انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2666)
دوشنبه 10/12/1388 - 23:58 -0 تشکر 187219
اعتماد بالاخره توقیف شد

اعتماد توقیف شد، کیهان تذکر گرفت
تهران - دبیر هیات نظارت بر مطبوعات اعلام کرد: این هیات در نشست امروز - دوشنبه - خود علاوه بر صدور مجوز 30 نشریه استانی و تخصصی، روزنامه اعتماد را توقیف کرد و به مدیر مسول روزنامه کیهان نیز تذکر داد.
"محمد علی رامین" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: هیات نظارت با استناد به ماده شش قانون مطبوعات یعنی تخلف از حدود مطبوعات، روزنامه اعتماد را به دلیل تکرار و اصرار بر تخلفات، توقیف و پرونده آن را به قوه قضاییه ارسال کرد.
وی اظهار داشت: هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز خود، همچنین پروانه هفته نامه سراسری " ایراندخت" و نشریه استانی "سینا"را لغو کرد.
رامین تصریح کرد: این دو نشریه - ایراندخت و سینا - با استناد به تبصره ماده 11قانون مطبوعات مبنی بر پایبندی و التزام عملی به قانون اساسی، لغو پروانه شدند.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات اضافه کرد: در نشست امروز، همچنین هیات نظارت به مدیر مسول روزنامه کیهان به خاطر تحریف طنزآلود عبارات دینی تذکر داد.
به گفته وی، مدیر مسوول روزنامه عصر مردم نیز به دلیل عدم احترام لازم به شعائر دینی در مطالب منتشر شده از سوی این روزنامه، تذکر گرفت.
الیاس حضرتی، مدیرمسول روزنامه اعتماد نیز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: این روزنامه با حکم هیات نظارت بر مطبوعات توقیف شد و از فردا - سه شنبه- منتشر نمی شود.
وی افزود: در نامه ای که بعد از ظهر دوشنبه از دفتر معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به این روزنامه ارسال شد، حکم توقیف روزنامه صادر شده است. بنابراین، از فردا امکان انتشار روزنامه را نداریم.
حضرتی در خصوص دلیل توقیف روزنامه اعتماد اظهار داشت: در نامه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، تخطی از ماده شش قانون مطبوعات به عنوان دلیل توقیف ذکر شده است.
مدیرمسول روزنامه اعتماد با اشاره به دریافت هشت تذکر طی ماههای اخیر از سوی هیات نظارت بر مطبوعات تصریح کرد: باید منتظر برگزاری دادگاه باشیم تا تا در آنجا، دفاعیات خود را مطرح کنیم.
بر اساس ماده شش قانون مطبوعات، نشریات جز درمورد اخلال به مبانی و احکام اسلام و حقوق عمومی و خصوصی که در این فصل مشخص می شوند آزادند.
طبق این ماده ، موارد اخلال در مبانی و احکام اسلام و حقوق عمومی و خصوصی به شرح زیر است:
1. نشر مطالب الحادی و مخالف موازین اسلامی و ترویج مطالبی که به اساس جمهوری اسلامی لطمه وارد کند.
2. اشاعه فحشا ومنکرات و انتشار عکس ها و تصاویر و مطالب خلاف عفت عمومی.
3. تبلیغ و ترویج اسراف و تبذیر.
4. ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه، به ویژه ازطریق طرح مسایل نژادی و قومی.
5. تحریص و تشویق افراد و گروهها به ارتکاب اعمالی علیه امنیت، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج .
6. فاش نمودن وانتشار اسناد و دستورها و مسایل محرمانه، اسرار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، نقشه و استحکامات نظامی، انتشار مذاکرات غیرعلنی مجلس شورای اسلامی و محاکم غیرعلنی دادگستری و تحقیقات مراجع قضایی بدون مجوز قانونی.
7. اهانت به دین مبین اسلام و مقدسات آن و همچنین اهانت به مقام معظم رهبری و مراجع مسلم تقلید.
8. افترابه مقامات، نهادها، ارگان ها و هریک از افراد کشور و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی که حرمت شرعی دارند، اگر چه از طریق انتشار عکس یا کاریکاتور باشد.
9. سرقت های ادبی و همچنین نقل مطالب از مطبوعات و احزاب و گروههای منحرف و مخالف اسلام( داخلی و خارجی) به نحوی که تبلیغ از آنها باشد.(حدود موارد فوق را آیین نامه مشخص می کند)
تبصره ـ سرقت ادبی عبارت است از نسبت دادن عمدی تمام یا بخش قابل توجهی از آثار و نوشته های دیگران به خود یا غیر، ولو بصورت ترجمه.
10. استفاده ابزاری از افراد (اعم از زن و مرد) درتصاویر و محتوا، تحقیر و توهین به جنس زن، تبلیغ تشریفات وتجملات نامشروع و غیرقانونی، طرح مطالب موجب تضاد میان زن و مرد از طریق دفاع غیر شرعی از حقوق آنان.
تبصره ـ متخلف از موارد مندرج دراین ماده مستوجب مجازات های مقرر درماده 698 قانون مجازات اسلامی خواهد بود و درصورت اصرار، مستوجب تشدید مجازات و لغو پروانه است.
11. پخش شایعات و مطالب خلاف واقع یا تحریف مطالب دیگران.
12. انتشار مطلب علیه اصول قانون اساسی.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

سه شنبه 11/12/1388 - 16:21 - 0 تشکر 187370

فکر کنم برای بعضی ها خبر خوشایندی بود!حالا کدام بند به اعتماد مربوط می شد؟مصداق خبرش چی بوده؟

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 11/12/1388 - 16:51 - 0 تشکر 187375

خدا رو شکر که یه ضد قانونه دیگه هم به دام قانون افتاد

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
سه شنبه 11/12/1388 - 17:11 - 0 تشکر 187386

جناب سیامک حاضرم قسم بخورم که هیچ کدام از بندها مربوط به اعتماد نمیشد که اگر مرتبط میشد فقط یک مورد ذکر می کردند...
به نظرم سردبیر روزنامه ی ... که از مصونیت اهنین برخوردار است از همه خوشحال تر شد...
چون دیگر سنگری به نام اعتماد نیست تا از حیثیت افرادی که در ان روزنامه در نهایت نا جوانمردی مورد انواع تهتمت ها و توهین ها قرار میگیرند دفاع کند...
دیگر اعتمادی نیست تا جوابیه و دفاعیه ی افرادی را چاپ کند که در آن روزنامه(تاکید میکنم آن روزنامه) متهم به همکاری با اسراییل یا دست داشتن در ترورها شدند...
دیگر اعتمادی نیست تا از حیثیت هاشمی رفسنجانی دفاع کند...
من به طور کل قطع امید کردم...به طور کل...همه چی تموم شد...پیش بینی آقای هاشمی درست از آب دراومد...جامعه دچار سم مهلکی به نام تک صدایی شد...همین...حالا میفهمم اینکه میگن هاشمی تجربش از همه بیشتره یعنی چی...حالا بشینید و دم از آزادی بیان بزنید که فکر کنم این حرفها دیگه در نظر اصول گرایان افراطی هم خنده دار باشه...خنده دار تر از همیشه

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

سه شنبه 11/12/1388 - 17:17 - 0 تشکر 187390

ادعای وضعیت روحی بسیار بد کارکنان روزنامه ی وزین اعتماد پس از توقیف نشریه توسط روزنامه ی معلوم الحال...

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

سه شنبه 11/12/1388 - 18:17 - 0 تشکر 187397

عکس کارکنان روزنامه اعتماد بعد از شنیدن خبر را هم می توانید در اینترنت پیدا کنید!خیلی جالبه!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 11/12/1388 - 20:7 - 0 تشکر 187439

به نظر من خوب بود که اجازه میدادن تا این روزنامه به کارهاش ادامه بده تا بهانه دست بعضیها نیفته که ای وای بدبخت شدیم و ازادی بیان رو از ما گرفتن و از این حرفا. این مشکلات کم و بیش توی هر روزنامه ای هست اما واقعا دیگه شورشو در اورده بودن. 1200 عنوان توهین و اتهام بی اساس به شخص رییس جمهور از طرف این کم بصیرتان در چندین روزنامه و سایت برای مدعیان ادب شرم اوره.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

سه شنبه 11/12/1388 - 20:46 - 0 تشکر 187444

محمد علی رامین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره علت توقیف روزنامه اعتماد و لغو مجوز هفته نامه ایراندخت و نشریه سینا اظهار داشت: یکی از نشانه های جامعه متمدن، قانونگرایی است. به تعبیرحضرت امام (ره) حکومت اسلام حکومت قانون است بنابراین هر کس بر اساس قانون، زندگی و عمل کند در پناه قانون قرار می گیرد و هر کس به مقابله با قانون برخیزد توسط قانون حذف می شود.
وی ادامه داد: مطبوعات به وسیله قانون ایجاد می شوند و تا زمانی ماندگارهستند که قانون را بپذیرند و مطابق آن عمل کنند. هر گاه از قانون تخطی کردند به آنها تذکر و توجه داده می شود و اگر بر تخلفات اصرار کردند و قانون ستیزی را رویه و مرام خود قرار دادند قانون آنها را تحمل نخواهد کرد.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

سه شنبه 11/12/1388 - 21:36 - 0 تشکر 187459

باید زودتر از اینا توقیف میشد بابا!!!!!!

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
سه شنبه 11/12/1388 - 22:51 - 0 تشکر 187481

دوست خوبم دستتون درد نکنه بابت این عکس(منظورم دقیقا این عکس بود )/ولی سایت کلمه هم چند تا عکس که زمانش قبل از این عکس است را منتشر کرده که بهت زدگی آنها را نشان می دهد/به هر حال یک سری جوان که با هزار امید دور هم جمع شده بودن بیکار شدن./این عکس پیام خاص خودش را دارد....////
این آمار ها(1200) را از کجا می آورید؟می شه چند مصداق از روزنامه ی اعتماد بیاورید (اگر هم بوده تذکر گرفته شما مطمئن باشد)
مین الان هم اگر اخبار زندانی ها را دنبال کنید اتهام برخی از آنها توهین به رئیس دولت است!//
مظلوم نمایی نکنید!!فیلتر بازداشت توقیف لغو مجوز و.../
من بیشتر از توقیف شدن این روزنامه ها از ژست آزادی خواهانه و مظلوم نمایی و آزادی نزدیک به مطلق بعضی ها ناراحت می شوم!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 12/12/1388 - 8:25 - 0 تشکر 187533

سلام ............... اقا چرا الکی حرف میزنید خوب ما قانون داریم اگه پاتو کج بزاری باید مجازات بشی ........... چطوره چون شما دوست ندارید قانون جنگل رو اجرایی کنیم نه ؟؟؟؟؟؟؟؟ یا مثلا همه خلاف کنن ما هم بخندیم و به روی خودمون نیاریم ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعانکه من موندم چرا شما نمی خواهید باور کنید هر کس مرتکب جرمی شد باید مجازات شه .......... ببخشید ها ولی باید میگفتید که ..... دیگر اعتمادی نیست که اتهام دروغ بزند ...... دیگر اعتمادی نیست کهشایعه پراکنی کند ....... و دیگر اعتمادی نیست که افکار بیگانگان رو به چاب برساند .

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی