کتاب و کتابخوانی (بازدید: 1525)
سه شنبه 11/12/1388 - 8:57 -0 تشکر 187280
کتاب نامه به پدر

نامه به پدر
همراه با
تمثیلها و لغزواره ها
نویسنده : فرانتس کافکا (1883 - 1924 پراگ)
مترجم : امیر جلال الدین اعلم
انتشارات : نیلوفر
154 صفحه
کتاب دارای دو بخش است. بخش اول تمثیلها و لغزواره ها است که بیشترش در کتابهایی که از کافکا ترجمه شده قبلا چاپ شده است. بخش دوم هم نامه ای از کافکا به پدرش هست که هرگز به دست مخاطبش نمی رسد، و نمایانگر صادقانه ترین کوششی ست که کافکا زیرین ترین لایه های روابط خانوادگی را مورد کاوش قرار داده و از این منظر بسیاری از دردمندی های جان و روانش را با رویکردی روانکاوانه، غنای هنرمندانه بخشیده است.
ظاهرا کافکا پدری مستبد، مادری خرافی و خواهرانی معمولی داشت. کافکا از پدرش حساب می برد، می ترسید و تمام دوره های زندگی اش را زیر سایه ی وحشت از پدر گذراند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی