• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1494)
يکشنبه 9/12/1388 - 22:32 -0 تشکر 186967
حرفی خصوصی با کدیور!

 محسن کدیوردر دانشکده ی فنی دانشگاه تهران در سال 79طی سلسله مباحثی تحت عنوان «پژوهش های قرآن» ایراد کرد:... یک زمانی مردم می گفتند چون عیسی (ع) این سخن را گفته پس درست است اما امروز عیسی که سهل است خود خدا هم اگر حرفی بزند و آن حرف با عقل منطبق نباشد نخواهد پذیرفت. امروز خدا در جامعه هیچ کاره است. همه کاره مردمند.

محسن کدیور یکی از رهبران جنبش سبز. عضو 5 نفر خارج نشین که به جنبش سبز خط می دادند. او در سخنرانی تغریبا حرف های ته دلش را گفت و چهره ی کریه خود را نمایان کرد. در این نوشته به شبحات وارد شده از محسن کدیور جواب داده خواهد شد.

1-«کسی بر ما ولایت ندارد. ولایت فقیه یعنی ولایت بر کسی که دیوانه یا صغیر است. ما محجور نیستیم که قیّم بخواهیم.» پاسخ: جمله اول جمله ناشیانه ای است. از یک روحانی این حرف بعید بنظر می رسد. آیا خدا بر ما ولایت ندارد؟ آیا پیامبر ولایت نداشت؟ آیا قرآن را قبول ندارید؟ من یتوَلّ الله و رَسوله والذین امنُوا فاَن حزب الله هم الغالبون، کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد با ایمان را بپذیرند(پیروزند زیرا)حزب و جمعیت خدا پیروز می باشد. جمله دوم نیز بسیار ناشیانه است و مستلزم دروغ است چون این معنی که ایشان بیان کردند مصداق ولایت فقیه مقیده است نه ولایت فقیه مطلقه و بحث ایشان در باره ی ولایت فقیه مطلقه است نه مقیده! جمله سوم نیز کاملا طراحی شده است چون امام رضا در حدیثی می فرماید: انسان به قیم و سرپرست نیاز دارد. این حدیث مربوط به ولایت فقیه است و حتی امام(ره) در کتاب ولایت فقیه این حدیث را آورده است.

2-«می گوییم موسوی رئیس جمهور ما شود می گویند غلط کردید احمدی نژاد بهتر است او رئیس جمهور شود. می گوییم مخالفیم می گویند غلط می کنید، گلوله نسیب تان می کنیم.» پاسخ: منظورشان از سخن اول همان توهم است، نگیرید! البته باید در این میان گفت که 32 نفر کشته شده اند.20نفر بسیجی 13 نفر غیر نظامی که ثابت شد که این 13 نفر یا به علت بی قانونی دولتی ها(کهریزک) که این هم مصوبش خودشان هستند یا به دست نیروهای نفوذی(انگلیس و جنبش سبز) کشته شدند. اگر گفتند غلط می کنید آنوقت حکومت بر مبنا ی دموکراسی خیالی آمریکا و انگلیس باید چه فحشی به شما دهد. ببینید چه کار کرده اید که اینگونه با شما رفتار شده است.

3-«مردم می گوید ما، رهبر می گوید من! جای مردم سالاری با فقیه سالاری عوض شده است. مردم در برابر رهبر زاویه گرفته اند. » پاسخ: مردم می گویند ما با رهبر زنده ایم. اسلام با رهبر زنده است. چرا حق را خودتان می دانید؟ رهبر در کدام سخنرانی یا دستور و امری منیّت به خرج داده است که این دومی باشد. رهبر می گوید: ای سید و مولای ما! من، جان ناقابلی دارم. جسم ناقصی دارم. اندک آبرویی دارم که آن را نیز خود شما به ما دادید. من این جان ناقابل را کف دست گرفتم در راه این اسلام و این انقلاب فدا خواهم کرد. این چه نوع فقیه سالاری است که مردم بیشتر فقهای حکومت اسلامی را انتخاب می کنند در حالی که در زمان علی و پیامبر اینگونه نبود. آقای کدیور 9 دی و 22 بهمن را به یاد دارید؟ مردم چه می گفتند؟

4-«کسی از جانب خدا نصب نشده است.»پاسخ: چقدر احادیث وجود دارد که امامان علما را منصوب شده از طرف خداوند می دانند. امام زمان در پاسخ به سوال آخرین نائب خاص خود که پرسید بعد از غیبت کبری نائبی وجود نداد مردم به کجا مراجعه کنند؟ امام پاسخ فرمود: علما نائب عام من هستند. امام صادق می فرماید: علما میراث بَرانند. پیامبر علم خود را به میراث می گذارد.

5-« امروز بزرگترین مراجع منتقد این حکومت هستند» پاسخ: اولا حکومت بدون انتقاد فانی است. ثانیا آمار گرفتید. ثالثا منظور شما مثلا آقای منتظری است. ایشان که امروز به گفته ی امام در قعر جهنم هستند. البته منتظر شما نیز هستند!

6-« ولایت مطلقه یعنی تمام قدرت در اختیار یک نفر باشد»  پاسخ:این سخن اشکال دارد. حداقل این قدرت در ایران نیست. ولایت فقیه قدرت انتخاب فرد را دارد. سیاست دهی نیز معلوم است. اسلام. اگر رهبر عزیز ما علارغم قدرت حقی که داشتند جلوی حرف های ضد اسلامی شما در دوره 8 سال ریاست جمهوری خاتمی را می گرفت. «اون می خواد مثل حُرّ آزاده بشین                 یه روزی برای جان نثاری آماده بشین» ایشان آنوقت با شما صلح حسنی کرده بود ولی منتظر بر خورد حسینی باشید.

7-« مجلس نمی تواند تصمیم بگیرد چون سد شورای نگهبان را در مقابل خود دارد» پاسخ: یک سوال دارم در همان کشوری که شما صحبت می کنید(انگلیس) مگر مجلسی به نام مجلس اعیان نیست که همه ی تصمیم ها را می گیرد؟ چرا به آن اعتراض نمی کنید؟ بالاخره باید مرجعی باشد که به قوانین مجلس رسیدگی کند. شورای نگهبان نه تنها به قانون آسیب نمی رساند بلکه برای اصلاح آن را کمک می کند. این شورا یکی از کار های اسلامی است که در کشور شده است. مگر در زمان پیامبر نبود؟ چه کسانی به خود پیامبر که کاملا معصوم بود مشورت می دادند تا تصمیم بگیرد؟ مومنان.

8-«دادگستری شاه سالم بود.»پاسخ: حالا می خندیم!

9-«سران اصلاحات هیچ جرمی ندارند جز کار تشکیلاتی برای ایجاد دموکراسی نمی کنند.»پاسخ: مثلا نزدیک به 1800 سلاح گرم و اسلحه از آقای هادی غفاری گرفته شد کار تشکیلاتی است. یا از خانه آقای ابطحی نارنجک دستی پیدا شد کار تشکیلاتی است یا آقای رمضان زاده... . جرم سران اصلاحات حذف اسلام است. این جرم اول آخر این افرادی است که کار تشکیلاتی می کنند.

10-« ما می خواهیم بطور قانونی حکومت را از شما بگیریم، این کار کودتای مخملی نیست.» پاسخ: اگر قانونی است چرا انتخابات را قبول نکردید و توهم به سرتان زد و گفتید تقلب شده است چرا؟ چون ننه جون کروبی این ها را خوب می فهمد! قانونی این بود که انتخابات را قبول کنید بعد بروید حزب تشکیل دهید تبلیغ کنید برای اتنخابات بعدی، تا پیروز شوید.

11-«من از نهج البلاغه و قرآن نیز مثل استفاده از دیگران استفاده می کنم و نظر می دهم. مگر که بگویید استفاده از نهج البلاغه و قرآن نیز جرم است.  همچنین الله اکبر که امروز نیز در ایران جرم است.» پاسخ: استفاده از نهج البلاغه وقرآنِ شما مثل استفاده کردن عبد الکریم سروش است. شما هم مثل او فکر می کنید که قرآن شعر است؟ چرا نهج البلاغه شما باعث می شود که گنجی امام زمان را رد کند و با گوگوش رقص کند؟ اگر اینگونه نهج البلاغه می خوانید، بله جرم است. شما اگر نهج البلاغه را کلام امام معصوم و راه حق می دانستید این حرف را در بهمن 77 در مجله کیان نمی زدید.: محسن کدیور:« معصومین(ع) فقط در کلیات و اصول اسوه­اند، نه در فروع و جزئیات.» جواب سخن آخر شما نه اینطور نیست ما در21 بهمن، 9شب آنقدر الله اکبر گفتیم که صدایمان گرفت. جایتان خالی. البته یادتان بیاورم که در صفین قرآن به نیزه کردند امام علی فرمود آن ها را به زمین بزنید ما که کاری با شما نکردیم. و برای جواب سخن آخر شما:«دیدی ای کوته نظر از چاله افتادی به چاه      این سزای نابجا الله اکبر گفتن است».

12-«(با اشاره به روایتی از علی (ع) که به خاطر گرفتن حق دختر یهودی از خدا در خواست مرگ می کرد) آیا رهبر جمهوری اسلامی ایران امروز بخاطر این همه شهیدی را که راهی قبرستان کرده درخواست مرگ می کند.»پاسخ بله، خود شما در دوران اصلاحات زجّه های آقا را شنیدید که چرا باید در این حکومت دینی افرادی مثل شما پرورش بیاید از خدا درخواست مرگ کرده است. ایشان از دست شما امروز هم طلب مرگ می کنند. آقا چشم امیدشان به ماست نه شما. می گویید شهید؟ این چه شهیدی(ندا آقا سلطانی) است که با دوست پسرش در سواحل کشور ساکن شما(انگلیس) به عیّاشی می پردازد؟ آیا فی سبیل الله بود. نه. این شهیدان شما به هلاکت رسیدند نه شهادت. شما شهیدان جبهه ها که هدفشان حفظ نظام بود همیشه می گفتند امام را دعا کنید، به اماممان سلام برسانید، لبیک یا خمینی، با این شهیدان در راه انگلیس یک جا می گذارید. امام که می گفت حفظ نظام از اوجب واجبات است، شهیدان شما چرا بعکس عمل کردند؟


A.A
دوشنبه 10/12/1388 - 16:23 - 0 تشکر 187111

خدا رو شکر میکنم که مسئله ی کهریزک هم حل شد...
کار آمریکایی ها بوده
تمام

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

دوشنبه 10/12/1388 - 19:38 - 0 تشکر 187158

خوب بود.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

پنج شنبه 13/12/1388 - 13:32 - 0 تشکر 187907

چرا هرچی میشه اینا کهریزک رو علم میکنن؟

پنج شنبه 13/12/1388 - 20:14 - 0 تشکر 188008

میخواهند قضایای اصلی منسی(فراموش) شود.همه چیز به موقع

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

جمعه 14/12/1388 - 9:51 - 0 تشکر 188106

باهات موافقم سوها

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
يکشنبه 8/1/1389 - 20:44 - 0 تشکر 191969

سلام

این چه شهیدی(ندا آقا سلطانی) است که با دوست پسرش در سواحل کشور ساکن شما(انگلیس) به عیّاشی می پردازد؟

چقدر بی باک و بدون مدرک و شاهد به یک مرحومه تهمت عیاشی میزنیم ...با کدوم مدرک و شاهد آبروی یک دختر متوفی رو زیر سوال میبرید؟

(( ان الذین یرمون المحصنات الغافلات المومنات لعنوا فی الدنیا والآخرة ولهم عذاب عظیم ))

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 9/1/1389 - 1:15 - 0 تشکر 191988

SOHA_1990 گفته است :
[quote=SOHA_1990;373781;187907]چرا هرچی میشه اینا کهریزک رو علم میکنن؟

*بسم الله الرّحمن الرّحیم*

باسلام

دوست عزیز!فاجعه ی کهریزک چیز کوچیکی نبود که بشه از یاد برد یا بی اهمیّت نشونش داد!

إن شاء الله دیگه هیچکس جای اون  پدر و مادری نباشه که پسرشون رو سالم تحویل نیروهای امنیتی دادن،بعد جسدش رو(اونم با بدترین وضع جسمی)تحویل گرفتن!

بله دوست گرامی!

"احساس سوختن به تماشا نمی شود

آتش بگیر تا که بدانی چه می کشم"

این واقعه ی دردناک و تأسّف برانگیز-که دل هر انسان باشرف و باوجدانی رو می لرزونه-قابل بخشش و گذشت نیست.

الحمدلله که برخی از آمران و عاملان این شکنجه و قتل ها دستگیر و راهی زندان شدن،وإن شاء الله به زودی در این دنیا و در روز قیامت،شاهد اجرای عدالت در حقّ خودشان و حامیانشان و راضی شوندگان به عمل آنها خواهیم بود.

و سیعلم الّذین ظلموا أیّ منقلبٍ ینقلبون

با سپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 9/1/1389 - 1:33 - 0 تشکر 191990

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;191969]

سلام

این چه شهیدی(ندا آقا سلطانی) است که با دوست پسرش در سواحل کشور ساکن شما(انگلیس) به عیّاشی می پردازد؟

چقدر بی باک و بدون مدرک و شاهد به یک مرحومه تهمت عیاشی میزنیم ...با کدوم مدرک و شاهد آبروی یک دختر متوفی رو زیر سوال میبرید؟

(( ان الذین یرمون المحصنات الغافلات المومنات لعنوا فی الدنیا والآخرة ولهم عذاب عظیم ))

با سلام

باهاتون موافقم

خدا همه رو به راه راست هدایت فرماید.

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

جمعه 13/1/1389 - 12:57 - 0 تشکر 192497

خدا راه راست رو بهم نشون داده رفیق...ولی واسه دعا ت ممنون...

دوشنبه 23/1/1389 - 21:10 - 0 تشکر 194343

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;191969]

سلام

این چه شهیدی(ندا آقا سلطانی) است که با دوست پسرش در سواحل کشور ساکن شما(انگلیس) به عیّاشی می پردازد؟

چقدر بی باک و بدون مدرک و شاهد به یک مرحومه تهمت عیاشی میزنیم ...با کدوم مدرک و شاهد آبروی یک دختر متوفی رو زیر سوال میبرید؟

(( ان الذین یرمون المحصنات الغافلات المومنات لعنوا فی الدنیا والآخرة ولهم عذاب عظیم ))

جواب: دوست عزیز سالام، به سایت یتیوب فارسی بروید با کمی جستوجو می توانید مدرک این مطلب را ببینید. 

A.A
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی