انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 777)
سه شنبه 18/12/1388 - 16:42 -0 تشکر 189108

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
چهارشنبه 19/12/1388 - 8:43 - 0 تشکر 189202

وصیت اینجانب به آن طایفه از روحانیون و روحانی نماها كه با انگیزه های مختلف با جمهوری اسلامی و نهادهای آن مخالفت می كنند و وقت خود راوقف براندازی آن می نمایند و با مخالفان توطئه گر و بازیگران سیاسی كمك ، وگاهی به طوری كه نقل می شود با پولهای گزافی كه از سرمایه داران بیخبر از خدادریافت برای این مقصد می كنند كمكهای كلان می نمایند، آن است كه شماها طرفی از این غلطكاریها تاكنون نبسته و بعد از این هم گمان ندارم ببندید. بهتر

آن است كه اگر برای دنیا به این عمل دست زده اید - و خداوند نخواهد گذاشت كه شما به مقصد شوم خود برسید - تا در توبه باز است از پیشگاه خداوند عذربخواهید و با ملت مستمند مظلوم هم صدا شوید و از جمهوری اسلامی كه بافداكاریهای ملت به دست آمده حمایت كنید، كه خیر دنیا و آخرت در آن است .گرچه گمان ندارم كه موفق به توبه شوید.

A.A
پنج شنبه 20/12/1388 - 14:36 - 0 تشکر 189394

آن قدر كه اسلام از این مقدسین روحانی نما ضربه خورده است‚ از هیچ قشر دیگر نخورده است و نمونه بارز آن مظلومیت و غربت امیر المومنین علیه السلام كه در تاریخ روشن است. بگذارم و بگذرم و ذائقه ها را بیش از این تلخ نكنم. ولی طلاب جوان باید بدانند كه پرونده تفكر این گروه همچنان باز است و شیوه مقدس مآبی و دین فروشی عوض شده است. شكست خوردگان دیروز‚ سیاست بازان امروز شده اند. آنها كه به خود اجازه ورود در امور سیاست را نمی دادند‚ پشتیبان كسانی شدند كه تا براندازی نظام و كودتا جلو رفته بودند.* صحیفه نور ج 21 ص92
------
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8803160586

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 13/11/1389 - 14:22 - 0 تشکر 278950

4 آبان 1343 شمسی / 20 جمادى الثانى 1384 قمری
مكان: قم‌
موضوع: قیام علیه تصویب لایحه كاپیتولاسیون و اعلام عزاى عمومى‌
حضار: روحانیون، طلاب، بازاریان، دانشگاهیان، اهالى قم و سایر شهرستانها


بسم اللَّه الرحمن الرحیم‌
انا للَّه و انا الیه راجعون‌

عید ایران را عزا كردند
من تأثرات قلبى خودم را نمى‌توانم اظهار كنم. قلب من در فشار است. این چند روزى كه مسائل اخیر ایران را شنیده‌ام خوابم كم شده است [گریه حضار]. ناراحت هستم [گریه حضار]. قلبم در فشار است [گریه حضار]. با تأثرات قلبى روزشمارى مى‌كنم كه چه وقت مرگ پیش بیاید [گریه شدید حضار]. ایران دیگر عید ندارد [گریه حضار]. عید ایران را عزا كرده‌اند [گریه حضار]؛ عزا كردند و چراغانى كردند [گریه حضار]؛ عزا كردند و دسته جمعى رقصیدند [گریه حضار]. ما را فروختند، استقلال ما را فروختند، و باز هم چراغانى كردند؛ پایكوبى كردند. اگر من به جاى اینها بودم این چراغانیها را منع مى‌كردم؛ مى‌گفتم بیرق سیاه بالاى سر بازارها بزنند [گریه حضار]؛ بالاى سر خانه‌ها بزنند؛ چادر سیاه بالا ببرند. عزت ما پایكوب شد؛ عظمت ایران از بین رفت؛ عظمت ارتش ایران را پایكوب كردند.

تشریح قانون كاپیتولاسیون
قانونى در مجلس بردند؛ در آن قانونْ اولًا ما را ملحق كردند به پیمان وین؛ و ثانیاً الحاق كردند به پیمان وین [تا] مستشاران نظامى، تمام مستشاران نظامى امریكا با خانواده‌هایشان، با كارمندهاى فنى‌شان، با كارمندان ادارى‌شان، با خدمه‌شان، با هر كس‌كه بستگى به آنها دارد، اینها از هر جنایتى كه در ایران بكنند مصون هستند! اگر یك خادم امریكایى، اگر یك آشپز امریكایى، مرجع تقلید شما را در وسط بازار ترور كند، زیر پا منكوب كند، پلیس ایران حق ندارد جلوى او را بگیرد! دادگاههاى ایران حق ندارند محاكمه كنند، بازپرسى كنند، باید برود امریكا! آنجا در امریكا اربابها تكلیف را معین كنند!
دولت سابق این تصویب را كرده بود و به كسى نگفت. دولت حاضر این تصویبنامه را در چند روز پیش از این برد به مجلس و در چند وقت پیش از این به سنا بردند و با یك قیام و قعود مطلب را تمام كردند، و باز نفسشان درنیامد.

در این چند روز، این تصویبنامه را بردند به مجلس شورا و در آنجا صحبتهایى كردند، مخالفتهایى شد، بعضى از وكلاى آنجا هم مخالفتهایى كردند، صحبتهایى كردند لكن مطلب را گذراندند؛ با كمال وقاحت گذراندند! دولت با كمال وقاحت از این امر ننگین طرفدارى كرد! ملت ایران را از سگهاى امریكا پست تر كردند. اگر چنانچه كسى سگ امریكایى را زیر بگیرد، بازخواست از او مى‌كنند؛ لكن، اگر شاه ایران یك سگ امریكایى را زیر بگیرد بازخواست مى‌كنند؛ و اگر چنانچه یك آشپز امریكایى شاه ایران را زیر بگیرد، مرجع ایران را زیر بگیرد، بزرگتر مقام را زیر بگیرد، هیچ كس حق تعرض ندارد! چرا؟ براى اینكه مى‌خواستند وام بگیرند از امریكا! امریكا گفت این كار باید بشود- لا بد این جور است- بعد از سه- چهار روز، یك وام دویست میلیون، دویست میلیون دلارى، تقاضا كردند. دولت تصویب كرد دویست میلیون دلار در عرض پنج سال به دولت ایران بدهند و در عرض ده سال سیصد میلیون بگیرند! مى‌فهمید یعنى چه؟ دویست میلیون دلار، هر دلارى هشت تومان در عرض پنج سال وام بدهند به دولت ایران براى نظام، و در عرض ده سال سیصد میلیون- آن طور كه حساب كردند- سیصد میلیون دلار از ایران بگیرد؛ یعنى صد میلیون دلار، یعنى هشتصد میلیون تومان ازایران در ازاى این وام نفع بگیرند! مع ذلك، ایران خودش را فروخت براى این دلارها! ایرانْ استقلال ما را فروخت؛ ما را جزء دوَل مستعمره حساب كرد؛ ملت مسْلم ایران را پست تر از وحشیها در دنیا معرفى كرد، در ازاى وام دویست میلیون كه سیصد میلیون دلار پس بدهند! ما با این مصیبت چه بكنیم؟ روحانیون با این مطالب چه بكنند؟ به كجا پناه ببرند؟ عرض خودشان را به چه مملكتى برسانند؟

سایر ممالك خیال مى‌كنند كه ملت ایران است؛ این ملت ایران است كه این قدر خودش را پست كرده است؛ نمى‌دانند این دولت ایران است؛ این مجلس ایران است. این مجلسى است كه ارتباط به ملت ندارد؛ این مجلس، مجلس سرنیزه است! این مجلس چه ارتباطى به ملت ایران دارد. ملت ایران به اینها رأى ندادند. علماى طراز اول، مراجع- بسیارى‌شان- تحریم كردند انتخابات را؛ ملت تبعیت كرد از اینها، رأى نداد لكن زور سرنیزه اینها را آورد بر این كرسى نشاند.

ادامه در پاسخ بعدی

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
چهارشنبه 13/11/1389 - 14:23 - 0 تشکر 278953

توطئه قطع نفوذ روحانیون‌
در یكى از كتابهاى تاریخى كه امسال به طبع رسیده است و به بچه‌هاى ما تعلیم مى‌شود این است كه، بعد از اینكه یك مسائل دروغى را نوشته است، آخرش نوشته است كه معلوم شد كه قطع نفوذ روحانیت، قطع نفوذ روحانیون، در رفاه حال این ملت مفید است! رفاه حال ملت به این است كه روحانیون را از بین ببرند! همین طور است. اگر نفوذ روحانیون باشد نمى‌گذارد این ملتْ اسیر انگلیسْ یكوقت باشد؛ اسیر امریكا یكوقت باشد. اگر نفوذ روحانیین باشد نمى‌گذارد كه اسرائیل قبضه كند اقتصاد ایران را! نمى‌گذارد كه كالاهاى اسرائیل در ایران بدون گمرك فروخته بشود! اگر نفوذ روحانیین باشد نمى‌گذارد كه اینها سر خود یك همچو قرضه بزرگى را به گردن ملت بگذارند. اگر نفوذ روحانیون باشد نمى‌گذارد این هرج و مرجى كه در بیت المال هست بشود. اگر نفوذ روحانیین باشد نمى‌گذارد كه هر دولتى هر كارى مى‌خواهد انجام بدهد و لو صد در صد بر ضد ملت باشد. اگر نفوذ روحانیین باشد نمى‌گذارد كه مجلس به این صورت مبتذل‌درآید. اگر نفوذ روحانیین باشد نمى‌گذارد كه مجلس با سرنیزه درست بشود تا این فضاحت از آن پیدا بشود. اگر نفوذ روحانیین باشد نمى‌گذارد كه دختر و پسر با هم در آغوش هم كشتى بگیرند- چنانچه در شیراز شده است! اگر نفوذ روحانیون باشد نمى‌گذارد كه دخترهاى معصوم مردم زیر دست جوانها در مدارس باشند. اگر نفوذ روحانیون باشد نمى‌گذارد كه زنها را در مدرسه مردها ببرند، مردها را در مدرسه زنها ببرند و فساد راه بیندازند. اگر نفوذ روحانیون باشد توى دهن این دولت مى‌زنند! توى دهن این مجلس مى‌زنند، و وكلا را از مجلس بیرون مى‌كنند. اگر نفوذ روحانیون باشد تحمیل نمى‌تواند بشود، یك عده از وكلا بر سرنوشت یك مملكتى حكومت كنند. اگر نفوذ روحانیون باشد نمى‌گذارند یك دست نشانده امریكایى این غلطها را بكند؛ بیرونش مى‌كنند از ایران. نفوذ روحانى مضر به حال ملت است؟! نخیر، مضر به حال شماست! مضر به حال شما خائنهاست، نه مضر به حال ملت. شما دیدید با نفوذ روحانى نمى‌توانید هر كارى را انجام بدهید، هر غلطى را بكنید، مى‌خواهید نفوذ روحانى را از بین ببرید. شما گمان كردید كه با صحنه‌سازیها مى‌توانید كه بین روحانیون اختلاف بیندازید؟ نمى‌شود؛ این خواب باید در مرگ براى شما حاصل بشود! نمى‌توانید همچو كارى را انجام بدهید. روحانیون با هم هستند. من باز تمام روحانیین را تعظیم مى‌كنم؛ دست تمام روحانیین را مى‌بوسم. آن روز اگر دست مراجع را بوسیدم، امروز دست طلاب را هم مى‌بوسم [گریه حضار]. من امروز دست بقال را هم مى‌بوسم {گریه شدید حضار}

اعلام خطر!
آقا، من اعلام خطر مى‌كنم! اى ارتش ایران، من اعلام خطر مى‌كنم! اى سیاسیون ایران، من اعلام خطر مى‌كنم! اى بازرگانان ایران، من اعلام خطر مى‌كنم! اى علماى ایران، اى مراجع اسلام، من اعلام خطر مى‌كنم! اى فضلا، اى طلاب، اى مراجع، اى آقایان، اى نجف، اى قم، اى مشهد، اى تهران، اى شیراز، من اعلام خطر مى‌كنم!

خطردار است. معلوم مى‌شود زیر پرده‌ها چیزهایى است و ما نمى‌دانیم. در مجلس گفتند نگذارید پرده‌ها بالا برود! معلوم مى‌شود براى ما خوابها دیده‌اند! از این بدتر چه خواهند كرد؟ نمى‌دانم، از اسارت بدتر چه؟ از ذلت بدتر چه؟ چه مى‌خواهند با ما بكنند؟ چه خیالى دارند اینها؟ این قرضه دلار چه به سر این ملت مى‌آورد؟ این ملت فقیر [پس از] ده سال هشتصد میلیون تومان نفع پول به امریكا بدهد؟! در عین حال ما را بفروشید براى یك همچو كارى؟!

مملكت در اشغال امریكا
نظامیهاى امریكا و مستشارهاى نظامى امریكایى به شما چه نفعى دارند؟ آقا! اگر این مملكت اشغال امریكاست، پس چرا این قدر عربده مى‌كشید؟! پس چرا این قدر دم از «ترقى» مى‌زنید؟! اگر این مستشارها نوكر شما هستند، پس چرا از اربابها بالاترشان مى‌كنید؟! پس چرا از شاه بالاترشان مى‌كنید؟! اگر نوكرند، مثل سایر نوكرها با آنها عمل كنید. اگر كارمند شما هستند، مثل سایر ملل كه با كارمندانشان عمل مى‌كنند، شما هم عمل كنید. اگر مملكت ما اشغال امریكایى است پس بگویید! پس ما را بردارید بریزید بیرون از این مملكت! چه مى‌خواهند با ما بكنند؟ این دولت چه مى‌گوید به ما؟ این مجلس چه كرد با ما؟ این مجلس غیر قانونى، این مجلس محرَّم این مجلسى كه به فتوا و به حكم مراجع تقلید تحریم شده است، این مجلسى كه یك وكیلش از ملت نیست، این مجلسى كه- به ادعا- هى مى‌گویند ما! ما! هى ما از «انقلاب سفید» آمدیم! آقا كو این «انقلاب سفید»؟! پدر مردم را درآوردند! آقا من مطلعم؛ خدا مى‌داند كه من رنج مى‌برم؛ من مطلعم از این دهات؛ من مطلعم از این شهرستانهاى دورافتاده؛ از این قم بدبخت [گریه حضار]. من مطلعم از گرسنگى خوردن مردم؛ از وضع زراعت مردم.

سكوت، گناهى كبیره‌
آقا فكرى بكنید براى این مملكت؛ فكرى بكنید براى این ملت. هى قرض روى‌قرض بیاورید؟! هى نوكر بشوید! البته دلارْ نوكرى هم هست! دلارها را شما مى‌خواهید استفاده كنید، نوكریش را ما بكنیم! اگر ما زیر اتومبیل رفتیم، كسى حق ندارد به امریكایى‌ها بگوید بالاى چشمت ابرو! لكن شماها استفاده‌اش را بكنید؛ مطلب این طور است. نباید گفت اینها را؟ آن آقایانى كه مى‌گویند كه باید خفه شد، اینجا هم باید خفه شد؟ اینجا هم خفه بشویم؟ ما را بفروشند و خفه بشویم؟! قرآن ما را بفروشند و خفه بشویم؟ و اللَّه، گناهكار است كسى كه داد نزند؛ و اللَّه، مرتكب كبیره است كسى كه فریاد نكند {گریه شدید حضار}.
ادامه در پاسخ بعدی

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
چهارشنبه 13/11/1389 - 14:25 - 0 تشکر 278955

به داد اسلام برسید!
اى سران اسلام، به داد اسلام برسید [گریه حضار]. اى علماى نجف، به داد اسلام برسید [گریه حضار]. اى علماى قم، به داد اسلام برسید؛ رفت اسلام [گریه شدید حضار]. اى ملل اسلام، اى سران ملل اسلام، اى رؤساى جمهور ملل اسلامى، اى سلاطین ملل اسلامى، اى شاه ایران، به داد خودت برس. به داد همه ما برسید. ما زیر چكمه امریكا برویم، چون ملت ضعیفى هستیم؟! چون دلار نداریم؟! امریكا از انگلیس بدتر، انگلیس از امریكا بدتر، شوروى از هر دو بدتر. همه از هم بدتر؛ همه از هم پلیدتر. اما امروز سر و كار ما با این خبیثهاست! با امریكاست. رئیس جمهور امریكا بداند- بداند این معنا را- كه منفورترین افراد دنیاست پیش ملت ما. امروز منفورترین افراد بشر است پیش ملت ما. یك همچو ظلمى به دولت اسلامى كرده است، امروز قرآن با او خصم است؛ ملت ایران با او خصم است. دولت امریكا بداند این مطلب را. ضایعش كردند در ایران؛ خراب كردند او را در ایران.

مصونیت مستشارهاى امریكایى‌
براى مستشارها مصونیت مى‌گیرید؟! بیچاره وكلا داد زدند آقا از این دوستهاى ما بخواهید به ما این قدر تحمیل نكنند، ما را نفروشید، ما را به صورت مستعمره درنیاورید، كى گوش داد به اینها؟ از «پیمان وین» یك ماده را اصلش ذكر نكرده‌اند! ماده 32 ذكر نشده است. من نمى‌دانم آن ماده چه است؛ من كه نمى‌دانم، رئیس مجلس هم نمى‌داند، وكلا هم نمى‌دانند. نمى‌دانند كه؛ قبول كردند طرح را! طرح را قبول كردند، طرح را امضا كردند، تصویب كردند اما عده‌اى اقرار كردند كه ما اصلًا نمى‌دانیم چیست! آنها هم لا بد امضا نكردند، آن عده دیگر بدتر از اینها بودند. یك عده جُهّالند اینها!

رجال سیاسى ما، صاحب‌منصبهاى بزرگ ما، رجال سیاسى ما، یكى بعد از دیگرى را كنار مى‌گذارد! الآن در مملكت ما به دست رجال سیاسى كه وطنخواه باشند چیزى نیست. در دست آنها چیزى نیست. ارتش هم بداند، یكى‌تان را بعد از دیگرى كنار مى‌گذارند. دیگر براى شما آبرو گذاشتند؟ براى نظام شما آبرو گذاشتند كه یك سرباز امریكایى بر یك ارتشبد ما مقدم است؟! یك آشپز امریكایى بر یك ارتشبد ما مقدم شد در ایران؟! دیگر براى شما آبرو باقى ماند؟ اگر من بودم استعفا مى‌كردم؛ اگر من نظامى بودم استعفا مى‌كردم؛ من این ننگ را قبول نمى‌كردم. اگر من وكیل مجلس بودم استعفا مى‌كردم‌.

باید نفوذ ایرانى‌ها قطع بشود! باید مصونیت براى آشپزهاى امریكایى، براى مكانیكهاى امریكایى، براى ادارى امریكایى، ادارى و فنى‌اش، مأمورین، كارمندان ادارى، كارمندان فنى، براى خانواده‌هایشان مصونیت باشد، لكن آقاى قاضى «1» در حبس باشد! آقاى اسلامى را با دستبند ببرند این طرف و آن طرف! این خدمتگزارهاى اسلام، علماى اسلام در حبس باید باشند، وعاظ اسلام در حبس باید باشند، طرفداران اسلام باید در بندرعباس حبس باشند، براى اینكه اینها طرفدار روحانیت هستند؛ خودشان یا روحانى‌اند یا طرفدار روحانى. تاریخ ایران دست مردم دادند اینها! سند [به‌] دست دادند كه معلوم شد رفاه حال این ملت به این است كه قطع نفوذ روحانیین بشود! یعنى چه؟ رفاه حال ملت به این است كه قطع ید رسول اللَّه از این ملت بشود؟! روحانیون خودشان چیزى نیستند كه، روحانیون هر چه دارند از رسول اللَّه‌است؛ باید قطع ید رسول اللَّه از این ملت بشود! اینها این را مى‌خواهند. این را مى‌خواهند تا اسرائیل، به دل راحت، هر كارى اینجا بكند. تا امریكا، به دل راحت، هر كارى مى‌خواهد بكند.

تمام گرفتارى ما از امریكاست‌
آقا تمام گرفتارى ما از این امریكاست! تمام گرفتارى ما از این اسرائیل است! اسرائیل هم از امریكاست. این وكلا هم از امریكا هستند! این وزرا هم از امریكا هستند! همه تعیین آنهاست. اگر نیستند چرا نمى‌ایستند در مقابلش داد بزنند؟

یك روحانى در برابر التیماتوم شوروى‌
من الآن حافظه‌ام درست نیست، نمى‌توانم بفهمم مطلب را خوب، الآن در حال انقلاب هستم؛ در یك مجلس از مجالس سابق كه مرحوم «مدرس»،- مرحوم آسید حسن مدرس- در آن مجلس بود، التیماتومى از دولت روس آمد به ایران كه اگر فلان قضیه را انجام ندهید (كه من حالا هیچى از آن را یادم نیست) ما از فلان جا- كه قزوین ظاهراً بوده است- مى‌آییم به تهران و تهران را مى‌گیریم. دولت ایران هم فشار آورد به مجلس كه باید این را تصویب كنید. یكى از مورخین، مورخین امریكایى، مى‌نویسد كه یك روحانى با دست لرزان آمد پشت تریبون ایستاد و گفت: آقایان، حالا كه بناست ما از بین برویم چرا به دست خودمان برویم. رد كرد. مجلس به خاطر مخالفت او جرأت پیدا كرد و رد كرد و هیچ غلطى هم نكردند. روحانى این است. یك روحانى توى مجلس بود نگذاشت آن قلدر شوروى را، روسیه سابق را، یك دولت را- پیشنهاد التیماتومش را- یك روحانى ضعیف، یك مشت استخوان رد كرد! آنها مى‌بینند نباید روحانى باشد؛ قطع ید روحانى باید بكنند تا به آمال و آرزوى خودشان برسند.

لزوم آگاهى مردم‌
من چه بگویم؟ این قدر انباشته است مطالب، این قدر مفاسد در این مملكت زیاد است‌كه من با این حالم، با این سینه‌ام، با این وضعم، نمى‌توانم عرضى بكنم. نمى‌توانم مطالب را به آن مقدارى كه مى‌دانم به عرض شما برسانم. لكن شما موظفید به رفقایتان بگویید. آقایان موظفند ملت را آگاه كنند؛ علما موظفند ملت را آگاه كنند. ملت موظف است كه در این امر صدا در بیاورد. با آرامش [به‌] عرض برساند؛ به مجلس اعتراض كند؛ به دولت اعتراض كند كه چرا یك همچو كارى كردید؟ چرا ما را فروختید؟ مگر ما بنده شما هستیم؟ شما كه وكیل ما نیستید! وكیل هم بودید، اگر خیانت كردید به مملكت، خود به خود از وكالت بیرون مى‌روید. این خیانت به مملكت است.

عزل وكلاى مجلس‌
خدایا، اینها خیانت كردند به مملكت ما. خدایا، دولت به مملكت ما خیانت كرد؛ به اسلام خیانت كرد؛ به قرآن خیانت كرد. وكلاى مجلسین خیانت كردند، آنهایى كه موافقت كردند با این امر. وكلاى مجلس سنا خیانت كردند. این پیرمردها؛ وكلاى مجلس شورا، آنهایى كه رأى دادند، خیانت كردند به این مملكت. اینها وكیل نیستند. دنیا بداند اینها وكیل ایران نیستند! اگر هم بودند من عزلشان كردم. از وكالت معزولند.

غیر قانونى بودن مصوبات مجلس‌
تمام تصویبنامه‌هایى كه تا حالا نوشته‌اند، تمامش غلط است! از اول مشروطه تا حالا به حَسَب نص قانون، به حسب نص قانون، قانون را كه قبول دارند، به حسب نص، به حسب نص قانون، به حسب اصل دوم متمم قانون اساسى تا مجتهدین نظارت نكنند در مجلس، قانون هیچى نیست. كدام مجتهد نظارت مى‌كند حالا؟ باید قطع كرد دست روحانیین را! اگر پنج تا ملّا تو این مجلس بود، اگر یك ملّا تو این مجلس بود، تو دهن اینها مى‌زد! نمى‌گذاشت این كار بشود

من به آنهایى كه مخالفت كردند، این حرف را دارم، به آنها، كه چرا خاك به سرت نریختى؟! چرا پا نشدى یقه این مردكه را بگیرى؟ همین، من مخالفم! و هى تعارف و این همه تملق؟! مخالفت این است؟! باید هیاهو كنید؛ باید بریزید وسط مجلس؛ به هم‌بپرید كه نگذرد این مطلب. به صرف اینكه من مخالفم درست مى‌شود؟! خوب، مى‌بینید كه مى‌گذرد! باید نگذارید یك همچو مجلسى وجود پیدا كند؛ از مجلس ببریدشان بیرون‌ما این قانونى كه گذراندند- به اصطلاح خودشان- قانون نمى‌دانیم. ما این مجلس را مجلس نمى‌دانیم. ما این دولت را دولت نمى‌دانیم. اینها خائنند به مملكت ایران! خائنند!

خداوندا، امور مسلمین را اصلاح كن. [آمین حضار] خداوندا، دیانت مقدسه اسلام را عظمت به آن عنایت فرما. [آمین حضار] خدایا، اشخاصى كه خیانت مى‌كنند به این آب و ملك، خیانت مى‌كنند به اسلام، خیانت مى‌كنند به قرآن، آنها را نابود كن. [آمین حضار]


صحیفه امام،ج‌1،ص:415


دانلود سخنرانى امام خمینی در مخالفت با لایحه كاپیتولاسیون(سال 1343)

منبع

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
جمعه 22/11/1389 - 7:38 - 0 تشکر 281912

در آستان پنجمین سال پیروزی حق بر باطل و حزب الله بر احزاب شیطانی ، مراتب
تشكر و عبودیت را به پیشگاه مقدس خداوند متعال - كه همه از او هستیم و به سوی اومی رویم ، و پیروزیهای روزافزون به عنایت و لطف اوست - تقدیم . و عرض ارادت به مقام مقدس ولی الله اعظم و بقیه الله فی ارضه - ارواحنا لمقدمه الفدا - كه واسطه فیض وعنایات حق تعالی است و دعای خیرش بدرقه امت جد بزرگوارش - صلی الله علیه و آله -می باشد، تقدیم می داریم . و تبریك و تهنیت بی پایان خود را نسبت به ملت شریف ومتعهد ایران عرض می كنم كه از ابتدای نهضت تا انقلاب عظیم اسلامی ، و از انقلاب تاپیروزی ، و از روز پیروزی تا امروز، دلیرانه و سخاوتمندانه در تمام صحنه های انقلاب باجان و دل حاضر بوده و هستند، و از حریم اسلام عزیز و كشور خویش دفاع نموده ، و برما و همه ، منتها دارند. و اگر نبود پایمردی آنان ، انقلابی نبود و پیروزی به این عظمت نصیب اسلام و كشور اسلامی نمی شد. و خدای را بر این نعمت شكر كه با تاییدات غیبی خود چنین تحول الهی را برای این ملت مظلوم بی پناه تقدیم فرموده ، و آن را در پناه رحمت خود و با نصیب از قدرت لایزال خویش بر دشمنان اسلام و بشریت پیروزفرموده ، و عاجزانه از ساحت مقدسش می خواهیم كه این عنایت و نعمت را بر این ملت پایدار و مستدام فرماید و نصیب همه مسلمانان جهان نماید

جلد هفدهم - صفحه 316 - پیام به ملت ایران و مسئولین نظام "هفت تذكر به مردم و مسئولان ".

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی