انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 560)
شنبه 15/12/1388 - 15:25 -0 تشکر 188382
هنر تربیت کردن

شناخت عوامل و راههای نفوذ تهاجم فرهنگیبرای مبارزه با این نفوذ ابتدا باید عوامل را شناخت . وبعد برای مبارزه با آن بر نامه ریزی کرد حقوق فرزندان :امام علی (ع) می فرماید : حق فرزند بپدرش اینست كه او را باسم خوب نام گذاری كند وبخوبی ,ادب و تربیتش نماید,وبوی قرآن را تعلیم دهد.امام صادق (ع) می فرماید: اگر از عمرت فقط دوروز باقی باقی باشد یك روز ش را به فراگیری ادب و تربیت اختصاص بده تا روز مگت از سرمایه های اخلاقی روز قلبت یاری بخواهی   امام سجاد (ع) می فرماید: حق فرزندت نسیت به تو اینست كه بدانی او از تو به وجود آمده ودر نیك وبد زندگی وابسته بتو است, بدانی كه در سرپرستی وی مسؤل ادب وتربت صحیح او هستی مسؤلی كه او را بخداوند بزرگ راهنمائی كنی ودر اطاعت  از اوامر حق یاریش نمائی باید در حسن تربیت فرزندت توأم با احساس مسؤلیت باشد رفتار كسی كه بداند در حسن تربیت فرزند مأجور و مثابست در سوء رفتارش استحقاق عقاب وكیفر دارد 1.ص51حدیث تربیت جوان علی (ع) فر مود پیامبر مكرم اسلام فرموده: به غلامان همان لباس را به پوشانید كه خود می پوشید و همان غذارا بخوارنید كه كه خود می خورید 2 ص9 رسول گرامی اسلام (ص) می فرماید : از رحمت خدا دور باد آن پدر و مادری كه با رفتار و گفتار نادرستشان موجبات بدكاری فر زندان خود ونارضائی خویشتن را از وی فراهم آورند ص11امام (ع) فرمود توجه تبلیغی خودرا به نسل جوان معطوف دار ونیروی خویش را در راه هدایت آنان بكار انداز زیرا جوانان زودتر حق را می پذیرند وسریعتر بهر خیر و صلاحی می گرایند .ص11علی (ع) فرمود : عذر نادانی جوان پذرفته و مقبول است و دانش او در جوانی محدود و محصور ص23حدیث تربیت از سخنان چهارده معصوم ناشرپیام آزادی 1361

يکشنبه 16/8/1389 - 9:20 - 0 تشکر 248467تشکر دوست عزیز
خوب بود

مست نگاه تو ام 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی