انجمن ها > انجمن برق > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
برق (بازدید: 1519)
سه شنبه 4/12/1388 - 12:3 -0 تشکر 185402
برنامه نویسی یک روبات

معرفی یک روبات ؛ میکروکنترولرها ؛ معرفی مبتدی زبان C برای میکروکنترولر AVR

تلفیقی


متن:
معرفی میکروکنترولرهای (1)
برای اینکه ما بتوانییم یک روبات را برنامه نویسی کنیم باید مطالب و دستورات خودمان را به یک میکروکنترولر بدهیم بنابراین باید از یک آی سی استفاده کنیم که دستورات خودمان را در آن بنویسیم
میکروکنترولر ها آی سی هایی هستند که می توانیم آنها را ریز کامپیوتر هم بنامییم چون داده ها را می گیرند و تجزیه و تحلیل می کنند و سپس دستورات لازم را می دهند.
میکروکنترولرها خانواده بزرگی هستند که من در اینجا می خواهم میکروی avr  را به شما آموزش بدهم که برای اینکه شما دستورات خودتان را به این آی سی بدهید باید از یک پروگرمر استفاده بکنید که این پروگرمر باید مخصوص avr باشد این پروگرمر دارای چند سوکت می باشد (سوکت آی سی) که در آن سوکت ها شما می توانید آی سی را قرار دهید و توسط برنامه ای دستورات خودتان را که به زبان c  و یا ... نوشته اید را به کدها مبنای 16 تبدیل کنید و سپس توسط برنامه ای دیگر می توانید آی سی را پروگرم کنید حال پروگرمرها که آی سی در آنها قرار می گرفت توسط USB و یا درگاه چاپگر و یا سریال کامپیوتر متصل می شوند و شما می توانید اطلاعات خود را به این طریق وارد آی سی کنید.
 نویسنده: سیدمحسن حسینی

شنبه 24/11/1388 - 14:23 - 0 تشکر 182189

معرفی یک روبات ؛ میکروکنترولرها ؛ معرفی مبتدی زبان C برای میکروکنترولر AVR

تلفیقی

متن:

برای اینکه بتوان یک موتور ساده را به حرکت در بیاوریم نیازی به برنامه نویسی نداریم ولی اگر بخواهیم این موتور کارهای مشخص و عکس العمل مناسبی از خود به نمایش بگذارد نیاز  دارد تا اول یک پردازنده برای این موتور که می خواهد روبات ما را به حرکت در نظر بگیریم سپس یک درایور و بعد یک موتور ولی اگر بخواهیم این روبات با دنیای بیرون از خود هم ارتباط داشته باشد باید برای آن سنسور و همینطور یک مقایسه کننده هم در نظر بگیریم ..... توضیح : برای هر یک از بخش ها:موتور - پردازنده و برنامه نویسی آن - سنسور - مقایسه کننده – درایور

نام نویسند:سیدمحسن حسینی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی