زن ریحانه آفرینش (بازدید: 895)
يکشنبه 16/12/1388 - 12:29 -0 تشکر 188645
دختران و پسران مخالف هم ، ولی در عمل...!!

با سلام

میخوام یک بحث در رابطه با مردان و زنان بگذارم . چرا زنان و مردان وقتی با همجنسان خود هستند پشت سر جنس مخالف خود بد میگویند(مخصوصا" در بین دخترها زیاد دیدم که در رابطه با پسرها نظر مثبتی ندارند) مثلا" مردان میگویند دختران همشون به درد نخور هستند و ..... و دختران میگویند مردان همشون یک جورند و....

چرا مردان و زنان همیشه در مقابل هم هستند(80% همینطورند) و زمانی که با همجنس خود هستند در مقابل جنس مخالف قرار میگیرند فقط زمانی که با جنس مخالف خود هستند و معاشقه میکنند حرف های عاشقانه میزنند؟

چرا ؟

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

يکشنبه 16/12/1388 - 22:18 - 0 تشکر 188759

سلام دوست عزیز

 بحث جالبی رو مطرح کردید، امیدوارم مورد استقبال بقیه دوستان هم قرار بگیره.

اما در مورد سوالتون:
به نظرم دختر ها و پسرهایی که اینطوری فکر میکنند هنوز به متفاوت بودن دختر و پسر و لازمه ی این تفاوت پی نبردند. من به شخصه این تفاوتها رو از زیبایی دختر و پسر میدونم و اگر قرار بود هر دو مثل هم عمل میکردن که خیلی دنیا بی روح میشد!

پس اگر برای جنس مخالف عیب و ایراد میگیرن چون که شناخت کاملی ندارن و یا یه جورایی از اینکه ارتباط راحتی ندارن احساس خوشایندی ندارن. اما پس از ایجاد ارتباط اون مرز شکسته میشه و معاشقه میکنند!

*حرفهای من تنها برگرفته از نظر شخصی خودم هست و هیچ گاه قصد تعمیم به همه ی افراد را ندارم*

منتظر نظر بقیه هستیم.

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

يکشنبه 16/12/1388 - 23:39 - 0 تشکر 188779

سلام
شاید به خاطر اینه که هرکدوم دوست دارن نشون بدن نه تنها هیچ نیازی به جنس مخالف ندارن بلکه تا حدودی احساس تنفر هم میکنند و من فکر میکنم اینجوری میخوان به خودشون و هم جنساشون تلقین کنن که ما از طرف مقابل برتریم البته همه این ادما میدونن که هر کدوم بدون دیگری فلجه ولی شاید از سر غرور کاذب دوره نوجوانی باشه(چون فکر میکنم بیشتر در دوره نوجوانی و ابتدای جوانی این مسایل پیش میاد) که حاضر به گفتن و یا قبول حقیقت نمیشن
ولی وقتی در کنار جنس مخالف قرار میگیرن نمیدونم تحت تاثیر احساسات قرار میگیرن یا اینکه چون خیلی از مزایای طرف مقابل رو به عینه میبینن سعی میکنن عادلانه قضاوت کنن و به جای ابراز انزجار به ابراز احساساتی که احتمالا از نیازها سررشته داره مشغول میشن
به هر حال من فکر میکنم این موضوع (یعنی بد گویی از جنس مخالف در میان هم جنسان) محدود به یک دوره زمانی خاصه و با افزایش سن هر انسانی در رابطه با این موضوع هم مثل هر موضوع دیگه ای تجدید نظر میکنه و سعی میکنه واقع بینانه تر قضاوت کنه .
شاد باشید

خوبي کن و خوش باش به آرامش وجدان ... بگذار بگويند فلاني بد دنياست

دوشنبه 17/12/1388 - 11:20 - 0 تشکر 188845

botanistعزیز
مرسی از پاسخت. امیدوارم بقیه دوستان هم نظر بدهند.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

دوشنبه 17/12/1388 - 13:48 - 0 تشکر 188872

سلام. به نظر من این موضوع به سیر تاریخی آن برمی گردد. در زمان هایی که بشر تازه زندگی اجتماعی را شروع کرده بود مردان به شکار می پرداختند و زنان به جمع آوری دانه ها و گیاهان مشغول بودند و در این بین از فصول رویش و کاشت آن آگاهی حاصل کردند و توانستند که کشاورزی را پایه بنهند. با گسترش کشاورزی ، چون زنان در این امر دانش و آگاهی بیشتری داشتند و چون تغذیه خانواده و قوم بستگی بیشتری به کشاورزی داشت تا شکار مردان ، بنابراین جامعه مادرسالاری آغاز شد و زنان به عنوان رئیس خانواده بودند بگذریم از این که در این بین مواردی وجود داشته که اکنون به نظر ما غیراخلاقی می آید ولی در آن زمان شاید این مسایل مطرح نبوده است.
با کشف آهن و ساخت تجهیزات کشاورزی ، مردان چون نیروی بدنی قوی تری داشتند توانستند به کار کشاورزی بپردازند و زنان مسلما کناره گیری کردند و این آغاز دوران پدر سالاری بود.
اما مردان متاسفانه نه تنها بر زنان تسلط یافتند بلکه خود را ارباب آنان می دانستند و بسیاری رفتارهای غیرانسانی را بر زنان تحمیل کردند. که خواندن آنها در زن در تاریخ به نظرم راهگشا می باشد.
اما در زمان کنونی که زنان پابه پای مردان در عرصه اجتماعی فعالیت دارند و نیز در اقتصاد خانواده موثرند ، دیگر زن نمی پذیرد که جایگاه گذشته را داشته باشد و شاید می خواهد تمامی این اعصار که در رنج می زیست را جبران کند ، زن هویت دارد و دیگر نمی پذیرد که فقط به خاطر مونث بودنش در جامعه پذیرش شود و دیگر هیچ و در پس پرده باشد. زن می تواند در تمامی عرصه های علمی ، آموزشی ، فرهنگی ، ورزشی فعالیت کند بدون این که خدشه ای بر شخصیت اش وارد شود و مردان نیز باید بپذیرند که دیگر آن زمان که زن فقط در چارچوب خانه محبوس بود گذشته است.
ولی نیاز به همراهی با جنس مخالف به عنوان همسر هم در زن و هم در مرد وجود دارد و این غریزه ای است که خدا اعطا کرده است و نمی توان از آن چشم پوشید.
شاید علت این که زنان در کنار هم به غیبت مردان می پردازند و مردان نیز به غیبت زنان می پردازند این باشد که زنان می خواهند از بندگی مردان خلاص شوند و خودشان را بیابند و مردان نیز به تصور گذشته نمی توانند این را تحمل کنند و این کار را به نوعی نافرمانی زن تلقی کرده و غیبت زنان را می کنند. ولی در هر صورت هر دو جنس به هم نیاز دارند تا بتوانند روحشان را تکمیل کنند.
و ای کاش که انسان ها قبل از این که زن یا مرد بودن طرف مقابل را ببینند انسان بودنش را می دیدند.

چهارشنبه 19/12/1388 - 19:2 - 0 تشکر 189294

با سلام
nasertebyanian و zahrayearghavani عزیز
من هم با شما موافق هستم اصلا" شما فکر کنید که در دنیا فقط مرد وجود داشت یا فقط زن وجود داشت چقدر یک نواخت میشد و واقعا" هر کدام تکمیل کننده هم هستند برای همین است که خداوند ازدواج را به وجود آورد تا هر دو جنس تکمیل شوند و زندگی از حالت یک نواختی خارج شود. منتها به علت اینکه تفکرات زن و مرد و احساسات این دو با هم متفاوت است بعضی مواقع همدیگر را درک نمیکنند و باعث ایجاد تنش میشوند ولی از نظر نیاز واقعا" نیازمند یکدیگرند.
موافقید؟

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

يکشنبه 30/3/1389 - 23:20 - 0 تشکر 206441

باسلام. به نظرمن اكه قرار بود زن و مردیكسان باشن اونوقت جه جیز زن رو از مرد و همجنین مرد رو اززن تمایز میداد؟؟؟

زن و مرد مكمل هم افریده شدن تا با هم به كمال برسن. مثل تیكه های بازل كه كه كزی و راستی همدیكه رو میبوشونن وباهم یه تیكه كامل میشن . اكه یكی ازاین تیكه ها نباشه بازل بهم می ریزه.

همجنین من به برتری  مردان از زنان وعكسش اعتقادی ندارم. 

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

پنج شنبه 11/6/1389 - 22:51 - 0 تشکر 227230

با سلام
دوستان جدید منتظر نظرات شما هستیم

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

جمعه 12/6/1389 - 6:36 - 0 تشکر 227274

هم پسرها و هم دخترها بهتر از هركس دیگه ای میدونند كه به هم احتیاج دارند...بدون هم دیوونه میشن...افسرده میشن...روانی میشن...آرام بخش ترین لحظه ی زندگی اون لحظه ای كه یك دختر و پسر با هم ازدواج میكنند...مكمل هم میشن و به ارامش بی نظیری دست پیدا میكنند...حالا نمیدونم مشكلات و این چیزها همه حرفه...واقعیت همین هاست...چه پسر ها و چه دخترها خیلی خوب میدونند كه از ته دل نمیتونند از هم دیگه بدگویی كنند...اینها همه فیلمه...!
ولی جدای از این سخنرانی همه میدونن كه پسرها بدون دخترها محكوم به بدبختی هستن...! (لبخند)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی