انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 635)
سه شنبه 18/12/1388 - 0:26 -0 تشکر 189010
احمدی نژاد: فرهنگ ایران، حامل ارزش های فرهنگی بسیاری است


 رییس جمهور تاكید كرد: برای موفقیت در فعالیت های فرهنگی باید تعریف روشنی از انسان، مناسبات اجتماعی و آینده به بشریت ارایه داد.
به گزارش آینده روشن، دكتر محمود احمدی نژاد، صبح دیروز، در هشتمین هم اندیشی نمایندگان فرهنگی در خارج از كشور، رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را پرچمداران فرهنگ انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی دانست و با اشاره به جایگاه و اهمیت فرهنگ گفت: فرهنگ فضای مشترك تنفس روح انسانی است همان گونه كه اگر هوا آلوده باشد، جسم بیمار می شود و اگر فضای فرهنگی هم آلوده شود، روح انسان ها دچار بیماری می شود.

رییس جمهور با بیان اینكه انسان بدون فرهنگ معنا و مفهومی ندارد، گفت: حضور انسان در فضای فرهنگی باید كمال جو، متحرك و رو به جلو باشد ایستایی در فرهنگ معادل مرگ است.

وی خاطر نشان كرد: تمام خدماتی كه صورت می گیرد باید با نگاه بسترسازی برای تعالی روح انسان ها باشد و در غیر این صورت فاقد ارزش است.

دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه اصل و محتوای فرهنگ بر امكانات و تجهیزات برتری دارد، گفت: در كار فرهنگی امكانات هم لازم است اما مهمترین عامل موفقیت پیامی است كه به بشریت منتقل می شود و برای این كار نیز باید نقشه كلان فرهنگی و نظر واحدی در زمینه فعالیت فرهنگی در عرصه جهانی وجود داشته باشند. 

احمدی نژاد با اشاره به اینكه نظام سرمایه داری و دنیای مادی برای مدیریت فرهنگی دنیا نقشه جامعی طراحی كرده است، گفت: آنان این برنامه را به قدری ساده ترسیم كرده اند كه همه انسان ها بتوانند در آن حضور داشته باشند. نظام سرمایه داری هدف نهایی زندگی را مصرف و رفاه حداكثری قرار داده است روابط اجتماعی را هم بر پایه تنازع برای بقاء و نظام اجتماعی خود را دمكراسی لیبرال تعریف كرده است و آخرین نقطه كمال انسانی، جامعه آمریكا معرفی شده است.

وی با بیان اینكه اگر جمهوری اسلامی بخواهد بر همان نقشه ای كه نظام سرمایه داری ترسیم كرده، حركت كند هیچ موفقیتی نخواهد داشت، گفت: ضرورت دارد برنامه جامعی برای فعالیت های فرهنگی در عرصه بین المللی تدوین و طراحی شود.

دكتر احمدی نژاد ادامه داد: در جامعه ای كه نظام سرمایه داری ترسیم كرده، سند حقانیت خود را پیشرفت های مادی قرار داده اند كه البته آن را هم به خاطر غارت ثروت سایر ملت ها به دست آورده است.

احمدی نژاد با بیان اینكه انسان خلق شده كه تجلی اسماء الهی باشد، اظهار داشت: تفاوت انسانی كه با این نگاه به جهان معرفی می شود با انسان نظام سرمایه داری از زمین تا آسمان است. با چنین نگاهی روابط اجتماعی بر پایه ایثار و فداكاری است كه با اصل تنازع بقاء نظام سرمایه داری و مادی كاملا متفاوت می باشد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بشریت را به حاكمیت جهانی دعوت می كند كه در راس آن انسان كامل قرار دارد كه از هر نوع خودخواهی و هوای نفس به دور است. 

احمدی نژاد ترویج فرهنگ انتظار را بالاترین كار فرهنگی دانست و گفت: به واسطه فعالیت های فرهنگی كه انجام می شود باید انسان ها تشنه امام و حكومت جهانی بشوند، فرهنگ انتظار و تلاش برای حكومت جهانی محور وحدت بشریت است و برخورداری از این ویژگی، دست برتر جمهوری اسلامی ایران در مقابل دنیای مادی است بی تردید اگر حقیقت امام عصر به جهانیان معرفی شود، نوع بشر در مقابل آن تسلیم است.

رییس جمهور افزود: عظمت و شكست ناپذیری جمهوری اسلامی ایران نیز بخاطر اتصال به خط امامت و ولایت است.

دكتر احمدی نژاد خاطر نشان كرد: علت اصلی سردرگمی در اقدامات فرهنگی كشورمان این است كه نقطه نهایی تدوین و طراحی نشده است. باید همزمان با زیر سوال بردن نظامات ناعادلانه جهانی، جایگزین روشنی نیز برای آن معرفی شود.

وی با بیان اینكه رایزنی فرهنگی یك سازمان و اداره نیست زیرا جنس فرهنگ در قالب آن نمی گنجد گفت: در كار فرهنگ اگر عشق به خوبی ها و نوع بشر در دل انسان نباشد، بی تردید سخنان او اثری در دیگران نخواهد گذاشت. وسایل و امكانات بستر و قالبی برای انتقال پیامی است كه در دل رایزنان فرهنگی شكل گرفته است. اگر همه امكانات مادی هم فراهم باشد ولی شخص به پیامی كه می خواهد انتقال دهد كم توجه یا بی تفاوت باشد، هیچ نتیجه ای از فعالیت های خود نخواهد گرفت.

رییس جمهور با بیان اینكه نظام سرمایه داری به پایان راه رسیده و جاذبه های خود را برای بشریت از دست داده است، اظهار داشت: امروز این نظام تلاش می كند با زور سلاح حرف و اندیشه خود را به كرسی بنشاند و توسل به چنین اقداماتی پایان این نظام را هر چه جلوتر خواهد كشید.

دكتر احمدی نژاد افزود: امروز تنها نظامی كه حرف و اندیشه جدیدی برای بشریت دارد، جمهوری اسلامی ایران است و شرایط به وجود آمده فرصت مناسبی فراهم كرده است تا این پیام به بشریت عرضه شود.

وی خاطر نشان كرد: امروز در دنیا مطالبه و استقبال از فرهنگ و ادبیات ایران زمین بسیار افزایش پیدا كرده است. فرهنگ ایران زمین حامل ارزش های فرهنگی بسیار بالایی برای بشریت است و رایزنان فرهنگی باید بتوانند بشریت را با ادبیات، معارف و دانشمندان و علماء كشورمان ارتباط دهند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری در ابتدای این دیدار تعدادی از رایزنان فرهنگی كشورمان در سخنانی دیدگاه ها و پیشنهادها خود را برای ارتقای سطح فعالیت های خود مطرح كردند.
 

جمعه 6/1/1389 - 23:50 - 0 تشکر 191728

حرف درستیه
الکی نیست که
جهان زیر آیین فرهنگ ماست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی