ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 469)
شنبه 24/11/1388 - 16:48 -0 تشکر 182226
بینگ مایکروسافت، قدرت شماره 2 موتورهای جستجو

مایکروسافت به قدرت شماره 2 موتورهای جستجوی جهان تبدیل می شود.

بر اساس گزارش رویترز قرار است اتحادیه اروپا نظر نهایی خود درباره طرح شراکت مایکروسافت با یاهو را در زمینه توسعه موتور جستجوی بینگ تا اواخر هفته جاری اعلام نماید که در صورت تایید، غول نرم افراری جهان پس از گوگل به شماره دوی موتورهای جستجو تبدیل خواهد شد.

ظاهرا تایید ضمنی از سوی مقامات اتحادیه اروپا در پی جلوگیری از انحصاری شدن بازار توسط گوگل صورت گرفته و یاهو و مایکروسافت که در ژولای سال گذشته اتحاد برای توسعه موتور بینگ را بستند امیدوارند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار تبلیغات اینترنتی روی سایتهای خود ببندند.

در حال حاضر 65.4 درصد از بازار در اختیار گوگل بوده که حدود 0.3 درصد افت را نسبت با دسامبر 2009 داشته است در حالی که بینگ مایکروسافت در همین مدت با 0.05 درصد رشد، رتبه 11.3 درصدی را در اختیار خود گرفته است.

مقامات مایکروسافت نگاه اتحادیه اروپا به این موضوع را مثبت ارزیابی کرده اند. یوسف مهدی مدیر آنلاین مایکروسافت ضمن خوش بینی در این زمینه گفت: اتحادیه اروپا که در آن 27 کشور عضو هستند با تصویب این طرح می توانند ضمن جلوگیری از انحصاری شدن بازار، به توسعه موتورهای جستجو و تبلیغات اینترنتی کمک نمایند.

اتحاد مایکروسافت و یاهو شامل قراردادی 10 ساله می شود که جزییات آن بازگو نشده اما پس از ناکامی های یاهو و شکست طرح قدیمی اش در توسعه موتورهای جستجو، این شرکت استراتژی خود را تغییر داده و برای شکست گوگل با مایکروسافت قرارداد همکاری امضا نموده است.

قانونا هر نوع قراداد دیجیتال باید توسط مقامات اروپا تایید شده تا در این حوزه مورد استفاده قرار گیرد.این اتحادیه به طور رسمی در تاریخ 19 فوریه تصمیم نهایی را خواهد گرفت، هر چند ظاهرا آنرا به دلیل بهتر رقابتی شدن بازارتایید کرده است.

در سال 2008 دادگاه فدرال امریکا از اتحاد گوگل و یاهو بدلیل انحصاری شدن احتمالی بازار جلوگیری کرد و بلافاصله مایکروسافت وارد صحنه شده و پیشنهاد همکاری را به یاهو داد. مایکروسافت در اتحادیه اروپا نیز وجهه خوبی از خود به جای نگذاشته است. چرا که محدود کردن کاربران اروپایی به استفاده از اینترنت اکسپلورر باعث دعوای حقوقی ده ساله با اتجادیه اروپا شده بود که سرانجام بعد از گذشت یک دهه محدودیتهای مورد نظر برداشته شد و کاربران اروپایی دسترسی بهتری به سایر سایتهای رقیب پبدا کردند.

به همین دلیل کارشناسان آشتی با اتجادیه اروپا را مثبت ارزیابی کرده که تایید قرارداد مذکور میتواند این روابط را محکم تر نماید.

khabaronline.ir

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 24/11/1388 - 16:50 - 0 تشکر 182227

من كه خودم به شخصه اصلا از این موتور جستجوگر استفاده نمیكنم. اول گوگل بعد یاهو دوستان دیگه بگن از كدوم موتور استفاده میكنن. خوشحال میشم یه نظر سنجی بگیریم تو همین تاپیكش! موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 24/11/1388 - 17:18 - 0 تشکر 182239

با سلام من هم بیشتر و بیشتر و شاید بگم، فقط، از گوگل تا حالا استفاده كردم محیط صمیمی و جالبی برام داره یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 26/11/1388 - 15:15 - 0 تشکر 182669

آمریکایی‌ها Bing را به یاهو ترجیح می‌دهند

بر اساس نتایج حاصل از یک تحقیق جدید، کاربران آمریکایی همچنان در تلاشند تا جست‌وجوگر اینترنتی خود را از یاهو به مایکروسافت تغییر دهند که این جریان از اواسط سال 2009 و پس از معرفی جست‌وجوگر Bing مایکروسافت و امضای قرارداد برای همکاری آن با جست‌وجوگر یاهو آغاز شده است.


شرکت یاهو که در دسامبر 2009 صاحب 3/17 درصد از بازار جست‌وجوهای اینترنتی آمریکا بود، در ژانویه 2010 تنها 17 درصد این بازار را در اختیار داشت. در مقابل، جست‌وجوگر مایکروسافت در آخرین ماه از سال گذشته 7/10 درصد از این بازار را از آن خود کرده بود و توانست در ژانویه سال جاری این رقم را به 3/11 درصد برساند.


شرکت comScore در گزارش مربوط به این تحقیق جدید اعلام کرد، در آوریل گذشته که جست‌وجوگر Bing هنوز معرفی نشده بود و مایکروسافت قراردادی را با یاهو به امضا نرسانده بود، شرکت یاهو 4/20 درصد از بازار جست‌وجوهای اینترنتی آمریکا را در دست داشت و سهم مایکروسافت از این بازار 2/8 درصد محاسبه می‌شد.


در این شرایط گوگل همچنان به عنوان محبوب‌ترین جست‌وجوگر اینترنتی محسوب می‌شود و در ژانویه 2010 صاحب 4/65 درصد از بازار جست‌وجوهای اینترنتی بوده است که البته این رقم گویای کاهش 3/0 درصدی سهم آن نسبت به دسامبر 2009 است. این شرکت در آوریل گذشته 2/64 درصد این بازار را در اختیار داشت.


گفته می‌شود که شرکت یاهو در کسب درآمدهای خود از تبلیغات آنلاین نیز با مشکلات فراوان مواجه شده است و در عین حال، هنوز نمی‌تواند بر اساس قرارداد خود با مایکروسافت درآمدی کسب کند. زیرا مقامات قضایی هنوز به طور قطعی نظر خود را در مورد همکاری این دو شرکت اعلام نکرده‌اند.

systemgroup.net

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 26/11/1388 - 16:40 - 0 تشکر 182688

هر موتور جست و جو مزیت خودشو داره من از گوگل استفاده میكنم اما بینگ یه قسمتی واسه جست و جو تو سرور داره میشه سایت های دیگه رو سرور رو پیدا كرد این به درد هكرا میخوره

ز هوشیاران عالم همه دیدم غمی دارد 

 

ای دلا دیوانه شو دیوانگی هم عالمی دارد  

شنبه 8/12/1388 - 10:44 - 0 تشکر 186488

برای اینکه بازار رقابتی بشه و برای جلوگیری از انحصاری شدن مطمئنن خیلی ها با بینگ همکاری خواهند کرد.

ولی...

بخض تصاویر و ویدئوی بینگ در ایران فیلتره! ! !(متاسفانه)

يکشنبه 9/12/1388 - 9:26 - 0 تشکر 186765

سایر نیز فیلتره و غیر قابل دسترس!!! نه تنها بینگ، بلکه msn,google , ..... نیز همینطوری هستند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی