سينما و تلویزیون (بازدید: 1177)
سه شنبه 11/12/1388 - 13:59 -0 تشکر 187340
نقد فیلم سینمایی صد سال به این سالها

خیلی ها بعد از دیدن ((صد سال به این سال ها)) توی ذوقشان خورد. انگار همه یک جورهایی ضد حال خورده بده اند. اگر به چهره تک تک آدم هایی که از سالن خارج میشدند نگاه می کردی بهتی در صورتشان بود و با خودشان میگفتند چرا این جوری شد. البته شاید توقع ها از این فیلم خیلی بالا بود که ایم طوری توی ذوق خیلی ها خورد. فیلم بالاخره بعد از سه سال امکان نمایش پیدا کرد؛ فیلمی که موضوع، حاشیه ها و جمع بازیگرانش همگی نوید فیلمی میخکوب کننده را می دادند ولی در یک سوم دوم، قصه تحلیل رفت و در یک سوم پایانی کاملا از بین رفت. سامان مقدم در صد سال به این سال ها هرچه قدر در مقدمه چینی داستان و شخصیت پردازی کاراکترهای اصلی اش در نیمه اول فیلم کاملا موفق نشان می دهد،در جمع بندی کار آنقدر ناموفق و مبتدیانه عمل می کند که انگار فیلمسازی غیر از او یک سوم پایانی فیلمش را جمع و جور کرده است. او درست زمانی که پرویز پرستویی را در یک سوم پایانی کار دوباره وارد داستان میکند تیر خلاص را به فیلمش میزند. شخصیت نچسب ((امین)) در دوران پیری با آن نصیحت های گل درشتش درباره وطن پرستی آنچنان فیلم را با مخ به زمین می کوبد که به جز بهت و حیرت چیزی برای تماشاچی باقی نمیگذارد. صد سال به این سالها فیلم خوبی می شد اگر سامان مقدم تا این اندازه محافظه کارانه فیلمش را جمع نمیکرد.

يکشنبه 16/12/1388 - 2:59 - 0 تشکر 188548

خوش به حال اونایی که رفتن جشنواره !!!!!!!!!!! ما که نشد بریم ! یکی هم نبود این وسط گزارش بده چه خبر هست اون تو !!!!!!!!!!!!!!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی