انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 728)
پنج شنبه 6/12/1388 - 17:17 -0 تشکر 186008
سخنان رهبری در جمع خبرگان تا چه اندازه مهم بود/.شما بگویید

افرادی كه قانون و رای مردم را نمی پذیرند صلاحیت حضور در چارچوب نظام را از دست داده‌اند

خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: افرادی كه حاضر نیستند قانون و رأی اكثریت را قبول كنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می‌كنند صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می‌دهند كه از دست داده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، در سخنان مهمی، نظام اسلامی را نظامی مبتنی بر اطاعت از پروردگار و "نقشه و هندسه " الهی خواندند و با اشاره به فتنه پس از انتخابات تأكید كردند: مسئله اساسی، حفظ هویت نظام و مرزها و شاخص‌های آن است و كسانیكه هندسه و هویت نظام را كه در قانون اساسی و حكمیت و داوری قانون متبلور شده است قبول دارند، جزو مجموعه نظام بشمار می‌آیند اما افرادی كه با حرف و عمل و تحریك، این مبانی را زیر پا می‌گذارند به دست خودشان صلاحیت حضور در مجموعه عظیم نظام را از دست می‌دهند.
رهبر انقلاب اسلامی، آیه شریفه "اطیعوا الله و اطیعوا الرسول " را اساس و مبنای نظام اسلامی دانستند و افزودند: اطاعت از " خط و نقشه پروردگار برای سعادت جوامع انسانی "، مرتبه‌ای بالاتر از اطاعت در مسائل و عبادات فردی دارد و تحقق آن نیازمند تلاش جمعی یك ملت است و "جمهوری اسلامی ایران " نیز نتیجه و تبلور اطاعت از راه و هندسه الهی است.
ایشان، در تبیین اهمیت حیاتی اطاعت از راه و برنامه پروردگار در سرنوشت یك ملت خاطرنشان كردند: در نظام‌های اجتماعی غلط و غیرالهی، اقدامات فردی نمی‌تواند كشور و جامعه را به سعادت برساند اما در نظام‌های متكی بر نقشه الهی، تخلفات فردی قابل اصلاح و مشكلات و نقائص قابل رفع است و این واقعیت، اهمیت بی‌نظیر تشكیل نظام مبتنی بر نقشه الهی را در سعادت ملت‌ها اثبات می‌كند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حفظ اصل نظام و مرزهای هویتی آن را، چالش واقعی و اصلی ملت ایران با زورگویان جهانی در سی و یك سال اخیر برشمردند و افزودند: وجود نظام اسلامی و آثار پربركت آن در بیداری و تحرك دنیای اسلام، منافع مستكبران عالم را به خطر انداخته و همه ظالمان و مستبدان جهان را به همدستی و معارضه شدید با جمهوری اسلامی كشانده است لذا همه باید در حفظ و تحكیم نظام و اركان آن، تمام تلاش خود را به كار گیرند.
ایشان با تأكید بر "توحید " به عنوان پایه اصلی نظام، عدالت و "كرامت انسان و خواسته‌ها و آرای مردم " را پایه‌های دیگر نظام اسلامی خواندند و افزودند: در پرتو این نگاه اسلامی، نقش و حضور مردم و مظهر مهم آن یعنی انتخابات، از مسائل اصلی جامعه و كشور به شمار می‌آید و به همین علت انتخابات در جمهوری اسلامی، امری واقعی است نه صوری و تقلیدی.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به فرمان امام علی (ع) به مالك اشتر درباره ترجیح دادن رضایت عامه بر خواست خواص افزودند: اساس انتخابات، حضور مردم و دخالت دادن آرای عامه در مسائل كشور است كه این مسئله آثار پربركتی از جمله ناامیدی روزافزون دشمن از مقابله با نظام را به همراه می‌آورد.
رهبر انقلاب اسلامی اساس فتنه پس از انتخابات را، نفی آرای مردم، خدشه وارد آوردن به حضور ملت و اتهام و تهمت به نظام برشمردند و تأكید كردند: افرادی با ارتكاب این گناه بزرگ، حاضر نشدند در مقابل قانون، "داور و شیوه داوری كه قانون تعیین كرده است "، تسلیم شوند.
ایشان در تشریح آثار مثبت انتخابات در نظام اسلامی، آرای مردم در انتخابات را نتیجه تشخیص خود آنها دانستند و افزودند: در نظام اسلامی برخلاف غالب كشورهای مدعی دمكراسی، باندهای قدرت و ثروت تعیین كننده آرای مردم نیستند و ملت به تشخیص خود تصمیم می‌گیرد البته ممكن است این تشخیص در موردی غلط باشد اما به هرحال تصمیم مردم است و باید در مقابل آن تسلیم بود.
ایشان، رقابت سالم، افزایش نشاط جامعه، قدرت بیشتر نظام و تحول در مدیریت را از دیگر بركات حضور مردم در انتخابات نظام اسلامی برشمردند و افزودند: بهترین شكل استمرار یك نظام اجتماعی تحول در عین ثبات است و بر همین اساس در جمهوری اسلامی ضمن حفظ ثبات و هندسه اصلی، رقابت‌های انتخاباتی و تحولات ناشی از آن در چارچوب نظام صورت می‌گیرد و طبعاً اگر كسی در اقدامی غلط، با شكستن این چارچوب وارد رقابت‌های انتخاباتی شود از قواعد صحیح انتخاباتی خارج شده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مرزبندی شفاف و صریح با دشمنان نظام را از دیگر ضروریات حضور در رقابت‌های انتخاباتی خواندند و افزودند: كمرنگ كردن مرزها خطایی فاحش است و باعث سردرگمی مردم می‌شود بنابراین باید از مخالفان نظام اعلام برائت شود و مرزها كاملاً روشن باشد.
ایشان در همین زمینه خاطرنشان كردند: اگر مرزها شفاف نشود عده‌ای می‌توانند با قصد خیانت و بدون اینكه شناخته شوند وارد چارچوب شوند ضمن اینكه عده‌ای دیگر نیز بدون آنكه متوجه باشند از مرزها خارج می‌شوند بنابراین عدم مرزبندی اشتباهی بزرگ است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ترجیح مصالح و منافع ملی بر منافع شخصی و حزبی را از دیگر ضروریات برگزاری انتخابات سالم برشمردند و تأكید كردند: انتخاباتی كه با این ویژگی‌ها انجام شود بدون شك موجب رضایت و نشاط مردم و پیشرفت كشور خواهد بود.
ایشان موقعیت كنونی نظام را در موارد فراوانی، به مراتب بهتر از گذشته خواندند و خاطرنشان كردند: امروز نفس گرم امام راحل عظیم الشأن در میان ما نیست و حادثه‌ای مانند دفاع مقدس نیز كه موجب غیرت و جوشش مردم و جوانان می‌شد، وجود ندارد اما 31 سال پس از پیروزی انقلاب، مردم و بویژه جوانان در كمال پاكی و آراستگی روحی، حماسه بی‌نظیر 22 بهمن امسال را بوجود می‌آورند و روز بزرگ و فراموش نشدنی نهم دی را می‌آفرینند.
ایشان با تجلیل از احساس مسئولیت، بصیرت تحسین برانگیز، غیرت، همت و آمادگی ملت بخصوص جوانان در دانشگاه‌ها و در جامعه افزودند: مردم امسال گرمتر و متراكم‌تر از هر زمان به میدان شتافتند؛ چرا كه احساس خطر كردند و فهمیدند كسانی به بهانه انتخابات و مسائل بعد از آن، بر چهره نظام پنجه می‌كشند و افرادی كه گاهی نام امام و انقلاب و نظام اسلامی را هم می‌آورند با حرف و عمل و تحریك، درست نقطه مقابل اهداف نظام ایستاده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر لزوم قدرشناسی مسئولان از مردم افزودند: باید مبنای این حضور تعیین كننده ملت یعنی دینداری و اطاعت از خدا را درك كنیم و با خدمت و جدیت بیشتر آن را قدر بشناسیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جبهه گسترده دشمنان ملت ایران افزودند: مراكزی كه عمدتاً به دست صهیونیست‌ها و كمپانی‌های بین المللی كنترل می‌شود با همه امكانات به مقابله با نظام اسلامی ادامه می‌دهند و در داخل هم كسانی با تكرار حرف‌های آنان، مورد اعتماد دشمنان قرار می‌گیرند و زمینه ضربه به نظام اسلامی را برای آنان فراهم می‌كنند اما بیداری عظیم و شوق آفرین ملت، ایمان آنان و علاقه مندی و پایبندی مردم به مبانی نظام، پشتیبانی پروردگار را به همراه آورده است و ملت و كشور در زمینه‌های مختلف به پیش رفته‌اند.
ایشان با تأكید مجدد بر مرزبندی با دشمنان نظام اسلامی، در مسائل اصلی و هویتی، اختلاف نظر در مسائل فرعی را حتی موجب پیشرفت دانستند و افزودند: هر حرفی و هر اقدامی ابتدا باید با وظیفه اصلی یعنی حفظ و تقویت نظام اسلامی سنجیده و سپس بیان یا انجام شود.
رهبر انقلاب اسلامی در تشریح علت تكرار مكرر ضرورت بصیرت خواص به غفلت برخی خواص در دوران مشروطه اشاره كردند و افزودند: در آن هنگام ماهیت حقیقی توطئه‌های غربزده‌ها كشف نشد و آن انحراف اساسی بوجود آمد اما این اشتباه نباید تكرار شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حساسیت امام خمینی و برخورد بسیار قاطع ایشان در مقابله با جریان‌های مخالف قانون قصاص اسلامی افزودند: امام جامع الاطراف ما، ماهیت حقیقی آن مسئله را درك كرد و به همین علت آن گونه برخورد نمود.
رهبر انقلاب اسلامی، حساسیت برروی كلیت نظام را اصل شمردند و با تاكید بر لزوم تفكیك مسائل درجه دو با مسائل اصلی افزودند: در مسائل فرعی اختلاف نظر مهم نیست و قابل حل است اما باید با مرزبندی روشن در مسائل اصلی، صف كسانی كه پایبند هویت نظام هستند با كسانی كه مخالف دینداری مردمند و با قانون معارضه می‌كنند مشخص شود.
ایشان نظام اسلامی را كشتی نجات خواندند و با تأكید بر دعوت از همه افراد و عناصر برای حضور در چارچوب نظام افزودند: افرادی كه حاضر نیستند قانون و رأی اكثریت را قبول كنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می‌كنند عملاً خود را از این كشتی نجات خارج می‌كنند و صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می‌دهند كه از دست داده‌اند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان، مسئله مجلس خبرگان را بسیار مهم و استثنایی خواندند و افزودند: خبرگان مجموعه علمای صاحب نام و مورد اعتماد مردم در همه قضایا به ویژه مسئله بسیار مهم انتخاب رهبری و مسائل مربوط به آن هستند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با تشكر از اعضای خبرگان و رئیس محترم آن ابراز امیدواری كردند تلاش‌های آنان مورد رضای پروردگار قرار گیرد.
در ابتدای این دیدار آیت‌لله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان گفت: این اجلاسیه خبرگان تحت تأثیر حضور گسترده مردمی در راهپیمایی 9 دی و 22 بهمن، از نشاط و آمادگی بیشتری برخوردار بود و جلسات طولانی مجلس خبرگان در فضایی آرام و توأم با انگیزه بالا برگزار شد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: علاوه بر اعضای مجلس خبرگان، دو میهمان، اوضاع داخلی و سیاست خارجی را تشریح كردند.
آیت الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان در گزارشی از دو روز اجلاس خبرگان گفت: هفتمین اجلاسیه دوره چهارم مجلس خبرگان با سخنان ریاست مجلس آغاز شد و در ادامه چند تن از اعضای مجلس خبرگان به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند.


شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
پنج شنبه 6/12/1388 - 18:54 - 0 تشکر 186033

سلام ... چندتا سوال دارم....“رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به فرمان امام علی (ع) به مالك اشتر درباره ترجیح دادن رضایت عامه بر خواست خواص افزودند: اساس انتخابات، حضور مردم و دخالت دادن آرای عامه در مسائل كشور است كه این مسئله آثار پربركتی از جمله ناامیدی روزافزون دشمن از مقابله با نظ ام را به همراه می‌آورد”خواستم بدونم خواست عامه ی مردم در حال حاضر چیه؟"حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جبهه گسترده دشمنان ملت ایران افزودند: مراكزی كه عمدتاً به دست صهیونیست‌ها و كمپانی‌های بین المللی كنترل می‌شود با همه امكانات به مقابله با نظام اسلامی ادامه می‌دهند و در داخل هم كسانی با تكرار حرف‌های آنان، مورد اعتماد دشمنان قرار می‌گیرند و زمینه ضربه به نظام اسلامی را برای آنان فراهم می‌كنند اما بیداری عظیم و شوق آفرین ملت، ایمان آنان و علاقه مندی و پایبندی مردم به مبانی نظام، پشتیبانی پروردگار را به همراه آورده است و ملت و كشور در زمینه‌های مختلف به پیش رفته‌اند. "چه کسانی زمینه ضربه به نظام رو ایجا کردند؟ من فقط سوال پرسیدم...یا علی

پنج شنبه 6/12/1388 - 23:22 - 0 تشکر 186104

"افرادی كه حاضر نیستند قانون و رأی اكثریت را قبول كنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می‌كنند صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می‌دهند كه از دست داده‌اند." قربون رهبرم برم .کسانی که ظرفیت شکست رو ندارن باید کنار گذاشته بشن

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

يکشنبه 9/12/1388 - 18:40 - 0 تشکر 186913

سلام ...... من هم با شما موافقم جناب اژدری . و در مورد سوال جناب SOHA_1990 باید بگم به نظر من مردم ارامش میخواهن از این سیاستت بازی ها دیگه خسته شدن از این ادما دروغ گو دیگه بیزارن باید ارامش رو برقرار کرد

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی