• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1420)
پنج شنبه 29/11/1388 - 22:1 -0 تشکر 183663
ایرنا ودرو........1

به نام خدا

سلام

مطالبی از ایرنا گفته می شود و بی اخلاقی های سیاسی در خبرگزاری های رسمی انجام می شود که   دیگر عادی شده گفتم نمونه ای بیاورم تا دوستان خود قاضی باشند

 این خبر کذب است:::

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 29/11/1388 - 22:29 - 0 تشکر 183669

این خبر نمونه ای است از شایعه سازی پیرامون مهندس موسوی و دکتر رهنورد(نمونه ای دیگر هم در خاطر هست اگر دوستان مایل باشند آن را هم پست می کنم)
با خواندن متن زیر متوجه می شوید که خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی چگونه اعتماد به خود را از بین می برد!
خلاصه ی متن:: خبر بالا در واقع طنزی بوده در یک وبلاگ!!!!و ایرنا این متن طنز را به عنوان خبر و به نام خود منتشر می کند یعنی بنگرید که منبع خبرهای خبرگزاری ایرنا چیست!!برای تخریب فردی منبع خبری خود را تا سطح یک وبلاگ پایین می آورد /منبعی که حتی استفاده از آن در انجمن تبیان هم ممنوع است!!

برخی رسانه های حامی دولت كه بدون توجه كافی به میزان صحت اخبار،  در گاف تازه‌ای، مطلب طنز یك وبلاگ را به عنوان خبر جدی خود منتشر كردند.

یكی از بینندگان  با ارسال مطلبی نوشته است:

امروز صبح وقتی به سراغ سایتهای اینترنتی رفتم تا از اخبار ایران و جهان مطلع بشوم خبری توجه من را به خود جلب كرد. خبری با عنوان "تقدیم مدال نقره دونده صهیونیست به زهرا رهنورد" كه در اكثر خبرگزاری ها و سایتهای خبری اصولگرا از جمله ایرنا، فارس، برنا و ... به چشم می خورد. یكی از این سایتها سایت ایرنا بود كه عكس این صفحه خبر را در زیر می بینید.
كنجكاو شدم تا صحت این خبر را جویا شوم. از این رو در گوگل به دنبال مدال آوران اسرائیلی گشتم. با كمال تعجب دیدم كه فقط یك مدال در طول دوران المپیك، آن هم در رشته جودو و نه دومیدانی به نام اسرائیل ثبت شده است. بعد به دنبال روزنامه منبع خبر منتشر شده كه هاآرتص بود گشتم. در حالی كه فكر می كردم تلاشم بی نتیجه است و حتما سایت این روزنامه اسرائیلی فیلتر است، با كمال تعجب دیدم این سایت فیلتر نیست.


در این سایت به دنبال اسم زهرا رهنورد به صورت عبری گشتم، اما مطلبی پیدا نكردم. آن وقت بود كه متوجه گاف این سایتها و خبرگزاری ها شدم و اصلا این خبر با این همه توضیح و اسم ورزشكار و سال و نوع مدال و ... را از كجا آوردند.

جالب است متن زیر را كه یكی از این خبرگزاری ها داده، بخوانید:

نشریه صهیونیستی هاآرتص در صفحه ورزشی روز شنبه خود با مصاحبه با آهوآ آمیت نوشت: دونده استقامت اسراییلی مدال نقره بازیهای المپیك 1992 خویش را به پاس مقاومت و آزاد اندیشی سومین زن اندیشمند دنیا به زهرا رهنورد تقدیم كرده است.

به گزارش ایرنا، آهوآ آمیت دونده صهیونیست در این مصاحبه گفت: «از هنگامی كه با شخصیت برجسته، اندیشمند، هنرمند و شجاع خانم رهنورد آشنا شدم و از همان هنگام كه وی را در كمیپن های تبلیغاتی دست در دست همسرش چون واله و شیدای اساطیری ایران مشاهده كردم، با خود عهد بستم كه تا پایان كار با او باشم. من وقتی سخنان ایشان را در بی بی سی درست بعد از انتخابات شنیدم بر عزم خود از حمایت از جنبش آزادی خواهی ایران افزودم.»

وی در همین رابطه با تایید اظهارات رهنورد در مصاحبه با بی بی سی افزود: فردای آن روز كه خانم رهنورد آن گونه از فرزند آذربایجان و داماد لرستان سخن راندند و از حق پایمال شده او دفاع كردند، در طی یك حركت نمادین به پای دوربین شخصی خود آمدم و در نطقی كوتاه از ایشان حمایت و پشتیبانی كردم. من از این پس خود را فرزند ِ خواهر شوهرخانم رهنورد می‌دانم و خطاب به جاعلان می گویم چه طور ممكن است كه مردم آذربایجان به پدر خود و مردم لرستان به داماد خود و مردم یزد به دایی خود رای ندهند؟!

گفتنی است اظهارات عجیب رهنورد در مصاحبه با بی بی سی فارسی، یك روز بعد از انتخابات كه دلیل اصلی ادعای تقلب را مستند به این مساله كرد كه آذربایجانی ها فرزند خود را و لرستانی ها داماد خود را رها نمی كنند و به كس دیگری رای دهند، با اظهار شگفتی مردم و ناظران سیاسی مواجه شد.

لازم به ذكر است، این خبر ناشیانه از مطلب طنز یك وبلاگ كپی‌برداری شده بود و یك خبرگزاری و سایت اصولگرا بعد از ساعاتی این خبر را حذف كردند، اما خبرگزاری دولت(ایرنا) تازه متوجه اشتباه خود شده و سایت برنا نیز تا این لحظه هنوز خبر مذكور را حذف نكرده است.

ایرنا چندی پیش هم مطلب طنز كتك‌كاری خاتمی و كروبی را از سر شوق به عنوان خبر جدی منتشر كرده بود.

-----

منبع متن:سایت شفاف  http://www.shafaf.ir/fa/pages/?cid=15664

منبع خبر در برنا:http://bornanews.ir/vdcjivev.uqev8zsffu.html

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 29/11/1388 - 22:33 - 0 تشکر 183671

البته امیدوارم مدیران انجن خود را مسئول خبرهای ایرنا ندانند و به خود نگیرد و آن را حذف نکنند!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 29/11/1388 - 23:57 - 0 تشکر 183714

با این حرفها میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از اقدامات خلاف قانون این چند ماهه تبرئه نمی شوند.

جمعه 30/11/1388 - 2:15 - 0 تشکر 183743

با سلام فکر می کنم خوب جستجو نکردید اسراییل در سال 1992 دو مدال المپیک کسب کرده است . یک مدال نقره و یک مدال برنز البته اینکه در طول دوران المپیک چند مدال به نام اسراییل ثبت شده نمی دانم ولی حتما یکی نیست . سری به این صفحه ویکی پدیا بزنید http://en.wikipedia.org/wiki/1992_Summer_Olympics_medal_table البته حمایت اسراییلی ها از جنبش سبز از طرف مقامات این کشور قبلا اعلام شده است گاف اندر گاف

در کشور عشق 

خامنه‌ای رهبر است 

جمعه 30/11/1388 - 10:40 - 0 تشکر 183786

شما فعلا برید گاف تقلب رو جمعش کنید بعدا در این مورد هم حرف میزنیم.گافهای روزنامه های مخالف خیلی بیشتر از گافهای موافقاست. مثل نقد حرفای نزده رییس جمهور توی روزنامه آقای کواکبیان (مردم سالاری)!

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

جمعه 30/11/1388 - 10:41 - 0 تشکر 183787

"ز هنگامی كه با شخصیت برجسته، اندیشمند، هنرمند و شجاع خانم رهنورد آشنا شدم و از همان هنگام كه وی را در كمیپن های تبلیغاتی دست در دست همسرش چون واله و شیدای اساطیری ایران مشاهده كردم، با خود عهد بستم كه تا پایان كار با او باشم. من وقتی سخنان ایشان را در بی بی سی درست بعد از انتخابات شنیدم بر عزم خود از حمایت از جنبش آزادی خواهی ایران افزودم.» اینحرف واقعا طنزه ! خندیدیم!

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

جمعه 30/11/1388 - 11:5 - 0 تشکر 183797

در ضمن من چنین خبری رو در ارشیوش پیدا نکردم

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

جمعه 30/11/1388 - 12:24 - 0 تشکر 183825

اسم این رو به ما لرها نچسبون چندشم میشه من به عنوان یک لر نه رهنورد رو به عنوان یه لر قبول دارم نه شوهرشو به عنوان داماد لره قبول دارم در ضمن اگه این جور بود کروبی هم فرزند لرهاست پس اونهم باید ریس جمهور میشد نه ؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه کروبی مال یکی از شهرستان های لرستانه . مردم اگاهانه تصمیم گرفتن و احمدی رو انتخاب کردند چه ربطی داره . ما چون لریم یا باید به موسوی رای میدادیم یا باید به کروبی رای میدادیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی مسخره است من خودم لرم و در لرستان زندگی میکنم خودم با چشمان خودم میبینم که مردم از این سه فرد (رهنورد کروبی موسوی )چقدر بیزارند واقعانکه ننگ به ما که متفکر زنان شده کسی که با جلع دانشگاه رفته و تحصیل کرده

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
جمعه 30/11/1388 - 12:42 - 0 تشکر 183831

سلام کی گفته لرها و ترک ها همه باید به اونی رای بدن که مال اونجاست ...... اسم اینو نچشبونید به لرها .......لرها ادم های شریفی هستن

جمعه 30/11/1388 - 15:21 - 0 تشکر 183888

1maryam گفته است :
[quote=1maryam;449570;183825]اسم این رو به ما لرها نچسبون چندشم میشه من به عنوان یک لر نه رهنورد رو به عنوان یه لر قبول دارم نه شوهرشو به عنوان داماد لره قبول دارم در ضمن اگه این جور بود کروبی هم فرزند لرهاست پس اونهم باید ریس جمهور میشد نه ؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه کروبی مال یکی از شهرستان های لرستانه . مردم اگاهانه تصمیم گرفتن و احمدی رو انتخاب کردند چه ربطی داره . ما چون لریم یا باید به موسوی رای میدادیم یا باید به کروبی رای میدادیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی مسخره است من خودم لرم و در لرستان زندگی میکنم خودم با چشمان خودم میبینم که مردم از این سه فرد (رهنورد کروبی موسوی )چقدر بیزارند واقعانکه ننگ به ما که متفکر زنان شده کسی که با جلع دانشگاه رفته و تحصیل کرده

خانم گرامی از صبر و گذشت بنده نسبت به توهین هایی که می کنید سو استفاده نکنید!اگر مدیر انجمن توهین قبلی شما را حذف می کرد شاید وقاحتتان این قدر بالا نمی گرفت(فقط این جمله که سخن شما مغیر مرامنامه هست مختص بنده است)

راستی ادب زن هم به ز دولت اوست!

-------

یک روش برای فرار از بحث این است:

مثال 

من می گویم این خبر ایرنا کذب است

شما برای رد سخن من می گویید مثلا خبر مردم سالاری هم کذب است!(هر چند که منبع هم نداشت!

آیا خبر مردم سالاری توجیی است برای ایرنا؟؟

 ----

این که گفتید خبر را در آرشیو پیدا نکردم::

لینک خبر را در خبرگزاری برنا گذاشتم.و اگر مطلب را تا انتها مطالعه می کردید متوجه می شدید که ایرنا خبر را از روی خروجی آن حذف کرده است(انصاف که ندارد تکذیبه بگذارد و عذر خواهی کند نه از دکتر رهنورد بلکه از بینندگانش برای دروغی که گفته)

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی