انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1984)
سه شنبه 11/12/1388 - 16:36 -0 تشکر 187372
دوستانه به دوستان

ماجراهای میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد و این رسانه و آن حزب و فلان بیانیه و بهمان تجمع و ... همه و همه ، در گذر زمان حرکت می کنند و به تاریخ می پیوندند و آنچه باقی می ماند ، کارنامه ای است که هر کدام از ما نزد خداوند قادر و قهار ، رقم زده ایم.
-----------------------
عصرایران - حضرت علی (ع) در طول زندگی پر فراز و نشیب خویش ، برغم آن که جنگ های فراوان داشت و در همه نبردهایش از غزوه های دوران رسول(ص) تا جنگ های بزرگ دوران خلافتش ، شمشیرش از خون دشمنان سیراب بود ، هرگز و هرگز اصول اخلاقی را ولو درباره دشمنانی که علیه او تیغ کشیده بودند ، زیر پا نگذاشت.

او البته ، می توانست به استناد این که طرف مقابل ، در برابر اسلام ایستاده ، علیه اش جوسازی کند ، شایعه درست نماید و به یارانش بگوید که در بلاد دور و نزدیک هر آنچه از دروغ و تمسخر و تهمت و توهین است ، به طرف های مقابل علی(ع) نسبت دهند و نام این کار را "عملیات روانی" بگذارند و به استناد "مقابله به مثل" توجیه اش کنند ؛ چه آن که معاویه ، در شایعه پراکنی و اتهام افکنی ، هیچ پروایی نداشت و البته در این «معصیت» نیز ، به اندازه ای موفق بود که وقتی مولا علی(ع) در مسجد ضربت خورد و خبرش به شام رسید ، مسلمانان با تعجب از یکدیگر پرسش می کردند که مگر علی ، مسجد هم می رفت؟!

اینک ، حکایت ماست که ادعای شیعه گری علی(ع) را داریم و شکافی که شیطان میان باورها و کارهای مان پدیدار ساخته است.

جریان بعد از انتخابات ، امتحانی بود که بسیاری از ما در آن باختیم ؛ یکی رأی ها را باخت ، دیگری ، به تعبیر رهبری در آزمون بصیرت مردود شد ، آن دیگر ، در اصول رفتاری برنده شکست خورد و ... و خیلی ها و از جمله بسیاری از ما رسانه ای ها نیز ، بی هیچ تعارفی "اخلاق" را باختیم.

مثلاً اگر در جبهه مخالفان احمدی نژاد بودیم ، به جای نقد رفتارهای او ، با اسب توهین و تمسخر ، حتی حریم شخصی و چهره ظاهری اش را نیز مورد تاخت و تاز های غیراخلاقی قرار دادیم و اگر از موسوی بدمان می آمد ، هر آنچه از زشت و نازیبا به ذهن مان رسید ، علیه او نوشتیم بی آن که یادمان باشد فردای قیامت برای تک تک کلمات مان ، مورد سوال قرار می گیریم و مواخذه می شویم:«ما یلفظ من قول الاّ لدیه رقیب عتید»(ق18)

البته بر سبیل انصاف باید گفت رسانه هایی که توهین به احمدی نژاد را پیشه خود کرده بودند ، به محاق توقیف و توقف گرفتار شدند و با آنها برخورد شد اما توهین ها و دروغ های طرف مقابل ، نه تنها مورد مواخذه قرار نمی گیرد ، بلکه ای بسا حمایت و تشویق هم می شود!

اصلاً بیایید فرض را بر این بگذاریم که میرحسین موسوی ، جاسوس کد دار "موساد" است ،(بدتر از این که نمی شود تصور کرد!)  آیا اسلام و سیره علوی(ع) به ما اجازه می دهد که فراتر از این جرم ، چیز دیگری به او نسبت بدهیم و مثلاً بگوییم مشکل رواط غیراخلاقی هم دارد؟! قطعاً چنین برچسبی ، دروغ است و آن طور که به ما یاد داده اند ، حرام است و معصیت.

حال مروری کنیم بر آنچه در طول ماه های اخیر درباره او گفته اند: مزدور بیگانه ، حرام خور ، نامسلمان ، محارب ، بیمار روانی ، تروریست ، آدمکش و ...
.

هر چند اقدامات موسوی در جریانات بعد از انتخابات ، موجبات نقدهایی شده است و البته منتقدان او نیز حق دارند ، افکار خویش را بیان کنند و او را بی رحمانه به صلابه نقد بکشند ، اما ، وجدان و انصاف و شریعت محمد(ص) که به ما اجازه نمی دهد به خاطر رفتارها و رویکردهایی که از کسی قبول نداریم ، هر صفت زشتی را متوجه او کنیم.

درست است که در حال حاضر - و در شرایطی که کوچکترین نقدها حتی نسبت به یک مسوول دولتی می تواند برای منتقد و خطرناک باشد - هر گونه حمله ای علیه موسوی و برخی افراد دیگر هزینه و عواقب دنیوی خاصی ندارد و ممکن است حتی با "دست مریزاد"هایی هم مواجه شود ، ولی بالاخره آیا قبر و قیامتی هم هست یاخیر؟
آیا اگر در دادگاه الهی ، نتوانیم نسبت هایی که به این و آن می دهیم را ثابت کنیم ، آتش وحشتناک و سوزاننده دوزخ در انتظارمان نخواهد بود؟ به عنوان مثال ، کسی که در رسانه اش مدعی می شود "موسوی با ریگی مرتبط بوده!" یا می نویسد "یک روانشناس که نخواست نامش فاش شود اظهار داشت که موسوی از 10 سال قبل از انقلاب مشکل روانی داشته!" حتی اگر در این دنیا ، از او نخواهند ادعاهایش را ثابت کند ، آیا جوابی برای خداوند دارد؟

موسوی مانند همه سیاستمداران ، حتماً باید نقد شود و مانند همه شهروندان نیز اگر از قانون تخطی کرده باشد ، حتماً باید محاکمه گردد ولی هیچ کدام از اینها باعث نمی شود به راحتی آب خوردن ، گناهان کبیره ای مانند دروغ گفتن و تهمت زدن را به کارنامه اعمال خود اضافه کنیم .
 به راستی چه کسی می تواند بپذیرد موسوی که حداکثر با برخی اشخاص و روش ها سر مخالفت دارد - و منتقدانش نیز خواستار محاکمه اش هستند - با تروریست و آدمکشی مانند عبدالمالک ریگی ، رابطه و سَر و سِر داشته باشد؟! یا امام راحل(ره) - که نامش جاودان باد - اصرار داشته که نخست وزیر کشور یک فرد روانی باشد؟

ماجراهای میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد و این رسانه و آن حزب و فلان بیانیه و بهمان تجمع و ... همه و همه ، در گذر زمان حرکت می کنند و به تاریخ می پیوندند و آنچه باقی می ماند ، کارنامه ای است که هر کدام از ما نزد خداوند قادر و قهار ، رقم زده ایم و چه خسران زده خواهیم بود اگر به خاطر دنیای دیگران یا حتی دنیای فانی خودمان ، آخرت پاینده را تباه کنیم و سال ها در دوزخ بسوزیم به خاطر این که برای خراب کردن کسی یا برای خوش آمد دیگری ، قلم زده ایم که فلانی جاسوس است و دیگری روانی و آن یکی هم آدمکش!
این ، حتماً فضیلت اخلاقی است که در نقد افراد ، تقوا و انصاف پیشه کنیم و از نزد خود ، اتهاماتی فراتر از آنچه هست را متوجه دیگران نکنیم. این فضیلت ها ، آموزه های زیبای مکتب اهل بیت(ع) هستند.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 11/12/1388 - 20:3 - 0 تشکر 187438

"آیا اگر در دادگاه الهی ، نتوانیم نسبت هایی که به این و آن می دهیم را ثابت کنیم ، آتش وحشتناک و سوزاننده دوزخ در انتظارمان نخواهد بود؟"
خدا رو شکر برای همه اتهامات سند موجود هست.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

سه شنبه 11/12/1388 - 22:37 - 0 تشکر 187471

بله سندش تو وزاتخونه موجود است!!!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 11/12/1388 - 22:55 - 0 تشکر 187484

هر دو یه حرفایی زدن که نباید می زدند ولی در دوران انتخابات چه کسانی اول از همه تهمت زنی رو شروع کردند و گفتند باید انقدر بگوییم فلانی دروغ گوست که اگر بگوید ماست سفید است مردم باور نکنند. حالا این حرفها رو بزنیم که چی؟باید کاری برای اینده انجام داد که دوباره تاریخ اینگونه تکرار نشود............... .

سه شنبه 11/12/1388 - 23:3 - 0 تشکر 187485

سلام خدمت جناب4siamak
من دیگر نمی خواهم بگویم كه آقای میر حسین موسوی در چه جایگاه از قلب مردم ایران قرار دارد.اما در مورد مطلب شما این را می توانم بگویم كه درست است كه فقط ما باید اعمالی را به شخصی نسبت بدهیم كه با چشم خود ویا به یقین كامل به او رسیده باشیم.كه باز هم یقین دارم كه مردم به این درك رسیده باشند.
اما شما كه از آخرت واعمال آخروی صحبت میكنید آیا در همان آخرت از ما سوال نمیكنند كه چرا شما سكوت كردید؟
آیا از ما سوال نمیكنند كه چرا در مقابل باطل سكوت كردید؟
آیا از ما سوال نمیكنند كه چرا نادرستی را دیدید و سكوت كرید؟
شما كه میگوید آقای میر حسین موسوی دروغ نگفته است.چرا گفته است.آنجای كه آقای میر حسین موسوی دم از قانون گرای میزد آنجایی كه به آقای احمدی نژاد میگفت كه شما از قانون تخطی كرده اید.ولی حالا چرا آقای میرحسین موسوی از قانون دور شده است.چرا تن به قانون نمیدهد
بله درست است ما نباید به خاط دنیا به خاطر اینكه چهار نفر آدم به ما بگوید آفرین به ما بگویند دست مریزاد اما نمی خوایم كه به ما هم بگویند احمق به ما هم بگویند ساده لوح این هم نمی خواهیم.ما می خواهیم حق را بگویم.واز با طل بیزاری بجویم.
باز هم همه دوستان را به وحدت ویك پارچگی دعوت میكنم.وانشالله به وظیفه ی خود در این دنیا عمل كنیم.
تشكر میكنم ااز دوست خوبم جناب آقای 4siamak

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
سه شنبه 11/12/1388 - 23:10 - 0 تشکر 187489

بهتان:

از جمله گناهان کبیرهای که کبیره بودنش از طریق اولویت قطعی ثابت است بهتان میباشد یعنی بهدیگری چیزی یا عیبی که در او نیست نسبت دهد زیرا جائیکه غیبت کردن که یاد کردن عیب دیگری که در اواست گناه کبیره باشد پس بهتان که ذکر عیبی است که در او نیست بهطریق اولی و حکم قطعی عقل، کبیره خواهد بود بلکه بهتان مشتمل بر دو کبیره است غیبت و دروغ چون بهتان مورد ابتلاء عمومی است و مفسدهٔ آن بسیار است و در قرآن مجید و روایات بهسختی از آن نهی شده و عقوبتهای شدیدی بر آن وعده داده شده سزاوار است

---

کسانیکه از شما بهتان زدند آنرا برای خود شر (بدتر) نپندارید بلکه برای شما خیر (بهتر) است (زیرا شما برایشان حق عوض پیدا میکنید و چون بر آن صبر کنید سزاوار ثواب میشوید) هر مردی را از ایشان است آنچه را که از گناه کسب کرد (یعنی جزای آن و وبال و عقوبتش تنها به او میرسد) و آنکس که بکار بزرگترین این بهتان قیام کرد او را عذاب بزرگی است. (ان الذین جاؤابالافک عصبهٔ منکم لاتحسبوه شراً لکم بل هو خیر لکم لکل امرء منهم ما اکتسب من الائم والذی تولی کبره منهم له عذاب عظیم) (سورهٔ ۲۴، آیهٔ ۱۱)

---

بهتان به کافر هم حرامست

در تفسیر منهج نقل نموده است که طعمهٔ بن ابیرق سه پسر داشت بنام بشر و مبشر و بشیر از این سه، بشر مرد منافقی بود شبی خانهٔ قتادهٔ بن نعمان را سوراخ کرد و داخل آن شده زرهی که در انبان آرد پنهان کرده بودند دزدید قضا را انبان شکافی داشت و در راه از آن آرد میریخت تا بشر بهخانهاش رسید پس انبان را در خانهٔ زید بن المسین که یهودی بود برده و به امانت نزد او سپرد بامداد قتاده بر اثر آرد به خانه بشر رفت و بعد از طلب زره او انکار کرد و سوگند به دروغ یاد کرد که این کار را نکرده و خبر ندارد و قتاده بر همان سمت که بشر به خانهٔ زید یهودی رفته بود پی برد و وی را به خیانت بگرفت زید گفت دوش بشر زرهی در انبانی به امانت به من سپرد و جمعی بر آن گواهی دادند و قتاده صورتحال را خدمت رسول خدا (صلّی الله علیه وآله وسلم) عرض نمود و بنیظفر که قوم بشر بودند از ترس رسوائی نخواستند که بشر تهمت زده شود و یهودی پاکدامن بیرون آمد آغاز جدال و خصومت کردند و بر برائت بشر گواهی دادند پس خداوند در این باره ۹ آیه یعنی از آیه ۱۰۵ تا ۱۱۳ از سورهٔ نساء را نازل فرمود.

و خلاصهٔ آنها حکم به تحریم بهتان و افتراء است هرچند نسبت به کافری باشد و چند مرتبه بهتانزننده را خیانتکار نامیده و پیغمبرش را از طرفداری آنها نهی فرموده هرچند ظاهراً از مسلمانها باشند.

برگرفته از :بانک مقالات فارسی

---

(إذْ تَلَقَّوْنَهُ بِألْسِنَتِکُمْ وَ تَقُولُونَ بِأفْواهِکُمْ ما لَیْسَ لَکُمْ بِهِ عِلْمٌ وَ تَحْسَبُونَهُ هَیِّنا وَ هُوَ عِنْدَ اللّهِ عَظیمٌ). (نور: 15).

«آن گاه که از زبان همدیگر فرا مى گرفتیدش و دهان به دهان چیزى را که به آن علم نداشتید، مى گفتید و آن را آسان مى پنداشتید، حال آن که آن نزد خداوند سترگ است».

----

دلا معاش چنان كن كه گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 12/12/1388 - 8:32 - 0 تشکر 187535

خوبه خودتون میدونید که بهتان حرام است و راه به راه بهتان میزنید !!!!!1

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
چهارشنبه 12/12/1388 - 17:54 - 0 تشکر 187642

زنبور بی عسل عالم بی عمل !!(همه لالایی بلدیم اما خوابمون نمی بره!)

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

چهارشنبه 12/12/1388 - 19:14 - 0 تشکر 187669

راه به راه بهتان زدن که به من نسبت می دهید !مصداق بهتان است.

"دلا معاش چنان كن كه گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد"

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 13/12/1388 - 8:47 - 0 تشکر 187782

سلام .... باور کنید منظورم شما نبودیدن

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
پنج شنبه 13/12/1388 - 10:54 - 0 تشکر 187831

تاکید بر تقلب در انتخابات بزرگترین تهمت و جرمی است که بزرگترها نتونستن لااقل به مردم اثبات کنن.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی