انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 380)
پنج شنبه 29/11/1388 - 6:54 -0 تشکر 183345
حائری شیرازی: به خاطر رهبری در برابر هاشمی سکوت می‌کنیم

با سلام

 آیت الله حائری شیرازی با بیان اینکه الان باید در جامعه همدلی باشد تا دشمن بیش از پیش در خصوص آسیب رساندن به کشورمان مأیوس شود،‌ اظهارداشت: هر فردی که ناهماهنگ با رهبری تلقی شود از تحمل مردم خارج است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری که سالیانی مسئولیت امامت جمعه شیراز را برعهده داشته است اکنون در مقام دفاع از مقام رهبری و جایگاه ولی فقیه برآمده و در برابر کسانی که اصل ولایت فقیه را زیر سوال می‌برند سکوت را به مثابه تایید آنان دانست.

او در گفت‌وگو با شبکه ایران اظهار داشت: سرنوشت تمام عبادات انسان در ولایت است یعنی اگر انسان ولایتش طاغوتی شود، نماز، روزه، حج و تمام عبادات و واجباتش حرکت از نور به ظلمت می‌شود.

آیت الله حائری شیرازی در این گفت و گو با عنوان این مطلب که نقش رهبری به مانند امام جماعت یک مسجد است که مردم در نمازشان به او اقتدا می‌کنند،‌ تصریح کرد: در جامعه نیز مردم در زندگی،‌ در دین، در سیاست و فرهنگ خود به رهبرشان اقتدا می‌کنند.

وی با تشبیه پیروی مردم از رهبری به اقتدای نمازگزاران به امام جماعت، گفت: همان طور که در یک نماز جماعت وقتی نمازگزارانی از امام جماعت فاصله می‌گیرند و یا از صفوف نماز خارج می‌شوند عده‌ای که عقب هستند جای آنان را پر می کنند، در پیروی از ولایت و رهبری هم به محض بروز یک فاصله از سوی نزدیکان و یا مسئولان، افراد دیگری جای انان را می‌گیرند.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به این سوال که به نظر شما آیا آقای هاشمی رفسنجانی در امتحان اخیر توانست خود را در خط ولایت حفظ کند؟، بیان داشت: اینکه ما می‌گوییم باید به امام جماعت اقتدا کرد برای همه است یعنی اگر رهبری می‌فرمایند علیه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حرفی نزنید ما باید اطاعت کنیم.

* مردم باید از رئیس جمهور حمایت کنند و همین کار را هم می‌کنند

وی با بیان اینکه اگر زمانی اتفاقی بیافتد که آقایان اقتدایشان را تعطیل کنند از ولایت فاصله می‌گیرند، افزود: اما همان طور که ما رهبری را مقتدای خودمان در تمام احوال می‌دانیم در ارتباط با این افراد هم باید گوش به فرمان ایشان باشیم.

آیت الله حائری شیرازی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از رئیس جمهور و دولت،‌ گفت: زمانی که حضرت آقا می‌فرمایند نظرات فلان شخص نسبت به فلانی به نظر من نزدیک تر است، یعنی اینکه مردم باید از رئیس جمهور حمایت کنند و همین کار را هم می‌کنند.

وی با عنوان این مطلب که مباحثه با رهبری و تبادل نظر با ایشان قبل از اتخاذ تصمیم و عمل، عیبی ندارد گفت: ولی زمانی‌که تصمیمی عملی شد نباید از ایشان فاصله گرفت هر چند آن تصمیم  و یا عمل خلاف نظر ما باشد.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: جلو و یا عقب افتادن از امام جماعت همان طور که وحدت نماز را از بین می‌برد از زیبایی آن هم می‌کاهد.

او با انتقاد به برخی سیاسیون و خواص که با سیاه نمایی از عملکرد دولت قصد تشویش اذهان عمومی را دارند،‌ گفت: برخی افراد چنان صحبت می‌کنند و به بزرگان اطلاع رسانی می‌کنند که انگار هیچ اتفاق مثبتی در این دولت نیفتاده است و این یعنی برخورد مغرضانه با منتخب مردم.

* به آقایان توصیه می‌کنم خود را با مواضع رهبری هماهنگ کنند

حائری شیرازی تصریح کرد: من به آن دسته از آقایان و سیاست مدارانی که تاکنون مواضع شفاف و صریحی در برابر اتفاقات اخیر اتخاذ نکرده‌اند، توصیه می‌کنم خود را با مواضع رهبری هماهنگ کنند و زمانی که حضرت آقا می‌فرمایند باید در جامعه آرامش باشد سعی کنند این امر اتفاق افتد.

وی با بیان اینکه الآن باید در جامعه همدلی باشد تا دشمن بیش از پیش در خصوص آسیب رساندن به کشورمان مایوس شود،‌ اظهارداشت: هر فردی که ناهماهنگ با رهبری تلقی شود از تحمل مردم خارج است.

*زیر سوال بردن جایگاه شورای نگهبان زیر سوال بردن نظام است

زیر سوال بردن جایگاه شورای نگهبان از جمله مواردی است که آیت الله حائری شیرازی آن را به مثابه زیر سوال بردن نظام دانست و گفت: اگر کسی بگوید من خبرگان را قبول ندارم نمی‌تواند نظام را قبول داشته باشد چون اصل پیدایش خبرگان جزئی از نظام است و اعتماد به خبرگان و شورای نگهبان جزئی از نظام است.

"هیچ فرقی میان اعتماد به شورای نگهبان و اعتماد به نظام نیست" هم، از جمله اظهارات آیت الله حائری شیرازی است.

* مذ‌اکره با عوامل فتنه مانند مذاکره درباره جزایر سه گانه بی معنی است

وی همچنین با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر مذ‌اکره با عوامل فتنه که خودشان را معترض می‌دانند،‌ گفت:‌ مذاکره در این خصوص معنا ندارد، مانند اینکه ما در قضیه جزایر خلیج فارس مذاکره را بی معنا می‌دانیم.

 

لینک اصلی خبر : http://www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=35220

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

پنج شنبه 29/11/1388 - 15:21 - 0 تشکر 183531

به نظرم بعضی ها اصلا در حد و اندازه ی اقای هاشمی نیستند که بخواهند فلان کار را بکنند یا نکنند...

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

شنبه 1/12/1388 - 19:38 - 0 تشکر 184374

از این غریب اشنا کلی ممنونم ... مطلب خوبی بود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی