انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 402)
شنبه 24/11/1388 - 11:58 -0 تشکر 182148
امام علی (ع)مجری قرآن

امام علی (ع ) مجری قرآنهر چیزی شامل است بر وجود چارگانه: ذهنی و لفظی و کتبی و خارجی، و کمال اثر در اشیا در وجود خارجی است.،مثال: همان گونه که دارو وجود یاد آوردن و گفتن و نوشتن آن دارو اثری ندارد و رفع بیماری نمی کند یعنی باید برای دفع مرض اجرا شود و اجرا ی دارو،پرستار(مجری) می خواهد و اجرا کننده باید بداند و بتواند و بخواهد. چنانکه اگر بهترین پزشک را برای بیمار بیاوریم و او کاملترین نسخه را بنویسند ولی پرستارنتواند بخواند یا نتواند اجرا کند و یاتنبلی کند یا نخواهد،آن نسخه نتیجه ای نداده و رفع مرض نمی کند.قوانین آسمانی نیز همان طور است بخصوص قوانین اسلام که بهترین قوانین،و قرآن که کاملترین کتابهای آسمانی و اکمل نسخه هاست برای معالجه بیماریهای روحی و جسمی و اجتماعی، بعد از حضرت پیغمبر(ص)مجری می خواست و واگذارکردن این قانون به عهده کسی که بر آن علم نداشته باشد عین سفاهت است زیرا محال است که چنین شخصی این قانون مقدس را که دارای بطون تو درتو  است،حفظ کند و اجرا نماید.حضرت علی (ع) از تمام اصحاب پیامبر فاضل تر بود به علت زیادی علم و حلم و شجاعت و سخاوت و عدالت و حکمت و عصمت و عفت نفس و...، پس سزاوار نیست که دیگری بر او مقدم شود تا ترجیح مفضول بر فاضل لازم آید.آن حضرت چنان غرق دریای وحدت و متوجه به حق جل و علا بود که هیچ نمی خواست جز خدا. متاسفانه جمعی میان مردم اختلاف انداختند واسب جهل را در میدان هوی و هوس تاختند و حق را پایمال کردند.از خصائصش آن که جمعی در باره آن حضرت غلو کرده و او را (خدا)دانسته افراطی شدند ، و جمعی خلیفه و امام چهارمش خوانده و راه تفریط پیمودند، و شیعیانش راه حق رفته او را امام و خلیفه بلافصل حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله دانسته اند.هرکه خواهد راه سعادت ابدی را بپیماید و گوهر گرانبهای حقیقی را از دریای حقیقت و معرفت بجوید باید مهر آن حضرت را بر صفحه دل نقش کرده و با نهج البلاغه اش انس گرفته و با برق ولای او خانه دل را روشن سازد. 

نام:حجت اله     نام خانوادگي:روان پرست

سن:55سال       شغل: دبير بازنشستهعلاقه مندي: کامپيوتر- اينترنت – مطالب عرفاني-  مذهبي -  علمي - موفقيت -
دوشنبه 24/12/1388 - 11:59 - 0 تشکر 190045

ابن ابی الحدید (از علمای بزرگ اهل سنت )در آغاز کتاب خود مینویسد:
حمد خدایی را که فاضل را بر افضل ترجیح داد.
اینجااقرار به افضل بودن علی (ع) بر خلیفه اول است.

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی