انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 419)
دوشنبه 26/11/1388 - 23:1 -0 تشکر 182762
تبلیغات به چه قیمتی؟؟؟

با سلام

ایستگاه‌های امام حسین(ع) و امام خمینی(ره) و شهید نواب صفوی در مترو تهران به کاله تغییر نام یافت!

 شبکه ایران:‌ "کاله" در گویش طبری به دو معنای پستان گاو یا گوسفند و زمینی که درآن چیزی کشت نشده اطلاق می‌شود. 
مترو تهران در اقدامی نابخردانه و تبلیغی، در بالای تابلوهای راهنمای داخل واگن قطارهای خود، نام "کاله" را بر بالای نام امام حسین (ع)، امام راحل و شهید نواب صفوی، قرار داده است.
در این تابلوهای راهنما، تبلیغ شرکت کاله طوری درج شده است که نام این بزرگواران در زیر نام ‌کاله قرار گرفته است.
  خبرنگار ایرنا که خود شاهد عینی این موضوع بود، اظهارداشت: مسافران مترو وقتی این تابلوها را مشاهده می کردند با تعجب این اقدام را یک اشتباه معنادار و در راستای توهین به مقام والای امام حسین (ع)، امام خمینی (ره) و شهید نواب صفوی قلمداد می‌کردند.

برخی نیز با فرستادن لعن بر دشمنان ائمه اطهار و بدخواهان بنیانگذار جمهوری اسلامی ناراحتی خود را از این اقدام ناپسند ابراز می‌داشتند.
از طرفی یک نام را چند بار می‌توان برای ایستگاه‌های متعدد استفاده کرد؟
 مسوولان مترو باید در گزینش پیمانکاران تبلیغاتی در وسایل حمل و نقل عمومی، بصیرت اسلامی را مدنظر قرار داده تا اقدامات نابخردانه دل مردم خداجو و مومن را به درد نیاورند.

با توجه به اینکه شهروندان بسیاری از مترو استفاده می کنند، مناسب است، ترجمه برخی از آیات و احادیث ائمه در جهت ایجاد بصیرت، آرامش و مذمت دنیا طلبی در میان تابلوهای داخل واگن و همچنین ایستگاه‌ها، در معرض دید عموم قرار گیرد.
لازم به ذکر است که معاونت فرهنگی شهرداری تهران در اقدامی پسندیده در ایستگاه‌های شرکت اتوبوسرانی تهران آیاتی از قرآن را به صورت عربی و ترجمه فارسی درج نموده است که قابل تقدیر است.

 

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

سه شنبه 27/11/1388 - 22:40 - 0 تشکر 182953

سلام تبلیغات گاله رو من هم در ایستگاه های مترو دیده بودم و دقت نکرده بودم که دقیقا جای چه ایستگاه هایی ایستگاه گاله کار شده البته همانطور که در عکس هم پیداست از انصاف هم بیرون نرویم عنوان ایستگاه ها حذف نشده بلکه نوشته اند«ایستگاه گاله امام خمینی(ره)» کارهای ارزشی خوبی در مترو توسط معاونت فرهنگی شهرداری تهران کار شده اما دقت بیشتر بقول شما هم بد نیست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی