• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 4659)
جمعه 7/12/1388 - 13:5 -0 تشکر 186165
استفاده از دو مودم همزمان؟؟؟؟

سلام.روشی برای سوال بالا دارید؟اصلا این سیستم عاملها میتونن این کار رو انجام بدن؟مثلا شما با دوخط تلفن دو کانکشن دایل آپ جدا داشته باشید؟یا نرم افزاری داریم این کار رو انجام بده؟اگر از دوستان کسی تجربه ای در زمینه بالا بردن سرعت دایل آپ داره ممنون میشم راهنمایی کنه

جمعه 7/12/1388 - 15:10 - 0 تشکر 186195

موضوعی که شما مطرح کردید در حقیقت همون مولتی لینک هست ( multilink) که بهتر بود خود این موضوع در بحثی جداگونه آورده بشه اما همینجا مینویسم .

اولین چیزی که برای استفاده از مولتی لینک نیاز دارید، یک ISP است که از تکنولوژی PPP مولتی لینک پشتیبانی می کند . بدون این پشتیبانی هیچ کاری از شما بر نخواهد آمد . با ISP خود تماس بگیرید و سوال کنید که آیا مولتی لینک را نیز ارائه می کنند یا خیر.
دومین چیزی که برای استفاده از مولتی لینک به آن نیاز دارید ، نرم افزار است . اگر ویندوز 98 استفاده می کنید، تا آنجایی که به نرم افزار مربوط است ، مشکلتان حل است، زیرا مولتی لینک همراه سیستم عامل ویندوز 98 است . چیز دیگری که نیاز دارید ، دو مودم است ، گرچه می توان از دو مودم با سرعت هایی متفاوت استفاده کرد، لیکن استفاده از دو مودم با سرعتی مشابه نتایج رضایت بخش تری را به بار می آورد . می توانید از هر ترکیبی از مودم های داخلی و خارجی استفاده نمایید.
و بالاخره ، به دو خط تلفن مجزا نیز نیاز دارید ، یعنی یک خط تلفن برای هر مودم لازم است.
درک multilink
اگر تمامی تجهیزات مورد نیاز را آماده کرده اید، پس آماده حرکت هستید . اما پیش از شروع بیائید چند لحظه ای را برای آموختن بیشتر درباره مولتی لینک صرف کنیم .مولتی لینک اجازه می دهد که از دو مودم جداگانه چنان استفاده کنید که گویی یک مودم واحد هستند.
نرم افزار مولتی لینک مودم ها را به گونه ای پیکره بندی می کند که با یکدیگر کار و تشریک مساعی می کنند که سرعت ارتباط دو برابر شود . برای مثال اگر دو مودم 56k داشته باشید، از نظر اصولی سرعت ارتباطی معادل 112k را بدست خواهید آورد.
جهت دستیابی به این نوع سرعت مولتی لینک بسته های داده هایی که به سوی اینترنت می روند را ره گیری می کند ، آنها را به دو قسمت تقسیم کرده وهر نیمه از بسته را به مودمی جداگانه می فرستد . سپس هر مودم یک نیم بسته را برای ISP ارسال می کند . موقعی که نیم بسته ها به ISP رسیدند ، نرم افزار سرور بسته داده های اولیه را دوباره روی هم سوار کرده و آنها را به سوی اینترنت بیرون می فرستد . در برگشت بسته های داده های که از اینترنت به سوی کامپیوتر می آیند توسط سرور ISP ره گیری شده ، و سپس به دو تکه تقسیم ، و هر نیم بسته به یکی از مودم ها برمی گردند.
نتیجه نهایی این جادوی پشت صحنه ا! ین است که اتصال اینترنتی شما می تواند داده های اینترنت را در نصف مدت زمان لازم اداره کند .که  این معادل دو برابر کردن سرعت مودم است . مقررات fcc سرعت ارتباط مودم های 56k رابه 53kbps محدود می سازد . علاوه بر این ، سرعت 53kbps فقط موقعی امکان پذیر است که تنها یک سوئیچ آنالوک بین مودم شما و شرکت مخابره ای وجود داشته باشد.
اگر اتصال اینترنتی شما از مسیری با بیش ازیک سوئیچ آنالوک بگذرد ، که احتمالش بسیار زیاد هست ، میزان انتقال داده های مودم افت می کند . بدین لحاظ ، اکثر افرادی که از مودم 56k استفاده می کنند، نوعا سرعت ارتباطی ما بین 45kbps و50kbps را بدست می آورند . این موضوع بدان معناست که ترکیب دو مودم 56k با مولتی لینک سرعت ارتباطی بین 90kbps و100kbps را فراهم می کند . 

پیکر بندی مولتی لینک :

جهت شروع ، وارد پوشه ،Dial Up Networking شوید. اگر نزد ISP جدیدی حساب كاربری دارید، نیاز به دوباره كلیك برروی آیكون Make a New connection و ساختن یك اتصال اینترنتی جدید دارید، یعنی درست همانطور كه در حالت معمول عمل می كردید.
پس از اینكه اتصال جدید را ساختید ، و یا اگراز یك اتصال موجود قبل استفاده می نمایید ، به سادگی روی آیكن connection تان كلید راست ماس را كلیك كرده و از منوی میان برProperties را انتخاب كنید. وقتی جعبه محاوره ای connection property را مشاهده كردید، برگه MultiLink را انتخات كرده و سپس گزینه Use Additional Devices را جهت فعال كردن صحفه پیكربندی MultiLink انتخاب نمایید.
جهت پیكربندی دو مودم برای كار با یكدیگر ، خیلی ساده بر روی دكمه Add كلیك نموده و هنگامی كه جعبه محاوره Edit Extra Device ظاهر شد، بر روی فلش Device Name كلیك و مودم دوم بر روی برگه MultiLink ظاهر می شود و می توانید بر روی OK كلیك كنید.
نكته: اگر ISP تان حساب های كاربری مولتی لینك ارائه نمی كند ، ولی شما دو مودم ودو خط تلفن و حساب هایی با دو ISP متفاوت دارید، می توانید از یك برنامه نرم افزاری دیگری كه مشابه مولتی لینك عمل می كند بهره بگیرید. ( در صورت نیاز به بخش دانلود انجمن درخواست بدهید )  


ساختن اتصال اینترنتی مولتی لینك

جهت ساختن یك اتصال مولتی لینك ، فقط بر روی آیكن اتصال اینترنتی در پنجره Dial Up Networking دو بار كلیك كنید . پس از این كار ، جعبه محاوره ای اولیه Connection To را همانگونه كه در حالت معمول می بینید، مشاهده خواهید كرد. پس از برقراری اتصال اولیه ، می شنوید كه مودم دوم شروع به شماره گیری اتصال دوم نموده است.
به محض اینكه Dial Up Networking اتصال دوم را برقرار كرد ، بر روی آیكن اتصال در لیست (tray ) سیستم دوباركلیك كنید. وقتی كه جعبه محاوره ای Connection To را دیدید، دكمه Details را انتخاب نمایید تا جعبه محاوره ای را باز كند و بتواند تمام جزئیات را ببینید.
همانگونه كه مشاهده می كنید، مولتی لینك اجازه می دهد تا با دو مودم 56K با سرعت 100000ps با ISP خود ارتباط برقرار كنیم . شما همواره ارتباطی را بدست خواهید آورد كه بطور مساوی قابل تقسیم بین دو مودم باشد . دلیلش این است كه بالاترین سرعت ارتباطی كه مودم دوم می تواند برقرار سازد می بایستی با سرعت ارتباط مودم اولی تطبیق كند . به دكمه Suspend در پایین جعبه محاوره نیز دقت فرمایید.
وقتی بر روی این دكمه كلیك كنید ، مودم دوم ارتباط را قطع كرده و سرعت تا حد یك مودم افت می كند . این موضوع وقتی كاربرد دارد كه نیاز دارید یكی از خطوط تلفنتان را برای تلفن زدن آزاد كنید ولی می خواهید هنوز به اینترنت متصل باشید . موقعی كه اتصال مودم دوم را قطع كنید Dial Up Networking نام دكمه را به Resume تغییر می دهد . وقتی بر روی دكمه Resume كلیك كنید مودم دوم ارتباط را مجددا برقرار می سازد و دوباره سرعت ارتباط دو برابرمی شود.

راهنمایی: هنگامی كه در استفاده از دو مودم بوسیله مولتی لینک ارتباط برقرار شود . هر دو مودم سعی می كنند به بالاترین سرعت ارتباطی تحت شرایط موجود دست یابند . 
عوامل بسیاری می ‌توانند مانع از عملكرد مودم ها بر اساس حداكثر سرعت ارتباط ممكنشان شوند . این وضعیت ها نسبتا عمومی بوده و نیازی به نگرانی در موردشان نیست . اگر احساس می كنید كه سرعت ارتباط فعلی تان رضایت بخش نیست . فقط كافیست ارتباط را قطع كرده و مجددا تماس بگیرید.

منابع :

iranictnews.ir

iritn.com

جمعه 7/12/1388 - 15:19 - 0 تشکر 186201

سلام.خیلی توضیحات عالی بود.ممنون.اگه دو تا ISP جدا استفاده کنیم چی؟در ایکس پی چی ؟نرم افزار احتیاج هست؟

شنبه 8/12/1388 - 1:26 - 0 تشکر 186327

Gigidagostin0 گفته است :
[quote=Gigidagostin0;522278;186201]سلام.خیلی توضیحات عالی بود.ممنون.اگه دو تا ISP جدا استفاده کنیم چی؟در ایکس پی چی ؟نرم افزار احتیاج هست؟

دوست عزیز مطالب بالا رو کامل نخوندید . 

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی