه قضاییه مستقل و پاک نیست یا ادعا ها پوچ است.

بسم الله

سلام به همه مخصوصاً آقا سیامک عزیز

در مورد تشکیل دادگاه حضور متهم از ضروریات است مگه اینکه متهم ...

اما در مورد ادعای آقای احمدی نژاد باید به عرض برسونم که آقای هاشمی از خیلی وقت پیش ها پرونده داشتند. وزارت اطلااعات در سالهای دهه هفتاد در پی کشف خلاف های این آقازاده برمیاید ، البته در آن زمان فردی که مسولیت این اقدام را داشته با دستور جناب فلاحیان از وزارت اخراج می شوند. و هزار ماجرای دیگر که نمی شود گفت.

اما در مورئ فرق هاشمی با سایرین ، نظر ما ها هم همینه که نباید فرقی بین ایشون و بقیه باشه و مثل بقیه ایشون هم محاکمه بشه و این آزمایشی برای پاک بودن قوه قضاییه به حساب میادش. که امیدواریم از این امتحان سربلند بیرون بیاد و خدایی نکرده در پیشگاه خداوند شرمنده خون هزاران شهید انقلاب نشه.

شما هم دعا کنید

دوشنبه 24/12/1388 - 22:42 - 0 تشکر 190186

من می گم که نباید از این موضوع بهره برداری سیاسی کرد و به نظر من عده ای این موضوع را هز چند مدتی مطرح می کنند تا از ان بهره برداری کنند و بعد آن را مسکوت می گذارند تا موقعی دیگر/چرا؟چون قوه قضاییه مستقل نیست!/
در مورد دادگاه:دادستانی ایشان را احضار کند اگر نیامد حکم غیابی یا...//
نمی دانم این مسائل 5 سال به طول می انجامد؟؟//
یعنی از دهه ی 70 یک دادگر در این مملکت اسلامی نبوده؟؟//
مگر ایشان چند وقته در خارج هستند؟؟؟تا چند ماه پیش که بودند!چرا سخنی نبود؟چرا شب انتخابات؟؟چرا وقتی که موضع آقای هاشمی با شما ها فرق می کند؟؟//
چرا پرونده ای برای آقای ناطق مطرح نمی کنید؟؟(منظره ها را که یادتان نرفته؟)
سخن بسیار است اما همین قدر هم احتمالا به باقی نمی ماند

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 25/12/1388 - 3:52 - 0 تشکر 190201

حال زمان کف روی اب رو می بره معلوم میشه حق کجاست با طل کجاست...خدا خودش امور مومنین رو اصلاح می کنه همون جوری که به صلاح مومناست...واسم دعا کنید

سه شنبه 25/12/1388 - 15:22 - 0 تشکر 190297


واقعا" این بحث چی میگه؟

به این جملات خود مطلب نگاه کنید:

دادستانی باید عناوین اتهامی فرزندان هاشمی را رسانه ای كرده و اعلام كند كه به این نتیجه رسیده است كه حضور مهدی هاشمی لازم است یا خیر.

 یعنی هنوز بررسی نشده که حضورش لازم است یا خیر!!!بعضی ها از استرداد حرف می زنند!!

----

مثلا من شکایتی را در مورد شما به دادگاه ارسال می کنم/اول باید دید دلایل و مدارکم در چه حد است اگر در حد پذیرش بود شما احضار می شوید!!نه این که هرکس حرفی زد باید طرف را احضار کرد تا پاسخ گو باشد!!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 25/12/1388 - 15:37 - 0 تشکر 190305


بسم الله

دوست عزیز جناب سیامک سلام

از اینکه سعی در پی گیری روشمند این بحث نموده اید خوشحالم.

این یک بحث حقوقیست که رسانه ای کردن درست است یا نه و ایا می تواند ابزاری باشد برای نیل به تحقق یک هدف یا خیر.

اینگونه بحث ها بریا روشن کردن همین موارد است.

چهارشنبه 26/12/1388 - 17:1 - 0 تشکر 190494

هیچ اتهامی متوجه ایشان نیست...مطمئنم

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

چهارشنبه 26/12/1388 - 19:33 - 0 تشکر 190522

tanbure_hag گفته است :
[quote=tanbure_hag;429704;190494]هیچ اتهامی متوجه ایشان نیست...مطمئنم

انشاء الله که اینجوری باشه

ولی دادستان و شواهد و قرائن چیزه دیگه ای میگن

چهارشنبه 26/12/1388 - 19:38 - 0 تشکر 190525

خب اگه چیزه دیگه میگه محاکمه کنن علنی...ما هم بی صبرانه منتظر محاکمه ی برخی افراد هستیم البته بعد از این 4 سال

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

چهارشنبه 26/12/1388 - 20:29 - 0 تشکر 190540

رهبر :مهدی هاشمی را باید از راه‌های دیگر به ایران آورد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پاسخ به این سوال هم که اتهامات مطروحه در قوه قضائیه برای مهدی و فائزه هاشمی مربوط به بعد از انتخابات است یا اتهامات قبل از انتخابات را هم در بر می‌گیرد؟، اظهار داشت: قاعدتا باید تمام اتهامات آنان را در بر بگیرد.

محمد تقی رهبر، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در گفت‌وگو با شبکه ایران با اشاره به اظهارات وزیر دادگستری مبنی بر تشکیل پرونده برای مهدی و فائزه هاشمی رفسنجانی، گفت: اتهامات فرزندان آقای هاشمی در قوه‌ قضائیه در دست بررسی است.

او افزود: اقدام بعدی قوه‌قضائیه پس از تشکیل پرونده، احضار متهمان است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اسلام فرزند مسئول و غیر مسئول در برابر قانون هیچ تفاوتی ندارند، اظهار داشت: زمانی که دستگاه قضایی فرزندان آقای هاشمی را احضار می‌کند باید بلافاصله حاضر شوند تا به اتهاماتشان رسیدگی شود.

رهبر در پاسخ به این سوال که با توجه به حضور مهدی هاشمی در کشور انگلیس وظیفه دستگاه قضا چیست، گفت: آقای هاشمی که گفته است اگر دادگاه بخواهد پسرش بر‌می‌گردد اما اگر برنگشت راه‌های قانونی زیادی وجود دارد که باید از آن طریق اقدام کرد.

وی در پاسخ به این سوال هم که اتهامات مطروحه در قوه قضائیه برای مهدی و فائزه هاشمی مربوط به بعد از انتخابات است یا اتهامات قبل از انتخابات را هم در بر می‌گیرد؟، اظهار داشت: قاعدتا باید تمام اتهامات آنان را در بر بگیرد.

گفتنی است که مرتضی بختیاری، وزیر دادگستری، روز گذشته با اشاره به خواست عامه مردم برای رسیدگی به اتهامات مهدی و فائزه هاشمی تصریح کرد: پرونده برای مهدی و فائزه هاشمی تشکیل شده است.

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی