پاسخ به شبهات (بازدید: 490)
چهارشنبه 28/11/1388 - 23:1 -0 تشکر 183293
مراسم عزاداری

سلام کی میدونه مراسمات عزاداری به این سبکی که امروزه تو کشور ما ایجاد میشه ریشش کجاست؟ من شنیدم اینا کپی برداری از مراسم های عزادلری مسیحیانه؟

abolfazl

چهارشنبه 5/12/1388 - 18:2 - 0 تشکر 185747

خوشبختمچون منمهمین رو شنیدم

جمعه 28/12/1388 - 20:7 - 0 تشکر 190871

اصل عزاداری و سوگواری از خود اهل بیت(ع) است ولی چگونگی آن تا حدود زیادی با شیوه‏های قومی و ملی عجین شده است و این آمیزش تا زمانی که مشتمل بر خلاف شرع نباشد اشکالی ندارد. انتصاب این امور به صفویه واجبار آنها درست نیست بلکه صفویان تشیع را رسما پذیرفته و خود گرایشات شیعی داشتند. آنان خدمات بسیاری رادر آغاز حکومت خود انجام داده ولی تدریجا به آلودگی گراییدند. آنچه در این زمینه میتوان گفت این است که درعصر صفویه این امور از آزادی بیشتری برخوردار شد و در نتیجه گسترش چشمگیری یافت. ولی عنصر اجبار و الزام ازنظر تاریخی درست نیست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی