انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 622)
يکشنبه 9/12/1388 - 17:55 -0 تشکر 186905
نامه ای از امام خمینی در آخرین 22خرداد عمرشان

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای نخست وزیر،آقایان وزرا ایدهم الله تعالی

مسئله ای راکه لازم دیدم تذکر دهم ،این است که قوام نظام اسلامی ایران بر اتحاد درروش وحرکت درکلیت سیاست مورد قبول اسلام است. همگی باید سعی کنیم هر حرکتی اعم از سیاسی، نظامی ،اقتصادی واجتماعی که انجام می دهیم،،به آن کلیت صدمه نزند.ترسیم کلیت متخذاز اصول اساسی قوانین اسلامی است که هدایت فرد وجامعه را برعهده دارد. هرمسئولی وهرمتعهدبه نظامی باید سعی کندبرای پیشبردنظام در چارچوب محدوده وظایفش عمل کند که درغیر این صورت احتمال پاشیدگی نظامجدی است .لذااگر هر وزیری دخالت در کار وزیردیگرنمایدکه حتی دخالت اوباعث رشدکارگردد مورد قبول نیست، چراکه خروج از چارچوب اختیارات ضررش بیشتر از رشد کاردرنقطه ای دیگر است روشن است که مشور ت وهماهنگی وهمکاری موردبحث نیست. اینجانب گاهی به موضع گیری های وزراونمایندگان در خارج از محدوده وظایفشان برخورد میکنم که متعجب میشوم. ازباب مثال سیاست خارجی کشور بر عهده وزیر امور  خارجه است . اگر آقایان اعتراض دارندباید برادرانه در هیاءت دولت مطرح کننداگر به اعتراض جواب قانع کننده ای داده شد،که چه بهتروالاوزیرامور خارجه است که بایددر چارچوب سیاست ترسیمی از رهبری نظام ویامجلس ،تصمیم گیرنده است. این شیوه پسندیدهای نیست که هر وزیرویا هر نماینده ای هر چه دلش خواست در مجامع عمومی بگوید.آقایان وزرا!من به شماوبه نمایندگان مجلس نصیحت می کنم که سیاست های یکدیگر را تضعیف ویا تخریب نکنید،اگر وحدت روش در نظام نوپای اسلامی صدمه ببیندنتایجی که دنیای استکبار از این برخوردها میگیرد، بسیار شکننده است.کاری نکنیم که دنیا فکر کند نظام اسلامی ایران با این اختلاف سلیقه هاوبا این ابرازاختلافهاهیچ گاه راه ثبات را نخواهد پیمودخداوند به تمامی شماتوفیق خدمت  به بندگان  خوب خدا را ارزانی دهد

 والسلام روح الله اموسوی الخمینی تاریخ22/3/67

صحیفه امام جلد 21صفحه64 و65

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی