انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 1048)
شنبه 24/11/1388 - 22:54 -0 تشکر 182296
فكر دیگران را بخوانید...

آیا مایلید به افكار كسی كه كنار دستتان نشسته است پی ببرید؟ اگر با افراد زیادی مواجهه شده باشیم می توانیم بسیاری از افراد را حتی از نوع صحبت كردن شان نیز بشناسیم، اما این شناخت در مواجهه حضوری با دانستن بسیاری از حالات اثبات شده در علم روانشناسی بهترین شناخت را نسبت به دیگران را به ارمغان می آورد. در دنیای درون امروز و با توجه به نكته فوق الذكر می توانید از روی هر یك از حالات زیر افكار افراد مختلف را بخوانید و بشناسید:

  


- خوددار:  اگر شخصی دستهایش را پشت كمر خود قفل كند این امر نشان میدهد كه وی خود را بشدت كنترل كرده است . دراین حالت او سعی دارد خشم یا احساس نا امیدی را از خود دور كند. این فرد در واقع نشان میدهد كه از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار است و میتواند در حالات مختلف بر خشم یا ناامیدی خود غلبه كند . در این حالت بهتر است با این فرد به آرامی ارتباط برقرار كرد. 

 


- تدافعی: اگر انگشتان دستها به بازو گره خورده باشد این حالت نشان دهنده حالت تدافعی در برابر حمله غیر منتظره و ناگهانی یا بی میلی برای تغییر چهره شخص است. اگر انگشتها مشت شده باشند حالت بی میلی شدیدتر است در این حالت بهتر است با ارامش با شخص مورد بحث برخورد شود تا كم كم از حالت تدافعی خود خارج شده و ارتباطی زیبا را شروع كند. 


- متفكر:  گره كردن دستها به دسته های صندلی نشان میدهد كه شخص سعی دارد احساس خود را مهار كند اما قفل كردن قوزك پاها به یكدیگر حالت تدافعی است این حالت شاید بیشتر در مسافران مظطرب هواپیما به هنگام پرواز و فرود دیده شود. بسیاری از افراد این حالت را به نوعی رسیدن به تصمیمی بزرگ میدانند اما روانشناسان بالینی میگویند كه حتی اظطراب نیز نشانه تفكر فرد است.


- دقیق: وقتی شخص انگشت سبابه خود را روی صورت و بقیه دستش را بصورت گره كرده در پایین صورتش قرار میدهد یعنی كه فرد مورد نظر بسیار دقیق است. این حالت نشان میدهد كه شخص با دقت زیاد به صحبت های شما گوش میدهد و یك یك كلمات شما را می سنجد و در عین حال در چهره او حالت انتقادی نیز به چشم میخورد اما این انتقاد جنبه دوستانه دارد و شاید بیشتر به منظور برقرار یك ارتباط بین دو نفر است. 

 


- دودلی: انگشت های گره شده زیر چانه و نگاه خیره نشان دهنده حالت تردید و دو دلی است . او به صحبت های شما و صحت گفته هایتان تردید میكند . در این حالت ممكن است آرنج روی میز قرار گرفته باشد به گفته برخی از روان شناسان نگاه خیره همیشه نشانه دو دلی است چرا كه ثابت قدم و محكم بودن نگاه انسان را نیز مصمم و با اراده می سازد. شاید چون از نگاه شما تردید و دودلی آشكار است دیگران برای قدم جلو گذاشتن و دوست شدن با شما ترید دارند. 

 


- بی گناه: دست هایی كه روی سینه قرار گرفته باشند بهترین نمونه برای حالت بی گناهی و درستكاری است. این حالت به عقیده اكثر روانشناسان اثر باقیمانده ای از شكل سوگند خوردن است كه در آن دست را روی قلب قرار میدهند. حالت تواضعی كه در این عمل وجوددارد میتواند به شما بگوید كه این فرد به رغم آنكه خود به بی گناهیش اذعان دارد ولی نمیداند چگونه آنرا به اثبات برساند و در عین حال بسیار مایل است تا دوست صمیمی برای بیان آنچه در قلبش میگذرد داشته باشد. 

 


- مطمئن:  دست هایی كه به كمر زده میشود در مردها نشان دهنده آن است كه فرد به آنچه میگوید اعتقاد و اعتماد كامل دارد. خانمها هنگامی كه دست خود را به كمر میزنند نشان میدهند كه به آنچه میگویند اطمینان دارند. اما در هر دو مورد این حالت به ما میگوید كه فرد به هر حال احساس اطمینانی در گفته ها و رفتار خود دارد كه میتواند به سادگی این شرایط را به دیگری نیز منتقل كند. 


- مرموز:  دستهای مشت شده در زیر چانه نشان میدهد كه شخص نظریاتش را پنهان میكند و به شما اجازه می دهد تا صحبت خود را تمام كنید. آنگاه زمانیكه حرفهای شما پایان یافت در كمال آرامش به شما و نظریات شما حمله میكند. شگرد جالبی است. شخص ابتدا اطمینان شما را جلب میكند و سپس در نهایت آرامش به شما میگوید كه شما و نظریاتتان را قبول ندارد. 

 


- ظاهر  ساز: در این حالت شخص آرام بنظر میرسد اما این آرامش پیش از توفان است این حالتی است كه بیشتر روسا بخود میگیرند تا خود ر ا بگونه ای به زیر دستان نزدیك كنند و در عین حال جاذبه و جذابیت آنها نیز كم نشود. ظاهرسازی معمولا از آن دسته حالتهایی است كه در بیشتر افراد دیده میشود ولی نوع آنها با یكدیگر متفاوت است . اما به هر حال حالت خوبی از یك فرد برای شروع یك ارتباط محسوب نمیشود. 

 


- مالكیت: قرار دادن پاها روی هر چیز (روی صندلی- میز-سكو و (اشانه حالت مالكیت است. در یك میز گرد تنها رئیس اجازه دارد چنین حالتی داشته باشد و از این طریق آرامش خود را نشان دهد. روان شناسان این حالت را حالت مالكیت میدانند كه در نهایت به عقیده فرد مورد نظر به موفقیت وی در كارها منجر خواهد شد. 

 


- اعتماد  به نفس: تكیه زدن به صندلی درحالتیكه دستها پشت سر قفل شده نشان دهنده اعتماد به نفس قوی است . اگر شخصی در این حالت صحبت میكند به گفته های خود اعتماددارد و اگر به صحبت های شما گوش میدهد به خود زحمت ندهید ا و خود همه ماجرا را میداند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 25/11/1388 - 6:56 - 0 تشکر 182328

با سلام جالب بود- البته اینا رو وقتی می‌شه نشونه دونست كه طرف، بازی نكرده‌باشه یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

يکشنبه 25/11/1388 - 10:16 - 0 تشکر 182357

بدنبود

يکشنبه 25/11/1388 - 13:0 - 0 تشکر 182391

خیلی جالب بود ، الان که فکر می کنم تازه خیلی از حرکات بازیگران هالیوود تو فیلم ها رو فهمیدم !!! یکی از نکات بازیگری دانستن همین نکات روان شناسی حرکات است . ممنون :)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی